Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dziewczyny, możecie polecić jakąś videonianie? Brałam do tej pory jakieś w granicach 150zł z allegro, ale nasza druga już dogorywa. Obie miały tragiczne baterie, po 2 miesiącach użytkowania starczała na tyle żeby przenieść do innego gniazdka.  😫 Może macie sprawdzone jakieś z mocną baterią i mocnym zasięgiem?  😀
ekhem je na śniadanie kasze z owocami, obiad to zwykle zupa z ziemniakami/ryżem/makaronem, i ostatni posiłek to jakieś płatki owsiane z czymś albo kasza w innym wariancie niż śniadanie albo sam owoc. Super pomysł z tym koktajlem, tyle że nie mam blendera kielichowego, tylko taki zwykły. Nie wiem czy nim też zrobię?
Do roku nie chce jej dawać soli ani cukru, naje się tego później wystarczająco. Nie wiem czy da sobie radę z parówką...ja się ogólnie trochę boje blw. Do tej pory mało jej dałam rzeczy do rączki, bo parę razy tak się zakrztusiła, że miałam serce w gardle. Staram się jakoś przemóc, ale idzie mi ciężko. O maśle orzechowym na łyżce w sumie nie pomyślałam, a mam w domu nawet. Spróbuję!

Scottie dzięki, zapewne się zdecyduje na niego.
Ręczny blender na bank da radę z miękkimi owocami / warzywami, z moczonymi płatkami czy kaszami też. Kwestia odpowiedniej ilości płynu. Może mieć problem z liściastymi składnikami, typu szpinak, natka i twardszymi warzywami typu seler naciowy czy surowa marchew - ale to tez może być kewstia mocy sprzętu i techniki, próbowałabym 😉

Parówka ma sól, więc jesli unikasz na 100% to i tak odpada, ale konsystencję ma fajną właśnie do samodzielnego dziamgania. Tylko tak jak pisałam, obowiązkowo przekrojona wzdłuż. Parówka w całości jest zagrożeniem nawet dla starszych dzieci, bo ma wielkość i kształt idealny do zatkania dróg oddechowych :/

Pytanie czy ona się rzeczywiście zakrztusiła (zrobiła się czerwona, nie mogła oddychać)? Czy poprostu miała odruch wymiotny - cofała językiem pokarm? Bo to jest całkowicie naturalne, to odruch, który zanika stopniowo i trzeba czasu i praktyki, żeby dziecko nauczyło się połykać bardziej stałe jedzenie.
Ale wiem, że to jest straszny widok i też miałam opory. Na szczęście BLW nie jest obowiązkowe 🙂 warto proponować dziecku różne konsystencje i przynajmniej częściowo samodzielne jedzenie bez względu na metodę rozszerzania diety, ale czy się to robi full-blw czy nie, dziecko i tak będzie jeść co raz lepiej i sprawniej 🙂

