Stajnie na Śląsku

Padok na Janowie w Katowicach? Kiedyś coś działali, nie wiem jak teraz.
[quote author=Jokerrr link=topic=1780.msg2917558#msg2917558 date=1584666965]
Jakieś opinie o stajni a prim w Grojcu? Posiada ktoś aktualny nr telefonu tam?


Stajnia jeszcze do niedawna była zamknięta ze względu na epidemię (może od poniedziałku wczoraj coś się zmieniło?), pojedyncze osoby chyba miały wstęp (żeby zaopiekować się kilkoma końmi za jednym zamachem) lub obsługa przejmowała chyba częściowo opiekę. Z kontaktem jest problem, zlikwidowano stronę na fb jakiś czas temu, jeszcze przed epidemią. W momencie kiedy ograniczono wstęp właścicielom część zabrała konie. Może na priv będę mogła coś więcej pomóc.
[/quote]

Witam jesli chodzi o A-prim to wszystko tam w porzadku
[quote author=dorhej link=topic=1780.msg2924699#msg2924699 date=1587458474]
[quote author=Jokerrr link=topic=1780.msg2917558#msg2917558 date=1584666965]
Jakieś opinie o stajni a prim w Grojcu? Posiada ktoś aktualny nr telefonu tam?


Stajnia jeszcze do niedawna była zamknięta ze względu na epidemię (może od poniedziałku wczoraj coś się zmieniło?), pojedyncze osoby chyba miały wstęp (żeby zaopiekować się kilkoma końmi za jednym zamachem) lub obsługa przejmowała chyba częściowo opiekę. Z kontaktem jest problem, zlikwidowano stronę na fb jakiś czas temu, jeszcze przed epidemią. W momencie kiedy ograniczono wstęp właścicielom część zabrała konie. Może na priv będę mogła coś więcej pomóc.
[/quote]

Odcięli właścicieli koni z dni na dzień od dostępu do stajni to i ludzie pouciekali 🙂 a ta obsługa tak przejęła część opieki, że szkoda gadać w jakim stanie ludzie koni zastali po tej pseudo kwarantannie   🙁 szkoda pięknego ośrodka, my już jakiś czas temu się wyprowadziliśmy bo od zmiany menadżera nie ma co tam szukać, a stajnia to dno aktualnie z tego co wiem od obecnych pensjonariuszy. Zresztą chyba to, że stajnia świeci pustkami mówi samo za siebie...
[/quote][quote author=dorhej link=topic=1780.msg2924699#msg2924699 date=1587458474]
[quote author=Jokerrr link=topic=1780.msg2917558#msg2917558 date=1584666965]
Jakieś opinie o stajni a prim w Grojcu? Posiada ktoś aktualny nr telefonu tam?


Stajnia jeszcze do niedawna była zamknięta ze względu na epidemię (może od poniedziałku wczoraj coś się zmieniło?), pojedyncze osoby chyba miały wstęp (żeby zaopiekować się kilkoma końmi za jednym zamachem) lub obsługa przejmowała chyba częściowo opiekę. Z kontaktem jest problem, zlikwidowano stronę na fb jakiś czas temu, jeszcze przed epidemią. W momencie kiedy ograniczono wstęp właścicielom część zabrała konie. Może na priv będę mogła coś więcej pomóc.
[/quote]

Odcięli właścicieli koni z dni na dzień od dostępu do stajni to i ludzie pouciekali 🙂 a ta obsługa tak przejęła część opieki, że szkoda gadać w jakim stanie ludzie koni zastali po tej pseudo kwarantannie   🙁 szkoda pięknego ośrodka, my już jakiś czas temu się wyprowadziliśmy bo od zmiany menadżera nie ma co tam szukać, a stajnia to dno aktualnie z tego co wiem od obecnych pensjonariuszy. Zresztą chyba to, że stajnia świeci pustkami mówi samo za siebie...
[/quote]

To macie jakieś głupie informacje. Ja tam jestem i na dzień dzisiejszy nie ma tam miejsc. Warto poczekać bo stajnia jest super!
Konie mają tam bardzo dobrze i obsługa jest świetna.
mekkolin, jeśli stajnia się otworzyła to być może ludzie wrócili. Ale fakt, kilka boksów było pustych.
mekkolin, jeśli stajnia się otworzyła to być może ludzie wrócili. Ale fakt, kilka boksów było pustych.

