Siodła z niższej półki, co polecacie?

Na pewno najlepiej spróbować obu, bo słyszę o Fp skrajne opinie. Jedni bardzo chwalą, a inni twierdzą, że nie nadaje się do niczego  🤔
FP trzyma, ale jak w nim jeździłam, to też ciągle walczyłam, żeby mnie nie posadziło fotelowo  🙁 W innych siodłach jakieś tam problemy dosiadowe oczywiście są, ale nie takie. W FP po prostu czułam, jak ramiona mi ciągnęło do tyłu, a nogi chciały wyjechać do przodu, masakra. Z kolei dwie inne osoby bardzo je lubiły, może to trochę kwestia proporcji ciała albo niedopasowanego rozmiaru?
A miał ktoś może styczność z marką DS? Jakieś opinie?
Natasha07321, Ja mam od DS kompletne siodełko dla dzieci. Jak na razie było tylko kilka razy zakładane, ale nikt w nim jeszcze nie siedział. Mogę powiedzieć tyle, że jak na bardzo niską cenę, to jakość wykonania jest zadziwiająco dobra (siodło jest proste, symetryczne, dobrze przylega do grzbietu kucyka, wygląda na dosyć wytrzymałe), może poza małymi niedoróbkami typu uchwyt na przednim łęku mógłby być bardziej wygładzony, brak szlufek na puśliska. Popręg, strzemiona i puśliska są całkiem ok, tylko czaprak wygląda na jednorazówkę 😉
Co do obsługi to jest na wysokim poziomie - fajny kontakt, szybkie odpowiedzi nawet na durne czy upierdliwe pytania, wysyłka też była szybka i dobrze zapakowana.
Wrzucam poglądowo Pluszaka w tym kompleciku:


i samego kompleciku klik
Mnie głównie interesuje model https://dobresiodla.pl/produkt/ds-cross-leki/ jak myślicie czy jest to warte ceny? Czy lepiej kupić winteca, bądź jakieś używane znanej firmy?
Mi się to siodło nie podoba. Kanał szerokości tam gdzie trzymają miarę ma te 5,5cm a na zdjęciu od spodu wydaje się, że na środku jest jeszcze węższy. Optymalna szerokość to 8cm.Siedzisko wygląd na bardzo płaskie.
Wolałabym dołożyć i kupić daw maga lub winteca
Zgadzam się. Dużo lepiej pod tym względem i podobnie cenowo prezentuje się Supreme czy skokówka Touch 😉
Znalazłam wizytówkę Zakładu Rymarskiego Solarz, czy ktoś spotkał się z ich produktami, jak sie sprawują czy robią siodła? w jakich cenach?
Na pewno NIE POLECĘ Zakładu Rymarskiego Solarz z pod Krakowa. Bardzo się rozczarowałam siodłem jakie tam zamówiłam.
Koniara1922, napisz może coś więcej - dlaczego nie polecasz?
Szukam jakiegoś fajnego używanego siodełka do 900 zł. Macie coś godnego polecenia? Chciałabym żeby posłużyło mi przez lata a nie mam zbyt dużych wymagań, byle było wytrzymałe, w miarę miękkie, komfortowe dla konia i łatwe w konserwacji. Szukam raczej siodła wszechstronnego/skokowego.
W tej cenie można czasem znaleźć winteca używanego
Niestety narazie odrzucam Winteca, miałam 250 i niestety nawet po dopasowaniu łęku siodło nie było dobre  na mojego konia, miał suche plamy i ciagle przesuwało się na jedna stronę...
https://www.olx.pl/oferta/jorge-canaves-siodlo-skokowe-CID767-IDyGUpL.html
Co myślicie o tym siodle? Ja osobiście nie słyszałam nic na temat tej firmy a chciałabym wiedzieć co nieco o trwałości i miękkości tego siodła. Chciałabym tez zaczerpnąć waszej opinii o firmie „dobresiodla” ponieważ po ostatnim zakupie byłam trochę zawiedziona, siodło przyszło o rozmiar mniejsze niż było podane w opisie (zarówno siedzisko jak i łęk) dlatego chce wiedzieć czy często zdarzają się takie przypadki   🤔

