Rękawiczki

trochę się zguiłam, czym się różnię te:

https://www.gnl.pl/rekawiczki-uvex-i-performance-2.html

od tych?

https://www.gnl.pl/rekawiczki-uvex-sportstyle.html


bardziej elastyczna i przewiewna wstawka na grzbiecie dłoni i na stawach palców
mils   ig: milen.ju
31 marca 2020 13:56
Czy ktoś z Was miał do czynienia z rękawiczkami Equiline X-Glove High Performance Grip?
Moon, to jest wersja letnia, podstawowa: https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/ra-kawiczki/all-purposes/rekawiczki-uvex-sportstyle.html

Natomiast na cavaliadzie pan na stanowisku uvexa mi sprzdawal te: https://dobry-kon.pl/dla-je-d-ca/r-kawiczki/wszechstronne/uvex-rekawiczki-ventraxion-94623.html

Jako kosmiczna technologie w ktorej mozna jezdzic, lonzoowac i gnoj wywozic i sa nie da znoszenie, ze ten material to kosmonauci w kombinezonach etc.

Cena jest dla mnie zaporowa, ale jakby mnie bylo stac ti bym wyprobowala


Polecam rękawiczki Ventraxion  Uvex są świetne, mam je od października i świetnie się sprawują. Jeżdżę, lonżuje, ściele itp i nic - jedyną dziurkę zrobił mój za długi paznokieć 😉
Po praniu wyglądają jak nowe - warte swojej ceny. Zamiast 3 par rękawiczek można mieć jedne długowieczne.
Jak wypadają rozmiarowo rękawiczki z Uvexa? Macie taki sam rozmiar jak w roeckle czy innych rękawiczkach?  :kwiatek: Chciałabym zamówić, a nigdy ich nie mierzyłam 🙂
olga96, - mają dłuższe palce zdecydowanie. Roeckle musiałam brać 7,5 z tego względu i były za luźne, na szerokość pasowały mi zdecydowanie bardziej 7. Uvexy mam 7 i są git, nawet jak mam długie pazury 😀
olga96, a ja mam inne wrażenie, mam wszystko 7,5 a Uvexy 7.5 są jakieś małe xD nie wiem czy się trochę rozejdą, ale palce są za krótkie xD
mils miałam dziury na paluchach po miesiącu 😉
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: teraz mam zagwozdkę  😉
z Roeckl to jeszcze zależy od modelu... ja mam od 6.5 do 7.5 pasujące ok, a mam dość szczupłe dłonie z długimi palcami. Najlepiej kilka poprzymierzać.
Jak wypadają rozmiarowo rękawiczki z Uvexa? Macie taki sam rozmiar jak w roeckle czy innych rękawiczkach?  :kwiatek: Chciałabym zamówić, a nigdy ich nie mierzyłam 🙂



Ja Roeckla mam 6,5  A Uvexa 7
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2020 10:55
Szukam rękawiczek na lato, cienkich, chętnie z materiałem na wierzchu dłoni, spód skórkowy, albo z czegoś sztucznego, ale byle to cienkie było. Potrzebuję tylko na rajd więc super jakby były tanie :kwiatek: na co dzień nie jeżdżę w rękawiczkach. A no i jeszcze lepiej jakby był spory przekrój rozmiarówki, bo ja potrzebuję 7, ale dla małża też bym wzięła.
Fair play grippi summer? Ale przyznaję, że nie używałam tych konkretnych, mam za to kilka lat już jakieś inne FP i dopiero teraz gdzieś tam mi nitka wyłazi.
Fair Play to owszem, jednorazówka, przezywa jeden sezon, ale są całkiem wygodne i przewiewne. no i tanie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2020 11:20
budyń miałam jakieś Fair Play z takiego materiału i zdarł się po 2 użyciach (te kółeczka poodpadały), nie wiem, może trafiłam na felerny egzemplarz. No i siateczka wydaje mi się niezbyt dobrym rozwiązaniem, zaraz ją podrę w jakiś krzaczorach 😁 Jakaś bawełna czy coś pewnie byłaby lepsza.
edit. Choć cena bardzo przyjemna faktycznie 🙂
zembria a decathlonowe? mieli/mają takie cieniutkie z silikonowymi kulkami. Pancerne nie są, ale cienkie i tanie


