... ślub :) ...

smartini gratulacje!!! 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
03 lutego 2020 11:20
smartini, gratulacje!!!! 😍 Jeśli masz jakieś pytania co do samej imprezy to zawsze z chęcią odpowiem. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2020 11:48
Dzięki dziewczyny :kwiatek: strasznie się cieszę 😀
emptyline, na pewno będę pytać jak poukładam sobie wszystko w głowie co właściwie mnie czeka 😜
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lutego 2020 11:52
smartini
piękny  😍 i piękne okoliczności  😜

ja jestem tak w gorącej wodzie kąpana, że już obdzwaniam salony sukien kiedy można na przymiarkę  😁 a muszę zrzucić co najmniej 20kg żeby nie być wielką bezą  😁 😁 motywację mam jak nigdy  😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2020 11:58
efeemeryda, ja się kompletnie nie widzę w typowej sukni ślubnej (nigdy się w zasadzie w takiej nie widziałam) więc szczerze wątpię, że wyląduję w jakimkolwiek salonie. Ale że od jakiegoś czasu rozglądam się za sukienką na wesele kwietniowe kuzyna i w tym celu pobrałam apkę asosa to zerknęłam na ich kiecki i... o zgrozo, zamówiłam jedną, przyjdzie w czwartek 😁 totalnie nie wiem czego się spodziewać ale jest przepiękna, totalnie 'moja' i do tego przeceniona z 890 na 207. Żal było nie zamówić za taką śmieszną kwotę na próbę, odesłać zawsze mogę 🤣
Mama P. jest genialną krawcową więc jeśli będą jakieś luzy czy inne drobiazgi to na pewno ją odpowiednio dopasuje
smartini, jak już się ostatecznie zdecydujesz to pokaż koniecznie! Wiedząc czym się zajmujesz i jaką masz zajawkę "graficzną" jestem mega ciekawa co wybierzesz! 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lutego 2020 12:16
smartini
to super, za taką kwotę to zbrodnią by było nie spróbować  😁 Czekam na fotki  😅

ja z kolei chcę być prawdziwą księżniczką, a teraz moda na takie delikatne sukienki, byłam ostatnio na targach we Wrocławiu i nie spodobała mi się ŻADNA.

Niedługo targi w Katowicach, wybiera się któraś z Was ? Macie może porównanie czy są one większe niż te we Wrocławiu ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2020 12:18
FurryMouse, będę się dzielić na pewno 😀 mam jakiś zarys w głowie, pewnie lokalizacja i budżet zweryfikują pomysły ale czasu jest aż nadto, zaczynam zbierać słoiki i butelki po winie  😁 a z asosa leci takie cuś
[img]https://images.asos-media.com/products/frock-and-frill-biaa-sukienka-maxi-z-motywem-polnych-kwiatow-wyhaftowanym-na-caej-powierzchni/11488865-1-white?$XXL$&wid=513&fit=constrain[/img]
[img]https://images.asos-media.com/products/frock-and-frill-biaa-sukienka-maxi-z-motywem-polnych-kwiatow-wyhaftowanym-na-caej-powierzchni/11488865-2?$XXL$&wid=513&fit=constrain[/img]
smartini
to super, za taką kwotę to zbrodnią by było nie spróbować  😁 Czekam na fotki  😅

ja z kolei chcę być prawdziwą księżniczką, a teraz moda na takie delikatne sukienki, byłam ostatnio na targach we Wrocławiu i nie spodobała mi się ŻADNA.

Niedługo targi w Katowicach, wybiera się któraś z Was ? Macie może porównanie czy są one większe niż te we Wrocławiu ?


