ciąża, wyźrebienie, źrebak

EchelonMaja, a może to ciąża urojona?
Łożysko usunięte. Antybiotyk podany. Mama i źrebię żyją i robimy wszystko by tak zostało. 2 godz. W kanale rodnym... Nie oddychał po urodzeniu ale po reanimacji złapał oddech i prawdziwy cud, że żyje.
tajnaa o proszę też się zastanawiałam nad Zoltarem ale ostatecznie na 99% zdecydowałam się na Zeusa bo ja jednak ujeżdżenie wolę od skoków.
falabana o matko 😕 trzymam kciuki za oboje - ehh czemu musi się komplikować aż tak.
Zeus też widzi mi się bardziej, ale w przypadku kasztanowatej klaczy wolałam mieć pewność rozjaśnionego potomstwa, a póki co lepszego cremka w PL nie ma.
falabana, Wszystko będzie dobrze!!!  ipalogo foal małemu na wzmocnienie, chociaz pewnie dostał "torpedę".
tajnaa, cudna klaczka, gratulację!
falabana, z kucykami taki właśnie problem, że ciężko pomoc. Trzymam kciuki za mamę i małego  🙂
Super trzymam kciuki za rodzinkę dalej! Bedzie waleczny mały!
Co do kucykow właśnie wet mi odmawia usg tej kobyly... Porażka xD ale sąsiad macał brzuch i źrebak odbija, parę osób ogladalo i potwierdza ciąże no i byla z ogierem jak ją kupowalam 🙂 może to jednak już wkrotce?
Przy okazji Indiana Jones kończy swój 1 miesiąc więc robimy sesje  😀iabeł:

FOTY GIGANTY!
Viss
falabana nie zazdroszczę przygód, ale mocno trzymam za was kciuki by kolejne dni były już spokojniejsze i weselsze. I oczywiście czekamy na foto słodziaka  😍

Nasza wieczorno-nocna akcja też już raczej zakończona. Kobyłka spokojnie przestała nockę, rano tez już było ok. W dzisiejszym badaniu wszystko wróciło do swojej normy.  😅 Vet potwierdził żeby spodziewać się wcześniejszego porodu niż przewiduje termin. Ale uspokoił mnie że źrebak jest spory jak na ten czas i meeega ruchliwy także powinno wszystko być ok... cycki rano tez były większe niż wczoraj wieczorem.
Oby nie za wcześnie....
Malina_M, Pokaż cycki swojej. Ja się na serio zaczynam martwić, bo moja nie ma nic, flaczki.  🤔 🤔 🤔
 
Tajnaa moja ta która ma za mało mleka i muszę małą dokarmiac miała właśnie takie dziwnie małe wymiona. 2 miesiące przed porodem zaczęły się robić ale nigdy nie były takie mega twarde i wielkie, na zdjęciach tak może nie było tego widać ale na prawdę zawsze miałam obawy z tym związane.
Patent opracowany przez moja wetkę się sprawdza, mała co 2-3 godziny wciąga ponad pół litra mleka zastępczego. Także jest obowìązek ale już widać efekty, dokarmiam 5ty dzień, już wygląd lepiej i bryka na padoku  😜 wrzucam wam foteczke. Będzie mocna i wielka  😁
asiaj, weź nie strasz... Mój mąż mnie uspokaja, ale zobaczymy. Mleko zastępcze mam, ale oby nie było potrzebne. Ruda taka mleczna że małej kącikami krople wypływają.
Piękna ta twoja klaczucha 🙂
asiaj, weź nie strasz... Mój mąż mnie uspokaja, ale zobaczymy. Mleko zastępcze mam, ale oby nie było potrzebne. Ruda taka mleczna że małej kącikami krople wypływają.
Piękna ta twoja klaczucha 🙂


u ciebie może być zupełnie odwrotnie wiec spokojnie 🙂 i tego życzę!! chociaż powiem szczerze już miałam czarne wizje kilka dni temu i dokarmianie jest najmniej ryzykownym rozwiązaniem (najbardziej bałam się mamki) … także cieszę się ze mała ma apetyt i jakoś udaje się w nią wlewać to mleko.
tajnaaa moja nie miała wielkich wymion przed wyzrebieniem. Później mleka w bród.

Zoltar fajny, sama się zastanawiam nam nim, ale nie wiem co mój mąż na 3 konia
Ruda zdecydowanie mleczna. Dziś od rana na dworze.  Mam boks otwarty i odgrodzony mini padok. Śpią sobie właśnie.


Jedynie co mnie martwi to jej charakterek. Mała ma dwa diabelskie wicherki na głowie.  😀iabeł: Oby teoria wicherkowa się nie ziściła w tym przypadku...

