strzemiona

Miała freejumpy i było Ok nic nie bolało w sensie kostki ale poniosła mnie fantazja tyle ludzi zachwalali i skupiłam się na windereny i kostki bolą jakaś chyba inna jestem jakiejs cudowniej różnicy w w jeździe za zauważyłam zeby było coś lepiej
Legnza, to podobnie jak ja miałam z super modnymi niegdyś elastycznymi Sprengerami. Kupiłam, bo ponoć lepsze dla kostki itd. zachwalane właśnie przy problemach z kostką. I tak jak nigdy wcześniej nie miałam problemów (czasami drobne jak więcej koni jeden po drugim pojeździłam) tak w tych Sprengerach moja lewa kostka umierała.
No właśnie trzeba dopasować dla siebie jeśli flex ony nie dadzą rady wracam do Freejump’ow
Czyli pozostaje mi wziąć freejumpy na testy i przekonać się samej  😀
Chyba będzie najlepiej ale te Free jump soft up pro takie miałam
Szafirka, Ja mam aktualnie jedne i drugie wpięte w siodła. Jak do Free Jumpów wsiadam zawsze z uśmiechem (wygoda, ułożenie, komfort), tak Windereny niestety szału nie robią. Nie no, stabilne są bardzo to fakt, ale nie czuć nic z tego "kosmicznego" efektu amortyzacji, a farba schodzi bardzo szybko z nich (wg mnie za szybko) i nie każde puśliska wchodzą w ta dziurę. Ot bym powiedziała, że takie porządne, ciężkie plastikowe strzemiona  👀
Ale podkładkę polecam niezmiennie.
Mi te windereny piszczą jak but dotyka bocznej krawędzi strzemienia może mam dziwne buty  😉 ale z innymi strzemionami tego problemu nie na tylko windereny tak jak piszesz efektu wow nie ma. A co do podkładki miałam różne i już po pierwszej jeździec z winderenem kon chyba pierwszy raz pod siodłem zaczął głowę opuszczać i idzie bardziej rozluźniony jakiś cud 🙂 podkładkę polecam, strzemiona osobiście mi nie podpasowały ale każdy lubi coś innego i wybiera pod siebie  😀
Ja czułam efekt amortyzacji jak pierwszy raz wsiadłam na windereny, naprawdę wtedy czułam jak to wszystko pracuje. No ale przesiadłam się z plastików Compositi reflex, więc nie dziwi mnie to  🤣
Aktualnie mam pożyczone windereny i jeżdżę w nich już 2 tygodnie, włącznie z jakimiś tam mniejszymi lub większymi skokami. No i różnica w nich w stosunku do Compositi jest znaczna, bo w końcu przestały mnie boleć stawy.
Zasadniczy problem tylko mam z ich wyglądem, dlatego jestem ciekawa jak się jeździ we freejumpach, bo jednak przemawiają do mnie bardziej z wyglądu.
Jeśli chodzi o podkładki winderena to jestem fanką, mam i cienką i grubą i są super, choć nie na wszystkie moje konie. Jedne pracują z nią wyraźnie lepiej inne nie wykazują żadnych odczuwalnych zmian 😉
Ja przeszłam z Freejump’ow na windereny i uważam ze w przeciwieństwie do Freejump’ow, windereny w ogóle nie pracuje oczywiście według mnie. A fakt między freejumpami a refleksami jest ogromna różnica 🙂
A ma ktoś może Safe Riding? Widziałam, że Febro je teraz dosyć mocno promuje, a cenowo podobnie jak Winderen. Jeździł ktoś może albo testował?
Cenowo podobnie jak windereny?  🤔
Safe ridingi te tańsze są za 1400, a windereny można kupić za 984 zł, to prawie 500 zł różnicy  🤣
Na Cavaliadzie widziałam je za 1100 z dodatkową nakładką, a na stronie Winderena są za 984 zł więc przy takiej cenie 100zł w tą czy drugą nie robi różnicy. Teraz widzę że cena poszła w górę ale i tak można je dostać z kodem promocyjnym w okolicy 1150/1200.