Zupełnie poważnie - myślałaś o szukaniu sukienki na Ukrainie? Tam moda na księżniczki trwa wiecznie, a można wyrwać super suknie w całkiem przyjaznych cenach. Kilka moich znajomych już tak zrobiło.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lutego 2020 12:26
DeJotka
nie myślałam, bo nie wiedziałam, że to dobry pomysł  😁
A Twoje znajome tam jechały czy jakoś przez internet ? Z Wrocławia na Ukrainę kawałek, ale zaś kupić sukienkę za 2tys zamiast 6  🤣
smartini, o mamo, wiedziałam, że poszalejesz! 😀 Myślę, że na Tobie będzie szał! 😀 ciekawe jak na żywo będzie wyglądała.
Różnie, jedna na pewno jechała z kumpelą Ukrainką, druga na stałe mieszka na Białorusi i też jechała za granicę szukać. Przez internet bym się chyba bała.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lutego 2020 12:32
DeJotka
no tak całkiem przez internet to ja też się boję, ale chciałabym chociaż zobaczyć co mają, na szybko wygoglowałam jakiś salon ze Lwowa, ale oni mają akurat też oddziały w Polsce więc bez sensu.
Portale z których korzystałem Organizując Ślub Wesele

Do usłyszenia…

Chyba jednak się już nie usłyszymy.
Viss Mod.

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Spam
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 kwietnia 2020 13:56
😜

Ciężkie czasy, wirus, ludzie tracą pracę, to aż szkoda zgłaszać taki spam moderatorom.


Jak już wątek odkopany - smartini jak kiecka, dotarła?  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2020 14:12
smarcik, hehe 😁
kiecka dotarła, była bardzo fajna ale jednak nie na moją budowę - ten haft na środku strasznie poszerzał mnie w ramionach

ALE - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Spontanicznie kupiłam na promce kieckę na Zalando na wesele ale kuzyna i o jeny, ten kształt to jest jak szyty dla mnie, bosko leży więc postanowiłam, że chcę jej kopię tylko w wersji ślubnej :P

jest taka
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/91637403_147167516695598_4799353330230886400_n.png?_nc_cat=108&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=JX4R9wXp-cEAX-wv_oC&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=db8350e5feebc9a02c907c98911d724b&oe=5EAC9D25[/img]

a może być taka:
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/91900256_525475928398029_7354707752926576640_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=NfO8S_ymHWEAX_VenzX&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=f8dc55d3b12b2f24e3a75a9c35407a2b&oe=5EAC1580[/img]
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/91525540_2708524159380834_1032763416474812416_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=YtaUOD__wJQAX-V5Fy8&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c2f8850bdf62528c573e6d1b0bb9ddcc&oe=5EAB5E9C[/img]
będę musiała poszukać sobie ładnej koronki w kropeczki bo widziałam kilka kiecek z taką i są prześliczne. I welon albo haftowany w takie folkowe kwiaty albo jak nie znajdę (albo będą same za miliony) to z koronki w duże okrągłe cekiny :P

czy spódnica też z koronką w kropeczki czy nie to pewnie wyjdzie w praniu albo zrobimy wiązaną spódnicę
majek   zwykle sobie żartuję
03 kwietnia 2020 15:09
welon sama zrob, latwizna i fajna zabawa! Gratuluje!
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 kwietnia 2020 15:45
majek, no, taki jest plan, cenowo to chodziło mi raczej o cenę haftowanej koronki. Na naukę haftowania brak mi czasu xD A trochę się boję, że takie pięknie wyhaftowane kolorem koronki to mogą kosztować mocno ponad rozsądek :P
Dziękuję ^_^
Jako że przygotowania do ślubu ruszyły, do wątku dołączam i ja  :kwiatek:
Przejrzałam kilkanaście ostatnich stron i nie mogę się napatrzeć, jak pięknie wyglądały revoltove panny młode na swoich weselach. Cudo!  😍

Data wstępnie jest, koncept też, także powoli zaczynają się pojawiać pytania. Jaki prezent można/wypada dać Rodzicom poza zwyczajowym albumem ze zdjęciami ze ślubu i wesela?
efeemeryda   no fate but what we make.
11 kwietnia 2020 23:45
Vespuria
My planujemy zamiast tradycyjnych podziękowań - film, nagrany profi, który będzie wyświetlony w czasie wesela.
Co do samego prezentu to jeszcze nie ustaliśmy, ale albo jakiś wyjazd (weekend spa) albo wyjście do restauracji.
My za tydzień bylibyśmy już po, ale ze względu na obecną sytuację musieliśmy odłożyć na bliżej nieokreślony termin.
No i jak już wszystko się uspokoi to raczej zmienimy koncepcję - z przyjęcia zejdziemy do obiadu dla rodziny (tej najbiższej), a ze znajomymi ogarniemy jakąś luźniejszą imprezę (może jakieś domki i ognisko). Szczerze powiedziawszy nie chciałabym od nowa przez to wszystko przechodzić w takiej formie jaka miała miejsce, a i z usługodawcami nic konkretnego nie ustalimy, bo żaden inny termin nie jest pewny.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 kwietnia 2020 14:47
madasrabbits, kurcze, współczuję 🙁 my mieliśmy jechać na ślub kuzyna za 2 tygodnie, przełożyli na październik 🙁
A co się takiego działo, że nie chciałabyś już tego przechodzić?

