Co mnie wkurza w jeździectwie?

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2020 21:43
Dlaczego Ci ludzie zawsze antropomorfizują te biedne zwierzęta i są tak niezjadliwie infantylni?
Bo zwierzątkowych madek z odpieluszkowym zapaleniem mózgu taki język najbardziej trafia...
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 kwietnia 2020 06:40
Zespół Bambiego, ostry przypadek.
Jak te konie funkcjonują później? Przecież strach to integralna cześć ich systemu obronnego...
😲 ja nigdy nie zrozumiem co tak na prawdę ma na celu wpadanie do boksu ledwo urodzonego źrebaka z hula-hopem...
Przecież na to wszystko będą długie trzy lata po odsadzeniu.
Biedny źrebak. Jak ktoś ma takie wspaniałe pomysły to niech na swoje dziecko hula hop zakłada albo na siłę coś czego dziecko się boi. Czemu nie pozwolą zwierzęciu być zwierzęciem. I to jeszcze w pierwszej dobie życia, jakby mało mu bodźców było  🙄
dea   primum non nocere
21 kwietnia 2020 10:14
...tym bardziej że u koni zjawisko imprintingu nie istnieje, to nie gęsi. I jeśli ktoś chce, spokojnie można pracować z oswajaniem źrebaka np. kilkumiesięcznego, w formie zabawy. Jeden z naszych koni ma taką historię. Ciekawska była, podchodziła "zapytać co robimy" z naszymi końmi, to dawałyśmy jej zadania - podniesienie nóżki, ustąpienie od nacisku. Tak jej się podobało, że jak nas widziała to zostawiała matkę i leciała do nas galopem 😉 4 miesiące miała. Kompletnie bez sensu męczyć noworodka.
Właśnie miałam napisać, że wszystkie fajne konie które znam były zostawione matce i miały przede wszystkim święty spokój.
Same narodziny to przecież jest straszny szok dla nich i jedyne co powinny mieć zapewnione to obecność matki bo to ona najwięcej ich nauczy.
...tym bardziej że u koni zjawisko imprintingu nie istnieje, to nie gęsi.


O Boże! nareszcie ktoś to głośno powiedział!!!


...tym bardziej że u koni zjawisko imprintingu nie istnieje, to nie gęsi.

Swoją drogą, czy w ogóle imprinting nie zaburza odruchów źrebaka? Już pomijając zmęczenie, ale przecież takie odruchy mają źrebaka nauczyć, że to jest rodzic i tak należy się zachowywać. Jeśli w tym momencie wkracza człowiek i zaburzy źrebakowi te podstawy, to co? Koń ma podążać za człowiekiem (zamiast matką, czyli w teorii umrzeć bez rodzica) i zachowywać się jak człowiek? Gdzie tu sens, gdzie logika? Oo Imprintuje się również rozróżnianie partnera, to co, też ma chcieć człowieka za partnera do seksu potem?
dempsey   fiat voluntas Tua
22 kwietnia 2020 22:10
Dlaczego Ci ludzie zawsze antropomorfizują te biedne zwierzęta i są tak niezjadliwie infantylni?


Widzą to w mediach.
Przykład sprzed chwili: duży banner (na szerokość ekranu) na stronie gazeta.pl.
Ile to musi kosztować?
https://centaurus.org.pl/elza/#historia

Setki dni, gdy wołała swoje odebrane siłą dzieci.
Klęczała i wołała swoje niewinnie pomordowane dzieci, zalewając się łzami.
A krowy się gwałci..

itp itd.
(A dokładny sens jest taki, że rzeźna kobyła + transport krajowy ma kosztować ni mniej ni więcej tylko dokładnie 11 tysięcy złotych.
Ech. Niektórych to nigdy nie dotknie kryzys, no i na banery będzie.
Bo to czeba umić! )
dempsey teoretycznie nie da się kupić billboardu (750x100px) lub double billeboardu (750x 200 px) - czyli takiego banera na szerokość ekranu u gory sajtu - w formie solo na gazeta.pl

Gazeta to portal do produkcji miejsc reklamowych. Ich core biznes to nie jest dawanie ludziom informacji tylko dawanie gówna informacyjnego w ilości sraczka tak aby wyprodukować jak najwięcej miejsc reklamowych razy ilość użytkowników razy ilość odsłon.

To gówno jest zazwyczaj sprzedawane w pakietach. Obsługa emisji jednego banera- gdzie biuro reklamy musi się dogadać z klientem co ten kupuje (miejsce na baner na sajcie), na jak długo (za co płaci- za ile odsłon, czy może za emisję stałą w określonym czasie), czy z cappingiem czy bez (czyli czy jeden użytkownik widzi ten baner tylko raz, czy może koniecznie kilka razy) jest totalnie nieopłacalne.
Do tego takie kampanie się realizuje via domy mediowe (kolejny pośrednik, który chce zarobić na obsłudze) najczęściej.