Posty proszę edytować a nie wrzucać jeden pod drugim!  🤬
Viss Mod.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 marca 2019 22:16
Mufarek- od tego sprzedawcy (mają stronę internetową z większą ilością siodeł) można (za kaucją) wziąć siodło na przymiarkę i testy.
Hej. Czy ktoś miał styczność z siodłem od tego Pana? Chodzi mi o te droższe gołe siodła nie zestawy. https://allegro.pl/uzytkownik/czarus72/akcesoria-siodla-112311?bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict43-spo-1-1-0318
karoszata, Z koleżanką byłyśmy u tego pana i oglądałyśmy siodła. Kupiłyśmy nawet siodło wszechstronne. Na pierwszy rzut oka siodła bardzo porządne, skóra miękka i przyjemna. Nie można się niczego przyczepić. Jednak siodło nie pasowało na konia i je zwróciłyśmy (zwrot bez żadnego problemu) więc nie mamy doświadczenia jak się sprawują po dłuższym czasie. Siodło kosztowało z tego co pamietam 1500 zł
nefferet Dziękuję przynajmniej wiem że wygląda porządnie nie tylko na obrazku a to już coś  😉 Na razie się jeszcze wstrzymam może więcej opinii znajdę.
karoszata Dawno, dawno temu, pewien właściciel ośrodka jeździeckiego kupił parę takich zestawów siodło+ogłowie, bo najtańsze. Powiem tylko, że siedziało się w tych siodłach okropnie, a po miesiącu wyglądały jak kupa. To było z 5 lat temu, być może coś w nich udoskonalono, ale chyba lepiej kupić za taką cenę używane siodło syntetyczne jakiejś pewniejszej firmy niż ryzykować taki zestaw.
Z doświadczenia polecam pogrzebać trochę na Facebook Marketplace. Czasem się coś trafi za bezcen 🙂
Lubię też stronę dobresiodla, bo mierzą je na zdjęciach (ale trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, zwłaszcza na pomiar szerokość kanału oraz czy nie jest krzywe). Tylko trzeba uważnie patrzeć, bo większość najtańszych siodeł ma kanał zwężający się, ale niektóre starsze Passiery są okej pod tym względem i można je dostać za mniej niż 1.000. Oni też produkują jakieś swoje siodła, też tanie, ale nie wiem nic na ich temat.
Emara, Ale karoszata nie pytała o tej najtańsze zestawy (nie trzeba być geniuszem żeby się domyślić że to szajs) tylko o siodła sprzedawane indywidualnie. Macałam te siodła z zestawów i różnicę w jakości widać od razu. Ale tak jak mówiłam: nie miałam okazji sprawdzić siodła przez dłuższy czas bo zwyczajnie nie pasowało na arabka.
Natomiast masz rację z tym, że warto może poszukać jakieś porządne używane. Ja jakiś czas temu trafiłam na stubena w świetnym stanie za bardzo dobrą cenę, okazje się trafiają tylko trzeba pogrzebać w internecie.
Dokładnie. Interesuję mnie tylko opinia o tych siodłach za 1000 zł w górę. Tych kompletów w ogóle nie biorę pod uwagę bo nawet za darmo bym tego nie chciała 🤣 Co do dobrych siodeł to znam. Rozważam kupno nowego bo można je zwrócić bez problemu i nie trzeba od razu z nim do rymarza lecieć ale nie stać mnie na te za kilka tysięcy, a te siodła wyglądają naprawdę przyzwoicie. Do tego ja nie mam jakiś wielkich wymagań byle było wygodne dla mnie i konia, miało szeroki kanał i miękkie panele itd. oraz nie wyglądało po krótkim czasie jak używane 20 lat.
nefferet Masz rację, mój błąd  :kwiatek:
Zobaczyłam stronę pełną tych zestawów i od razu mi się przypomniało. Sama poszukuję siodła i trafiłam na stronę tej firmy, ale jak sobie przypomniałam, co to jest, to wyłączyłam, bo w oczy rzucają się głównie te najtańsze.
Może teraz dyskredytuję całość niepotrzebnie, ale nie mam kompletnie zaufania do tej firmy.
Te droższe siodła i tak są przynajmniej o połowę tańsze od nowych siodeł innych firm. Jestem ciekawa, czym dokładnie się różnią. Dobra wełna do wypełnienia już stanowi 1/3 ceny takiego siodła tego pana, więc domyślam się, że w środku raczej jej nie znajdziemy. 
I tak kupno pewniaka typu właśnie Stubben, czy Passier za te mniej niż 1 tys., wymiana wypełnienia i ew. poszerzenie kanału (w pewnym stopniu) wyjdzie w podobnej cenie, a od razu wiadomo, co jest w środku i że się nie rozpadnie jak się posadzi tyłek.
Także przepraszam za typowe "nie znam się, to się wypowiem". Tak działa mózg po maratonie grania w gry  😲
Swoją drogą, jak udało Ci się osiodłać swojego araba? Mam konia z podobnymi problemami, jeśli chodzi o dopasowanie siodła.

