Koronawirus

efeemeryda   no fate but what we make.
14 kwietnia 2020 12:57
Strzyga nie ma takich bo naukowcy przekupieni przez bigpharme i nie wolno !!!
Dowody jedynie na youtubie i to tez trzeba szybko oglądać bo kanały usuwajom !!!! Trzeba używać mUzgu!!!
lira poczytaj sobie trochę bardziej wiarygodne źródła razem ze stanowiskiem WHO.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 kwietnia 2020 13:04
efeemeryda, a to przepraszam, idę wziąć szczepionkę z autyzmem.

Ps. większość leków ma w sobie półprodukty produkowane w Chinach, więc LOL 😀
Strzyga Ja nie mam zamiaru upierać się, że 5G jest niebezpieczne, ale też skoro słychać głosy (np. trzeci link zamieszczony przez Zdrowykoń), że coś jest na rzeczy, to warto się temu przyjrzeć. Jestem otwarta. Można też zapytać inaczej, czy są badania potwierdzające pełne bezpieczeństwo sieci 5G?

keirashara O tym własnie myślę, że ta sieć powiązań jest tak mocna, że wydaje się niemożliwa do zerwania.
Zawsze byłam idealistką i mam świadomość, że za słuszną sprawę trzeba zapłacić wysoką cenę.
Dziś mamy tak, że za kasę udajemy ślepych i głuchych. A w Chinach dzieją się bardzo złe rzeczy. Poniekąd nasza ślepota i głuchota zemściła się na nas. Mamy chińskiego wirusa.
Myślę, że trzeba patrzeć szerzej niż tylko na własny portfel, czy bierne poddawanie się głównemu nurtowi.
Nie piję do ciebie oczywiście. Mówię o nas wszystkich.
Jako osoba wierząca Jezusowi Chrystusowi rozumiem to, co się dzieje, choć to smutne i szokujące momentami, to mam pokój wewnętrzny i nie boję się.
A bałabym się bardzo, gdyby nie zrozumienie jakie Bóg daje.
Dla chętnych i cierpliwych link z wypowiedzią pewnego brata w Chrystusie, który miał przyjechać do Polski i Czech, ale z powodu wirusa nie przyjedzie.

Nie dopowiedziałam, że to brat z Chin.
lira dla Ciebie teoria ewolucji to sci-fi, szczepionki to zło, do tego to ślepe zapatrzenie w wiarę - no nie sposób z Tobą dyskutować używając argumentów naukowo popartych  😂
efeemeryda   no fate but what we make.
14 kwietnia 2020 13:40
Jeśli „przyglądanie się” sieci 5g ma polegać na szukaniu szarlatanów to ja dziękuje. WHO wypowiada się jasno.

Zmieniając temat, jak sądzicie będzie ta szczepionka na jesieni ? Jak sądzicie jak będzie z jej dostępnością ? Najbardziej boje się, ze po prostu nie nadąża z produkcja i będzie tylko dla wybranych. Na jej pełna refundację nawet nie liczę chociaż taka być powinna.
efeemeryda prędzej celowałabym w jesień '21.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 kwietnia 2020 13:47
lira, ja słyszałam głosy, że światem rządzą reptilianie.

Miałam nawet ulotkę w skrzynce pocztowej na ten temat 😉
Hahaha, ale uśmiałam!
Chiński wirus, 5G, brat w Chrystusie  😂  😂

EDIT: aż poszłam sprawdzić czy to ktoś nas po prostu nie przyszedł potrollowac, ale nie chyba. 😀


Poza tym mamy tu chyba wątek o wierzeniach i mitologii, nie cierpię takiego nachalnego epatowania wiarą bez związku.
Dobra, najwyżej zostanę wyśmiana.  😀 Żeby nie było, jestem za szczepionkami, szczepie się na wszystko i nie ogarniam jak można tego nie robić. Nie wierzę w żadne autyzmy i inne bajki.
Poczytałam trochę o tej szczepionce na SARS sprzed kilku lat, która tez była produkowana na szybko, poczytałam statystyki, itp i faktycznie było z niej więcej szkody niż pożytku. Nawet moja mama mówiła, że chciała nas wtedy zaszczepić ale bardzo mocno ją odwiedziono od tego pomysłu (mama tez nie jest antyszczwpionkowcem i szczepiła mnie na wszystko).
Teraz czasami nie będzie tego samego ?
Żeby nie było, NIE MAM zdania na ten temat.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 kwietnia 2020 14:09
Sonkowa możliwe ze będzie, ale ciężko mi sobie wyobrazić więcej szkody niż pożytku przy takiej zakaźnosci.
Jako osoba wierząca Jezusowi Chrystusowi rozumiem to, co się dzieje, choć to smutne i szokujące momentami, to mam pokój wewnętrzny i nie boję się.
A bałabym się bardzo, gdyby nie zrozumienie jakie Bóg daje.


