ciąża, wyźrebienie, źrebak

Tajnaa matka kasztanka ojciec izabel, wyszła izabelka i jestem zakochana  💘 
To i ja się pochwalę moją parką i zgodzę się, że pewne rzeczy widać od razu. U mojego od razu zauważyłam, że głowę ma po mamusi. Tylko patrząc, że ma tego samego diabełka w oku co ona nie wiem czy się bać czy cieszyć :P
U nas młody jest przerażony blotem, rano nie chce isc a potem biega jak szalony uciekając od kałuż .
U nas  dwa źrebaki, po jednej matce, rok po roku są inne. Jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć wszystkiego , bo malutka ma dopiero 2 dni, ale już widać że w stosunku do starszego brata da się dotykać, złapać, jest bardziej do ludzi. Karol to był typ źrebaka  którego trzeba było po boksie łapać na siłę, miotał  mna po ścianach. Trzeba zrobić dobry chwyt za dupę  i pod szyję i do ściany przyprzeć żeby pogłaskać , dotknąć. Ale dużo rzeczy da się nauczyć i wypracować.  Po miesiącu nie było z niczym problemu , codzienna rutynowa obsługa zrobiła swoje. Nadal widać że jest elektryczny, ale  można z nim zrobić wszystko.
U nas  dwa źrebaki, po jednej matce, rok po roku są inne. Jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć wszystkiego , bo malutka ma dopiero 2 dni, ale już widać że w stosunku do starszego brata da się dotykać, złapać, jest bardziej do ludzi. Karol to był typ źrebaka  którego trzeba było po boksie łapać na siłę, miotał  mna po ścianach. Trzeba zrobić dobry chwyt za dupę  i pod szyję i do ściany przyprzeć żeby pogłaskać , dotknąć. Ale dużo rzeczy da się nauczyć i wypracować.  Po miesiącu nie było z niczym problemu , codzienna rutynowa obsługa zrobiła swoje. Nadal widać że jest elektryczny, ale  można z nim zrobić wszystko.

WOW! Dobrze wiedzieć, bo ja jako, że to mój pierwszy nie wiedziałam czego się spodziewać i myslalam czy moj nie jest za malo do ludzi, a że matka trudna bałam się, że i on będzie jak ona, ale mój przychodzi od 1 dnia sam do ludzi, jest mega ciekawski, kocha głaskanie i drapanie. od pierwszych godzin.
Zrebakom tez podejscie do ludzi się zmienia z czasem bez jakiś specjalnych zabiegów.
To prawda. Mój pierwszy zeszmacił mnie kilka razy, początkowo było ok, później różki mu wyrosły i nie dawał do siebie podejść, dobrze, ze miał kantar na sobie. Jak tylko poczuł opór zaraz odsadzał się i spierniczał albo skakał po ścianach. Teraz ma 3 lata, jest ogierem i wielką ciepłą kluchą.

Moja Czarna ba totalny brak cycka.  🙁 324 dzień ciąży  🤔
Ramirezowa   Ania i Urania !
06 maja 2020 08:20
mam pierwiastkę którą chce inseminować w tym roku, miała już raz robione usg ale była daleko w polu. Dziewczyna nie pokazuje rui więc nie ułatwia, nie spieszy nam się ale jakoś mnie ta sytuacja denerwuje. Dziś umówiłam się na kolejne USG, ale podjedzie dopiero w przyszłym tygodniu. Prosił bym zaczęła podawać selen i wit.B12, czy znacie może jakieś gotowe produkty przygotowujące do sezonu hodowlanego i polecacie? Co wy stosujecie?  :kwiatek:

Ramirezowa nie jestem specem, ale zamówiłam kiedyś te witaminy KLIK i nawet moja 21 letnia babuszka zaczęła pokazywać ruje 😉 Ogólnie polecam Sukces, moja źrebna kobyła jest też teraz na ich paszy hodowlanej i wygląda jak milion dolarów 🥂
Ramirezowa u mnie sprawdzil sie bardzo dobry wet do rozrodu. Moja klacz tez nie wykazywala objawow rujowych, badana byla w ciemno i na tej podstawie wet okreslil na jakim jest etapie. Dostawala tylko ogolne witaminy, wtedy chyba Dromy Minvin Chelate.
mam pierwiastkę którą chce inseminować w tym roku, miała już raz robione usg ale była daleko w polu. Dziewczyna nie pokazuje rui więc nie ułatwia, nie spieszy nam się ale jakoś mnie ta sytuacja denerwuje. Dziś umówiłam się na kolejne USG, ale podjedzie dopiero w przyszłym tygodniu. Prosił bym zaczęła podawać selen i wit.B12, czy znacie może jakieś gotowe produkty przygotowujące do sezonu hodowlanego i polecacie? Co wy stosujecie?  :kwiatek:




Moje pierwiastki w ubiegłym roku dostawały EQUINE NUTRI PLAN Fertility Pro Formula Q1 - zaczęłam podawać 2 miesięce przed planowaną inseminacją i pierwsze 3 miesiące ciąży, trochę droga sprawa ale u mnie obie za pierwszym praktycznie zaskoczyły. Więc polecam.
Tajnaa matka kasztanka ojciec izabel, wyszła izabelka i jestem zakochana  💘 

zdradzisz kto jest dumnym tatą?  😜 Gratulacje!  😅
Ramirezowa, ja co roku przed sezonem uzupełniam vit A,E i selen, kupuje u podkowy, mieszam z drożdżami paszowymi tak żeby dawka dzienna to była 20mg miarka. A co do pokazywania rui to zależy od klaczy i rui, zawsze możesz przeprowadzić kolo ogiera i zobaczyć, o ile macie ogiera który z krata z boksu nie wyjdzie. Ale jak masz jedno badanie to możesz dalej prosto liczyć - cykl zwykle trwa 21 dni od owulacji do owulacji.
Ramirezowa   Ania i Urania !
06 maja 2020 13:15
[quote author=karolina_ link=topic=57.msg2927836#msg2927836 date=1588760110]
Ramirezowa, ja co roku przed sezonem uzupełniam vit A,E i selen, kupuje u podkowy, mieszam z drożdżami paszowymi tak żeby dawka dzienna to była 20mg miarka. A co do pokazywania rui to zależy od klaczy i rui, zawsze możesz przeprowadzić kolo ogiera i zobaczyć, o ile macie ogiera który z krata z boksu nie wyjdzie. Ale jak masz jedno badanie to możesz dalej prosto liczyć - cykl zwykle trwa 21 dni od owulacji do owulacji.
[/quote]

opcji z ogierem nie mam niestety, mam swoją przydomową stajnie i na pastwisku same klacze. Też tak myślałam by po prostu od podkowy kupić i dodawać. Znalazłam fajny suplement od Equiny Trifertil ale bardzo drogi  😵

dzięki za rady  :kwiatek:
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
06 maja 2020 14:14
Hej mam pytanie może ktoś z Was krył klacz kuca dużym ogierem ?
Mam klacz 144 cm i rozważam krycie młodym 3 letnim ogierem 162 cm.
Macie doświadczenie jak z wyźrebieniem przy różnicy wzrostu ok 20 cm ?
A trochę z innej beczki pytanie. Sami wymyślacie imiona? Macie jakieś strony którymi się wspieracie?
Ramirezowa jeśli chodzi o vit na ruję to ja polecam dolfos

tajnaa moja baba tez się jakoś nie zbiera do źrebienia, vet straszył wcześniejszym porodem a tu się raczej nie zanosi. My mamy 322 dzień i jeden cycek większy znacznie drugi mniejszy.
Malina_M, U mojej też jest różnica wielkości cycków, wydzielina jeszcze żółta, więc nawet nie podglądam w nocy. Ona chyba będzie chodzić w ciąży jak słonica.
Euphorycznie, Wymyślałam sama, tylko teraz jakoś mam w głowie pustkę. Moja mała jeszcze bezimienna.
Ktoś coś na L?
vissenna   Turecki niewolnik
06 maja 2020 16:50
Malina_M, U mojej też jest różnica wielkości cycków, wydzielina jeszcze żółta, więc nawet nie podglądam w nocy. Ona chyba będzie chodzić w ciąży jak słonica.
Euphorycznie, Wymyślałam sama, tylko teraz jakoś mam w głowie pustkę. Moja mała jeszcze bezimienna.
Ktoś coś na L?

La Quarantina 😉

Patrząc na maść to dałabym Latte 🙂
Hej mam pytanie może ktoś z Was krył klacz kuca dużym ogierem ?
Mam klacz 144 cm i rozważam krycie młodym 3 letnim ogierem 162 cm.
Macie doświadczenie jak z wyźrebieniem przy różnicy wzrostu ok 20 cm ?