karoszata Jestem bardzo ciekawa jak wypadają te firmowe z dobrychsiodeł. Jakbyś się zdecydowała, to bardzo chętnie się czegoś o nich dowiem, bo ciężko o jakąś opinię, a bardzo mnie to interesuje  😀
karoszata, A ten pan nie wysyła do przymiarki? Może sobie sprawdzisz po prostu? 🙂 Widzę, że tam miał chyba jakieś siodła HDR -> jeśli to Henri de rivel, to to jest całkiem dobra marka. Taka normalna. W ogóle na pierwszy rzut oka te siodła naprawdę nie wyglądają źle... Zobacz, sprawdź. Może są wykonane po prostu z bardziej ekonomicznych materiałów, mogąnie być jakieś super-miękkie, ale to nie znaczy, że są złe.

Kiedys też tak myślałam - że lepiej kupić starego Stubbena/Passiera/Kieffera, bo sprawdzona marka. No i okej - sprawdzona, tylko, że takie siodło może być rozjechane na amen po 30 latach użytkowania B. wie gdzie. Możecie kupić siodło z pękniętą terlicą, a nawet o tym nie wiedzieć.
Miałam starego Passiera (wyglądał na zdjęciach naprawdę nieźle), dałam do odnowienia i... wypełnienie to były jakieś śmieci, włóczka(?), jakieś nici... Czekałam aż mole z tego wylezą. Wypełnienie zostało całkowicie wymienione, wszystkie nitki zszyte etc.
Fakt, te stare siodła mogą być niezniszczalne 😉 ale to faktycznie trzeba patrzeć na stan danego siodła.

Emara, ale które firmowe? Chodzi Ci o sklep dobresiodla.pl? Te siodła, które zaczynają się na "DS", są ich produkcji?
Kupiłam od nich używanego Lemetexa i jest taki, jakiego oczekiwałam - opis był adekwatny do stanu siodła, kontakt w miarę spoko, paczka przyszła bezpiecznie zapakowana. Tylko znam Lemetexy, wiedziałam czego się spodziewać. 🙂
Sankaritarina Tak, te modele oznaczone jako DS są ich własnej produkcji. W sensie dobresiodla.pl.
Pisząc, że lepiej kupić siodło używane znanej marki założyłam, że i tak pojedzie do rymarza na kontrolę i wymianę wypełnienia, właśnie dlatego, co napisałaś - nie wiadomo co się w środku trafi (terlica złamana lub jakaś niespodzianka w środku). A w tych tanich-nowych siodłach nie wierzę, że będzie porządna wełna. Tam jest albo lateks, albo wata, w najlepszym wypadku wełna syntetyczna, w najgorszym jakieś śmieci. Dla mnie bardzo ważna jest możliwość korekty wypełnienia.

No niestety to jest taki hazard z tym wszystkim  🙁 Byłam świadkiem jak znajoma znajomej sprzedała siodło ewidentnie złamane (skrzypiało jak cholera i miało piękną kreseczkę przez środek), a kupująca kompletnie nieświadoma, mimo tak ewidentnej cechy.
Pół biedy jak ktoś sprawdzi manualnie, czy jest sprawne, ale wady ukryte wyjdą dopiero u rymarza. Znowu nowe-tanie może być kompletnym bublem, ale jakby na mojego konia mogło pasować (xDDD, na nią nic nie pasuje), to wzięłabym do przymiarki.

