PSY

Perlica, ja wolę taki pas z tymi paskami - one fajnie rozkładają ciężar, nic nie obciera - aczkolwiek ja nie chodzę w krótkich spodenkach.
Jeśli chodzi o szelki typu speed to po doświadczeniu z moim i szelkami tego typu masz jak w banku szycie na wymiar i to będzie tak, że nie uwierzą Ci na początku w proporcje 😉. Ja bym zaczęła dla twojego od zwykłych guardów, będzie ci na początek najprościej dobrać i wyregulować ją.
epk, A te z linku to jaki rodzaj? Bo skoro ktoś ma typowo charcie to powinny być dobrem bo wiele rozmiarów tam mają i kilka miejsc do zmierzenia psa.

Czyli smycz muszę mieć na maksa długą.

W tych pasach Saly to nie napisane jak się przypina tą smycz , za rączkę czy karabinkiem ( wtedy trzeba mieć 2 karabinkowa smycz) . Jak mam to poznać ?
Ascaia, nie szarpię się, a to, że można wyjść z psem, nie kasuje tego, że nie można do parku, lasu bądź inne zielone tereny rekreacyjne.

Może przeczytaj na spokojnie, bez chęci udowodnienia mi jaka jestem głupia, co napisałam wcześniej, co napisała smartini
Rozumiem, że Ci siada na głowę, ale nie wyżywaj się na mnie. Przykre, że nawet w tak małym środowisku jak psiarze na re-volcie nie ma jakiejś formy solidarności, tylko szukanie powodu do dogryzek.
Przykro mi, że nie masz gdzie chodzić z psem. Nie jest mi przykro, że u mnie (póki co) policja na chodzenie po wąwozie pozwala. I że terenu komunikacyjnego nie traktują jak ogrodzonego parku. Póki nie ma z ich strony reakcji będę z tego korzystać. 


epk - to kiepsko, że tak mało zielonego macie na osiedlu, współczuję.
Młodemu praca węchowa na zewnątrz czy masz na myśli zajęcia domowe?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 kwietnia 2020 13:44
lol, nie wyżywam się. To nie jest moja wina, że tak to odbierasz. No piszę jak jest. I że mnie to wkurza i tyle. No nie wiem, może powinnam to w jakiś bujny język ubierać, czy coś? Nieprzemyślane są te wszystkie obostrzenia i tyle.

Perlica,
te z sofy to taki przód ze sledów i tył z guardów. Ja mam z podobnym przodem jedne szelki, tylko nie w kształcie Y tylko X i ten przód jest fajny dla psa. Chomąto spoko rozkłada ciężar. Myślę, że spacerowo i bardziej sportowo będą spoczko. Ja jak się wybieram na dłuższe wojaże to po prostu biorę obrożę do plecaka i zakładam psu gdybym potrzebowała jakiejś precyzyjnej kontroli (ale to półzacisk, więc tyle czasu to zajmuje, co przełożenie przez głowę 😉 )
Weź też pod uwagę, że pies Ci się jeszcze rozrośnie, zmieni, także kwestia tego, że pewnie takie szelki bez regulacji w obręczy szyjnej będzie trzeba wymienić.
madmaddie, On już w szyji to się nie zmieni, od dawna ma obrożę na 3 dziurkę i się nic nie zmienia.

Mam w domu jedne szelki, które używam do auta na siedzenie, to je znajdę i podlinkuję czy się nadają.

Pas chciałam taki żeby schować wszystko i butelkę z wodą włożyć , żeby nie brać już plecaka itp.
Ta firma też jest pożądna prawda ?

https://dogtrotter.pl/produkt/pas-biodrowy-omnijore-hipbelt-ruffwear/



madmaddie, aha... No tak.  🤣 🤣 🤣


Co do amortyzatorów to z innej bajki niż smycze - od kilku tygodni używamy do zabawy szarpaka Sirius. Wersja najmocniejsza z piłeczką Chuckit. Bardzo fajna sprawa i daje radę nawet przy morderczych zapędach Werny.
Nieco za długie to dla nas, więc pewnie będę przeszywać, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona. 


madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 kwietnia 2020 15:40
Perlica, ja mam pas z DogVenture, ma obszerną kieszeń i uchwyt na bidon, które można też ściągnąć gdyby zaszła potrzeba. Mi to bardzo pasuje - na krótsze wyjścia biorę sam pas z kieszeniami, a jak idę gdzieś dalej, gdzie powiedzmy, chcę też zabrać więcej rzeczy (bo jaki ten pas by nie był, jak wsadzisz tam 1,5l wody, to Ci będzie spadać), to biorę wersję "slim" i zakładam plecaczek. Dla mnie ideolo.
Ruffwear jest raczej spoko.

a nie chodzi mi o szyję, tylko o klatę. Samce potrafią się rozbudowywać nawet do 4 r.ż.
madmaddie, Bardzo on fajny, bo wszystko odpinane, więc super.
Tylko że najmniejszy rozmiar to S, a wg tabeli to 70-90cm w pasow, a ja to mam może 60 ?
Jaki masz rozmiar ?