Placuszki też mogłyby się spodobać. Są do zrobienia bez jajka, zerknij na wegańskie przepisy.
Korzystasz z instagarma? Jak tak to poszukaj sobie profilu zuziolkowy.talerzyk - dziewczyna wrzuca inspiracje posiłków które przygotowuje swoim dzieciom. Młodsza co prawda ma już prawie dwa lata, ale jak cofniesz się do początku, do pierwszych zdjęć, to tam miała właśnie 9 miesięcy z kawałkiem 🙂
ekhem dziękuję za inspirację. Insta mam, więc na pewno podejrze.
Tak źle nie było, mogła oddychać, raczej bym powiedziała że zaciągnęła nie tam gdzie trzeba i się wystraszyła. A ja razem z nią
pati12318, jak tam?
Udało się w nocy z 7 na 8 po 40h porodu.
Wszystko na szczęście dobrze, jutro wychodzimy  🙂
Gratulacje!!!  😅 😅
pati12318, zuch dziewczyna!  🏇 Gratulacje!  :kwiatek:
Gratulacje  😅
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 maja 2020 20:46
pati12318, gratulację!!!
A porodu bardzo współczuję, ja prawie umarłam po 16 h, wracaj do sił  :przytul: Na szczęście szybko się ten koszmar zapomina  😁
pati,  😅 😅 😅 Gratuluje! Dzielna ty! Zdrówka dla malucha i dużo odpoczynku dla ciebie 🙂
Videoniańke mam motorole.Dorwalam uzywke za 500 zł nowa kosztuje prawie tysiąca,ale warto.Kamerka jest do gniazdka z długim kablem więc można ja dowolnie przestawiac,monitor dobrej jakości obraz.Dodtakowo aplikacja na telefon ,nie gubi zasięgu .Wyświetlacz mam w sypialni a jak idę do kuchni to mogę włączyć aplikację. Młody śpi to idę na szybkie sikanie z psem i nie ma problemu.Można puszczać z telefonu muzyczkę,mówić do dziecka,mąż 300 km od domu i widzi co młody robi,możemy sobie porozmawiać przez nią gdy karmię albo przewijam i nie mam ręki wolnej.Najlepszy mój dzieciowy zakup.
dea   primum non nocere
10 maja 2020 21:54
A nie da rady uruchomić Google Hangouts? Ostatnio nam robiła za kryzysową nianię 😉 siostra wyszła na 10 minut, młoda spała. Po drugiej stronie ekranu byłam ja i patrzyłam co się dzieje, jakby co można zagadać, w międzyczasie dzwoniąc do siostry ze mną zawracać😉
Mając dwa darmowe konta można sobie zdzwonić telefon z laptopem.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 maja 2020 10:28
Dziewczyny jak to jest z tym BLW w okolicach 7-8 miesiąca?

Ledwo nam wyszły jedynki górne - które były nie lada dramatem, ledwo te papki warzywne jej podałam, ciężko było nawet z piciem mleka. Dziecko wiecznie na lekach- gorączka, nieprzespane nocki , płacz itp. Myślałam, że oszaleje.
Właśnie minął tydzień..i ja tu kurczaczka podaje, jajko, groszek- mniej zmielony i już w myślach  robię miękkie kawałki brokuła, ziemniaka.. a tu od wczoraj płacz, dramat - idą kolejne zęby.
No jak pytam, jak? Dzieciak nie chce gryść, bo boli. Po lekach też ma problem z gryzieniem - jest bardzo wrażliwa.
Poprzednie ząbki wychodziły ok. 3 tyg. Ma już dwa dolne i dwa górne- pytam jak to przetrwać szczególnie w kwestii rozszerzania diety.
Proponować. Raz zje, trzy razy nie zje. Ale proponować. Mój przy zębach wyżywał się na chlebku. Jak jedynki szly(wszystkie 4 na raz  😵 )to nic nie chciał jesc, nawet pierś była zła. Jedynie chlebek zajadał. Do tej pory chlebek żytni na zakwasie to ulubiony i gryzak(skórka) i jedzonko które zawsze zje. Ostatnio wypił 1,5 kubka doidy cup(300 ml) mega gęstego krupniczku z mięskiem rozdrobnionym. A za chwilę dopchał kromką chlebka, którą rozszarpywał jak lew upolowane zwierzę, bo idą nam dolne dwójki.



TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
12 maja 2020 11:18
pati gratulacje!!!


Dziewczyny,puszczacie swoje maluchy do żłobów/przedszkoli? Moja chyba wróci od czerwca.
TRATATA, my też od czerwca. Nasz żłobek nie bierze kasy za maj jeśli dziecko nie wróci cały miesiąc, ale dłużej już raczej nie będziemy nieobecności ciągnąć. Z tym, że w czerwcu też przewiduje stopniowy powrót - taką małą adaptację, bo Zuza wprawdzie wytęskniona za dziećmi i zabawą, ale żłobka nigdy nie lubiła. Mam nadzieję, że po przerwie będzie lepiej.
Horsiaa w jakiej formie dajesz chleb? Jak kroisz?

