Jakie pasze dajecie swoim koniom?

keirashara to przetestuj bez mashu ewentualnie właśnie z probiotykiem. Ja daje siemię właśnie ze względu na gluta i jego działanie powlekające żołądek chociaż i tak musi być dość gęsty bo lejącgo sierota nie umie zjeść  😁
keirashara, mielone siemię się kupuje, wystarczy zalać wrzątkiem i odczekać. Zalać najpierw malutko, potem dopełnić.
Zobacz: na 1 litr pójła pójdzie ci 25 g siemienia, gdzieś 1/8 szklanki.
Tym litrem możesz zalać paszę, którą i tak podajesz.
Próbuję ci podać sposób, jak wycofać kaloryczną zawartość meszu bez unikania jego efektu.
Jasne, że możesz zmieniać a, b, c... Ale, poniekąd,  taki problem zgłosiłaś: jak wycofać mesz a mieć jego efekt?
To próbuję ci ten konkretny problem rozwiązać.
Co konkretnie zrobisz - nie moja sprawa.
Ale wiedz, że od dłuższego czasu, nie tylko wobec mnie, brzmisz jakbyś grała w grę: "Tak, ale..."
sweetie, - takie jest moje myślenie 🙂 Z jedzeniem czegokolwiek akurat problemu u mojego nie ma, jest bardziej problem z nie jedzeniem wszystkiego jak odkurzacz 😁 Nie chciałam z początku wywalić mashu, ale jak patrzę na jego brzuszysko to jednak mam ochotę, dobrze, że się kończy.
halo, - ja absolutnie dziękuję za rady i przemyślenia, natomiast są "ale" no bo kombinuje jak to ogarnąć biorąc pod uwagę swoje możliwości, może za dużo 😉 Zwyczajnie nie wiem co w tym mashu działa, czy glut, czy dodatek probiotyków, o czym lilid napisała, a sama bym za nic nie wpadła na ten trop i jestem serio wdzięczna za radę. Każdą, bo to inne spojrzenie. Logiczne jest dla mnie, że najpierw biorę pod uwagę wygodniejsze dla mnie opcje. Może za dużo głośno myślę, może to kwestia komunikacji pisanej, możesz mieć rację :kwiatek: Nie mam złych intencji, jeśli tak to zabrzmiało, to przepraszam, zwyczajnie staram się odnaleźć w nowej dla mnie sytuacji. Czasami za dużo kombinuje, staram się pracować na tym, jak widać, nie zawsze wychodzi.
Ano, to nigdy nie są proste sprawy. Każdy chciałby dla konia jak najlepiej, a nikt nie jest wróżką.
Wszyscy wiemy, że sprawdzać opcje trzeba pomału, więc uprzednie rozkminy są uzasadnione.
Chyba już rozumiem czemu czasem mąż chce mnie odstrzelić gdy "kombinuję jak koń pod górkę" 🙂
Co myślicie o paszy Show Improver Mix?
Ktoś stosował i z jakimi efektami?
Lub Nuba Builder?
Potrzebuje coś żeby wspomóc budowę mięśni teraz  🙂
Enduroboy, Jestem zadowolona z Show Improover. Daje fajnego kopa, ale nie "daje na głowę". dziwne bo energii z tego za pamiętam coś koło 12 czy 13 MJ nawet... Konia mam umięśnionego mocno, więc nie wypowiem się o przyroście mięśni. Jednak ten przyrost to przede wszystkim trening, nie pasza...
Co polecacie smacznego uzupełnienie do owsa - musli jakieś / balancer?

Kon niepracujący/bardzo lekko pracujący, wiec ma energii nie dodawać i być tez przystępne cenowo. (70 za worek było by perfect)

Dodson Easy Mix jest spoko, ale może coś jeszcze jest ciekawego na rynku.

Arimona, nie wiem czy to będzie smaczne, bo to niepozorny szary granulat, ale jest znakomitym balancerem,
choć nie jest tak opisywana - blattin sport. (25 kg w Hovelerze za 59 + przesyłka)
Energię ma, ale dla fajnego efektu "balansu" wystarczy wręcz kubeczek dziennie, a 3 kubeczki to ho ho.
Zatem może rzecz rozdzielić? Jakiekolwiek musli dla urozmaicenia a blattin jako balancer?
a czy ktoś wie o co chodzi w składach pasz, np tej co halo teraz napisała, ale spotykam sie dosć często z takim czymś, napisane jest np Jęczmień ekstrudowany i za chwie jęczmień, wiec co jest w dwóch postaciach ? tylko raczej pełnego ziarna nieprzetworzonego nie dodają. zastanawia mnie to od dłuższego czasu.
Polecacie coś dla kuca z tendencją do ochwacania się? Trawa ograniczona do minimum. Stoi na osobnym wydzielonym padoczku. Wczesniej dostawała Puritan z Hoveler. Teraz Condicion Cube z Equifirst. Może znacie coś niskocukrowego dla kuca praktycznie nic nie robiacego
Arimona,  Hilight Horse & Pony Mix (?) 63 za worek z wysyłką