Ja się powoli zabrałam za jakieś ogarnianie tematu, mieliśmy na wiosnę poodwiedzać miejsca no ale nie da się więc działam mailowo, mam nawet miejscówkę na oku która mi bardzo pasuje i lokalizacją i wyglądem i cenowo jest w budżecie i się zastanawiam czy nie olać dalszych poszukiwań :P
efeemeryda   no fate but what we make.
12 kwietnia 2020 15:00
madasrabbits bardzo współczuje  😕

Z tego wszystkiego bardzo się cieszę, ze termin mamy taki odległy. Szczerze współczuje wszystkim parom, którym korona pokrzyżował plany  🙁

Smartini ja miałam wybrana sale zanim miałam chopa  😀 (chociaż już się znaliśmy ale nie byliśmy parą  😜 )  Nawet żadnej innej nie chciałam oglądać także jeśli coś Ci się podoba to tylko brać  😂
madasrabbits, powiem Ci że myślałam co ja bym zrobiła na miejscu osób takicj jak Ty, zresztą kilku znajomych ma taką samą sytuację i jedno wesele mam zamiast w maju to w sierpniu w niedzielę. Ja bym zrobila tak samo jak Ty. Nawet nie wiem czy bym nie próbowała jakiegoś wyjazdowego mini ślubu dla najbliższych zrobić i potem dla znajomych imprezkę. Wcale Ci się nie dziwię, zupełnie nie chciałabym tego jeszcze raz organizować w takiej formie i nawet nie wiem czemu... 😉

smartini, ja byłam tylko w jednej sali i ją wybralam. Inne sale widziałam w necie, zbierałam info odnośnie ceny i została mi tylko ta jedna i pod nią dobierałam termin.
smartini, generalnie nasz ślub i przyjęcie miał być totalnie po naszemu, tylko z naszym wkładem pieniężnym żeby nikt się za bardzo w to nie mieszał. Ale oczywiście mimo wszystko moja przyszła teściowa chciała bardzo ingerować w listę gości (tzn. zaprosić kogoś dla mojego W. dalekiego) i stroić wielkie fochy łącznie z "zaproście ich zamiast mnie". Także podziękuję, nie zależy mi na wielkim przyjęciu. Jeszcze na koniec marca myśleliśmy o przeniesieniu wszystkiego na długi czerwcowy weekend, no ale teraz przeniesienie na jakikolwiek termin jest mocno niepewne. Nie wiemy, czy jesienią (bądź na przyszłą wiosnę) znowu nie będzie takiego pogromu.
I taka konwencja, o jakiej mówi Cricetidae też jest do rozważenia, no ale to jeszcze wszystko przed nami.  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2020 13:12
madasrabbits, o kurcze, to faktycznie niefajnie. W takim razie trzymam kciuki za nowy plan, brzmi jak dobry kompromis ^_^
My domykamy w sumie listę gości, których chcemy zaprosić żeby wiedzieć na jaką grupę umawiać się z salą i już dokładniej ustalać budżety, wychodzi, że większość to nasi przyjaciele + najbliższa rodzina. Jak ktoś mi się zacznie wtrącać, to niech nie przychodzi wcale 😁

