Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Euphorycznie, Jeśli masz klacz maści izabelowatej to kryjąc izabelem i tak nie masz 100% pewności na izabela. Kryjąc ogierem cremello na rozjaśnienie masz 100% pewności. Nie patrz na matkę. To loteria.
Iskra de Baleron

Oglądam w internecie źrebaki po ogierze Lasko, widziałam też kilka starszych roczników na żywo, w mojej ocenie widać w nich było wpływ ojca. W głowach wszystkie(jakie widziałam) miały w miarę przyjemnie.
Może akurat.




Mam obecnie w dzierżawie hodowlanej klacz po Lasko, powiem Ci, że kobyłka jest mega przyjemna.
I fajnie się rusza, bardzo dobrze skacząca, pewna, no i w obsłudze anioł  😀
Naprawdę dawno nie miałam u siebie tak miłego konia.
W stadzie przewodzi.
Jedyne co na minus to jest bardzo drobnej budowy i ma 163 cm wzrostu (matka 164cm)
Miała być na duże konkursy, została matką tylko przez kontuzję.

Na tyle spodobala mi sie ta kobyłka, ze zastanawiam sie czy innej klaczy nie kryć Lasko w tym roku  😎
elita17, ślązaki to nie moja bajka, ale można spytać w Małachowie pod Gnieznem o nasienie, ogier Libero, obiło mi się o uszy
Perlica, a dlaczego nie? Zobacz rodowód Fabregasa, fajny koń wyszedł.
tajnaa mnie jeśli chodzi o kolory nic nie zdziwi - matka Zeusa czym by kryta nie była daje izabele.
Mnie osobiście marzą się 4 skarpetki a kolor jak Bóg da  😂
Mam Rudą matkę więc gniadego mieć nie powinnam bo rudy sam w sobie jest dominujący.
Euphorycznie po kasztance i izabelu jest dokładnie 50% szans na kasztana i izabela, nic innego nie może się wydarzyć  🙂
Z rudym to właściwie jest na odwrót, bo jest recesywny. Dlatego żadna inna maść się "w kasztanie" nie ukryje.
jestemzlasu a to ciekawe bo moja ruda wyszła z dwóch gniadych więc wydawało mi się, że rudość jest tym dominującym kolorem.
No właśnie recesywnym jak najbardziej, bo ta rudość była "ukryta" w tych gniadych. Konieczna jest homozygota żeby wyszedł kasztan, cokolwiek innego go zamaskuje. 
O, dzięki. Już rozumiem. Mnie się marzą 4 wysokie skarpetki i wiem że tutaj to jest chyba jeszcze większa loteria.  😂
Perlica nie wiem gdzie on może teraz być, tez nie mogę znaleźć  🤔

Czy ktoś się orientuje gdzie stacjonuje Tjungske w tym sezonie?
Nie wiem gdzie jest Tjungske ale Erotyk (jego syn) jest w Facimiechu
nie umiem wkleić linku fo fb szukaj \:
Hodowla-Koni-Facimiech-Erotyk-stanówka
Tjungske jest na OLX
Miejscowość Wyszyny w Wielkopolskim
o tu:
https://www.olx.pl/oferta/stanowka-ogier-tjungske-1500-zl-CID619-IDEvQxk.html
No i wszystko jasne  😉 Piękny to jest koń  😍
A co sądzicie o ogierach od VLN Verso La Natura ?
Dokładnie chodzi mi o Everdi i  NC U2?
Sadzimy tyle, ze ogiera dobiera sie pod klacz. Kazdy jest dobry dla odpowiedniej klaczy.
Iskra de Baleron, dzięki bardzo

ogurek, a po co kryć małopolakiem rodowód BWP ? Trochę nie widzę w tym sensu akurat. Za to widze na 1 raz sens ogiera tańszego niż 1000 euro.
Małopolak powinien kryć w obrębie rasy.
Osobiście na torze lubiłam na nich jeździć, ale na teraz to w skokach lub ujeżdżeniu ich nie ma.

Hej, mam pytanie, szukam ogiera dla tej klaczy https://www.bazakoni.pl/dorita-dixan-dajana
Klacz jest oazą spokoju, misiek itp. Bardzo zrównoważony temperament. Ruch poprawny, technika skoku tez poprawna. Na zdjęciu jeszcze z nadwagą, ale z tego schodzi, ale drobnej budowy nie będzie. Szukamy ogiera, który pomoże uszlachetnić budowę i doda trochę życia swoim charakterem. No i z bardzo dobrą techniką skoku. Do 2 k pln
Tu mój pomysł padl na Chacco nann czy ogólnie potomstwo Chacco Blue. DMacie może więcej pomysłów?
A jedynie nasienie mrożone /chlodzone
EchelonMaja, Herald?
Hej, mam pytanie, szukam ogiera dla tej klaczy https://www.bazakoni.pl/dorita-dixan-dajana
Klacz jest oazą spokoju, misiek itp. Bardzo zrównoważony temperament. Ruch poprawny, technika skoku tez poprawna. Na zdjęciu jeszcze z nadwagą, ale z tego schodzi, ale drobnej budowy nie będzie. Szukamy ogiera, który pomoże uszlachetnić budowę i doda trochę życia swoim charakterem. No i z bardzo dobrą techniką skoku. Do 2 k pln
Tu mój pomysł padl na Chacco nann czy ogólnie potomstwo Chacco Blue. DMacie może więcej pomysłów?
A jedynie nasienie mrożone /chlodzone


