PSY

smartini   fb & insta: dokłaczone
27 kwietnia 2020 13:59
martva, no ja przymierzałam kilka i gadałam z obsługą sklepu bo jednak dobrze znają swój towar
[quote author=tobaccovanille link=topic=32.msg2925832#msg2925832 date=1587986043]
Hej  🙂 kiedy sterylizujecie suki ?przed pierwszą cieczką czy po ?

najlepiej to pogadaj z weterynarzem. 😉 ja czekam tak do trzech lat, wcześniej tego nie widzę. I u dużych ras do ok 18 miesiąca rozwijają się kości, wcześniej bym nie cięła.
Aleeee każde rozwiązanie ma plusy i minusy.

[/quote]

Myślę, że zależy jakie kto ma warunki; gdybym mieszkała w bloku i miała pełną kontrolę nad psem, to można czekać. Ale że mieszkam na zadupiu w domu wolnostojącym, niekastrowane psy latają w okolicy to bym w życiu nie czekała trzech lat, bo miałabym pod bramką tabuny samców  🙄 i ciężko nawet wjechać do garażu autem.
Suczka ciotki (naprzeciwko, więc takie same warunki) była cięta po pierwszej cieczce, ma już 14 lat i czuje się dobrze.
maiiaF, słodziak  💘

kurczak_wtwja mam szczenię 10 miesięczne Borzoja, ale karmię Barfem, więc cokolwiek ponadprogram dawałam preparat Pokusa Junior Optimal oraz tabletki 
Chondro Junior w tabletkach.

Pies sprawdzony pod kątem kości, bo miał kompletne rtg robione przy okazji skręcenia stawu skokowego ( kręgosłup , biodra, nogi) i wszystko ma dobrze wysycone, żadnych ubytków itp. Nie wiem ile to zasługa suplementów Pokusy, ile żywienia, a ile genetyki po prostu.
Perlica, równocześnie dawałaś oba preparaty? Zastanawiam się czy dla przyszłej młodej nie kupić Pokusa Junior Optimal, ale podobno nie powinno się suplementować wapnia jeśli nie ma niedoborów, a ten preparat ma go sporo.
Dzięki za odpowiedzi!
Aktualnie mam starszą sukę na pokusie chondro help +, bo skończyła 8 lat i czasem widać sztywność gdy wstaje z posłania.  Młodej myślałam żeby kupić gamedog antiflexi ha albo plus. Teoretycznie Simpsons ma w składzie te składniki na stawy. Zastanawiam się czy to nie jest tak jak witaminami - że nadmiar równie niekorzystny co niedobór?
fin, dobre pytanie, szczerze to nie pamiętam. Ja robię tak, że daję np Junior Optimal, a jak się skończy opakowanie to nie kupuje od razy drugiego tylko np za miesiąc.
Tabletki jadł wcześniej chyba jak pamiętam , przed preparatem.
Badania miał robione dość nie dawno ( krwi), bo przy Barfie , więc wszystko był ok we krwi także.
Teraz nie daję nic dodatkowo ( poza barfowymi suplami) przez 2 miesiące, bo mam za nisko B12 (blisko minimum), bo słabo trawił kości , więc dodaję samo B12.
fin ja dawałam mojemu tę Pokusę (junior optimal), teraz wyszło w badaniach krwi za dużo fosforu, więc szukam dla niego czegoś innego.

Swoją drogą może pamiętacie nasze problemy z wymiotami - ostatnio zrobiliśmy szeeeerokie badania krwi, kwasów żółciowych - wszystko w normie (poza tym podwyższonym fosforem). W badaniach kału nie mamy już sporocyst  😅 dalej utrzymuje się niewielka ilość krwi utajonej i wyszła niestrawność skrobi.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2020 15:50
kurczak, glukozamina jest homeopatyczna, w badaniach nie wykazuje skuteczności (bądź bardzo niską), to co się przyda przy stawach to właśnie wspomniana wit C i kolagen. kwas hialuronowy też spoko. Wapnia i fosforu absolutnie nie powinno się suplementować (nadmiar jest szkodliwy - wapń w zbyt dużych dawkach niekorzystnie wpływa na kości, a fosfor uszkadza nerki). Preparaty z samym kolagenem też niewiele dadzą, bo do jego syntezy niezbędna jest wit C.
Aniflexi to dobry produkt. Ja polecam. Albo coś z takim składem.