Czy osoba niewierząca nie rozumie, co się dzieje ? Jak wiara ma się do pandemii wirusa ? Czego można się bać bez wiary w Boga ?
Pytam poważnie, bez naśmiewania się i krytyki.
kolebka pewnie można się nie bać bez Boga i można po swojemu rozumieć obecną sytuację. Można wierzyć rządowi, WHO albo wirusologom. Rząd zmienia zdanie, WHO zaspało, wirusolodzy nie mówią jednym głosem. Można obserwować co się dookoła dzieje i na tym budować swoje zrozumienie, choć 100 km dalej to ''dookoła'' może wyglądać zupełnie inaczej.
To nie temat o wierze jako takiej, więc nie chcę ciągnąć. Choć uważam, że jeśli napisałam że wiara Bogu pomaga mi w sytuacji tej zarazy (niech będzie), to nie jest to bez związku, jak napisała espana i jak sama zapytałaś o związek wiary i pandemii. Te rzeczy są bardziej ze sobą powiązane niż mogłoby się wydawać.
Jeśli chcesz, to mogę napisać ci więcej na priv. A jeśli nie, to pass.
WHO: During this time, the proportion of programme budget financed through VCs over ACs increased significantly. For example, VCs accounted for nearly 78% of WHO’s programme budget for 2018–2019
AC - assessed contributions - wnoszone przez państwa członkowskie
VC - voluntary contributions - takie z dobrego serca, żeby ludzie byli zdrowsi i nie musieli wydawać dużo pieniążków ;-)

źródło: https://globalizationandhealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12992-018-0436-8


https://apps.who.int/iris/handle/10665/272406

Wiceminister zdrowia wypowiadał się na temat noszenia maseczek, cytując "nosić gdy się przemieszczamy, np. (...) na terenach zielonych lub na terenach leśnych"
Materiał z wp.pl, ale wywiad prowadzony osobiście. KLIK

???

Po pierwsze to przecież nie można przebywać na terenach zielonych ani w lesie (?) Czy coś się zmieniło i mi umknęło?
Po drugie po co w lesie maseczka?

Ech, dlaczego nasz rząd ciągle balansuje pomiędzy dobrymi decyzjami, a totalnymi głupotami...
efeemeryda   no fate but what we make.
14 kwietnia 2020 15:35
Ascaia od 19go kwietnia będą znow otwarte lasy i tereny zielone, pewnie o to chodziło  😉
Czytałam tez analizę tego rozporządzenia o maseczkach, musisz nosić zawsze gdy jesteś poza domem. Nawet gdy jedziesz sama swoim samochodem z zamkniętymi szybami.
Nie.
Najnowsza interpretacja jest taka ze w aucie tylko jesli jedziesz z kims, z kim nie mieszkasz.
efeemeryda, o?! To nie fake? Z tym 19tym?
Dzis rzecznik prasowy MZ mówił, że najpóźniej jutro będą dokladne wytyczne noszenia maseczek
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 kwietnia 2020 16:07
Ascaia od 19go kwietnia będą znow otwarte lasy i tereny zielone, pewnie o to chodziło  😉

masz źródło?  👀 Nie chcę się ucieszyć przedwcześnie  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 kwietnia 2020 16:09
Ascaia od 19go kwietnia będą znow otwarte lasy i tereny zielone, pewnie o to chodziło  😉
Czytałam tez analizę tego rozporządzenia o maseczkach, musisz nosić zawsze gdy jesteś poza domem. Nawet gdy jedziesz sama swoim samochodem z zamkniętymi szybami.



O nie, jesli to prawda to straszne fatality!  🙄
JARA, - kradnę obrazek 😁

Są tacy co głoszą teorię o płaskiej ziemi i jest ich całkiem sporo. W tym też coś musi być. 😂
Ech, dlaczego nasz rząd ciągle balansuje pomiędzy dobrymi decyzjami, a totalnymi głupotami...


Oj, ja tu jeszcze ani jednej dobrej decyzji nie widziałam  🤔

JARA 45% Polaków wierzy, że człowiek został stworzony  😵

Moon   #kulistyzajebisty
14 kwietnia 2020 16:31
Byłam dziś zawieźć babcię na planowy zabieg do UCK w Gdańsku.
Poza tym, że finalnie babcia przyjęta będzie jutro, bo zmieniły się procedury (najpierw robią test na koronę) to... stwierdzam, że to, że nie pozakażaliśmy się wszyscy i jeszcze żyjemy w tym naszym polskim grajdole to jest gruby fart.
Urwał nać.  😲
[quote author=efeemeryda link=topic=103024.msg2923330#msg2923330 date=1586874934]
Ascaia od 19go kwietnia będą znow otwarte lasy i tereny zielone, pewnie o to chodziło  😉

masz źródło?  👀 Nie chcę się ucieszyć przedwcześnie  😉
[/quote]

jest na kilku stronach, jak wpiszesz "las" i "szumowski" w google to ci wyskoczy. Wygląda ze poluzują!
Na pasku bylo, że lasy poluzują - wg rzecznika prasowego rządu
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 kwietnia 2020 17:11
Dzięki 🙂 to ekstra, mam dość kręcenia się wokół domów i po ogródkach działkowych, gdzie są tłumy
[quote author=madmaddie link=topic=103024.msg2923339#msg2923339 date=1586876835]
[quote author=efeemeryda link=topic=103024.msg2923330#msg2923330 date=1586874934]
Ascaia od 19go kwietnia będą znow otwarte lasy i tereny zielone, pewnie o to chodziło  😉

masz źródło?  👀 Nie chcę się ucieszyć przedwcześnie  😉
[/quote]

jest na kilku stronach, jak wpiszesz "las" i "szumowski" w google to ci wyskoczy. Wygląda ze poluzują!
[/quote]
O jak wspaniale. To chyba najlepsza wiadomość w dniu dzisiejszym  :kwiatek:

A tak w temacie testów, przytoczę komentarz odnośnie ilości wykonywanych.


Od 7.04 (1090) do 14.04 (1179)
Przez tydzień przebadano 89 osób. Przy tej ilości testów o jakiej wykrywalności wirusa możemy mówić. Ilość badanych nie będzie większa przynajmniej do 10.05.
Opinia publiczna wprowadzana ŚWIADOMIE w błąd. Czy ktoś kiedyś za to odpowie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się