Zobacz sobie og. Calidor z Ogiery Bonin, mega nowoczesny, z iskrą, a przy tym mega bezpieczny i miły koń. No i bardzo bliski kuzyn Siegera z Holsztynu 2019, og. Cahil, przez wielu uważanego za jednego z najlepszych w ostatnich latach.


Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 maja 2020 10:40
Poszukuję jakiejś strony/ogłoszenia o stanówce koniem rasy welsh cob and pony najlepiej z Anglii lub innego kraju. Coś w typie Parysa, ale musi to być inny koń :kwiatek:

edit: chodzi mi o tego konia
vissenna   Turecki niewolnik
05 maja 2020 18:16
"Do mnie" jedzie paczka z duuuza iloscia malych Radiusow 🙂
Bedzie na co czekac 🙂  🏇
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
11 maja 2020 10:47
Witam Mam klacz kuca gr D
144cm wzrostu
Ojciec Nando
matka Bombonierka /Alibaba
Pochodzenie skokowe i ma talent do tego . Od 10 lat w moich rękach
Pierworódka jeśli możecie coś doradzić podpowiedzieć będę wdzięczna.

Myślę nad kryciem ogierem DOMINGO - KUC DRP 138cm
lub
Rex VD Bisschop - wnuk słynnej kl. Usha van't Roosakker 162 cm
Sadzimy tyle, ze ogiera dobiera sie pod klacz. Kazdy jest dobry dla odpowiedniej klaczy.


Kto profesjonalnie pomaga w doborze ogiera? Widziałam ze w Cichon Stallions taka usługę świadczy p. K. Wiszowaty. Korzystał ktoś?
vissenna   Turecki niewolnik
12 maja 2020 15:27
Ja bardzo polecam Cichoniów.
Od trzech lat przysyłają "paczki dla kobyły do mnie" 😀
Możesz im podesłać paszport, powiedzieć co chciałabyś osiągnąć (lżejszy niż kobyła, poprawa ruchu itp) i na pewno Ci podpowiedzą.
W naszym przypadku w sumie tylko potwierdzili nasz wybór i ideę, ale na pewno warto się ich dopytać.
Potrafią dzwonić i pytać się jak źrebak, prosić o foty i generalnie jako klient czujesz się nie tylko portfelem.
Bardzo dobre opinie są też o doradztwie w Bonhomme.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 maja 2020 10:58
tereska to była moja pierwsza myśl ale znajoma podpowiedziała by szukać konia sprawdzonego w sporcie. Klacz ma dobry charakter ,świetne umiejętności skokowe jak i fajny papier fajnie było by ją połączyć z dobrym skokowym ogierem .
Rex jest myślę fajnym przyszłościowym koniem :-) i jest względnie mały 162 (pewnie urośnie jeszcze )
Domingo sprawdzony .
Może jest jakiś fajny sprawdzony ogier (nasienie ) drobny duży koń ?

Myślałam o nim ale nie ma filmów w necie z nim osoba z kontaktu nic nie wie o kucu , wysłałam zapytanie o filmy i też nic :-(
https://ogloszenia.re-volta.pl/kuc-drp-marinnelo-zloto-gniady/o/262067/?szukaj=kuc&kodkm=10&sortowanie=0
dubel
Z jeszcze niesprawdzonych, ujeżdżeniowych, masz blondyna w Kicinlandzie, znajdziesz na FB
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 maja 2020 19:59
ogurek Wiem o tym z kicinlandu , piękne potomstwo daje ,ale właśnie jest niesprawdzony . A chciała bym stworzyć super skoczka dla dzieci 😍
Znacie jakieś fajne ogiery skokowe do 165 cm ? Raczej drobnej budowy .Sprawdzone w sporcie ? Tylko nasienie .
Słuchajcie macie jakieś doświadczenie w terminowości wysyłki nasienia przez Cichonstallions? Chodzi mi o nasienie ogierów schockemohle w obecnym czasie, który jak wiadomo nie ułatwia. Już jedno nasienie z zagranicy do mnie dotarło z opóźnieniem 24 h (2 tyg temu) i nici z inseminacji  😤

visenna brałaś może nasienie z niemiec w ostatnim okresie? Ile szło??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się