Czarna ledwo łazi.
tajnaa no bój się  😁 😁 😁, mój tez ma dwa wicherki, na dodatek bardzo blisko siebie, że aż prawie się mieszają....
i niezłe ziółko już jest z niego

Moja też ma blisko siebie, jeden nieco niżej.
Ma ktoś konia ciapciaka z dwoma wicherkami?  😁
Mój gniady też miał dwa wicherki, jeden wyżej i drugi niżej - grzeczny był, ale ciapciakem zdecydowanie nie  😀

tu dowód jak się sobą zajmuje

Zobaczymy, na razie ma dobę i jest grzeczna 😀
Może teraz zdjęcia przypasują
aż sprawdzę ile wicherków ma mój, bo na pewno 1, ale nie wiem cyz nie dwa a jest diabłem! po mamusi w końcu, ale dzisiaj sukces prawie ładnie wyszedł na uwiązie na padok!
Czy mi się wydaje czy zapowiada się na masywnego chłopa?
Mój ma dwa i cycuś. Jak na dwu latka 😉

W ogóle wszystkie źrebaki piękne!!!!
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
28 kwietnia 2020 16:31
Mam i ja

Edit . Musze wstawic z laptopa bo z telefonu nie moge 🙁
Ile czasu może zająć zanim źrebię zacznie sikać?
Ja dopiero zauważyłam dziś, że mała sikała.
Jakby nie mogła, to by się pokładała.
U miniusi wszystko bywa "inaczej". U nas szereg problemów więc wolałabym, żeby jeszcze coś nie doszło.
falabana będzie dobrze, najgorsze za wami, choć trzeba bacznie obserwować.  :kwiatek:

tajnaa ale ta twoja czarna szeroka  👀
falabana teraz już tylko będzie dobrze, trzymam kciuki :kwiatek: :kwiatek:
tajna jutro zrobię foto cycków, ale powiem ci że wielkością to są podobne do cycków twojej czarnej z tym że, jak moje pomacam no to czuć że one są takie "jędrne" że tam coś jest w środku teraz wieczorem pociągnęłam lekko i poleciała taka mętnawa woda. Ja to się tak na cycki to nie nakręcam, bo to różnie bywa. Z krowami miałam podobnie jedne robiły cyce jak donice przez 1,5 m-ca a inne niby flaki a w 3 dni się ogarniały i cieliły. Ja mam już stresa z kobyłą dość. Na razie to postanowiłam że ją ubezpieczę w razie w na kolkę operacyjną zaraz jak tylko się wyźrebi. Mam nadzieję że nie będę musiała z tego korzystać ale jakby co to przynajmniej nie będę musiała zbytnio martwić się o kasę. Myślałam też dziś trochę nad gastroskopią żeby ew wykluczyć wrzody, ale mój vet mówił że raczej nie ma sensu ponieważ w jej przypadku kolki mają dość ewidentne przyczyny ( głównie z moich "dobrych chęci"  😵 ).

I słuchajcie, nie wiem jak u was ( ale podejrzewam że też nie) ale podpytałam się dziś mojego czy jest możliwość sprawdzenia płci źrebaka na usg. I mi powiedział że jak on bada to między 55 a 70 ( jak dobrze zapamiętałam) dniem ciąży on w większości przypadków jest w stanie tę płeć zobaczyć. Fajnie tak wcześniej wiedzieć co będzie  😅
Malina_M wetka która ogarniała moje ciąze w ubiegłym roku, 32 dnia ciąży powiedziała płeć u jednej i faktycznie urodziła się klaczka  😀 u drugiej jak badała też jakoś po 35 dniu już nie była w stanie bo powiedziała (jak dobrze zapamiętałam) ze za daleko czy za nisko żrebak się ułożył w macicy i już nie mogła dosięgnąć.. Próbowała później jeszcze raz ale nie dało rady. Wiec ja nie wiem czy okolice 60 czy 70 dnia to dobry czas 🙂

EchelonMaja moje za tydzień będą miały 4 i 3 tyg i też planuję sesję jak będzie pogoda  😍
To zależy od USG i od tego jak się młode ułoży.
Malina_M, z tymi cyckami dzięki, że mnie uspokoiłaś.
Moja mała ma problem z kładzeniem się, tzn nie tyle problem, co nie robi tego tak jak inne konie. Często kładzie się dopiero jak się prawie stojąc przewróci. Nie zaczyna kładzenia od przodu tylko od tyłu i się przewraca. Mam nadzieję, że to kwestia pajęczych nóg i ogarnie, bo boli mnie jak patrzę jak ona śpi na stojąco i się buja.
tajnaa moja mała przez pierwsze dwa dni tez miała taki problem biedna, padała zazwyczaj jak już się bardzo zmęczyła. Za to ze wstawaniem kłopotu żadnego 🙂 Tez byłam wystraszona, nauczy się.
Ogierek kładł się bez problemu od samego urodzenia, za to nogi plątały się przy wstawaniu i z tym był kłopot a mała odwrotnie, macie jakieś spostrzeżenia ? Ciekawe …
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się