Koronawirus

Szybko ruszyli z tymi maseczkami  🤔 Od przyszłego czwartku, jak już będzie po spędach rodzinnych czy kościelnych.
Dalej jestem zdania ze zakaz mycia auta jest bzdura totalna. Nie wiem jakim cudem miało by tam dochodzić do zakażenia.
Idąc tropem dotykania tych samych urządzeń powinno się tez zakazać tankowania, tymczasem wystarczy używać jednorazowych rękawic co z reszta robiłam już wcześniej przed restrykcjami.


Kolejna bzdura to zakaz wymiany opon.  Interpretacja policji jest taka, że to nie jest usługa pierwszej potrzeby i że za to grozi mandat 500 zł.  Zaraz pewnie usłyszę, że jestem nieodpowiedzialna i nie kojarzę faktów, bo z pełną premedytacją pojechałam i wymieniłam opony.  Z pełną premedytacją, bo pierwsze dla mnie jest to usługa pierwszej potrzeby (kto dał policji prawo decydowania, co jest pierwszej potrzeby) – stan ogumienia wpływa na bezpieczeństwo jazdy, nie chcę kogoś zabić, bo np. wydłużyła mi się droga hamowania. Po drugie porównując ryzyko zarażenia i braku zarobkowania przez kolejną grupę, jak dla mnie wybór jest oczywisty.

Umówiłam się na godzinę, wjechałam na stanowisko i poszłam sobie w miejsce, gdzie nikogo nie było. Jak było gotowe wróciłam, zapłaciłam i odjechałam. Kontakt z pracownikami miałam w sumie przez dwie, może trzy minuty. Nawet jeśli pan zmieniający opony zostawił na nich wirusa, przecież opon tych nie będę lizać czy macać.
Moon   #kulistyzajebisty
09 kwietnia 2020 13:10
espana, no tak, kościelne najważniejsze, żeby mogli sobie poklęczeć...  😤
trusia dokładnie. Czy policjant bierze na siebie odpowiedzialność za narażenie na utratę zdrowia czy życia z powodu ogumienia niedostosowanego do warunków zewnętrznych? Ja nawet na stanowisko nie wjeżdżałam. Chłopaki zrobili mi na dworze podnosząc auto taką dmuchawką. Nikt do auta nie wsiadał, do nikogo się zbliżać nie musiałam.
Wczoraj czytałam artykuły o tym, że różne Nadleśnictwa odchodzą od zakazów wstępu do lasów, a dziś już znowu przedłużone do 19 kwietnia (do czego nadal nie mają prawa, btw). No kur...
Moon, 5 osób w kościele to serio aż taaaaaaaki problem? Czym to się różni od 5 osób w sklepie? Czy 5 osób spotkania rodzinnego?
Że maseczki dopiero po świętach to głupie, ale jaki to ma związek z "sobie poklęczeć" ???


Sivrite to co wczoraj się pojawiło na dobrewiadomości to wtopa dziennikarska - udostępnili informację sprzed ok. 20 marca jako aktualną. Już się wycofali z tego.
Jest koszmarnie sucho. To dobra decyzja, niezależnie z jakiego powodu.
Ascaia bo dobrze wiesz, że tych ludzi na mszy jest dużo więcej, do tego w zamkniętym pomieszczeniu. A na święta to nigdzie nie uda się zapanować nad tłumem walącym zobaczyć cud zmartwychwstania.