Czy jest na rynku też taki w rozmiarze XS właśnie z opcją bidonu, kieszenie itp. Tak żeby można było odpiąć jak na krótko idę ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 kwietnia 2020 20:44
ja długo szukałam pasa i tylko ten znalazłam. Chciałam Hurttę, ale jest taka "zawalata" i np. do plecaka kiepsko. A tak całkiem bez niczego to też padaka. Musiałabym mieć dwa, gdybym chciała i do plecaka i bez plecaka.
DogVenture szyją na zamówienie, skontaktuj się z nimi czy Ci uszyją węższy. Ja mam dla grubych ludzi rozmiar. 😉

edit: frizbi ludzie, jak duża jest różnica między zwykłym fastbackiem, a fastbackiem flex? kiedyś miałam takie frizbi z trixie pomarańczowe i było spoczko, póki go nie wrzuciłam w niedostępne miejsce. Się zastanawiam, które fastbacki będą podobne 🤔 (the struggle is real, zwykłe mają świetne kolory, flexy już nie :P )
madmaddie, nie wpadłabym na to :-) Dzięki!
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2020 21:32
madmaddie, dogfrisbee.pl ma flexy i standardy w dokładnie tych samych kolorach :P
o jaką różnicę pytasz? Wielkościo to jest dokładnie to samo, flex, jak sama nazwa wskazuje, jest bardziej miękki i elastycznych niż zwykły
Mam takie szelki do auta. Czy one się nadają do biegania? bo można wg filmiku na nich z psem chodzić także:
https://toys4dogs.pl/kurgo-impact-dog-car-harness-m-samochodowe-szelki-dla-psa,id2001.html

Edit: Jednak mam te:
https://www.karusek.com.pl/produkty/kurgo-tru-fit-wygodna-uprzaz-dla-psa-z-funkcja-pasow-bezpieczenstwa-18163
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 kwietnia 2020 22:07
Perlica, to wszystko zależy jak chcesz z tym psem biegać - jeśli ma być napięcie na smyczy/ ma ciągnąć to tylko specjalistyczne do biegania, np sleedy. Jeśli ma być obok ciebie z zupełnie luźną smyczą to nieobcierające, dopasowane guardy wystarczą
smartini, a moje to są guardy? Czy jakie?

Nie wiem jak chce z nim biegać, bo w życiu z nim nie biegałam  😂 i wcale nie chcę tylko muszę  😁
Z jednej strony jest nauczony,że sobie biegnie kłusem przede mną na flexi  na obroży, to sobie kłusuje i to jest bardzo fajne, wie że nie można się rozpędzać, a ja też jestem czujna w miejscach gdzie wiem, że mogę spotkać "coś" i na flexi nie pójdę z nim tam gdzie są np zające, bo wiem, że bym nie utrzymała go w obliczu uciekającego zająca. Sarny pikuś, posłucha się, ale zając jest nie do przejścia, a on ma dopiero 10 miesięcy i jeszcze nie rozwinięty instynkt, mocno stłumiony przeze mnie z powodu kotów.
Z drugiej strony jak mu założę szelki , przypnę się do niego i każe mu galopować to nie wiem czy się nie zabiję, bo ja ważę tylko 15 kg mniej niż on  😵
Z tego co czytałam to przy pasie musi być napięcie bo inaczej może on mnie obcierać ( w  jakimś teście to czytałam).
Wogóle nie ogarniam tego tematu, choć czytam i czytam.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 kwietnia 2020 05:36
Perlica, kup sobie w takim razie karabińczyk szybkowczepny, żeby mieć "panic lock" w razie czego.
Z szelkami to tak: żeby sledy się nadawały, pies musi ciągnąć przez cały czas. Łatwo z nich wyjść. Wcale nie są takie super do rekreacji. Są przeznaczone do uciągu, gdzie ciężar jest podpięty mniej więcej na wysokości grzbietu psa (i być może u Was tak będzie, bo masz charta, ale są lepsze konstrukcje do tej aktywności). Poczytaj tu:
https://dogtrotter.pl/jakie-szelki-wybrac-dla-psa/
A tak generalnie, chodzi o to, żeby łopatki poruszały się bez przeszkód, więc szelki nie mogą się "rozchodzić" w zbyt niskim punkcie klaty (patrząc od frontu), bo będą na nie zachodzić. Tutaj dla przykładu Szkodnik w dopasowanych szelkach x-sport:

