Oficerki

Hej wszystkim  🙂 mam pytanie, czy ktoś miał styczność z oficerkami kavalkade maximus? Mam moje od niespełna roku i niestety prawy but już prawie umarł. Na łydce zrobiła mi się dość pokaźna dziura, narazie do wewnętrznej warstwy skóry, ale myślę, że to kwestia czasu kiedy zobaczę skarpetkę... I teraz pytanie- czy ktoś miał z tymi butami taki problem? I czy ewentualnie podlegałoby to pod gwarancję/reklamację?
Użytkuję kavalkade maximus jakieś półtorej roku. Bardzo miękkie i wygodne, może nawet zbyt miękkie, siadły mocno. Skóra bez zarzutu natomiast umarły zamki.
wecia72, - na każde buty masz 2 lata gwarancji, jeśli kupiłaś w sklepie. I nie daj sobie wmówić "uszkodzenia mechanicznego", jest taki zapis, że producent ma obowiązek użyć materiałów, które wytrzymają dwa lata użytkowania 😉 Z tego powodu zakupy na firmę mają skróconą gwarancję, do roku - bo w domyśle używa się ich więcej. Reklamuj śmiało.

Moja współdzierżawczyni ma kavalkade od jakiegoś pół roku i wyglądają na prawdę przyzwoicie.
Interesowalam sie ostatnio tymi oficerkami Kavalkade, bo ładnie wyglądają. Pytałam o gwarancję w dwóch sklepach- w Pasi koniku oraz w Dobrym koniu. Takie odp otrzymałam:

"Dzień dobry, niestety żaden producent nie daje gwarancji. Może Pani reklamować towar z tytułu rękojmi na wady ukryte. Dotyczy to również zamków co niestety sprawia że reklamowanie zamka jest według prawa bezzasadne ze względu że uszkodzenie powstało w trakcie użytkowania i nie jest wadą ukrytą produktu. W takim wypadku jest to dobra wola producenta i czasami takie reklamacje są uznawane."

oraz

"Gwarancja obejmuje wady produktu, nie uszkodzenia mechaniczne związane z użytkowaniem. Także Suwak, przetarcia i tym podobne nie podlegają gwarancji."

Strasznie to dziwne, że kupując buty za tyle pieniędzy nikt nie daje żadnej gwarancji  🤔 bo nie wiem czym miałyby być te "Wady ukryte"
Wie może ktoś o lakierowanych oficerkach do 3000 zł? Petrie Sublime mnie kusi, ale może jest coś tańszego  👀
Z Maximusami to zależy od sklepu raczej. Kavalkade zazwyczaj nie robi problemu, chyba, że klient chcialby otrzymywać nową parę co dwa lata, bo jeździ np. 7 koni dziennie 5x w tygodniu.
kasska, - te odpowiedzi to sobie mogą wsadzić, bo one są niezgodne z prawem 😉 Producent ma użyć takiego zamka, żeby on wytrzymał te 2 lata, a nie rozleciał się po dwóch tygodniach, tak samo skóry. Z tego powodu kupując na firmę ma się rok gwarancji, nie dwa - zakłada się intensywniejszy użytek. Uszkodzenie mechaniczne, to jak rozerwiesz, utniesz nożem, a nie zużycie wynikające z normalnego użytkowania.
Sklepy zwyczajowo bronią się rękami i nogami orzed gwarancją, bo to dodatkowa robota, a kasy nie ma... masz prawo zwrócić się do producenta bezpośrednio lub uparcie je zanieść i zreklamować, sklep to musi przyjąć i wysłać do producenta. Możesz też bezpośrednio u producenta reklamować.
Dokładnie, to nie sklep rozpatruje gwarancję tylko producent. Sklep jest tylko pośrednikiem w wysyłce. Mi czasem zdarzało się w ostateczności postraszyć ochroną praw konsumenta i odpowiednimi organami i działa  😉
saniluap, - o tak, sformułowanie rzecznik praw konsumenta działa cuda  😀iabeł:
mils   ig: milen.ju
31 marca 2020 14:12
Dziewczyny, które miały/mają oficerki Petrie Melbourne - jak Wam się sprawują po czasie? Ostatnie posty o nich są sprzed roku jakoś, to myślę, że można już coś o nich powiedzieć. 🙂
A jak już przy oficerkach to jakie środki polecacie, aby uzyskać wysoki połysk? Im bardziej się świeci tym lepiej, nie zapominając o fajnych składnikach odżywczych dla skóry
Paco_lorente, - podgrzana pasta do butów typu kiwi i rajstopa/pończocha 😉 Najlepszy efekt, choć ja z szacunku do swoich czapraków staram się używać bezbarwnych środków. Nie mam siły potem prać, więc po prostu psikam mydłem i środkiem do skór - uwielbiam cdm. 
czy dobrze kombinuję, ze oficerki na zamek bez gumowej wstawki będą miały mniejszą tendencję do siadania i brzydkiego łamania się w innym miejscu niż kostka? 🤔

jeśli tak, to czy polecicie mi coś
- ze sztywniejszej skóry (nie miękkie flaczki)
- bez gumowych wstawek
- na zamek
- ze sznurowaniem w podbiciu
- z wysokim łuczkiem
- jak najprostsze - bez żadnych kolorowych wstawek czy świecidełek
- do 2000 zł

W sklepie zmacałam Petrie Coventry i wydają się być bardzo OK, ale zastanawiam sie czy jest jakaś alternatywa
Petrie Melbourne wyraźnie są gorszej jakości wiec je odrzuciłam.

