Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Nie ma info jaka odległość. Moze spróbuj w OJK Zordina? Stajni niby przydomowa, ale plac duży, oświetlony, przeszkody, konie padokowane w dobrej kondycji.


Odpada, bywalam tam juz 😉 ale dzieki 🙂

edit. jeżeli chodzi o odległość, to ciężko powiedzieć, bo póki co dojeżdżałabym z Woli Justowskiej, a potem już z Bieżanowa.
Napisałam okolice Krakowa tak generalnie, bo założyłam, że w Krakowie nie mam co liczyć :P

czy ktoś mógłby mi podarować numer do Magdy?
Kaktus, daj znać  🏇


dodzwoniłam się i niestety konie p Magdy są wydzierżawione i nie prowadzi na nich jazd 🙁
[quote author=wistra link=topic=196.msg2925988#msg2925988 date=1588012419]
Kaktus, daj znać  🏇


dodzwoniłam się i niestety konie p Magdy są wydzierżawione i nie prowadzi na nich jazd 🙁
[/quote]

🙁 🙁

u szarych jest jakiś koń do dzierżawy.
Czy ktoś stał/stoi w stajni Minoga lub Faruk i chciałby mi je po krótce opisać na PW?

Post grzecznościowy 🙂
Nie wiem jak pensjonat w faruku, ale rekreanty jesienią wyglądały źle.
Ja Faruka nie polecam, ale to chyba pisałam Ci na PW.
Znam 2 osoby, które tam stały i zdarzało mi się też przyjeżdżać do ich koni.
Hej, poszukuję pensjonatu dla mojego konia - najchętniej wschód Krakowa, ale rozważę inne strony jak będzie warto 🙂 przeglądałam ogłoszenia i nie ma nic ciekawego, może ktoś zna jakąs stajnię, może jakaś przydomowa? albo inna, która się nie ogłasza? Nie musi być super luksusowa, byle by były pastwiska i ew jakieś miejsce do jazdy/tereny. Cena adekwatna do warunków 🙂 Z góry dziękuję! 🙂
smile123, w Paczółtowicach jest nowo otwarta Stajnia Lovarda (dosłownie od początku maja) - duże, przestronne i jasne boksy, świetna trenerka na miejscu, piękne tereny, ujeżdżalnia. Co prawda to nie wschód Krakowa, ale można dojechać autostradą. Jeśli miałabyś jakieś pytania, to pisz  :kwiatek:

https://www.facebook.com/Stajnia-Lovarda-104310277943101/
Na wschodzie jako takim to chyba wszystko co kolo Niepołomic, jest tam sporo stajni wzdłuż drogi na Chobot, nie wszystkie się ogłaszają
[quote author=Murat-Gazon link=topic=196.msg2892124#msg2892124 date=1570993325]
Znajoma szuka stajni dla swojego konia. Ograniczenia są dwa - tanio, najlepiej do około 500 zł, i z  dojazdem komunikacją miejską / busem. Może być przydomówka. Najchętniej po zachodniej stronie Krakowa, okolice Liszek, Czernichowa, Cholerzyna.
Istnieje coś takiego?
[/quote]

Podpinam się pod zapytanie.
Szukam 2 miejsc, najlepiej przydomowa stajnia. Wystarczy, że będzie ujeżdżalnia. Najlepiej boksy angielskie. Przeprowadziłem się 2 miesiące temu a koniki zostały 🙁
Właśnie 2 miejsca się zwolniły w Niepołomicach.
Właśnie 2 miejsca się zwolniły w Niepołomicach.


zachodnia strona Krakowa ??? 😉
JagodaJ Do Paczółtowic autostradą? Niby skąd, przecież to kawałek od jakiegoś zjazdu.

P.S. To nie jest nowa stajnia, ale kto inne teraz ją prowadzi.
[quote author=mindgame link=topic=196.msg2929049#msg2929049 date=1589302601]
Właśnie 2 miejsca się zwolniły w Niepołomicach.


zachodnia strona Krakowa ??? 😉
[/quote]

Smile123 też szuka stajni i to na wschodzie.
JagodaJ Do Paczółtowic autostradą? Niby skąd, przecież to kawałek od jakiegoś zjazdu.

P.S. To nie jest nowa stajnia, ale kto inne teraz ją prowadzi.


Wiem, stoję tam. Zmieniło się praktycznie wszystko, łącznie z nazwą, więc lepiej nie kojarzyć jej z tym, co było 🙂 ale ok, budynek nie jest świeżo wybudowany.

Jest kawałek od zjazdu, ale np. jadąc przez austostradę z Niepołomic, wychodzi 15 min dłużej drogi, niż gdybym jechała od siebie, z centrum miasta, nie przez autostradę.
Z Niepołomic nie ma autostrady  😁  najbliższy zjazd to Targowisko.  Swoją drogą, trasa Niepołomice-Paczółtowice to jakieś 70-80km w jedną stronę, przy regularnej jeździe to strzał w kolano... Ale co kto lubi.

