Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Czy ktoś zna potomstwo ogiera Cassilio?
vissenna   Turecki niewolnik
18 kwietnia 2020 15:10
Weltmeiery sa super.
Cieszy mnie to co piszecie o Vitalisie, bo zainseminowalismy wlasnie 2 klacze tym ogierem. Mial byc Bordeaux,  ale jest tylko mrożone nasienie 🙁

A Jazz i Romanow to trudne konie to prawda.


Jak pisałam, - na KWPN Vitalisy sa super normalne. Jak na Jazza w rodowodzie - są normalne. Ale nadal są to konie dla ludzi z troszkę większym pojęciem. Znając Ciebie KaNie, poradzisz sobie z nimi śpiewająco i się zakochasz. Mają czasem Jazz'owe oko, ale wystarczy im pokazać stracha i nie robią z tego dramy, są fajnie czułe i przedewszystkim - cieszą się pracą i ruchem. Jedynie czasem przekazują dość duże głowy, nie są eterycznej budowy 😉
Czy ktoś zna potomstwo ogiera Cassilio?


Różne, jak klacze które krył. Z tymi lepszymi daje fajne potomstwo, utalentowane skokowo, elastyczne, nierzadko urodziwe jak choćby bardzo dobrze sprzedany Alo Silio P - FILM czy startujący pod Krzysztofem Praskiem Satilio (matka chodziła miedzynarodowe konkursy, MP itd).
Viss
Mam na przyszly rok 2 latka po Jazzmann z matki po Romanov. Jakis czas chcialam go wyslac w kosmos.
I pokrylismy wlasnie ta matke po Romanov ktora daje lekko szurniete dzieci ( ale jest elitarna klacza, wiec jedzie z koksem produkcyjnym  👀 ) . I jedna ktora daje super mile konie. Jestem ciekawa wiec co sie urodzi po tym Vitalisie.

Swoja droga teraz 90% koni ujezdzeniowych to Jazz  gdzies tam w rodowodzie.
Swoja droga teraz 90% koni ujezdzeniowych to Jazz  gdzies tam w rodowodzie.


Przesadzasz trochę. Nie chcę u KWPNki robić inbredu na Jazza i nie mam problemu z doborem ogiera, da się znaleźć fajne, pasujące do niej ogiery bez Jazza w rodowodzie. To właśnie ta panna idzie w tym roku pod Furst Romanciera, a jest zrebna takim fajnym elastycznym młodziakiem ze Sprehe, Diamond Pearl. Na nią niestety odpalają całkiem tez jezdne Danciery/De Niro bo nie ma najdłuższych nóg.
Wie ktoś coś o ogierze Sandeman
SANDEMAN (goedgekeurde-zbadany na wystąpienie Osteochondrozy-czysty jak łza.) KWPN 172cm Sunny Boy/ Sandro Hit/Jazz

Jakieś stare filmy w ruchu? Albo dostęp do ew wyników?
[quote author=szerek link=topic=5087.msg2924150#msg2924150 date=1587217789]
Czy ktoś zna potomstwo ogiera Cassilio?


Różne, jak klacze które krył. Z tymi lepszymi daje fajne potomstwo, utalentowane skokowo, elastyczne, nierzadko urodziwe jak choćby bardzo dobrze sprzedany Alo Silio P - FILM czy startujący pod Krzysztofem Praskiem Satilio (matka chodziła miedzynarodowe konkursy, MP itd).
[/quote]

Dziękuję!

Szukam ogiera dla klaczy xx zmieszanego z shagya, żeby osiągnąć trochę bardziej sportowy typ konia wszechstronnego.
Czy ktoś może ma pomysł z czym dobrze by się to połączyło?
vissenna   Turecki niewolnik
19 kwietnia 2020 16:00
szerek daj fotkę kobyły to łatwiej będzie coś podpowiedzieć 🙂
Oto kobyła 🙂

vissenna   Turecki niewolnik
19 kwietnia 2020 17:13
szerek fajna ta Twoja siwka!
Ze skokówek rozważyłabym Casallcento, bardzo mi się podoba, świetnie skacze i ma lżejszy typ.

Z ujeżdżeniówek myślę, że Radius może być fajnym wyborem. Koleżanka ma kobyłkę po synu Foundationa i nie dość, że ładne to i poprawione w ruchu, to jeszcze fajny, kontaktowy charakter.
Radius w Lesznie pokazał bardzo fajny charakter i ruch. Póki jest jeszcze Polsce warto go użyć na swoje klacze. Film:



karolina_ piszę o rasie wlkp ogólnie. W Polsce nie ma moim zdaniem dobrego programu. Klacze o starych i dobrych rodowodach sa kryte wszystkimi ogierami po za tymi wlkp :/ wczoraj chciałam zrobić zaliczkę na swojego pierwszego konia. Do tej pory dzierżawiłam tylko. W oko wpadła mi klacz wlkp po Czadorze i po konsultacji z hodowca koni wlkp było wiadome że do hodowli też będzie dobra. Szukam na pewno koni wlkp które maja w rodowodzie Grey młp, albo Sebastiana młp (Chodzi mi o charakter tych koni w obejściu) Lub właśnie po Pistolecie wlkp/poch.trak. Chciałabym bym mieć karego konia z dobrych ruchem o spokojnym charakterze. Poznałam kilka takich koni podczas zwiedzania Polski i jestem pewna że trafiłam na swój gust.
Zastanawiam się jednak nad użyciem czegoś już bardziej sprawdzonego, co wiadomo mniej więcej jakie cechy może przekazać. To będzie pierwszy źrebak tej klaczy więc nie mam pojęcia co to może wyjść.
konikmorski napisałam ci pw ale napiszę też tu, mogłabyś wysłać mi to opracowanie o którym mówiłaś? :kwiatek:

Przepraszam za post nie na temat
Jakie ciekawe xx z licencją w związkach półkrwi są dostępne w tym roku?
według bazy PZHK uznanych do krycia jest 10 ogierów XX , na stronie zwiazku jest lista z adresem gdzie który stacjonuje 🙂
blucha możesz wstawić link?  :kwiatek: bo ja znalazłam tylko coś takiego KLIK, strona PZHK ze mną nie współpracuje  🤣
Czy ktoś miał styczność z potomstwem po Cornet de Semilly?
Rocznik '15, więc to będą młode źrebaki, ale jestem ciekawa jak pierwsze wrażenie. Ktoś, coś?
W tym roku czaję się właśnie na tego ogiera.
https://www.pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/

pod - rejestr ogierów 2020 w Excelu są  ogiery pogrupowane na rasy - Pełna krew angielska
Jakie ciekawe xx

Listę  wiem gdzie znaleźć  😉
ogurek, bierzesz rok 2005+ i do wyboru masz sztuk 4.

konikmorski, błagam, tylko nie Pistolet!!! Jeśli nie chcesz mieć konia "o niczym".
W polskiej hodowli trudno o konia, który skuteczniej przekazywałaby beznadziejną jezdność (a jaki śliczny był!)
ogórek, wskazówki były dla kortiny, a określenie ,,ciekawy,, jest mało precyzyjne, dla każdego oznacza coś innego  😀 z tak małym wyborem chyba łatwo coś odrzucić i zawęzić poszukiwania ?
Co sądzicie o More Than Special MG? Strasznie mnie chłopak kusi  😎
szerek ja mam klacz po Cassilio

tutaj już żrebna, a w wersji bardziej fit 4 lata temu :


Dla mnie ok, ale na pewno jest gorrrąca 🙂 Charakterek ma.
Czy ktoś z wam miał kontakt z potomstwem po ogierze Sergio L?
Głównie chodzi mi o ich charakter, byłabym wdzięczna za każdą opinie :kwiatek:
Hej 🙂 nie wiem czy to odpowiedni wątek  ale chciałam zapytać ile płacicie średnio za zastrzyki na wywołanie rui ?
Tobaccovanille, nie pamiętam dokładnie, jak chcesz z poszukam w fakturach. Ale po pierwsze, przed takim zastrzykiem trzeba zbadac, po drugie, złap stałego weta od rozrodu bo przy obsłudze całego sezonu a może i kilku ceny są zwykle zupełnie inne.
Cześć przychodzę po pomoc.
Chciałabym pokryć swoją klacz w tym sezonie.  Było by to jej pierwsze źrebie, moje zresztą też (jestem totalnie zielona, więc wybaczcie jakieś głupie pytania).

O klaczy:
W papierze SP, jednak 3\4 krwi śląskiej.
Wysoka 170cm w kłębie, dość mocnej budowy.
Lat 9.

Co chciałabym uzyskać (oczywiście to tylko teoretyzowanie):
Konia wysokiego (najchętniej właśnie 170+), jednak w nieco lżejszym typie niż mama, bardzo chętnie z dłuższą nóżką. Chętnie w typie budowy bliższym koniom ujeżdżeniowym.
Ciekawego ruchowo, jednak nie musi być to wybitniak, docelowo ma to być rekreacyjny koń dla mnie.
Ze spokojną głową.

I teraz mam mętlik jeśli chodzi o wybór ogiera.

Mam na oku coś takiego. Nie powiem, podoba mi się wizualnie.
LindirB
pochodzenie

Może będziecie w stanie polecić mi jeszcze jakieś ogiery? A może ten Lindir B to nie jest dobry wybór?
Musi być możliwość wysyłki nasienia, bo wolałabym inseminować i nie jeździć z klaczą. Cena do 1000-1500 zł.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/94917823_2557541517908394_6550242253623787520_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=Ln5tnOqeTfIAX9eOvBg&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=74cc8d6514a7aace3095413cdd215fc7&oe=5ECF27C3[/img]
Zdjęcie kandydatki.
Lindir jest fajny ale nie wiem czy az tak delikatny zeby Ci uszlachetnic slazaczke, on jest w nowoczesnym sportowym typie ale nie przecinek ani sarenka. Jak chcesz podciągnąć wzrost i uszlachetnic to może jakiś traken - Easy Game (nasienie z Holandii)?
Czy ktoś kojarzy ogiera ze sporym dolewem xx? Mam na myśli ogiera dostępnego w Polsce, żeby było świeże nasienie lub krycie naturalne?
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2926178#msg2926178 date=1588073529]
Lindir jest fajny ale nie wiem czy az tak delikatny zeby Ci uszlachetnic slazaczke, on jest w nowoczesnym sportowym typie ale nie przecinek ani sarenka. Jak chcesz podciągnąć wzrost i uszlachetnic to może jakiś traken - Easy Game (nasienie z Holandii)?
[/quote]
Nie no, z drugiej strony na szczupaczku też mi nie zależy, byle by była mniejsza szansa na taką beczkę jak kobyła. Wolę na pierwszy raz nie ściągać nasienia z zagranicy, bo to już dla mnie totalnie czarna magia jest.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się