PS. Uspokójcie się z tymi suplementami  🤣 warto dbać, by dieta była jakoś urozmaicona (czy to mokre dobrej jakości, czy jajko, czy surowe jak pies dobrze trawi i nie cały czas jedna karma), ale nie ma potrzeby pakowania w psa zbyt wiele jak dostaje dobrą karmę  :kwiatek: żółtko, albo dobry olej z łososia/kryla, albo inny taki dodatek można wrzucić okresowo, ale nie warto przesadzać. W przypadku dużych ras wspomagać stawy w okresie intensywnego wzrostu i tyle. Ja jeszcze sypię w okresie wymiany kłaka, bo to armagedon :P
madmaddie, ja muszę suplementować, bo karmię Barfem  😉

madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2020 17:51
Perlica, mówiłam o pieskach na dobrej karmie


leśny zwierz pozdrawia 😉
madmaddie, wiem,wiem, tak tylko dopisałam  🤣

Ale super zieleń i ujęcie fajowe  💘
Ja miałam wczoraj przypadkową sesję , to jak dostanę fotki to też wstawię  😉
madmaddie dzięki.
No właśnie nie chcę przesadzić, dlatego pytam  😉
A mała jak czasem się wygnie, to mnie samą kręgosłup boli  😂.
No i jest w intensywnej fazie wzrostu. A karmom ufam w sumie w dosyć ograniczonym zakresie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 kwietnia 2020 19:22
ja zmieniam smak/markę co tak ok 1,5 miesiąca, lubię myśleć, że tak unikam niedoborów, w sumie ma to jakieś poparcie w tym co mówią spece, nawet alergikom zaleca się zmiany. Ale każda jest zbilansowana, a te karmy wysokomięsne (w brytyjskich zwłaszcza widzę taki trend) mają dość sporo wapnia i fosforu i po prostu nie tykałabym tej równowagi. Wszystkie witaminy i minerały tam są, dodawane razem z olejami po ekstruzji, więc się nie powinny wytracić. Wiadomo, że duży pieseł w okresie wzrostu ciągnie więcej na stawy i warto go wspomóc.
Aniflexi fajnie wypada na tle jakość/cena/dawkowanie, szczerze mówiąc, nie wiem czy jest coś takiego jeszcze na rynku, znalazłam Game doga i więcej nie szukałam  👀 Ich olej z kryla mogę polecić, fajnie działa.
Jak pies ma więcej wysiłku to raczej dorzucam mu dobrą puchę/mięso, niźli suple. Teraz zaopatrzyłam się w żółtko co by wykorzystać jako "energetyk" na dłuższych trasach czy przy dniach z cięższym treningiem, a nie obciążyć żołądka. Ale Szkodnik ma generalnie przerąbane w lecie.
No i ja Grażyna biznesu jako smaki treningowe używam batonów z karmą Meatlove, bo się dobrze kroją, więc dodatkowa porcja żarełka wpada i wiem, że jest wartościowa. 
Szukam smyczy, koniecznie 3m w kolorze neon yellow. Ktoś coś  👀?
Mamy taką obrożę z Huntera i smycz do kompletu, ale ma 120cm i to za krótka dla nas.
Accdog ma żółtą, ale nie neon. Ostatecznie wezmę z follow dog, ale idealna byłaby przepinana + kółeczko na kupoworki.
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 kwietnia 2020 17:36
Sprawdź dogs profit. Mają taką neonową, ale nie wiem czy o taki dokładnie chodzi.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 kwietnia 2020 07:39
Cześć Wam  😉