Sytuacja była u nas taka. Stajnia zamknięta była 3 tyg. Jesli ktoś miał możliwość zachęcali żeby się przenieść na ten czas. My zostaliśmy, koniury były bardzo zadbane. Obsługa robiła wszystko żeby zapewnić najlepszą opieke. Chodzily na padok i do karuzeli, mi lonzowano konia. Nie wróciły dwie osoby ale akurat mieli chyba z nimi ciągle problemy więc akurat dobrze ze juz ich nie ma. Stajnia jest naprawdę super i trudno tu sie dostać moja kolezanka czeka już rok na miejsce. Jak czytam te wpisy wczesniej to myślę ze to po złości ktoś wpusuje. A my ram jestesmy i atmosfera jest super.
Jeśli ktoś szuka stajni wolno-wybiegowej Lato 24h/doba pastwiska, zimą padoki z ciągłym dostępem do siana i wody, boksy czyszczone codziennie, słoma i siano z własnych zbiorów. Właściciel bardzo miły, bardzo dba o konie, zawsze w kontakcie, zawsze gotowy do pomocy, otwarty na propozycje to polecam stajnię W Rybniku - Chwałęcice. Są tam przepiękne tereny, w pobliżu jeziora. Cisza i spokój, żadnej rekreacji, nikt się nie wtrąca do nikogo, bardzo kameralnie. Z czystym sercem polecam to miejsce dla osoby kochającej spokój i ciszę. Nie ma hali i solara 😉 ale jest wszystko co konikowi do szczęścia potrzeba 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
07 maja 2020 14:03
Padok na Janowie w Katowicach? Kiedyś coś działali, nie wiem jak teraz.

Działają.
Jazdy już się odbywają, w ograniczonych grupach - zazwyczaj 2 osoby na jeździe. Oczywiście wszystkie środki ostrożności zachowane - maseczki, rękawiczki, żele dezynfekujące.
Instruktorek jest kilka, ale teraz jazdy się nie nakładają.
ElMadziarra to była odpowiedź do poprzedniego posta odnośnie jazd dla niepełnosprawnych 🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
08 maja 2020 09:32
A sorry, to doprecyzowuje
Tak, hipoterapia i jazdy dla niepełnosprawnych też już się odbywają. Chyba najlepiej bezpośrednio do szefa dzwonić.
Fahra,
Dzieki, przekazalam info! 🙂
Cześć i czołem!

Chciałam zapytać Was o pensjonat w Częstochowie i okolicach  🙂 Interesują mnie dwa typy pensjonatu - jeden to stajnia dobra dla końskiego emeryta, z dużą ilością pastwisk i dobrą opieką, a drugi to stajnia bardziej sportowa z halą, dobrą opieką i miłą dla jeźdźca infrastrukturą 🏇 Będę wdzięczna za wszystkie opinie i sugestie  😅
Co do emeryta to co prawda nie polece bo nie bylam ale chwalona jest Stajnia nad Wartą jako miejsce gdzie maja pastwiska i jest ogólnie spoko. Chociaż to kowałek od Czewy.
Co do drugiej, nieodmiennie polecam Laredo, choć nie wiem czy mają jeszcze miejsca w pensjonacie. Minus taki że rekreacja. Stałam z koniem 2 lata. więcej na priv.
Duzo stajni na pewno mogę odradzić 😉
olenka19951, dla emeryta polecam Furioso w Biskupicach (jest w ogłoszeniach na rv) 🙂 super opieka, duże padoki, dwóch emerytów już wiedzie tam szczęśliwe życie  💘
desire   Druhu nieoceniony...
30 maja 2020 18:01
Poszukiwany pensjonat (bez pospiechu) dla 2 koni, najlepiej z łąkami, w okolicach Tychów/Pszczyny, najlepiej jakaś przydomówka, cena do 600-650 zł, fajnie jakby konie mogły chodzić tylko w 2 (w sensie zeby mialy odgrodzony kawalek łąki dla siebie). Pojawiło sie moze cos nowego w okolicy, jest coś, moze ktoś wie o takim miejscu które sie nie ogłasza? ?
Poszukuję stajni w okolicach Bielska-Białej - chętnie wolnowybiegówka (ktoś w ogóle słyszał o takiej w naszym rejonie, czy raczej same sport-stajnie)?
W cenie do 1000 zł. Chciałabym żeby było: siano do oporu, woda na pastwisku, jak najdłużej na pastwiskach / padokach, miło jakby były tereny do jazdy.
Nie sport stajnia to Stajnia Pod dębami w Międzyrzeczu, ale czy mają w ogole wolne miejsca i jak z resztą warunków, to by trzeba zapytac Kasi Bacik: +48 579 270 656
Nie sport stajnia to Stajnia Pod dębami w Międzyrzeczu, ale czy mają w ogole wolne miejsca i jak z resztą warunków, to by trzeba zapytac Kasi Bacik: +48 579 270 656