U nas też zęby na tapecie i najlepiej wchodzą rzeczy zimne lub chłodne. Obiadu ciepłego od tygodnia nie chce zjeść, daje więc w temperaturze pokojowej i idzie dużo lepiej. Melon z lodówki też robi robotę jako gryzak i podwieczorek.
Kaarina, całą lub pół kwadratowej kromki, albo w kostkę pokrojony z dodatkami(mini kanapeczki, ale najczęściej dodatki lądują na podłodze, a zjada sam chlebek :zemdlal🙂.
U córki mojej koleżanki przy ząbkowaniu hitem był ogórek z lodówki.
Bo to ja najpierw dawałam mini kostki, teraz słupki i radzi sobie, choć czasem tak dużo ładuje do buzi, że aż mnie to przeraża. Dodatki też by pewnie lądowały na podłodze więc chcę spróbować podać jakieś pasty, bo ich nie zdejmie :P
Nie doceniasz niemowlaków. Mój pasty i serki wciera w blat krzesełka jak mu nie smakuje i dopiero wtedy chlebek je 😜

Pomysłowe 😀 Dzisiaj makaron ze szpinakiem u nas i jestem ciekawa czy będzie wszystko na podłodze. Pierwsze podejście do szpinaku było nieudane, ale to było z miesiąc temu. Idą nam górne jedynki i jest hardcore, nawet mleka je mniej, to może się okazać że w ogóle nie zje nic...
Znacie sklep wiktoriamila.pl ?
Mają zaskakująco niskie ceny na niektóre maty i zabawki i zastanawiam się czy to jest jakaś ściema czy normalny sklep ❓
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
18 maja 2020 10:12
Nie doceniasz niemowlaków. Mój pasty i serki wciera w blat krzesełka jak mu nie smakuje i dopiero wtedy chlebek je 😜


Moja dostaje pajdę, którą wyciera matę i podłogę, daje spróbować pieskowi, dopiero je. Później częstuje nas. Kromka wygląda jak furby.  🍴 Wyleczyłam się z nadmiernej higieny, noż cholerka nie da się przy dziecku...
Mam pytanie o ochronę przeciwsłoneczną. W pochmurne dni też smarujecie? Nawet jak jest 5 min na słońcu? Zawsze 50 faktorem? Młoda nie cierpi smarowania, więc zawsze jest płacz.

A jak przewijać takie dziecko 10miesięczne?? Przecież toto wije się jak glizda, na siłe przetrzymywać? Na siedząco? Proszę o jakiś patent.
Bizon ja przy przewijaniu daje do ręki chusteczki, krem... cokolwiek co jest atrakcyjne. I mam tą minutę na ogarnięcie.
Przyznam szczerze że filtrem póki co nie smarowałam, ale niedługo zacznę, bo słońce będzie coraz ostrzej świecić.

Poratujcie, co kupić 10-miesięczniakowi na Dzień dziecka, żeby zajęło chociaż na 5 minut... Super by było gdyby posłużyło też chwilę.
Bizon, ja właśnie w okolicach 10 miesiąca miałam czas przewijania na stojąco 😀, teraz ma 16 i już da się dogadać, żeby położył się na chwilę. 😀
Kaarina, może basen, basenik, zależnie od możliwości ogrodowo- balkonowych? Ja mam właśnie taki pomysł, lato ma być gorące więc pewnie już od czerwca będzie można korzystać. Do tego jakieś konewki, kubeczki..
Nie wpadłam na pomysł basenu, a byłby u rodziców w ogrodzie w sam raz. Dzięki  :kwiatek:  A z zabawek coś?
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
19 maja 2020 09:06
Karinaa jeśli kupisz basenik daj znać jaki i jak się sprawdził, też planuję :P Podpinam się o pytanie o zabawki. Kupiłam na razie stoliczek edukacyjny, ja jestem zachwycona ale moje dziecko pobawi się 30 sekund z przyzwoitości i rzuca się na zdezelowane sitko kuchenne.
W zeszlym roku fajny był w pepco na dzień dziecka, może w tym też zrobią.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się