I przy okazji jak się ma rozmiarówka Petrie do np. Cavallo/Koenigs? czy sa na tyle zbliżone że mogę celować w buty w tych samych parametrach??
azzawa, - mam 10 lat oficerki z gumą i usiadły tylko w kostce 😉 Nigdy nie trzymałam w prawidłach.
Myślę, że to bardziej zależy od skóry, np. hippiki z tego co zauważyłam siadają niezależnie od gumy, bo są kapciowate. Sztywniejsza skóra mniej się "memla", trzyma fason.
no ja właśnie też mam z z dość grubej skóry i z gumą, nie siadły jakoś strasznie, nie połamały się ale jednak te 2-3 cm niżej pod kolanem teraz kłuje mnie w oczy 😁
guma sie nie wyciągneła i dalej są ciasne, ale jak np. chodzę w nich przy koniu zanim wsiądę, czy mocniej przyłożę łydkę to sie tak jakby minimalnie zsuwają, a że są dość ciasne to guma trzyma je takie zsunięte, więc musze je rozpinać i naciągać bo mnie denerwuje jak to czuję  - nie wiem czy to zrozumiałe co napisałam 🙂

ponadto, ta guma łapie jednk kurz i brud, a potem cieżko ją wyczyścić bez moczenia reszty cholewy, więc mam wypastowane z przyszarzałym paskiem co też nie pomaga na pedantyzm  😵

PS. może jest tu jakas dobrra dusza która mogłaby wstawić Coventry po upływie czasu? znalazlam tylko foto nowych
azzawa, - aaaa, to ja mam szprytnie zrobioną gumę, bo mam trzy cienkie wstawki z przodu, nic się nie pogięło i generalnie kocham te buty 😉 Jedyną ich wadą jest to, że są sprzed czasów wysokich łuczków. Gumki dają mi to, że w zimie na grubsze skarpety też założę, albo jak mi spuchną nogi to też, z tego względu je lubię.... no i jak teraz przybrałam sobie ponad 10kg to też pasują, co jest miłe 😁
mils   ig: milen.ju
01 kwietnia 2020 13:25
azzawa no moje oficerki bez wstawki gumowej z Hippici siadły, zagniecenia w okolicach kostki były. Tragicznie nie wyglądały, bo nie były używane jakoś intensywnie - 1 koń, używane codziennie były dwukrotnie przez okres 3-4 miesięcy. Nie chcę wiedzieć jakby wyglądały, gdybym tego jednego konia jeździła codziennie przez te kilka lat, kiedy je miałam.
Paco_lorente, ja osobiście do zabezpieczania używam balsamu do skór firmy Palc-Hiszpański produkt, używam go do każdej skóry i ubustwiam, później polerka i są jak nowe. Jak się lenie i chce żeby oficerki się błyszczały na już to niezastąpiona jest pasta Bufalo nabłyszczająca, ta z gąbeczką w słoiku 🙂
azzawa no moje oficerki bez wstawki gumowej z Hippici siadły, zagniecenia w okolicach kostki były. Tragicznie nie wyglądały, bo nie były używane jakoś intensywnie - 1 koń, używane codziennie były dwukrotnie przez okres 3-4 miesięcy. Nie chcę wiedzieć jakby wyglądały, gdybym tego jednego konia jeździła codziennie przez te kilka lat, kiedy je miałam.

no właśnie jak pisała keirashara Hippia to takie flaczki z miękkiej skóry więc siadają zwasze, dlatego szukam z twardszej, sztywniejszej 🙂
Tattini ma fajne oficerki. Dość sztywna skóra. Siadły mi tylko w kostce.
Ktoś może wie, gdzie w Krakowie wszyją mi zamek w oficerki ujeżdżeniowe?  :kwiatek:
I jakiego mniej więcej kosztu muszę się spodziewać za taką przeróbkę?
czy są tu jacyś użytkownicy oficerek QHP? Na allegro widzę tego multum, ale opinii nie znalazłam żadnej poza "sponsorowaną" 😉
Pękły mi te atrapy sznurówek w oficerkach Mountain Horse. Kto mi to może naprawić ? Gdzie uderzać ? Do kogo itd. ?
Klami, - do pasmanterii 😉 Ewentualnie internety. Kup taką gumowaną sznorówkę i przepleć, to mega proste i kosztuje grosze. Ja już swoje z dwa razy wymieniałam.
Polecacie oficerki z Mountain Horse?
Polecacie oficerki z Mountain Horse?


ja polecam mam ten model supreme high rider i jestem bardzo zadowolona, co prawda skóra się trochę marszczy po jakimś czasie ale ogólnie jest ok
Dziewczyny do kogo najlepiej wysłać oficerki do naprawy (konkretnie wszycie nowego zamka)  :kwiatek:
Dzień dobry.  Czy możecie mi pomóc rozszyfrować oznaczenia oficerem Cavallo wytłoczone na cholewce? Głównie chodzi mi o model bo nie mam pudła po tych butach.
Oznaczenia są nastepujące:
3  7  50  38  05308  5 
Wracam z zakupem i z pytaniem. 🙂

Zakupiłam BR Flavio, wersję wysoką i mam wątpliwość czy nie są za krótkie.
Na pewno odstają w okolicy kolana, na łydce zapinają się bez jakiegoś większego problemu - szykuje się na poprawki u szewca jak się rozbiją jeszcze.
Ale...  czy nie są za krótkie?  🤔 (To moje pierwsze oficerki :konik🙂

Mam nadzieję, że widać coś na zdjęciach.
mils   ig: milen.ju
08 maja 2020 10:53
autodestrukcja no moim zdaniem nie są, ale siądą jeszcze pewnie z 1cm czy 2cm.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się