Co do stajni na wschodzie Krakowa to ta dziewczyna prowadzi jazdy w Woli Batorskiej: [[a]]https://www.facebook.com/Ewelina-%C5%BBo%C5%82na-trening-koni-i-je%C5%BAd%C5%BAc%C3%B3w-367773830672612/ [[a]] więc można zapytać o pensjonat. W samej Woli chyba są dwie stajnie.
na wschodzie Krakowa kojarzę jeszcze pensjonat w Staniątkach bezpośrednio koło Klasztoru.
Jeszcze w Bodzanowie jest stajnia.

z takich bardziej kameralnych kojarzę, jeszcze ze 3 inne stajnie w Staniątkach, 2 zaraz przy stacji kolejowej i jedną taką na 4 konie (3 są właścicieli) przy Podlaskiej w Staniątkach.
Na pewno jest ich jeszcze więcej.
Do Woli Batorskiej przenosi się też dotychczasowa Brzoskwinia (ciekawe, czy w Brzoskwini będzie coś nowego, czy jedna stajnia mniej po mojej stronie).

Za Lovardę w Paczółtowicach trzymam kciuki. Trochę daleko od Krakowa, ale piękne tereny, a do tego wiedza i zdolności organizacyjne Magdy.
Dziewczyny, czego nie rozumiecie? Dojazd przez autostradę przecież nie oznacza, że z punktu A bezpośrednio na nią wjeżdżam, a w punkcie B zjeżdżam i jestem na miejscu. Zejdźcie ze mnie, bo nie zamierzam się przepychać w tej kwestii w wątku, gdzie chcę zwyczajnie komuś pomóc. Szczególnie, że to nie Wy o tę pomoc poprosiłyście.

W Woli Batorskiej jest bardzo fajna, kameralna stajnia tuż pod Puszczą. Nie ma chyba żadnej strony, nawet na Google Maps jej lokalizacja chyba nie jest oznaczona. Jest hala, duża ujeżdżalnia, sama stajnia jest pięknie utrzymana. Myślę, że Ewelina, na którą namiar dała kolebka będzie mieć namiar na kogoś z tej stajni odpowiedzialnego za pensjonat. Stajnia nazywa się Przyborowo.
ta stajnia w Woli Batorskiej jest dokładnie tu: https://www.google.com/maps/dir//50.041464,20.3014455/@50.048258,20.2429707,13z/data=!4m2!4m1!3e0
mnie było trudno tam trafić bez osoby prowadzącej.
Orientuje sie ktoś jaka jest cena pensjonatu w tej stajni z halą w Woli Batorskiej?
MonioRek, w zeszłym roku to było ok. 950 za boks angielski przy hali (ale tych były tylko 2) i ok. 100-150 zł więcej za boks w stajni. Nie pamiętam dokładnych kwot, ale cena była bardzo fajna w porównaniu do warunków.
Do Woli Batorskiej przenosi się też dotychczasowa Brzoskwinia (ciekawe, czy w Brzoskwini będzie coś nowego, czy jedna stajnia mniej po mojej stronie)..


Nowa - stara Brzoskwinia, pod nową nazwą w Woli Batorskiej, zacznie działalność juz niedlugo. Będzie szkółka, pensjonat i olbrzymie pastwiska dla koni.

Co dalej z samą stajnią w Brzoskwini nie wiem, miejsce bardzo ładne, może ktoś przejmie.

W okolicy Niepołomic, jeszcze Wiślany Zakątek rusza (ruszył) z pensjonatem. :kwiatek:

[quote author=bostonka link=topic=196.msg2905249#msg2905249 date=1578237865]
Czy zna ktos dobry pensjonat dla konia na emeryturze? Najlepiej w okolicach Myslenic lub Skawiny ale rozwaze cale poludniowe okolice Krakowa.


Paszkówka
[/quote]

Myślałem też o Paszkówce, ale mówią, że lata świetności ma już za sobą. Pogorszyło się. Współwłaścicielki się nie dogadały. Dowiedziałem się, też, że jest na sprzedaż.
Cześć, szukam stajni w okolicach Prądnika Czerwonego, ogólnie cala północ krakowa. Nie zalezy mi na luksusach, byleby tylko koń miał  do dyspozycji duże pastwiska i możliwość wychodzenia w stadzie. Fajnie jakby było gdzie pojechać w teren i czasem na jakimś ogrodzonym terenie. Znam stajnie u Mateusza i Węgrzce ale z tego co wiem narazie brak miejsc  🙁 Chętnie usłysze też opinie o tych dwóch stajniach  😉
Czy ktoś z Was ma może zdjęcia konia Laptopa z Santosa z czasów rekreacji? Byłabym wdzięczna 🙂
Szukam ogarniętej osoby do dalszego prowadzenia pary z ukierunkowaniem na ujeżdżenie, ale i po prostu ogólny rozwój. Koń 5 letni, w pewnym sensie nietypowy do pracy, z bardzo fajnymi klasycznymi podstawami.
Szukamy: osoby kulturalnej do człowieka i konia, empatycznego klasyka. Żadnego ą ę, ani naturalsa, ani osoby, która jeździ siłowo i "przepycha" konie.
Oczywiście nie zależy nam na papierach i wielkim nazwisku, a na umiejętnościach i doświadczeniu.
Okolice Balic, Zabierzowa, Krzeszowic. Dokładnie koń będzie stacjonował w stajni w Kobylanach.

Możecie kogoś polecić?  :kwiatek:
Magda Jopek
Forumowa dziunka też prowadzi treningi, warto zapytać 🙂

Z osób typowo ujeżdżeniowych Kasia Klein-Fryc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się