Testował ktoś, miał okazję przetestować?
Dla mnie bez rewelacji, trochę kolejna moda- futurystyczny wygląd i doklejenie łatki jedynych bezpiecznych. Natomiast moją uwagę przykuły strzemiona EQflexia- mają tak szeroką stopkę o specyficznej budowie, że
mocno odstają od reszty na rynku. Jeździł ktoś?
https://eqflexia.com/
A jak flex ony wypadają wagowo?
chyba w zależności od wersji czy z kompozytu ( w moim odczuciu strzemiona z lżejszych) czy wersja z aluminium (nie miałam kontaktu)
te z kompozytu ważą 450 gram, aluminiowe są trochę lżejsze 🙂
A czy miał ktoś z Was sytuację, że w freejumpach noga strasznie uciekała do tył?
Koń ten sam, siodło to samo, a tylko w tych uciekająca noga, a np. w flex on już wszystko prawidłowo  🤔
A ja mam takie pytanie, czy ktoś jest mi w stanie naostrzyć jakoś bolce/piny w juniorskich freejumpach? Bo kupiłam sobie używki, ale te piny są już dość mocno wytarte, tych środkowych prawie nie ma.
Ktoś ma jakiś pomysł? Bo jak oglądam te strzemiona to nie widzę za bardzo możliwości wymiany tej stopki razem z pinami  👀
czy jest na sali ktoś kto miał kontuzję biodra i zmienił strzemiona na któreś "magiczne", widząc róznice?
potrzebuję do treningów ujeżdżeniowych
Acavallo rose gold ktos ma? Poleca?
Moon   #kulistyzajebisty
23 maja 2020 11:02
anil22, chodzi Ci o Acavallo Arena, w kolorze rose gold? :P
Mam je w innym kolorze - polecam, są barzo "si". Przesiadłam się z Presige'owych Silków i wielkiej różnicy w komforcie nie odczuwam - są deko cięższe niż Silki, mają też szerszą stopkę z równie dobrze trzymającą tarką no i są po prostu ładne, pasują mi do sprzętu  😁 Więc to wszystko czego mi do szczęścia było potrzeba  😉
Moon, ja mam właśnie na testy Areny i Flexony... zaczełam od Flexów i powiem wam że jest mi źle xD. Stopka się wydaje wąska, ta amortyzacja spowodowała ze pierwszy raz po treningu sokowym czułam kostki xD Może to wina tego że za długo już śmigam w Silkach.

Areny pójdą jako kolejne, ale jak ma być tak samo jak w Silkach to nie będę chyba wymieniać, bo po co?
Moon   #kulistyzajebisty
23 maja 2020 21:23
xxagaxx, to jak siodłami i tyłkami w nich - trzeba popróbować organoleptycznie, wiadomo 😉
Dla mnie komfort jazdy w Arenach jest porównywalny do Silków, ale odczucia mogą być ofc różne. Z Flexami to ciekawe co piszesz, bo raczej wszyscy się w nich zakochują z miejsca (miłość jest ślepa, bardzo ślepa, hahahaha ;p)
moon dokładnie te. Czy one typowo do skoków?
Moon   #kulistyzajebisty
24 maja 2020 16:27
anil22, ale co to znaczy typowo do skoków, ujeżdżenia czy rajdów? Moim zdaniem są uniwersalne, skaczę w nich i robię łopatki, trawersy i inne figury bez żadnych problemów.
Moon, no właśnie bardzo porównywalne do silków, może nawet mi bardziej wygodnie bo inna tarka.  Flex ony po 3 jazdach odłożyłam, bo to absolutnie nie mój klimat. Dla mnie przez to że są jakby zawieszone na cienkiej ramce, z tymi "amortyzatorami" pod stopą jest wrażenie jakbym miała bardzo bardzo wąskie strzemiona. Nie mogłam znaleźć oparcia dobrego, noga się dziwnie wykrzywiała. Dałam sobie spokój.

Aktualnie mam alupro ale jakbym kupowała to aluplus bo są lżejsze.
moon chodzi mi o to czy mocno stope trzymają? Nie  potrzebuje aż tak mocno trzymających. Ale to chyba szczegół nie?
Moon   #kulistyzajebisty
25 maja 2020 06:39
anil22, ona mają sporą tarkę  z tępymi kolcami (ale nie robią dziur w podeszwach butów :P), więc w moim odczuciu dobrze trzymają.
Nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie, wiec pozwole sobie zapytać  😉
Windereny vs flexony?
Co mocniej odciaża kolana, ewentulanie stawy skokowe? Windereny w drodze, ale troche się łamię...
mx, nikt ci na to nie odpowie. Ile ludzi tyle gustów. Trzeba wziąć i niestety wytestowac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się