Popatrz na górę szelek, jeśli to guardy. Muszą się rozchodzić w Y, nie w T, bo się będą kijowo układać:
te tak:

(ale jeśli pies jest z gatunku, że czuję wewnątrznego husky jak go podepniesz do szelek, to to dolne przednie kółko może się niewygodnie wbijać)

te nie:


Później do tego dochodzi kwestia rozkładania ciężaru. Np. wspomniane sali speed mają dwa punkty podpięcia, bardziej z przodu do spacerowania i większej kontroli nad psem i z tyłu - to podpięcie jest do pracy.

To są szelki z gatunku, jeśli pasują to pasują, jeśli nie to nic z tym nie zrobisz.

weź kurgo, wyjdź dwa razy, zobacz jak Twój pies się zachowuje podczas biegu i będziesz wiedzieć, co kupić. Jeśli chodzi o pas - może w jakichś specjalistycznych sprzętach typu Non stop Dog wear tak jest, natomiast mój pies jak zaczynam biec biegnie obok i nic mnie nie obciera.

smartini,
nie mają ;( flexy są w ubogim wyborze. A chodzi mi o miękkość i na ile elastyczny jest taki standardowy fastback. Nigdy nie miałam profesjonalnego talerza w ręku. Nie wiem, czego potrzebuję :P
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 kwietnia 2020 07:24
Perlica, mogę ci podesłać moje sledy z non-stop dogwear (największy rozmiar) i z lekka przerobiony pod charta starszy model ruffwear front range. Pomacasz, założysz, zobaczysz sama co wam się bardziej sprawdzi.
Jak znajdę jakieś zdjęcia Foki w szelkach, to też ci podeślę  🙂
Perlica, ja bym chciała to zobaczyć na żywo; ) w sensie te wasze biegi. Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. One w ogóle potrafią galopować na tyle wolno, żeby ludź za nimi nadążył?

Pytanie mam: czy tylko mi nie działa do końca sklep u Śledzi? Mogę sobie pododawać do koszyka, wybrać opcję dostawy i dalej nic. Nie mogę nawet paczkomatu wybrać ani zapłacić.




smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2020 22:26
szam, na mobile czy nakomputerze?
Dziękuję za wszystkie rady. Na pewno coś wybiorę  💘

A najlepsze było zdjęcie Foki w szelkach po ciemku  🤣 💘

Szam przecież to normalny pies  😂 musiałabyś zobaczyć jakim zebranym galopem biegnie za swoim kotem po ogródku żeby kotka nie wyprzedzić  🤣 żeby kotek był dumny, że uciekł chartu 😁
Generalnie też sama chciałabym zobaczyć  😂
I myślę że to bardziej będzie marszobieg, bo galop wprowadzamy, a na smyczy póki co to nie chciał biec za bardzo i dziwnie na mnie patrzył 😜
smartini, próbowałam i na telefonie i na lapku. Spróbuję jeszcze przez inną wyszukiwarkę.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 kwietnia 2020 07:17
szam, tak pytam, bo mają zkaszanione rwd i w wersji mobilnej nie da się sfinalizować zamówieniach ale na komputerze się jakiś czas temu dało. Może coś do końca zepsuli
majek   zwykle sobie żartuję
07 kwietnia 2020 10:37
Halo dziewczyny pomocy, moj pies drze jape jak mam sluzbowe `videokonferencje` . Zupelnie, jakby ci wszyscy ludzie przyszli do mnie do domu. Zamknelam ja z dziecmi w sypialni na gorze - tez ja bylo slychac, wywalilam na podworko - tez slychac, podrapana szyba od drzwi tarasowych.
Ja dosc duzo sie udzielam, wiec nie moge sie tylko wyciszyc i sluchac.