Nie zdarzyło mi się realizować kampanii za mnij niż 30 gnoi. Po mniejsze kwoty po prostu nikt się nie chciał tam schylać. Być może przez ostatnie dwa lata rynek się zmienił, a teraz w związku z kornką to być może te miejsca reklamowe są sprzedawane inaczej.

Jeśli ostatnio widziałaś już jakieś reklamy centaurusa, a tym bardziej jeśli kliknęłaś, to być może teraz trochę nowych banerków od nich za tobą będzie "chodzić" po stronach (tzw. retargeting) (jak nie chcesz to wykasuj sobie ciasteczka)
Ale jeśli to był baner na stronie głównej, do tego jakaś emisja Flat Fee (opłata stała za obecność danego dnia) - to ceny zalezą od tego ile się tam zostawia i wahają się od 5 tysi w górę.

Opcji jest kilka:
1. albo płacą za to, bo kupują reklamy właśnie bezpośrednio via np. google i sami sobie ten retargetting ogarniają- i wtedy może kosztować frytki (budżety po 300 -500 plna rozliczenie za kliki)
2. Albo mają bogatych znajomych i ktoś ich dołączył do jakiejś swojej kampanii - już takie akcje w życiu widziałam więc mnie w domach mediowych nic nie zdziwi
3. Albo gazeta.pl wspiera ich (bo są tam jakoś zaafiliowanii) i ich upycha na niewykupionych emisjach także za grosze albo za darmoszkę.
A ja podjęłam decyzję, że nie podlinkuję wam tutaj filmiku na którym koń... pałaszuje (wcześniej żywego) kurczaczka.
Iście "wielkanocny" filmik. Nie powiem, zrobił na mnie wrażenie. A myślałam, że mało co mnie zdziwi.
Tak a propos antropomorfizacji.
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 kwietnia 2020 07:50
Halo takich filmików jest bardzo dużo w sieci. Nic nadzwyczajnego w sumie. Aczkolwiek wiem o który chodzi bo ostatnio nowy latał po fejsbuku.
Tak a propos antropomorfizacji.


znaczy koń jak człowiek - też lubi nuggetsy??😉

widziałam ten filmik - bardzo "ciekawy" - koń się nawet nie skrzywił i schrupał kurczaka jak marchewkę, ale tak bioologicznie to chyba nic nadzwyczajnego - mięsożerne zwierzęta też uzupełniają dietę roślinami.

z takich ciekawych przypadków kiedyś byłam zwiazana z gospodarstwem agro - czyli owce, kozy, kury, kaczki, konie itp. się pałętało po podwórzu. Mieli młodziaka własnej hodowli (tzn znana była jego historia od urodzenia - żadnej traumy itp.) Koń do ludzi był do rany przyłóż, ale inne młodziaki gnębił tak, ze musiał stać sam. Kiedy miał około 2 lata, zaczął mordować kury, które na swoje nieszczęście zaplątały mu się na padok. Koń pasł się jak gdyby nigdy nic, a kiedy kura podeszła za blisko, błyskawicznie ją przydeptywał i rwał zębami na kawałki  🤔wirek: tzn nie zjadał tylko przydeptywał i ciągnął zębami to co wystawało aż puściło, a jak kawałki były już zbyt małe to tracił zainteresowanie 🤔. Zamordował tak kilka kur zanim je zamkneli w wolierze do czasu sprzedania konia.
dempsey   fiat voluntas Tua
23 kwietnia 2020 08:27
dempsey teoretycznie nie da się kupić billboardu (750x100px) lub double billeboardu (750x 200 px) - czyli takiego banera na szerokość ekranu u gory sajtu - w formie solo na gazeta.pl

Gazeta to portal do produkcji miejsc reklamowych. Ich core biznes to nie jest dawanie ludziom informacji tylko dawanie gówna informacyjnego w ilości sraczka tak aby wyprodukować jak najwięcej miejsc reklamowych razy ilość użytkowników razy ilość odsłon.


Dzięki za wyjaśnienie!  🙂 nie siedzę w tej branży - ale mimo to mnie to zaskoczyło. Edit: to znaczy zaskoczyło mnie to, że taki wielki billboard zawiesiła biedna fundacja. To, że gazeta pl sprzedaje g., to mnie nie zaskoczyło absolutnie  🤣

Jeśli ostatnio widziałaś już jakieś reklamy centaurusa, a tym bardziej jeśli kliknęłaś, to być może teraz trochę nowych banerków od nich za tobą będzie "chodzić" po stronach (tzw. retargeting) (jak nie chcesz to wykasuj sobie ciasteczka)