Czy możecie mi polecić coś czym wzmocnię mojego 13 letniego psiego emeryta? Z dnia na dzień bardzo zrobił się taki właśnie dziadek i myślę czym go wzmocnić oprócz tego, że wybieramy się na badania krwi żeby go zbadać. Do jedzenia dostaje brita, dolewamy zaparzony czystek do wody jednak myślę ciągle czy jest coś co daje psom takie siły witalne???  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2020 07:45
Katharina, hmmm, a po co ten czystek?
Zróbcie najpierw badania i stwierdźcie, że pies jest zdrowy lub nie. I z weterynarzem zaplanuj leczenie lub suplementację 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 kwietnia 2020 07:48
smartini na kleszcze, które się go nie tykają 😉
Katharina ja mojej 14 letniej seniorce robię kompleksowe badania krwi co pół roku, póki co wszystko idealnie i w normie. Dostaje ludzi 4Flex na stawy i płynny probiotyk, tyle 🙂 czuje się dobrze, co prawda jest prawie głucha i szura jedną nogą, ale zaczepia młodego i sie razem tarzają 😉  starości nie oszukasz niestety, jak pies się robi taki dziadek to po prostu naturalny stan rzeczy. Ale ofc warto zacząć od badań  :kwiatek:
To ja się pochwalę moim  🤦 Najmądrzejszy pies na świecie  💘

madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 kwietnia 2020 13:18
jaki baranek  😜

jak już jesteśmy w sprzęcie - czy ktoś poza Pik Pik i furkidz robi numery telefonu wdrukowane w obrożę? Nie wszyte, nie wyhaftowane 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2020 14:21
madmaddie, pewnie Ci, którzy robią wzory na zamówienie, chyba np. Weehee drukuje pojedyncze sztuki (ale to wtedy jest taśma obszyta), nie wiem jak Hauever, mieli robić indywidualne ale chyba jeszcze nie wprowadzili
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 kwietnia 2020 14:38
oo, o Weehee zapomniałam.  :kwiatek: Pik pik jest super, fajna jakość, mimo, że mamy jasny fiolet, to rzadko ją piorę (w pralce ofc), bo nie łapie brudu, ale jakoś wzory mi nie leżą
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2020 16:56
głupiki z ostatnich 10km pozdrawiają 😉

chomcia Kynomaniacs robi na zamówienie długość jaką chcesz i chyba mają neon yellow. I też są do wyboru różne karabińczyki, a Ty masz chyba mniejszego psa więc nie potrzebujesz jak na mastiffa. Mam od nich smycz różową gumowaną i jest bardzo dobrej jakości.
Wetnę się w dyskusję i wrócę do tematu kleszczy. Jestem przerażona, dzisiaj byliśmy tylko na osiedlowych spacerach i zdjęłam już trzeciego spacerowicza z Pinata. Trzeciego! W tym tygodniu codziennie jakieś znajduje. Nie wiem, czy on ma taką pro-kleszczową sierść czy co, bo Tofina nie miała jeszcze żadnego, ale bardzo się stresuję. On jest na Bravecto, ale mogę dołożyć coś typowo odstraszającego? Cokolwiek w ogóle działa?
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2020 18:28
fin, co to tam trzeci 😁 zdarzało się zdejmować z Kiełbasy i 15 łażących, czasem więcej :P
ja psikam bugsprayem Pokusy, tak czy siak znosi ale jakby mniej. Ale zbadać to ciężko, tylko moje wrażenie ale może być nylne, może być inny czynnik
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 kwietnia 2020 18:30
u mnie ta pokusa zdaje egzamin, bo nie zbieram kilkunastu, tylko właśnie 2-3. Teraz dorzuciłam czystek (autentyko się zapach psa zmienia, ja czuję). W tym roku nie robiłam tego wcześniej i miałam wrażenie, że gorzej niż w tamtym roku, ale trudno to zmierzyć właśnie. Najgorsze są trawniki i łąki :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 kwietnia 2020 18:44
madmaddie, ja czystka efektu nie dostrzegłam wcale. Prędzej już właśnie bugspray bo faktycznie na podobnej trasie w podobnym czasie jest naście vs kilka
A jak z jego zużywalnością? Ma sens kupować 150 ml czy lepiej od razu 750 ml?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się