Jakie pasze dajecie swoim koniom?

kotbury, Ja mam koleżankę, która ma taką klacz właśnie. Odkryła przypadkiem, bo kupiła z opojami. Klacz miała lekką kolkę, więc po przytkaniu dostawała tylko paszę, bez owsa i nagle się okazało , że te po pół miarki owsa, które dostawała było winowajcą, bo po  kolce nie dostawała przez trochę. Potem dodatek owsa wrócił i są opoje, więc decyzja o zero owsa została podjęta.

monikaa2208 To nie jest pasza pełnoporcjowa- może stanowić do maksymalnie 50% dawki.
Większość z owsem, sieczką. Jedna klacz ( starsza- chudy, wybredny niejadek) z owsem i wysokowłóknistą paszą na bazie wysłodków. Mam na Mega Fat kilka koni w tej chwili, dostają  zależnie od potrzeby ( przytycie, trening) od 0,5 do 3 kg dziennie paszy.
keirashara, miałam złudną nadzieję, że żyjemy w czasach, że gdy ktoś czegoś nie wie/nie zna słowa to pyta googli i już  wie.
halo, - google to wypluwa mi propozycje pasz dla krów cielnych, co nie szczególnie mnie przekonuje w kontekście odchudzania konia. Myślałam, że może masz coś innego na myśli.

kotbury, - ale u nas bywały biegunki od zmian siana, znaczy zmian jego i to czasem, nie od mashu 😉 Mash to właśnie pomógł ogarnąć całkiem przypadkiem. Tak czy tak utnę i się zobaczy.
W Sukcesie skończyła się sieczka. Czy ktoś ma namiary na sieczkę z lucerny nie melasowaną w przyzwoitej cenie ?
Fabapi - Podkowa?
Nie ma lepszej, bardziej naturalnej niz Podkowa 🙂
Nie wiem czy dobry wątek, więc proszę o wybaczenie jeśli nie  :kwiatek:

spotkałyście się już z przypadkiem, że jak koń poszedł na trawę to nie chce jeść owsa?
W Sukcesie skończyła się sieczka. Czy ktoś ma namiary na sieczkę z lucerny nie melasowaną w przyzwoitej cenie ?


W_H_A_T? 😲 😲 😲

... to czym ja teraz będę spowalniać żarcie kobyły?

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 kwietnia 2020 20:11
Nuba equi ma super sieczki, jedne z tańszych
66 zika za 15 kg lucerny...
ja olejowanych sieczek nie uznaję - w sensie, nie potrzebuję olejowanej. Czyta lucerna mi potrzebna.
Gillian   four letter word
29 kwietnia 2020 20:46
[quote author=fabapi link=topic=25.msg2926445#msg2926445 date=1588162189]
W Sukcesie skończyła się sieczka. Czy ktoś ma namiary na sieczkę z lucerny nie melasowaną w przyzwoitej cenie ?


W_H_A_T? 😲 😲 😲

... to czym ja teraz będę spowalniać żarcie kobyły?


[/quote]

Sieczki wrócą, po pokosach dopiero 🙁
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
30 kwietnia 2020 07:09
Polecam sieczke z lucerny  z Gospodarstwa Bogusławie  🙂
Kameleonik, na stronie mają tylko sieczkę z trawy,  a z lucerny granulat
Witam  🙂 Chciałabym prosić o pomoc w doborze czegoś na rozbudowę mięśni. Mam klacz śląską 5 letnią, która wróciła z 1,5 miesięcznego treningu. Wcześniej była dość okrągła, teraz dużo zrzuciła, no i nie ma jeszcze mięśni. Mam kilka opcji do wyboru. Może ktoś stosował i mógłby się wypowiedzieć  :kwiatek:

1. otręby ryżowe St Hippolyt Pro Rice (lub z innej firmy) podawane po treningu

2. Kern-Fok z firmy Masters razem z owsem

3. Nuba Builder Musli razem z owsem

+ sieczka z lucerny
Polecam tą lucernę: https://equ-horsefeed.com/pasza/lucerna-dla-koni/

Wyglada pięknie i mój koń ją uwielbia!