Tą akurat stajnię znam i niestety nie ma wolnych miejsc 🙂 Bardziej chodzi mi o jakieś kameralne, przydomowe.
desire   Druhu nieoceniony...
04 czerwca 2020 14:42
Piaffallo, Mockula odpada ze względu na zbyt luźne podejście właścicieli. 😉

Nique, ciężko ostatnio z przydomówkami, albo konie jak szkielety (jeśli jest pensjonat), albo nie przyjmują-bo sie niee opłaca..  :/

desire ja jestem właścicielem przydomówki który tak właśnie mówi 🤣 bo mi się to serio nie opłaca, więc jak ktoś się pyta o pensjonat, to mu wprost mówię, że jemu się też to nie będzie opłacało. Bo w tej samej cenie co ja mu rzucę znajdzie pensjonat z infrastrukturą dużo lepszą 😉
desire   Druhu nieoceniony...
04 czerwca 2020 22:57
Szalona😉, ja Cie rozumiem, bo jak kiedys sie mi uda spelnic marzenie o czyms wlasnym to na pewno nie bedzie to pensjonat. 🤣 wlasnie chodzi mi o to, ze w tym przypadku nie ma za duzych wymagan (trawa i karmienie), a naprawde wiekszość stajni przepełnione. W jednej nawet słyszałam na 1 miejsce kolejka na 20 koni.  😲
Pytanie czysto orientacyjne: są jacyś ogarnięci trenerzy skokowi w okolicach Jastrzębia-Zdroju/Cieszyna/Skoczowa/Ochab? Chodzi mi o dojeżdżających. I wariant drugi: czy są tam gdzieś stajnie w których można poskakać na ichniejszych koniach? Ale tak niekoniecznie w zastępie 20 koni w rekreacji. 🙂 Za wszelkie namiary będę bardzo wdzięczna.
Sankaritarina w tej okolicy polecam p. Janka Cieślara  🙂 jeśli chodzi o Ochaby to w samej SK Ochaby jest tez kilku trenerów skokowych
W związku z przeprowadzką do Bytomia szukam w okolicy (do godziny jazdy samochodem) dobrej stajni dla dwóch koników polskich: 23lata i 4lata (wałachy). Sympatyczne oba: jeden na zasłużonej emeryturze, drugi - koński nastolatek. Oba sprytne, oba ze swoim zdaniem w każdej sprawie acz łagodne i chętnie współpracujące. Starszy świetnie wychowuje młode konie😉
Zależy mi na  sympatycznej atmosferze ludzko-zwierzęcej, boksach angielskich, padokowaniu przez cały dzień z dostępem do wody na padoku, podawaniu dodatkowej paszy/suplementów etc. zgodnie z zaleceniami właściciela. Sensowny kowal i vet w tle jak najbardziej pożądani uśmiech
Z zaplecza socjalnego - miejsce na szafkę😉
Zależałoby mi na terenach łąkowo-leśnych w pobliżu, bo najbardziej lubię się po prostu włóczyć po lasach.
Fajnie by też było gdyby była możliwość wykupienia indywidualnych jazd z instruktorem od czasu do czasu (jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie, więc tym bardziej fachowe porady mi się przydadzą).
Bardzo wdzięczna za wszelkie namiary będę, bo poległam niestety na szukaniu i póki co do koni od dwóch miesięcy 250km jeżdżę...
agiag, a do jakiej kwoty szukasz? 🙂
[quote author=agiag link=topic=1780.msg2935717#msg2935717 date=1592911528]
Napisałam pv
agiag, a do jakiej kwoty szukasz? 🙂


Stopień mojej desperacji jest już tak duży, że chyba mogę napisać, że kwota nie gra roli... Najwyżej drugi etat wezmę...
Bardziej zależy mi na tym, żeby to stajnia - kombinat nie była. Doceniam oczywiście profesjonalną infrastrukturę, ale nie jest ona ani moim koniom, ani mnie do szczęścia potrzebna. Natomiast kameralność i sympatyczność już tak🙂
Cześć,
planuję przeprowadzkę do Katowic i zwracam się do Was z prośbą o polecenie stajni najlepiej do 40km od Katowic, ale rozważę każdą.
Szukam stajni do 400-500zł. Mój koń to już emeryt, więc nie potrzeba nam żadnej infrastruktury, może to być stajnia wolnowybiegowa, jedyne czego potrzebuje to wychodzenie na pastwiska.

Dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
Na Śląsku ciężko znaleźć coś z dobrymi warunkami w tej kwocie.
desire   Druhu nieoceniony...
01 lipca 2020 07:33
W tej kwocie nie ma żadnei stajni. Jedynie w Mikołowie najtansza to Montana za 550zl.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się