marysia550 a dla mnie WŁAŚNIE powód jest ważny, nie miałabym nic przeciwko zamknięciu ze względu na suszę, ale mam DUŻO przeciwko bezprawnemu ograniczaniu moich swobód.
Ascaia, w kościele ok, niech będzie 5 osób. Ale obstawiam, że ze względu na ładną pogodę, sporo osób będzie uczestniczyć we mszy, ale stojąc na zewnątrz, przed kościołem. I nikt ich nie ruszy.
I ok, niech sobie stoją - tylko w maseczkach! Obowiązek powinien być od już, i tak jest moooooooocno spóźniony. edit: i tak będą włazić do kościoła bez masek po komunię z gołych rąk księdza  😵 😵 😵 albo kolejnego chorego szafarza.
Moon   #kulistyzajebisty
09 kwietnia 2020 13:43
Ascaia, tak to jest problem - głównie ciemnogrodu, który wierzy, że "Chrystus nie przenosi wirusa" jak to jeden czarny piał z ambony.
Ale skąd informacje, że jest więcej? I to dużo więcej? Chodzisz po kościołach, oglądasz transmisje czy rozmawiasz ze znajomymi księżmi?
5 wiernych + celebra to też tak po 5 osób max. Daje nam to 10 osób jednocześnie na dużej przestrzeni. I tyle jest. A na ogół i mniej. Zupełnie jak w sklepie czy autobusie.
A wiele diecezji czy parafii ma zamiar w ogóle sprawować obrzędy Triduum i Wielkiej Nocy przy zamkniętych drzwiach.
Tak sobie jeździcie po "tych klęczących" byle jeździć. Strasznie to przykre i jakieś takie... niskich lotów.
Kiedyś był "czarnuch", był "pedał", teraz jest "ten klęczący" lub "ciemnogród", tak?



espana, właśnie to miałam na myśli. Zgadzam się, że maseczki powinny być od już.
Ascaia tak, oglądam filmiki i obserwuję ile osób się wytacza z kościoła po mszy w niedziele, czytam doniesienia prasowe i zakazy łamane są non stop. Ostatnio Sromowce Wyżne - 60 osób na mszy ubiegłej niedzieli. A ciemnogród to stwierdzenie faktu, nie obraza.
Moon   #kulistyzajebisty
09 kwietnia 2020 13:49
Ascaia, mój rodzinny dom jest naprzeciwko kościoła, mieszkają tam ciągle moi rodzice, a budynek obok mają plebanię, dosłownie za płotem... Ja naprawdę nie muszę nic Tobie udowadniać.
Sivrite to co wczoraj się pojawiło na dobrewiadomości to wtopa dziennikarska - udostępnili informację sprzed ok. 20 marca jako aktualną. Już się wycofali z tego.


Podobny artykuł był w krakowskiej Wyborczej, ale pewnie też fake news...

Ch... nie susza, ten zakaz nie ma nic wspólnego z suszą i dobrze o tym wiecie. To jest tylko usprawiedliwianie tego debilizmu czymś w teorii racjonalnym, co nie ma żadnego związku.

EDIT: Ze względu na suszę to się zamyka konkretne lasy, nie cały kraj. Po ocenie leśniczego, a nie odgórnie.
Pedał też... to tylko fakt...
Ciemnogrodem jest nietolerancja, dyskryminacja, brak kultury i obrażanie ludzie.

Moon, nie musisz, możesz udowadniać. Po to są fora, żeby dyskutować.
Ale to jakim językiem się komunikujesz to również Twój wybór. Wybór, który świadczy o Tobie.

Sivrite, to nie jest debilizm. Jest mi przykro, że nie mogę pójść do lasu, który mam 100 metrów od domu, ale jednocześnie wiem, że gdy nie można iść na plac zabaw, nie mozna pić pod sklepem, ani wyjść z kimś na spacer, to właśnie by się w lesie odbywało. Plus najazd ludzi z miasta.
ascaia srsly musisz tak ciągle z tym kosciolem wyjezdzac? juz sie nie da tego czytac. Nie istnieją inne tematy dla Ciebie?  😵
Sivrite, to nie jest debilizm. Jest mi przykro, że nie mogę pójść do lasu, który mam 100 metrów od domu, ale jednocześnie wiem, że gdy nie można iść na plac zabaw, nie mozna pić pod sklepem, ani wyjść z kimś na spacer, to właśnie by się w lesie odbywało. Plus najazd ludzi z miasta.