anyann, ale co dla kuca? Ten z Twojego opisu treściwego raczej nie potrzebuje...
no właśnie, po co ochwatowcowi pasza ?, to jak karmienie cukrzyka pączkami 🙂
żeby coś dostała, oprócz siana, garść czegoś chociaż. Konie moje (sztuk 4) obecnie stoją w systemie 24 h/dobę na łąkach. Raz dziennie schodzą do stajni na karmienie, kuc schodzi z nimi, bo jeśli nie zejdzie to one drą się za nią, a ona za nimi. Więcej żarcia wywalą z koryta niż zjedzą. Więc schodzą wszystkie. i teraz mnie (tak po ludzku) jest żal, jak 3 jedzą a kuc stoi i słucha jak pozostałe szamają. Więc garść do koryta czegokolwiek bym jej wrzuciła
anyann jedyne co mi do głowy przychodzi to Nuba slimmer
rox   ogony trzy
03 maja 2020 09:07
Też polecam Nuba Slimmer. Karmię mojego insulino-ochwatowca. Jak nic nie robił, to dostawał garstkę na smak, teraz poszedł do roboty i dostaje więcej. Sprawdza się rewelacyjnie. To jedyna pasza której nie boję się sypnąć mu nieco więcej, żeby wykrzesać z niego coś na jeździe 🙂
darolga   L'amore è cieco
03 maja 2020 09:42
anyann - Pavo Care4Life (tego się nie musisz bać), Eggersmann Revital Cubes (ale tego to wyjdzie serio mikro ilość), Eggersmann Getreidefrei (bezpieczne i fajne). A jak nie to zostają Ci sieczki do sypnięcia albo garść wysłodków, trawokulek czy te klimaty 🙂 Wszystkie podopieczne ochwatowce trzymam do dzisiaj na którejś z powyższych, mają się dobrze i dostają z tego samego powodu co Twój kuc 😉
anyann, brandon xl
Arimona, nie wiem czy to będzie smaczne, bo to niepozorny szary granulat, ale jest znakomitym balancerem,
choć nie jest tak opisywana - blattin sport. (25 kg w Hovelerze za 59 + przesyłka)
Energię ma, ale dla fajnego efektu "balansu" wystarczy wręcz kubeczek dziennie, a 3 kubeczki to ho ho.
Zatem może rzecz rozdzielić? Jakiekolwiek musli dla urozmaicenia a blattin jako balancer?


Dzieki przyjrze sie ! Musze zobaczyc jak bedzie jadl i pokombinowac.

[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2927180#msg2927180 date=1588487556]
Arimona,  Hilight Horse & Pony Mix (?) 63 za worek z wysyłką
[/quote]

Nie słyszałam zupełnie o tej firmie, zaraz zerknę.
Arimona- to jest dostępne w Animialia.pl z wysyłką gratis.

Ja osobiście uważam, że do karmienia owies- siano jest potrzebny porządny balancer albo smaczne witaminy, żeby jednak wszystko zbilansować.

Więc jeśli nie potrzebujesz energii to imho raczej garść jakiejś sieczki i do tego witaminy. ja polecam egersmana podstawowe. nie drogie, granulowane na miękko- smaczne- konie jedzą.
Arimona- to jest dostępne w Animialia.pl z wysyłką gratis.

Ja osobiście uważam, że do karmienia owies- siano jest potrzebny porządny balancer albo smaczne witaminy, żeby jednak wszystko zbilansować.

Więc jeśli nie potrzebujesz energii to imho raczej garść jakiejś sieczki i do tego witaminy. ja polecam egersmana podstawowe. nie drogie, granulowane na miękko- smaczne- konie jedzą.



przy karmieniu 50/50 musli z owsem, witaminy jako suplement mogą zastąpic balancer?
Inti_7893, - mogą, ale najlepiej, żeby Ci ktoś ogarnięty wyliczył ile tego. Za dużo dobra też nie zdrowo 😉 Wszystko zależy jakie muesli, jakie witaminy i ile to jest to 50/50, w sensie ile dajesz treściwego ogólnie.
A ja ostatnio włączyłam do diety makuch z konopii, czekam na efekty 🙂
Nawet pies go chętnie chrupie
Mam jeszcze jedno odchudzaniowe pytanie i już znikam 😉 Jeśli daje sieczkę w szalonej ilości garści - czyli tyle, ile złapię w jedną rękę - do owsa to jest sens zamienić sieczkę z lucerny i zielonego owsa z dodatkiem melasy i oleju na coś "dietetycznego" czy jest tego na tyle mało, że nie zrobi w zasadzie różnicy? Dziennie dostaje ze 150g, korzystam teraz z luzerne mix hippoveta i nawet nie zwróciłam wcześniej uwagi, że jest olejowana i z melasą, myślałam, że nie jest właśnie 😲
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
03 maja 2020 20:27
Arimona, tylko Hilight Horse & pony Mix to melasowy ulepek. Karmiłam tą paszą coś koło czterech lat i pod koniec dostawałam worki z tak lepiącą się paszą, że były trudności z nabraniem jej do miarki.
keirashara, u konia tyjącego z powietrza różnicę potrafi zrobić każdy gram, każda różnica w czymkolwiek.
blucha, do granulatu jęczmień musi być w postaci śruty. Esktrudowany to już obróbka termiczna. Dlatego pisze się to oddzielnie.
Nasze efekty paszowe na Eggersman, wcześniej Brandon, więc obie te pasze zrobiły efekt  😍 tzn. praca zawodnika oczywiście na pierwszym miejscu do tego efektu się przyczyniła  😉

halo dzięki, myślałam że do pasz to zboża zawsze są poddawane jakiejś obróbce termicznej
halo dzięki, myślałam że do pasz to zboża zawsze są poddawane jakiejś obróbce termicznej

Bo co jak co, ale jęczmień powinien... z drugiej strony granulat i tak jest formowany w warunkach wysokociśnieniowych, towarzyszy temu wysoka temperatura.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się