Ochraniacze

_Gaga, dzięki, przyglądnę się. Na razie stosuję namoczoną podkładkę pod owijkę i efekt jest niegłupi. Jakbym miała coś wygodniejszego i skuteczniejszego byłoby ekstra 🙂
Czy ktoś spotkał się z ochraniaczami na guzy biodrowe u konia? Mnie już szlag trafia, że któryś raz stajenny nieostrożnie wprowadza/wyprowadza konia z boksu i znowu biodro jest rozcięte. Boję się, że w końcu skończy się to kontuzją. Jak nie ochraniacze to jakiś inny sposób na uchronienie konia?
Moon   #kulistyzajebisty
21 kwietnia 2020 12:13
mindgame, ajjjj, nie fajnie - może trzeba stajennemu wtłuc młotkiem do głowy, że musi otwierać szeroko boksy/drzwi/bramki?
Gdzieś kiedyś widziałam takie e... "płachty" na zad, w akcesoriach do powożenia w jakimś sklepie internetowym. Nie wiem czy to Ci w ogóle pomoże, ale może to jakiś trop.
Moon, stajennych jest kilku więc uderzam zawsze od razu do właściciela stajni. Niech sam szkoli swoich pracowników. Ale jak widać to nie pomaga bo co jakiś czas jest powtórka z rozrywki, dlatego szukam jakieś rozwiązania..
Mindgame, może lepiej byłoby czymś obić te miejsca, o które się obija? Choćby taką pianką do osłaniania rur.
Sivrite, też o tym myślałam, ale właśnie nie mam za bardzo pomysłu jak by to można było zabezpieczyć. Drzwi boksu są przesuwne i jak coś na nie i na drugą krawędź nałożę to boks raczej się nie domknie. Nie mam zdjęcia, ale krawędzie są ścięte z dość grubej rury o przekroju kwadratu o boku gdzieś 5cm, więc taka pianka na rurę musiałaby być dość spora.. na razie przywieszę tabliczkę na boks z prośbą żeby uważali...
Chyba że są jakieś pianki natryskowe, które mogłyby amortyzować ew. uderzenie.. ? Muszę coś wymyślić.
Czy ktoś używa latem ochraniaczy z podszyciem z naturalnej wełny?
Mnie osobiście troche przeraża wizja futer latem, ale ostatnio długo się zastanawiałm nad opcjami ochraniaczy ujeżdzeniowych na lato i jak dla mnie wszelkie neopreny odpadają, a zawijaanie na podkładki wydaje mi się gorsze niż wełna.
Używam rzadko, bo jednak się ta noga grzeje. Mam hkm dance czy coś w tym stylu i to dla mnie ochraniacz nr 1. Też grzeje nogę, ale nie aż tak, jak moje solidne futrzaki, więc neopreny są na co dzień, a futro na zdjęcia czy lans :P
[quote author=budyń link=topic=30.msg2926474#msg2926474 date=1588171425]
Używam rzadko, bo jednak się ta noga grzeje. Mam hkm dance czy coś w tym stylu i to dla mnie ochraniacz nr 1. Też grzeje nogę, ale nie aż tak, jak moje solidne futrzaki, więc neopreny są na co dzień, a futro na zdjęcia czy lans :P
[/quote]
Ale te futrzaki to naturalne czy sztuczne?
Bo mnie właśnie interesuje czy ktos używa z naturalnym futrem - ponoć jest olbrzymia różnica.
alcatraz, ja używam i Mattesów i futer syntetycznych, i neoprenów, i mattesów polarowych, i owijek  😁. Powiem tak: oczywiście, że jest różnica. A porównanie owijka czy naturalne futro w upał wypada na korzyść futra.
Dawno nie kupowałam zwykłych skorup. Coś potrzebuje na padok taniego. Wszystko ok. 100 pln  😵 Jestem w szoku 😲
alcatraz, ja używam i Mattesów i futer syntetycznych, i neoprenów, i mattesów polarowych, i owijek  😁. Powiem tak: oczywiście, że jest różnica. A porównanie owijka czy naturalne futro w upał wypada na korzyść futra.


A jesteś faktycznie najbardziej zadowolona z futer czy jednak różnica jest na tyle niewielka ze nie warto przepłacać?  Bo Mattesy to jednak droga zabawa. Widziałam za to, ze Znadona ma naturalne futrzane ochraniacze w zancznie lepszej cenie.
darolga   L'amore è cieco
29 kwietnia 2020 22:55
alcatraz - ja tak trochę poza tematem, bo z naturalnym futrem Ci nic nie mogę polecić (ale z syntetycznym owczym już tak i dają radę latem, a już na pewno lepsze niż owijki)... Ale zerknij sobie może przy okazji na te eQuicki: https://www.gnl.pl/ochraniacze-przednie-equick-etraining.html
Super sprawdzają się latem, nie jest to zwykły neopren, tylko są obszyte materiałem i naprawdę miło oddychają. Do tego są turbo lekkie, naprawdę turbo lekkie. Mój wrażliwiec, a od takich  się nie odparza. Kentucky ma jeszcze podobne jakby co, ale mi namacalnie bardziej eQuicki pasują.
darolga one sa czymś wzmocnione od wewnętrznej strony, chronią coś? Bo wyglądają troszkę jak cienkie spacerówki 😉
darolga   L'amore è cieco
30 kwietnia 2020 13:50
alcatraz - nie są, więc jak masz konia, który się strychuje mocno to mogą nie być wystarczające. Na moim się sprawdzają, a różnym testom są poddawane: od pasażu czy ciągów po brykanie i bieganie pełną p... na oślep  😁 😁
Ok dzięki wielkie 🙂 Te eQuicki wyglądają fajnie, Torpol ma też podobne (takie cienkie) właśnie z wełną naturalną. Niestety mój koń to niezdara, lubi się potknąć albo pogubic nogi w chodach bocznych.
Za to robię sobie co raz większą listę tych ochraniaczy do wzięcia pod uwagę  🤣
Pewnie idealu i tak nie znajde i zdecyduje się na te eQuicki albo te Zandony:
Zandona Turnout Boot Air

