Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Na_biegunach, a weź podlinkuj fb 😀 też kupię, bo nas dzisiaj chciały zjeść robale ;/ ;/
Moon   #kulistyzajebisty
06 kwietnia 2020 19:14
No właśnie też się wybrałam na plac nie psikając... i pożałowałam  😫

A hoofgolda uwielbiam smar do kopyt, to mam nadzieję że i psikadło będzie git  😍
Derka waldhausen zebra daje rade? Ma ktoś może? 😀 Chyba 3 sezony męczyliśmy decathlonowa, koń niszczyciel, a derka pancerna. Jeden minus - zsuwała się do tyłu.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 kwietnia 2020 22:01
xxagaxx, proszę https://www.facebook.com/HOOFGOLDPL/
Rychło w czas zamówione, u mnie pierwsze robactwo dzisiaj uderzyło - komarzyszcza  🤔
Na_biegunach, dzięki, już nawet zamówiłam i dostałam do domu 😀
xxagaxx, oooo, to testuj i dawaj znać czy warto.
Klami, to się okaże jak w końcu wyemigrujemy z miasta xD tutaj działa chyba każdy preparat.
xxagaxx, to prawda. Miastowe owady, to żadne owady.
Na_biegunach, dzięki, już nawet zamówiłam i dostałam do domu 😀


a możesz napisać jaki to ma skład? w sensie na jakiej substancji się to opiera? - na stronie nie znalazłam informacji na ten temat :/ i czy określają jak długo ma działać skutecznie?
Hej hej  😉
Poleci mi ktoś coś skutecznego na owady najlepiej w żelu itp. n[sub][/sub]ie w spreju ( kobył się panicznie boi psikania .A co ciekaweg odżywki do grzywy i ogona w spreju już nie  🤔wirek: )
A jak sobie radzicie z owadami- muchami w stajni. Słyszałem o jakichś matach na suwit . Ktoś coś dzięki
Piotr_48, polecam psikać stajnię preparatem K-othrine flow
Od lat niezmiennie działa i jest totalny spokój na wiele tygodni
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 kwietnia 2020 09:26
[quote author=xxagaxx link=topic=713.msg2921873#msg2921873 date=1586280507]
Na_biegunach, dzięki, już nawet zamówiłam i dostałam do domu 😀


a możesz napisać jaki to ma skład? w sensie na jakiej substancji się to opiera? - na stronie nie znalazłam informacji na ten temat :/ i czy określają jak długo ma działać skutecznie?
[/quote]

To chyba same olejki - cytronella, geranium, cytryna - przynajmniej wg polskiego tłumaczenia na opakowaniu. Bardzo intensywnie pachnie. Nawet po godzinie jak wiatr zawiał od konia to z 20 m czuć.
Gaga dzięki a gdzie to można kupić?
Piotr_48, wystarczy poszukać pełno tego [url=http://letmegooglethat.com/?q=k+othrine+flow]KLIK[/url]
Gaga
Szukałam, ale wyszukiwarka nic nie wypluła, a wydaje mi się ze coś kiedyś już temat był poruszany.
Stosował ktoś może? Działa?

http://pieceofhay.pl/pl/produkt/fly-off-przeciw-owadom-zestaw-dla-konia-i-jezdzca/
xxagaxx moja koleżanka polecała- ja czekam aż przyjdzie moje zamówienie
rochnar, daj znac koniecznie. Mam emeryta na łąkach 24h i zastanawiam się czy by mu to nie ulżyło w życiu w okresie wakacyjnym.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 kwietnia 2020 16:00
Ciekawi mnie maska z szybką. Ktoś testował?
https://sklep.bergo.pl/BUCAS-BUZZ-OFF-DELUXE-Maska-przeciw-owadom
[quote author=Na_biegunach link=topic=713.msg2925370#msg2925370 date=1587740417]
Ciekawi mnie maska z szybką. Ktoś testował?
https://sklep.bergo.pl/BUCAS-BUZZ-OFF-DELUXE-Maska-przeciw-owadom
[/quote]
Ja tam nie widzę słowa w opisie o szybce, a na zdjęciu wygląda raczej na siateczkę w takim "szkiełkowym" kolorze.
Ja też tam szybki nie widzę, tylko siatkę...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 kwietnia 2020 10:56
Wygląda jak wstawka z pleksi. Jak siateczka to lepiej. Wydaje się, że ma niezła widoczność.
Nie wyobrażam sobie założyć na konia maski z szybką z pleksi, szczególnie na padok.
Już widzę jak koń łamie tą szybkę i odłamki wbijają się w oczy  😲
vissenna   Turecki niewolnik
27 kwietnia 2020 13:23
[quote author=Na_biegunach link=topic=713.msg2925370#msg2925370 date=1587740417]
Ciekawi mnie maska z szybką. Ktoś testował?
[/quote]

Już linkowałam kiedyś na forum taki test:


Odstaje, jest niebezpieczne i koń łatwo sobie krzywdę zrobi.
vissenna, ale te okulary mają totalnie inną rolę spełniać i w nich się nie puszcza konia luzem. Poza tym kim jest ta testerka? Bo widać że totalnie nie ma pojęcia po co są te okulary.

[quote author=Na_biegunach link=topic=713.msg2925787#msg2925787 date=1587981416]
Wygląda jak wstawka z pleksi. Jak siateczka to lepiej. Wydaje się, że ma niezła widoczność.
[/quote]
Wstawka z plexi nie miałaby wszytej zakładki poniżej oczu...
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 kwietnia 2020 16:22
Na kleszcze: czarna absorbina czy farnam endure?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
28 kwietnia 2020 19:04
Podpinam się pod pytanie, u nas wysyp kleszczy  😵 Z jednego kuca wyciągnęłam dziś cztery i dwa jeszcze nie wbite.
U mnie na kleszcze (i chyba tylko na kleszcze) działa much-ex, ale ja rozpylam atomizerem po całym koniu a nie tylko na grzbiecie.
Przyszedł fly-off- niedługo testujemy
Ja wczoraj z jednej kobyły wyciągnęłam 6 kleszczy, mój miał jednego... Myślałam, że zwymiotuję. Da radę podawać coś koniom od wewnątrz, żeby to świnstwo się nie wbijało???

I druga sprawa. Mój koń ma okropnie pogryzione puzdro, dziś zauważyłam, że jest całe we krwi  🙁 🤔 Czym mogę mu psikać albo smarować to delikatne miejsce? (żeby zabezpieczyć i żeby się szybko goiły te ugryzienia wstrętne).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się