Nie nie nie, kliknęłam po raz pierwszy od niewiadomo kiedy. Zrobiłam to z ciekawości ile zawołają za zimnioka (moja ciekawość została szybko zastąpiona poczuciem "jestem pod dużym wrażeniem zakresu bezczelności"😉.
Ciasteczka i tak wyczyszczę, brrrrr! Więcej nie potrzebuję wiedzieć.
Kajetan Kwasniewski mnie wkurza. Wlasnie ogladnelam mdly filmik na you tube o tym jak pracowac z trudnym koniem. Kajtuś oferuje treningi, ale 2h zajelo mu zauwazenie ze kon nie potrafi stac i chodzic po kole.
To jest jakis nawiedzony naturals czy kto? I kto do wafla z kims takim trenuje i co?  🤔wirek: 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2020 21:03
KaNie,  podaj linka!
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 kwietnia 2020 21:10
KaNie, to ten Zrozumieć Konia na fb? Ostatnio mi wyskakuje nie wiadomo skąd i na yt, i na Fb... Chyba o to chodziło:
Strzyga
Viridilla dala link do tego filmu. Ale uwazaj, ciezko sie tego slucha i jeszcze ciezej patrzy.
Jesli on trenuje konie tak samo dobrze , jak dobrym grafikiem jest to klekajcie narody...  👀 🏇
vissenna   Turecki niewolnik
27 kwietnia 2020 21:22
Strzyga
Jesli on trenuje konie tak samo dobrze , jak dobrym grafikiem jest to klekajcie narody...  👀 🏇


Na jak to kto trenuje? Wszystkie dziewczynki zarażone naturalsowym loffcianiem  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 kwietnia 2020 21:29
12 sekund i już jest mi ciężko
Buahahahah, dosłownie 12 sekund  🤣 😵
Spoko, ja mialam wino i meza. Maz mnie wspieral w rechotaniu z tego i komentowaniu. Ale staralam sie nie zerkac na telefon  😉
Ale mimo wina nie dobrnela do konca. Ogarnelam do momentu naprawienia klaczy cofaniem,nawet przez dragi i do dżoin apa ktory chyba nie wyszedl  🥂
No nieee, przez was się złamałam i kliknęłam typa. On od jakiegoś czasu wrzuca te pożal się boże filmy na którąś grupę na fb i pod każdym ma kilka komentarzy, że głupoty gada i niech się douczy. Ale widzę, że nie bierze sobie do serca xD Filmiki poprzewijałam, ale zajrzałam na jego fejsbuka i to już mnie przerosło. Zwłaszcza zdjęcie w mundurze i swastyką na ramieniu lol.

Budyn
Teraz mam wiekszego bulwersa niz mialam. Wole sie nie wglebiac w to co ten koles robi...  😵 Ale nie mylilam sie - naturals i to ten typ na ktorego mam nieuleczalna alergie.

To chyba jest tak, że jak gówno umiesz, to potem takie osobistości Cie przekonują i wydaje Ci sie żeś super, bo zobaczenie ze kon nie stoi w miejscu zajelo Ci mniej niż kajtkowi.
😲  Bardzo ciężki materiał... To się nadaje do dogłębnej analizy, zdanie po zdaniu. Ktoś się za to na pewno weźmie jeśli kiedyś gość zbierze wokół siebie znaczące stadko fanów i stanie się bardziej zauważalny. Na razie przeraża mnie to, że on prowadzi w stajniach płatne warsztaty  🤔
darolga   L'amore è cieco
27 kwietnia 2020 22:51
Gość jest przekozak, takiego zjawiska to dawno nie widziałam. Już sam wstęp przy każdym filmie wywołuje u mnie chęć zatkania uszu, ale potem jest tylko gorzej  😁 Swego czasu przebrnęłam przez wszystkie jego filmiki na tamten moment, sporo tego było. Naprawdę obejrzałam każdy, bo wydawało mi się, że chłopak się pogubił i tak się produkuje i promuje na tych różnych grupach, bo nie wie, że robi źle. I napisałam mu prawdziwy elaborat, naprawdę konstruktywną, miłą, merytoryczną i kulturalną krytykę, doceniłam nawet mocne strony. Liczyłam, że naprawdę to do niego dotrze. Serio. W odpowiedzi dostałam mniej więcej "pie..ol pie...ol, ja posłucham, generalnie to nie masz racji" tylko ubrane w przeobrzydliwie piękne, słodkie, sympatyczne słowa zebrane w dziękczynny wydźwięk. Skapitulowałam. Dzieciak ma tak wysokie mniemanie o sobie, że to jest po prostu fenomen. I to mnie przeraża nawet bardziej niż siane przez niego herezje. Dramat.
Darolga
Niezle. Przerazajace to troche. Swoja droga chcialabym widziec jak on z konmi pracuje. Bo skoro prowadzi warsztaty to pewnie gdzies w necie mozna zobaczyc na czym to o czym mowi polega.
Ej ale można nawet książkę napisać jak się nie bardzo ma pojęcie o pojęciu.  😜
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2020 06:51
O muj borzu, hora madko i curko... Nie wierzę w to, powiedzcie że to fejk  🤔 😵
Wypadły mi oczy na jakość prezentowanych animacji i grafik, uszy mi zwiędły na dosłownie 5 sek filmiku... więcej nie dałam rady.
Moje życie już nigdy nie będzie takie samo  😵

darolga, najgorsze, że takie pseudo guru mają odbiorców, ja nie wiem jaką klamką trzeba się urodzić, żeby w te dyrdymały wierzyć?  🤔wirek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się