epk - a  torba termiczna np na piwo? 🙂 Nie pomogłaby? Ja używam wkładów chłodzacych do lodówek , docinam sobie na szerokość - bardzo ładnie owijają się wokoł nogi i trzymają zimno min. 30 minut. Takie maty zamrożone utrzymają Ci się w torbie termicznej dośc długo 🙂
Ostatnio dorwałam jeszcze takie grube żele z pokrowcami. Wkładam razem z matą do pokrowca, owijam owijką i mam godzinne chłodzenie lux!  😍
alcatraz - nie są, więc jak masz konia, który się strychuje mocno to mogą nie być wystarczające. Na moim się sprawdzają, a różnym testom są poddawane: od pasażu czy ciągów po brykanie i bieganie pełną p... na oślep  😁 😁

A jaka jest rozmairówka tych eQuicków? Zwykle biorę M na przody i L na tyły.
A jesteś faktycznie najbardziej zadowolona z futer czy jednak różnica jest na tyle niewielka ze nie warto przepłacać?  Bo Mattesy to jednak droga zabawa. Widziałam za to, ze Znadona ma naturalne futrzane ochraniacze w zancznie lepszej cenie.

Trudne pytanie. Bardzo je lubię, ewidentnie nogi w nich nie płyną, dobrze się je pielęgnuje, fajnie, że można kombinować z kolorami... Ale cena faktycznie powala...
Perlica, - a mustangi? Mi pies zeżarł kiedyś przód jeden, tyłu sprzedałam przyjaciółce i śmiga w nich do dziś, a ochraniacze mają z 15 lat na karku. Aż czasami żałuję, że je puściłam w świat, ale nie miałam w planach kuć konia 😉 Z tego co pamiętam to śmiesznie tanie były i chyba dalej są.
Trudne pytanie. Bardzo je lubię, ewidentnie nogi w nich nie płyną, dobrze się je pielęgnuje, fajnie, że można kombinować z kolorami... Ale cena faktycznie powala...


No na razie pójdę w te eQuicki (chociaż czas oczekiwania na dostawę to prawie miesiąc i zaryzykowałam zamówienie na horsetack  :ke🙂 A o Mattesach pomyślę w bardzie sprzyjających większym wydatkom czasach  🤣
Czy komuś się rzuciły w oczy gdzieś ochraniacze podobne do HKM Comfort takich (pełne ujezdzeniowe z futerkiem):

https://www.gnl.pl/ochraniacze-hkm-comfort.html

Ale w rozmiarze XXL i brązowe?  🙄
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 maja 2020 19:29
keirashara niestety od kilku lat rzepy w mustangach bardzo szybko słabną i się odpinają podczas używania 🙁
Constantia, - szkoda, bo to fajne budżetowe skorupy były 🙁a
ma ktoś doświadczenia z ochraniaczami: https://sklep.bergo.pl/horze-qiuck-royal-wraps-ochraniacze-stajenne-transportowe ?
Pomagają na opoje?
ma ktoś doświadczenia z ochraniaczami: https://sklep.bergo.pl/horze-qiuck-royal-wraps-ochraniacze-stajenne-transportowe ?
Pomagają na opoje?

Tutaj masz podobną technologię (pochłanianie ciepła z nogi i oddawanie z powrotem), a wyszłyby Cię 3 stówy razem z przesyłką. Mam, używałam, działają. Ale u mnie tak samo działa też druga para, czyli te zwykłe ocieplacze stajenne, tańsze o 16 funtów.
Sivrite dzięki 🙂
mindgame, z PE rozważ też ochraniacze magnetyczne. Warto dokupić zwykłe wkładki i masz 2 w 1. Aaa i jeśli się zdexydujesz, to poluj na promocję. -20% bywa tam często. Plus kod rabatowy 10 funtów i wychodzi tanio 😉
[quote author=_Gaga link=topic=30.msg2931715#msg2931715 date=1590496073]
mindgame, z PE rozważ też ochraniacze magnetyczne. Warto dokupić zwykłe wkładki i masz 2 w 1. Aaa i jeśli się zdexydujesz, to poluj na promocję. -20% bywa tam często. Plus kod rabatowy 10 funtów i wychodzi tanio 😉
[/quote]
Ja akurat w magnetyki nie wierzę, to podlinkowałam infrared. Da, 295 wyszło mi z kodem -10, ja już inaczej PE nie liczę. 😀 Akurat na ochraniacze stajenne dość rzadko są promocje jak na standardy PE, ale myślę, że z miesiąc i się jakieś -20% trafi.
Ja też w megnetyki nie wierzę. W sensie w te o stałym polu magnetycznym. Te ochraniacze PE wyglądają ciekawie 😀 Ja mam Torpole bo są w środku wełniane, a wełna to bardzo fajna termoregulacja 😀 oddycha, a jednocześnie grzeje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się