Z sieczek polecam również tą: https://equ-horsefeed.com/pasza/sieczka-z-tymotki/  pięknie pachnie i konie wcinają aż miło 😀
Bogusławie ma sieczke z lucerny prasowana, 65 zł za 20 kg
Bogusławie ma sieczke z lucerny prasowana, 65 zł za 20 kg


Jak drobna jest ta sieczka ? Możesz podać mniej więcej w cm ?
Nie mam pojęcia ile będzie miała cm poniewaz mi się skończyła ale nie jest mega drobna.
https://sklep.boguslawie.pl/produkt/sieczka-z-lucerny/
xxagaxx, Cena zabija trochu, ale wygląda fajnie.

Siwa239, A mocno jest sprasowana ? W sensie ubita ?

Perlica, no to jest duży problem z ceną ;/ I słabo z negocjacją rabatów.  Ale naprawdę warto. Bo pasza jest dobrej jakości, nie melasowana. Musli bananowe wygląda cud miód i orzeszki 😀
Ktoś się z was spotkał z lekkimi opojami po Marstall Force u konia, który nic nie robi? Mój młody jak tylko sypne Force do owsa to na drugi dzień rano ma lekko opuchnięte nogi. Zastanawiam się czy od tego, ale odstawiłam Marstalla i opojów nie ma :/ Mam też 4 latka, któremu nic po tym dodatku nie jest  🙄
amanda666 zastoje limfatyczne skorelowane z podawaniem jakiejś konkretnej paszy wynikają z nadwrażliwości na konkretne białko, która ta pasza zawiera.
Dziwne o tyle, że zawartość białka w Force jest ogólnie bardzo niska, a w składzie nic takiego nie ma... ani lucerny, ani zboża.
Za to dużo jest w składzie soli. Może tu jest problem?
Sieczka z boguslawia jest dość mocno zbita, mi na dwa konie przy obfitym karmieniu starcza na 3 miesiące.
Sieczka z boguslawia jest dość mocno zbita, mi na dwa konie przy obfitym karmieniu starcza na 3 miesiące.


Potrzebuję dodawać po garści do paszy treściwej. Czy jest wystarczająco sypka a niepyląca ?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
30 kwietnia 2020 14:00
fabapi,
ja daję tę sieczkę ale tylko do wieczornego karmienia z wysłodkami,
bo kurzy się niemiłosiernie.
Na 20 kupionych balotów, tylko jeden był taki lepsiejszy.
Jest megasprasowana, nie za krótko cięta i ma dużo grubych łodyg.
keirashara, pójło to lekki kisiel z samego siemienia: 100 g/4 litry. Kalorii w tym mało. Daje się klaczom po porodzie głownie po to, by się nie przytkały.
halo, - no, to brzmi zdecydowanie sensowniej niż krowie pasze, albo ciapa z moczonego chleba i otrębów 🙂 Generalnie ja nie wiem ile to jest poślizg, ile probiotyki, czy coś innego. Irish nie jest najbardziej glutowaty, za to taki dość "bogaty", w sensie duża ilość dodatków. Jak mówiłam, spróbuje bez i zobaczę, jakoś przeżył 15 lat bez mashu 😉
Glut z samego siemienia odpada niestety, ja nie mam jak gotować i wozić, musi być coś, co zrobię czajnikiem 🙁 Średnio się widzę idąca do pracy z garem z takim kisielkiem, a potem dygającą z tym autobusem do stajni. Niestety nie mam prawka i raczej nie będę go mieć nigdy (mam tak słaby wzrok, że boję się jeździć i ten stres mnie paraliżuje), dlatego łatwość przygotowania na miejscu jest dla mnie bardzo ważna.
keirashara ja ostatnio przy problemach brzuchowych zaczęłam koniowi przywozić mielone siemię (bo sobie też mielę to co parę dni po prostu robię więcej  😁 ), mieszam pół na pół z całym i to po zalaniu wrzątkiem z czajnika już się ładnie gluci a o gluta mi tutaj głównie chodzi.
sweetie, - nie wiem właśnie co na niego działa, bo on nie tyle ma stałe problemy, co reaguje czasami, podkreślam, czasami, nie zawsze, na zmianę siana biegunką. Ponieważ stoję w dużej stajni, to siano jest takie, jak kupią, zdąża się co partia to inne siano. I nie wiem na ile pomaga glut, a na ile probiotyki zawarte w mashu, bo mój w zasadzie się mało gluci. Wygodniej mi przetestować probiotyk, mielenie to też zabawa, nie mam ani sprzętu, ani miejsca w mieszkaniu na niego 😉 Odkąd mieszkam w mikro mieszkanku doceniam wszystkie gotowce stajenne 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się