Dobresiodla.pl mogłoby być mega serwisem, gdyby robili tym siodłom przegląd, prostowali je i wypełniali pod konia itd., ale już takie tanie by nie były. Przynajmniej ekstra jest możliwość przymiarki, bezpieczniejsza niż u osoby prywatnej. Na zdjęciach przynajmniej widać, że krzywe, kanał wąski.   

Wybaczcie te wywody, ale żyję tym przynajmniej od roku. Mój koń jest bardzo "specjalny" pod tym względem. Znalazłam mega krótkie siodło, wąskie i z kanałem szerokim jak trzeba, od osoby, która nie wie co sprzedaje, więc cena też super. Jutro je w końcu zobaczę i jak będzie połamane, albo na lateksie to chyba się rzucę z mostu.
Opinię niezłej jakości przy niskiej cenie mają też, o ile dobrze pamiętam, siodła Fouganzy.

Nie tak dawno jeszcze  z nowych siodeł do 2000 PLN były jeszcze Germida/Ratomka - firma z Białorusi czy Ukrainy. Teraz euro stoi wysoko i ceny samych siodeł podskoczyły nieco więc to raczej tak informacyjnie.
Zastanawiałam się nawet czy nie zaryzykować ale kompletnie nie szło się dogadać z producentem.

Emara, Ja ze swoim arabkiem skończyłam z bezterlicowym Barefootem. Po przymiarkach kilkunastu siodeł i wydaniu pewnie kilku ładnych stówek na wysyłki w obie strony miałam już dość i poszłam w bezterlicówce mimo, że kiedyś się zarzekałam że takiego siodła nie kupię. Jeździmy tak już od września i obydwoje jesteśmy zadowoleni. Ale my to głęboka rekreacja, głównie tereny i raz-dwa razy w tygodniu coś porzeźbimy na placu dla własnej satysfakcji.
Chodziło mi cały czas o te siodło od Czarusia. Te droższe modele są ponoć powystawowe więc cena nowych powinna być większa dlatego się zainteresowałam. Nowe siodła z Dobrych Siodeł mnie tak nie przekonują bo nie toż że są tańsze to raczej nie będą pasować mi na kona bo też mam udanego  😀 Bardzo duży kłąb i przy tym jest dość  szeroki. Aktualnie łęk 31 według winteca no i potrzebuję wysokich paneli.
nefferet Dobrze wiem, o co chodzi. Szukam siodła od marca... 2019. Zaliczyłam chyba z 15 siodeł z naszej stajni i na próbę, Klinikę Siodła, od których w końcu coś kupiłam. A potem dalej się męczyłam z odsyłaniem do nich na kolejne poprawki, bo wciąż uparcie leciało na szyję i bez równowagi. W końcu był pretekst żeby je sprzedać przed operacją na jaskrę.

karoszata Widzę, że zakładamy klub końskich abominacji  😀 Mój potwór jest wykłębiony, z przebudowanym zadem, bardzo krótki i z miejscem na popręg tuż przy łokciach. W dodatku ze słabym grzbietem, bo nic nie robiła kawał czasu przez te siodła, a w końcu i jaskrę. No i uwielbia skakać, więc bezterlicowe odpada, nie wiem jak wypadają na wykłębionych koniach.

Jak ktoś znajdzie skokówkę/wszechstronne o wysokim panelu o długości 42 cm, łękiem U i szerokim kanałem, to będzie moim osobistym bogiem.
Udało mi się trafić na króciutką ujeżdżeniówkę z przystułami do przerobienia, jutro w końcu przyjdzie na test. Cały tydzień śni mi się, że jest połamane.
Na Horze jest właśnie promocja na siodło skórzane -60%
Nie wiem jak wygląda ich jakość ale wyglądają na fajna budżetowa wersję:

[[a]]https://www.horze.pl/siod%C5%82a-wszechstronne/siod%C5%82o-wszechstronne-sk%C3%B3rzane-horze/14270.html[[a]]#color=BR
Ktoś się orientuję jak wypadają rozmiarowo te skórzane siodła z Horze? Czy łęk 31 to rzeczywiście standardowy czy wypada tak jak w daw magu czyli L?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się