U mnie w pensjonacie stoi kobyłka (mały koń - niespełna 150) z córką w tej chwili 10-cio miesięczna klaczka której ojcem jest Imequyl (wzrost niewiele ponad 160), z tego co właścicielka opowiadała poród bezproblemowy, a źrebak zdrowy 🙂

tajnaa Lexi
[quote author=tajnaa link=topic=57.msg2927898#msg2927898 date=1588778930]
Malina_M, U mojej też jest różnica wielkości cycków, wydzielina jeszcze żółta, więc nawet nie podglądam w nocy. Ona chyba będzie chodzić w ciąży jak słonica.
Euphorycznie, Wymyślałam sama, tylko teraz jakoś mam w głowie pustkę. Moja mała jeszcze bezimienna.
Ktoś coś na L?

La Quarantina 😉

Patrząc na maść to dałabym Latte 🙂
[/quote]

Latte Crema  😜

Moja jak się postara to za rok będę myśleć nad imieniem na E i jak na razie mam pustkę we głowie... 😵
Euphorycznie, Imię w punkt!
Moja gwiaza śpi na kolanach i chrapie 😀
https://www.facebook.com/lucyna.cieslik/videos/10207108250821044/
Uwielbiam ją!
Ja proszę o kciuki  😵, dziś inseminowana chłodzonym i jeśli na dniach zostanie potwierdzone to przyłączę się do wątku.  😍
montana   małopolskie
06 maja 2020 20:20
Trzymamy kciuki ! U nas pobadane, źrebne, jest ok.

Hej mam pytanie może ktoś z Was krył klacz kuca dużym ogierem ?
Mam klacz 144 cm i rozważam krycie młodym 3 letnim ogierem 162 cm.
Macie doświadczenie jak z wyźrebieniem przy różnicy wzrostu ok 20 cm ?



Bez kłopotu.

A trochę z innej beczki pytanie. Sami wymyślacie imiona? Macie jakieś strony którymi się wspieracie?


Ano sami 🙂 Coroczny rytuał.

Nasze maluchy cieszą się pastwiskiem.

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/95937006_3138611792835835_6299834463287246848_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=55NHZtfPOQUAX9VptsK&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=9bdccfc3a0eb7d1b9037c266b83ec1c7&oe=5ED6C0A1[/img]

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/95205688_3131344413562573_5891178538505076736_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=0be424&_nc_ohc=xnD3xsV6_f0AX9S0z-Y&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=52535bdba48438ee83c3450ac2b0cc24&oe=5ED9E253[/img]
Mnie zawsze łatwiej przychodzi wymyślanie innym imion.
Dla swojego nie będę mieć pomysłu bo nic fajnego mi do głowy na E nie przychodzi.
Jutro mamy USG i mam nadzieję zastrzyk bo mnie inaczej szlag jasny trafi.  😂
Ja proszę o kciuki  😵, dziś inseminowana chłodzonym i jeśli na dniach zostanie potwierdzone to przyłączę się do wątku.  😍


Jakim ogierem?
vissenna   Turecki niewolnik
06 maja 2020 20:38
Melanie też miałam pytać.
"U mnie" klacz wczoraj zalana. Jeszcze 2 dni i sprawdzamy czy pykło 😀 Te proszę o kciuki!  :kwiatek:
Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Cornet de Semilly (Cornet Obolensky x Diamant de Semilly) z Gestüt Sprehe.
Trochę ryzyko, bo nie sprawdzony, ale pasował nam do niej idealnie.

Trzymam kciuki za Was również!
"U mnie" klacz wczoraj zalana. Jeszcze 2 dni i sprawdzamy czy pykło 😀 Te proszę o kciuki!  :kwiatek:


Jaki ogier? Kciuki są!  :kwiatek:
U nas dzieciaki rosną, jestem wykończona ale teraz trochę wolnego .
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 maja 2020 22:27
monia, gratuluję 3 klaczki! Śliczna ^^ Przełamałaś trend ogierkowy na forum 🙂
tajnaa, mała jest boska  😍


Brzucho dzień 290. I żeby nie było za różowo kontuzja międzykostnego  😵  Mamuśka z psiapsią korzystają z niewypasanej w tym roku łąki (oszczędzałam dla źrebaka). I tak zostaną aż się małe nie urodzi i trochę nie podrośnie. Ciekawe jak potem przebiegnie połączenie ze stadem. Kobyła bojowa i ustawia konie niższe w hierarchii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się