Probowalam pocwiczyc - tzn w kilka osob zrobilysmy sobie calla, ale ona chyba szczeka na kilka osob wyjatkowo, a to takie osoby, ktorych nie bede raczej prosic o `cwieczenia z pieskiem`. Jakies pomysly?
Na rodzine (ktorej tez nigdy na oczy nie widziala, bo nigdy jej do Polski nie bralismy) w ogole nie szczeka.
Nie moge wywalic dzieci na godzine na spcer z psem (sa za mali i nie moga chodzic po ulicy bez doroslych). Nie moge trzymac jazgoczacego psa na podworku.
majek, no na ćwiczenia wszelkie to już za późno faktycznie. Próbowałaś ją zająć zanim zaczniesz spotkanie? Jakiś ultra dobry gryzak, jakiś kong wypełniony zamrożonym pasztetem? Nie wiem jak ona żarciowo, ale moje psy to by się od dobrego gryzaka nie oderwały nawet jakby przemaszerowało stado saren zaganiane przez stado kotów. Tylko to musi być taki gryzak top - nie wiem, jakaś tchawica wołowa, jakiś penis suszony albo coś.
majek   zwykle sobie żartuję
07 kwietnia 2020 11:01
niestety to taki egzemplarz psa, ktory gardzi gryzakami, w ogole to taki typ, co ma zarcie gleboko w powazaniu (a nie wyglada!) moze ewentualnie sprawdze z tym pasztetem.

No coz, wyjatkowa sytuacja, zwykle nie pracuje z domu i nie uzywam tych videokonferencji, nie myslalam nigdy, ze to moze byc problem.

Dzieki za odp. Moze kilku kolegow poprosze o spotkanie, ona ma chyba problem glownie z meskimi glosami.
A może spróbuj w słuchawkach? Sama mam psa, który potrafi drzeć się na obce dziwne głosy i tak własnie teraz słucham wykładów online i się udzielam 😉 nawet zamówiłam sobie nowe  😎
majek   zwykle sobie żartuję
07 kwietnia 2020 15:02
Jeju, debil że mnie, oczywiście, to takie proste!! Dziękuję!!
Śledzie się naprawiły, ufff. życie w mikroświecie ocalone; )

Lasy pozamykali, całe szczęście jeszcze łąki i pola zostały



Na psie nic nie znalazłam, ale mnie tak kleszcze oblazły, że godzinę się oglądałam z każdej strony.

Takie pytanie mam. Powolutku rozglądamy się za drugim psem. No i jedną z rozważanych ras jest bulek, więc przeglądam forumy, fejsa itd. i natrafiłam na info właśnie na jakimś bulkowym forum, że pies nie powinien chodzić w szelkach dopóki nie skończy roku. To jest jakaś prawda objawiona i ja żyję w nieświadomości, jest jakieś logiczne uzasadnienie?

mils   ig: milen.ju
07 kwietnia 2020 21:42
szam jak to było uargumentowane? Ze swojej troszkę zoofizjo strony powiem tyle, że nie słyszałam o takich zaleceniach. Może chodzi o to, że dużo osób zakłada szelki tak po prostu i nie zwraca uwagi na to czy dobrze dopasowane, czy się nie kręcą, że papsy często ciągną na szelkach bardziej i to takie uproszczenie? Bo szelki okej, ale tylko i wyłącznie dobrze dopasowane. Natomiast mogę się mylić, więc chętnie się dowiem co Kastorkowa powie w tej kwestii. 🙂
mils, właśnie nie było argumentacji, ale sporo osób pod tym postem przytakiwało. Ja się z tym szczerze mówiąc spotkałam pierwszy raz. Moja w szelkach tylko jeździ, więc jakoś mocno tematu nie zgłębiałam do tej pory. Ale tak na chłopski rozum, wijący się szczeniak czy rwący do jakiejś atrakcji ma chyba jednak mniejsze szanse zrobienia sobie krzywdy w szelkach niż na obroży, więc chciałam skonfrontować poglądy.
szam, ktoś tu wstawiał filmik nawet jak szelki skracają wykrok ( źle dobrany model), może o to chodzi?

Czemu akurat Bul? Śmiesznie będzie wyglądał z dogiem  😂
A jakie jeszcze rasy rozważacie?

Dziś już cieplutko, więc cały dzień pracowałam z domu i zostawiałm otwarty ogród. Przez cały dzień ani żaden kot ( z 3) ani pies nie wrócili do domu.
Latali jak dzikusy, łazikowali, obserwowali sąsiadów ( berneńczyk z 1 strony, a z drugiej 2 koty), no i spali sobie o dziwo wszyscy razem  😲 na tym ogrodzie.

edit: Chart na wybieganiu  😂




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się