ciąża, wyźrebienie, źrebak

vissenna   Turecki niewolnik
26 kwietnia 2020 22:24
Czujnik porodowy do luksus. Weź bite 2 miesiące z dzwoniącymi co godzinę budzikami. Toż po "odchowaniu" dziecka dodatkowych nieprzespanych nocy się rodzicom zachciało.


Taa... tylko ja tam pracowałam jak były 2- kobyły ciągle do wyźrebienia. Sprowadzali je z pastwisk jak miały termin. A czujka dzwoniła jak się tylko położyły nawet do spania... Dobrze, że się dogadaliśmy między pracownikami i taki dyżur przypadał nam raz na 6 dni (zamiast pilnować "swojej" kobyły, to ktoś otrzymywał wszystkie alarmy na raz i latał co 2 godziny do stajni).
Ja wchodzę rano z nadzieją ze będą zdjęcia a tu nic... trzymają was te klacze 🙂 zupełnie tak jak moje niedawno  😂
Donia Aleksandra, jak tam?
Bo moja nic. Cycki jej zaraz wybuchną, ale co tam. Nie chce rodzić.
falabana, ta maskotka ile ma wzrostu teraz? Masakra, jak pluszak 🙂
U nas nic, dalej cisza ....
asiaj przecudny chłopak  😍

tajna byłam pewna, że ja dziś rano już tu Twojego malucha zobaczę  😜

falabana biedronka przesłodka  💘

Jak patrzę na te zdjęcia z zieloną trawką, to mnie zazdrość aż skręca  😵 U nas susza i konie na padoku przy stajni tak mnie wnerwiają, bo wygrzebują korzonki z piachu - obie klacze i obydwa źrebaki. Siana do oporu leży, to nie, one ździebełka ledwo co wystające i korzonki wpiep...ją. A mnie aż boli, bo już widzę ile tego piachu wciągają. Ograniczyłam wypuszczanie, ale nie wiem co gorsze.  👿 👿 👿


elita17, Ja już jak zombie jestem, a jeszcze jedna ma termin za 3 tyg.
Trawa u mnie na pastwisku ma 5 cm. Tylko, u mnie konie pastwisko traktują jako przysmak, za mało tego jest, żebym sianem nie musiała karmić. Zamiast tego dorzuciłam lucernę do diety koni.
No to nie zdążysz odpocząć po jednej, a już drugą zaczniesz pilnować.
Moje obydwie się tak jakoś sprężyły, że jedna prawie w terminie, a druga dokładnie w terminie i wcale się nie naczekałam  😜. Objawy książkowe, świeczki jednego dnia, drugiego dnia poród i po temacie. 😉

Nie zazdroszczę tych nieprzespanych nocy. No to czekam dalej - rano zawsze to zaglądam  🙂 co się komu urodziło
Trzymam kciuki za wszystkich oczekujących, czuwających i niedospanych  😁 😁 😁
gadalam ostatnio z wetem i ponoc sa takie wszywki do pochwowe , ktore monitoruja skurcze i wysyłają  na telefon powiadomienie, jak cos sie dzieje. koszt to kilka tysiecy i mozna używać  wielokrotnie.
są różne bajery, nawet takie, które się doczepia do kantara, wysyła powiadomienie, jak sie koń położy.
U nas sika z cycków, jak wcześniej mogłam ściągnąć tylko kilka kropel, tak teraz mogę butelkę podstawiać.
Nogi po wew stronie ma zachapane czymś lepkim, ale nie wiem czy to mleko. Mocz chyba nie byłby lepki?

Mam nadzieję, że wieczorem będzie już 100% mleko i w nocy się oźrebi.
Mało dziś je, więc może się przygotowuje.
tajnaa niech już będzie ten źrebak!  😜 Faktycznie wygląda jakby miało eksplodować.
Całe to 11 miesięcy to jedno wielkie czekanie i nerwy.
Zobaczymy ile będę mieć siwych włosów za rok.  😂
tajnaa ale emocje! 👀 nie chcę Cię martwić, moje miały miały między sobą 2 tygodnie różnicy i oźrebiły się jednego dnia 😁
Dzięki Bogu sa farby do włosów, inaczej od razu w tłumie byłoby widać hodowców 😀

U nas z godziny na godzinę zmienia sie konsystncja mleka. Sika pięknie i jest coraz bardziej białe.



borkowa Nie ma szans, Czarna ma cycki jak falbanki, bursztynową wydzielinę dopiero.
tajnaa i co z taką tykającą bombą zegarową? Wyprowadzasz na padok? Trzymasz już w boksie?
Z ciekawości pytam bo jeszcze nigdy nie musiałam się nad tym zastanawiać.
Ja mam tylko dwie klacze, stoją sobie razem na padoku. Jakbym Rudą samą w boksie zamknęła, urodziłaby zapewne po 15 minut - ze stresu 😉
To gorący typ i mogę się założyć, że wyźrebi się w nocy.
A ja dziś mojej zajrzałam między nogi i powiem wam że może nabranym wymieniem bym tego nie nazwała ale falbanką też nie. Jest co pomacać  😁 Może moja kobyłka nie przysporzy mi takich nerwów jak tajnej ruda  😁
A może dać jej trochę spokoju  🤣 🤣 🤣
Moja nie źrebna 🙁 czekamy na pęcherzyk i próbujemy dalej...
tajnaa obstawiam ze to będzie dzisiaj 🙂 trzymam niezmiennie kciuki!  😁
Moja mnie zrobiła w.. konia... 😂 !7tego były jeszcze około dwa tygodnie do ruji a dziś badanie i już jest po wszystkiemu.  😵
Za tydzień badamy się znowu i chyba będzie zastrzyk.
A może dać jej trochę spokoju  🤣 🤣 🤣


pewnie czyta re-voltę i się zaparła, że dopiero jak damy jej spokój, to się wyźrebi  😁 😜
Godzinę temu przyszła na świat moja wyśniona KLACZKA.
Ruda, wzorowa matka. Bylam sama na polu bitwy... znaczy nie całkiem sama, z dwójką moich dzieci, druga klacza i dwoma psami. Pomogłam klaczy urodzić, łożysko wyjęłam.

Kastorkowa   Szałas na hałas
27 kwietnia 2020 16:53
GRATULACJE  😍 😍 😍 PIĘKNA MAŁA  :kwiatek:
Gratulacjeeeeee! Przepaskudna  😅
vissenna   Turecki niewolnik
27 kwietnia 2020 16:59
Super!
A obstawiałam, że dziś w nocy Ci się wyźrebi. Najwidoczniej chciała zakpić z Twoich nieprzespanych nocy  😂
tajnaa super! Gratulacje 🙂
tajnaa zgodnie z życzeniem 😀 gratulacje, jest piękna! :kwiatek: 💘
Gratulacje 😅
Po czym ta piękność?
tajnaa wiedziałam ze to będzie dzisiaj  😎  😁 grtaulacje piękności  😍 tatuś małej też rudy?

A my dzisiaj miałyśmy USG, obstawiałam 2 ruję z lekkim wyprzedzeniem na 4go maja, tymczasem mamy już pęcherzyk 3,0  🤔 optymalna inseminacja wychodzi wg wetki w piątek/sobotę czyli idealnie w majówkę w czasie kiedy kurierzy nie pracują  😤
Dzięki dziewczyny.
Tatuś cremello, więc mała izabelowata.
Gratulacje, niech się zdrowo chowa!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się