Co do rozmiarówki Uvex i Roeckl. Uvexy jednak nie dla mnie. W 7 miałam za wąskie w palcach, a 7,5 już palce za długie. Jednak stanęło znów na Roeckl standardowo 7 które leżą idealnie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 czerwca 2020 15:50
olga z Decathlonowych patrzyłam na te: klik ale nie wiem jak rozmiarowo ne wypadają, bo to dziecięce niby. a te cienkie o których pizzesz to które masz na myśli? te?
Zerknęłam na decathlon, niestety ich już nie mają
Wyglądały podobnie do tego- zwykła cienka bawełna
https://hubertuskielce.pl/pl/p/rekawiczki-bawelniane/751
zembria, te kupiłam ostatnio i póki co jestem zadowolona, choć nie używałam ich zbyt długo jeszcze: https://www.decathlon.pl/rekawiczki-560-czarne-id_8577894.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2020 07:55
gllosia a nie są one takie "chamsko gumowe" że powietrza nie przepuszczają i się dłoń kisi? Mam te york i nawet jesienią mi się w nich ręka kisi :/ a teraz mam rajd w lipcu więc temperatura zrobi swoje.
nie jest im ani trochę blisko do tego opisu 😉 są tą cieniutkie, bardzo przyjemne rękawiczki, w których łatwo się pracuje (łącznie z bandażowaniem itp), przyjemnie lonżuje, nie wiem jak z jazdą, bo ostatnio nie jeżdżę, ale nie są śliskie i dobrze się w nich wszystko trzyma. nigdy mi się w nich ręka nie kisiła, a jako luzak trzymałam je nie raz na dłoniach przez cały dzień, również w ciepłe dni 🙂 póki co jestem z nich nawet bardziej zadowolona niż z poprzedniego modelu, który Decathlon już nie produkuje, a byłam im wierna przez lata. jedyne co, to rozmiarówka chyba trochę zaniżona i otwór na dłoń mniej się otwiera przez co czasem zajmuje mi więcej czasu zdjęcie ich z dłoni  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2020 09:30
O! Wygląda to bardzo obiecująco w takim razie 😀
olga z Decathlonowych patrzyłam na te: klik ale nie wiem jak rozmiarowo ne wypadają, bo to dziecięce niby.
te dokładnie kupiłam wczoraj, bo przypominają z materiału moje ukochane decathlonowe pancerne tanioszki, które wycofali ze sprzedaży  🙄
Są cienkie i raczej nie bedzie sie w nich pocić ręka. Kupiłam te największe dziecięce i są idelane - normalnie noszę rozmiar 7.

P.S. tak czy siak wydaje mi się ze one bedą dużo bardziej trwałe niz takie zwykłe bawełniane najtańsze - ta bawełna jest zwykle słabej jakosci i szybko się rozciąga przeciera przez co rekawiczki zaczynają latać na łapie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2020 10:23
azzawa ja też 7 noszę. Mogłabym mieć do Ciebie prośbę? Zmierzyłabyś mi długość kciuka i małego palca w nich? :kwiatek: Mam długie paluchi i boję się, że w dziecięcych będę mieć za krótkie palce jednak. Bo wizualnie wydają mi się bardziej przewiewne jednak, no i są za połowę ceny tych co gllosia polecała 🙂
będę wstajni wieczorem, postaram się pamiętać 🙂 , ale raczej mają krótkie palce, bo ja mam krótkie, a tu nic mi nie zostaje na czubkach.

Edit: fotki poniżej. Dziś w nich jeździłam i są naprawdę fajne, lekkie i przewiewne. Jak się szybko nie rozwalą to będę z nich bardzo zadowolona. 




zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lipca 2020 08:08
azzawa Mega Ci dziękuję :kwiatek: 😍 Będą dobre, to biere, cena super i myślę że się sprawdzą 🙂 Raz jeszcze dzięki!

Edit. Przyszły 😀 Bardzo fajne, cienkie, przewiewne, palce długie, no i za śmieszną cenę 😍 Jeszcze raz dzięki!
Widział ktoś może białe rękawiczki z brązowymi detalami? Istnieje coś takiego? :kwiatek:
Były takie. Z koziej skóry.
Cześć i czołem! Szukam rękawiczek idealnych... takich roeckl grip, ale zdecydowanie trwalszych🙂 z BRów allweather materiał grip zdarł się po 3 miesiącach, z anky summer po jednej jeździe:/ skórzane są super, ale szybko sztywnieją... może zamsz?
Te https://www.decathlon.pl/p/r-kawiczki-je-dzieckie-560-damskie/_/R-p-304374?mc=8577894&c=Czarny

Jedyne co to one dość małe wypadają, ja niestety mam rozmiar za małe bo byłī ostatnie na stanie, a potrzebowałam na cito, w noszeniu niema problemu, ale są ciut za wąskie więc dośc mocno ciągnę, żeby je włożyć, a często też jestem w pośpiechu, w związku z tym rozdarłam jedną przy szwie na nadgarstku. Reszta bez zarzutu, choć wolałam ten starszy model, jedynie wygladały mniej "elegancko" i stąd pewnie ten upgrade.
Cześć i czołem! Szukam rękawiczek idealnych... takich roeckl grip, ale zdecydowanie trwalszych🙂 z BRów allweather materiał grip zdarł się po 3 miesiącach, z anky summer po jednej jeździe:/ skórzane są super, ale szybko sztywnieją... może zamsz?


https://www.gnl.pl/rekawiczki-haukeschmidt-a-touch-of-class-24h.html - ja polecam te, przy koniu mocno wieszającym się na wodzy grip nie jest zdarty, nie ślizgają się, są trwałe. Również przerobiłam BR i Roeckle, Haukeschmidt są zdecydowanie najlepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się