Ale przecież trzeba teraz tych lasów pilnować dokładnie tak samo, jakby trzeba ich było pilnować, gdyby pozwolono tam spacerować. Pić w miejscach publicznych nie można 365 dni w roku. Zakaz zbiorowisk odnosi się do całego kraju, tak samo na placu zabaw jak i w lesie. W lesie nie chodzisz i nie macasz pni, jest to prawdopodobnie najbezpieczniejsze miejsce do przebywania w trakcie takiego zagrożenia, o ile przestrzega się zakazów zbiorowisk i zaleconej odległości. Dlatego to według mnie jest debilizm.
Pedał to pejoratywne określenie, znaczące zgoła co innego, i jest obraźliwe. Ciemnogród to wiara w Jezuska i pambuka.

Bardzo proszę o przestrzeganie kultury wypowiedzi! Proszę też o nie obrażanie wiary innych. Bycie ateistą (wierzącym w inne religie) to nie wyśmiewanie innych tylko prywatne poglądy. To samo tyczy się osób wierzących - dyskryminacja i wyśmiewanie będą wyłapywane. Różnijmy się i szanujmy.
Będę się przyglądać tej dyskusji. Polecą ostrzeżenia DO WSZYSTKICH którzy będą się obrażać i do wszystkich którzy będą próbowali udowodnić racje szurowych teorii.
Viss Mod
Averis   Czarny charakter
09 kwietnia 2020 14:37
Wybaczcie, ale twierdzenie, że kościół i katolicy są prześladowani w Polsce, w kontekście ogromnych ulg podatkowych, konkordatu i wpływie tej religii na politykę jest co najmniej zastanawiające. Już nie mówię o wtrącaniu się w zdrowie reprodukcyjne kobiet, edukację seksualną i te wszystkie sądy kościelne w sprawach o pedofilię.
drabcio, to nie ja "wyjeżdżam". Wyjeżdżają inni z obraźliwymi komentarzami jak powyżej.

espana, poziom kultury jaki przedstawiasz jest żenujący.
ascaia srsly musisz tak ciągle z tym kosciolem wyjezdzac? juz sie nie da tego czytac. Nie istnieją inne tematy dla Ciebie?  😵


Ale to nie Ascaia "wyjeżdża" z kościołem, tylko niezwykle światłe uczestniczki dyskusji, których kultura wypowiedzi jest na poziomie dno i metr mułu....
Ci klęczący, Jezusek.... Serio, nie da się bez obrażania?
Visenna Tak samo wiara jest prywatnym poglądem i rani moje uczucia epatowanie nią. Tak samo razi mnie to o czym napisała Averis, nie jesteśmy traktowani na równo i to ja w tym katolickim kraju czuję się dyskryminowana.
Sivrite, piją nie w miejscu publicznym. Na wsiach przy sklepach są ogródku piwne, gdzie cała gawiedź przesiaduje. A kto by pilnował, czy się nie odbywają zbiorowiska w lesie? Jak na takim terenie?

Jakby lud był roztropny, to ten zakaz bylby zbędny. To, że ktoś sie zachowuje racjonalnie, nie znaczy, że wszyscy tak postąpią.

To samo się tyczy sklepów i kosciola. Musi być zakaz, żeby do ciemnogrodu dotarło.
Ktoś śledzi ilośc przyapdków?

Szwecja nadal przyrasta równomiernie, mimo brak obostrzeń.
Kraje z obostrzeniami jak Italy i Spain przoduja nadal.

Perlica, tak, ja śledzę ilość przypadków. W Szwecji epidemią zarządza znany wirusolog, osoba mająca doświadczenie z dużo groźniejszymi wirusami. A w innych krajach decydują rządy, stąd efekty. Do tego wiele krajów spanikowało i zaczęło wzajemnie wywierać na siebie wpływ, tak, jak w UK. Swoją drogą w Szwecji zorganizowali nowy szpital pod covid, mający kilkaset miejsc. Jak na razie nie jest potrzebny i stoi pusty.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 kwietnia 2020 15:50
Perlica, nie porównuj Włoch do Szwecji to nie ma sensu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się