efeemeryda, co do takich wczesnych ''planów' to mam tak z DJem xD ja to w ogóle DJowa nie jestem ani klubowa i trudno mnie zadowolić repertuarem na imprezie. I ponad rok temu byliśmy na firmowej, zimowej i był tak genialny DJ, że powidziałam, że jak się kiedykolwiek będę hajtać to on ma grać XD nawet poszłam po wizytówkę co go mocno zdziwiło chyba, bo nie miał ze sobą :P no trochę człowiek kosztuje, więcej niż jak przeglądałam średnie ceny w Krakowie ale to była jedna z najlepszych imprez pod względem muzyki na na jakiej byłam, więc chyba sprzedane. P coś zebrał polecenia od kolegów ale kurcze mam opór, bo nawet jeśli zapłacę ten tysiąc/dwa mniej ale nie będę tańczyć na własnym weselu, bo mnie będzie muzyka wkurzać to chyba szlag mnie trafi 🤣 Ja nie chcę żadnych kiecek za miliony, żadnych drogich obrączek, poprawin i innych cudów. Chcę mieć dobre jedzenie i dobrą muzykę, przy której da się bawić.
efeemeryda   no fate but what we make.
13 kwietnia 2020 13:29
Smartini rozumiem w pełni bo dobry DJ to podstawa !
Tez miałam upatrzonego, niestety trzeba czekać na niego 3lata, nie miał już dla nas terminu  🙁 Dobrze, ze mieliśmy upatrzonego „awaryjnego”.
Z ciekawości jaka to kwota ? My płacimy 3,5tys bez poprawin i bez noclegu. Zwykle bierze 3.8tys ale jak się wpłaci polowe od razu to jest 3.5.
Prawdziwie horendalne ceny to dla mnie fotograf i kamerzysta ale zdaje sobie sprawę, ze dobrze i tanio się wyklucza  🙂

W ogóle kosztorys przeszedł już moje najśmielsze oczekiwania, a jest dopiero wstępny i zapewne o wielu rzeczach nie wiem jeszcze  😀
Zaczynam szukac oszczędność np. na prezentach dla gości czy zaproszeniach, bo to co mi się podoba jest strasznie drogie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 kwietnia 2020 13:40
efeemeryda, znacznie więcej, bo 5.9k, pełen serwis razem z retro DJką pasującą do potencjalnej sali. Bez noclegu bo jest 'na miejscu'.
Ale jak sobie przypomnę co grał i jak to jestem gotowa tyle mu zapłacić, było wszystko łącznie z mixami video (jak np leciał Michael Jackcson zmixowany z czymś nowoczesnym to teledyski też były bosko spięte ze sobą, no pełen szacun).
U mnie nie będzie kamerzysty, zaproszenia i całą graficzną oprawę zrobię sobie ja, nie będzie poprawin, obrączki mam upatrzone za odpowiednio 250 i 350 zł :P  sukienkę najprawdopodobnie uszyje teściowa, żadnych customowych koronek i cudów na kiju. Więc budżet mówi, że tu mogę zaszaleć :P
efeemeryda   no fate but what we make.
13 kwietnia 2020 13:49
Smartini faktycznie spora suma, ale jeśli jest oprawa jak mówisz to na pewno warto  :kwiatek:

Ja z kolei jestem totalnym antytalenciem i choćbym chciała cokolwiek sama zrobić to wątpię żeby coś z tego wyszło  😜

W ogóle przez pandemie wypadłam z przygotowań i prawie w ogóle o tym nie myśle. Chwile wcześniej planowałam już organizacje prezentów i właśnie zaproszeń. Chcemy je rozdać do końca tego roku, ale nie mamy jeszcze godziny, wiec tak czy siak wszystko musi zaczekać.
Ja też nie celuję w żadne cuda wianki, wraz z lubym chcemy mieć po prostu miły, fajny dzień w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, wstępnie wyliczyliśmy listę gości na 160 osób, ale po zapoznaniu się z cenami wbiło nas w ziemię. Wg kosztorysu od jednej z upatrzonych lokacji za samą salę 16 000 z ogrodem, a za catering 40 000 zł  😲
Liczyłam się z tym, że catering wyniesie dużo, ale nie, że aż tak  😵 W tej sytuacji musimy przemyśleć, czy nie obciąć liczby gości lub nie spróbować alternatywnych, dużo tańszych rozwiązań. Jak tak dalej pójdzie to może się skończyć kameralym grillem w ogrodzie  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się