Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Prawdziwa Gazela Biznesu  😎
ciekawe czy będą chętni🙂
vissenna   Turecki niewolnik
06 maja 2020 23:19
Jezu, jaka bida 🙁
wygląda strasznie... ta szyja ... i kręgosłup... bez siodła to już musi całkiem źle wyglądać....
Straszne 🙁
Czy klacz po ciąży tak powinna wyglądać?
Tzn wiem, że niektóre źrebaki mocno obciążają matki ale kurde.. Wtedy się chyba wspomagaja czymś?



klik


Edit: link
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 maja 2020 13:45
Ten jeszcze nie zdazył, poza tym kon jak to ssak, jak dostanie więcej żreć, to nie spadnie za bardzo i przy karmieniu.....
Masakra.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 maja 2020 13:49
jabooshko, nie wygląda tak źle. Raczej obwisły brzuch po porodzie - brak mięśni sądząc po pozostałych zdjęciach. Źrebak świeży, pewnie dopiero zaczną dokarmiać. Przed porodem się treściwe obcina.
Jabooshko, moze tak wyglądać. Szyja wygalda ok, wcale nie na zabiedzona, a brzuch i okolice slabizny wyglądają jakby niedawno urodzila (pare dni, tydzień) i jeszcze się nie obkurczyła do końca. Też pewnie wielorodka, typowa hodowlana klacz bez mięśni, więc przy wielkim brzuchu jest kregoslup i zebra na wierzchu.
Wyglada masakrycznie, i poród nie ma tu nic do rzeczy, co innego opadniety brzuch, i brak mięśni,  a co innego cały kręgosłup na wierzchu i sterczące biodra.
Z tym, że nie oceniam właściciela, bo nie znam ani konia ani jego.Przyczyn takiego wyglądu może być kilka, ale klacz wygląda bardzo źle.
I dziwię się tym co piszą, że to normalne i ok
Katarzyna K, nie znamy klaczy ze zdjęcia więc łatwo pisać. Sama mam taką która przed wyzrebieniem i tak do tygodnia po jest cala pozapadana, a po 2-3 tygodniach od porodu wygląda normalnie. Jest po kontuzji miednicy i 6 ciążach, użytkowana tylko w hodowli. Sierść błyszcząca, itp, itd ale wywala ja po prostu.
A jaka powinna być przerwa między jednym źrebakiem a drugim?

Bo tu mamy akurat przypadek tzn. dzikiego krycia
- młody ogierek w stajni sobie regularnie wesoło zapładniał klacze dzięki niefrasobliwości właścicieli...
vissenna   Turecki niewolnik
07 maja 2020 17:58
A jaka powinna być przerwa między jednym źrebakiem a drugim?

Bo tu mamy akurat przypadek tzn. dzikiego krycia
- młody ogierek w stajni sobie regularnie wesoło zapładniał klacze dzięki niefrasobliwości właścicieli...


Skoro ktoś zaniedbuje TAKIE sprawy, to co się dziwić, że nie obchodzi go kondycja jego koni...
Pamiętam z czasów bycia podlotkiem taką folblutkę, która mimo żarcia po korek zawsze była sucha. Dobrego siana w opór, w lecie trawa dodatkowo. Trzeci źrebak, a w 10 miesiącu nie wyglądała na źrebną w ogóle. Koleżanki okrągłe jak pączki, wręcz za grube, ona dodatkowo pasze dla źrebnych, otręby, jęczmień, witaminy i cuda wianki, a zawsze taka na granicy. Nigdy nie zebrała większego nadmiaru, po wyźrebieniu zawsze wyglądała słabo. Także nie znając sytuacji do końca bym nie oceniała.

Fakt, że dziś na pewno jest lepszy wybór pasz i wspomagaczy, pewnie też z dzisiejszą wiedzą sprawdziłabym kwestie wrzodów, ale wtedy nie bardzo ktokolwiek o tym słyszał 😉
A jaka powinna być przerwa między jednym źrebakiem a drugim?


Część osób kryje 4 lata i rok przerwy, niektórzy rok po roku o ile się udaje.

A co do dzikiego krycia to czasami się wypadki zdarzają, ogier wyskoczy czy rozwali ogrodzenie, jak się wie o tym to prostaglandyna załatwia sprawę bez straty sezonu, gorzej jak zrobi taki numer niezauważenie. Ale regularnie takie coś? Serio ludzie są tak głupi?
To dość częste i zabezpiecza przed wizytami osób, które wcale nie chcą kupić/wydzierżawić, a tylko powozić tyłek za friko 😉
Kojarzycie te filmiki gdzie konik się wesoło bawi dużą dmuchaną piłka?
No to tu coś podobnego tylko tu mamy owce zamiast piłki (?)

https://www.instagram.com/p/B-kbILgJ5JR/?igshid=l6cqeowbvtu5

Jakoś już mnie filmiki z piłką nie bawią...  🤔
mam nadzieję, że ta owca była zdechła zanim zaczął się nią tak "bawić".
vissenna   Turecki niewolnik
08 maja 2020 14:45
Kojarzycie te filmiki gdzie konik się wesoło bawi dużą dmuchaną piłka?
No to tu coś podobnego tylko tu mamy owce zamiast piłki (?)

https://www.instagram.com/p/B-kbILgJ5JR/?igshid=l6cqeowbvtu5

Jakoś już mnie filmiki z piłką nie bawią...  🤔



🙁 Masakra.
Kolejny dowód na to, że ogiery się kastruje. To jest typowe samcze zachowanie terytorialne. Być może w okolicy jest inny ogier i ten koń tak był sfrustrowany jego obecnością, że wyładował frustrację na owcy... W krajach arabskich rzadko się kastruje ogiery.
Słyszałam kiedyś od osoby zajmującej sie naturalem, ze nie popiera puszczania konia z piłka i "atakowania" tej piłki, kopania i czegoś na co ogólnie ja patrzyłam jako na urocza zabawę. Ta osoba stwierdziła, ze nigdy nie ma pewności jak sie koń zachowa widząc np. 2letnie dziecko w kolorowej kurteczce. Czy nie pomyśli sobie, ze to fajna piłka, na której można sie wyżyć. Oczywiście uważam, ze większość koni ogarnia kto to człowiek a co to piłka czy inny przedmiot martwy ale jednak od tamtej pory tez mnie te filmiki przestały bawić.
Mnie nie bawią odkąd widziałam źrebaka, który grzecznie się bawił piłką, aż do momentu gdy się od niej odbił (wysoko) i raczył mniej uroczo upaść.
dea   primum non nocere
10 maja 2020 21:32
Na wszystkich zdjęciach wyglądają tragicznie. Ciekawe czy tak przerośnięta czy jakieś większe uszkodzenia ma. Na oko koronka coś wysoko na nodze...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 maja 2020 08:47
Trochę mi zabrakło słów... klik
Nic tylko strzelać do takich ludzi...z ciężkiego kalibru.
Hermes,
przypomina mi to dzieci, które się wpuści do stajni bez nadzoru i wymyślają głupie pomysły tylko po to by mieć co wrzucić do sieci...
Ale jaki chudy ten siwek!! 🙁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 maja 2020 09:15
tajnaa, akurat o ciężki kaliber w moim przypadku nie trudno 😁
mindgame, my nawet dzieci samych przy czyszczeniu nie zostawiamy, dla mnie to jest koszmar.
jabooshko, ten siwek chyba najbardziej mnie złamał właśnie..
A ten Siwek to nie przeróbka? Nie chce mi się wierzyć, że cały ten profil to nie jest paskudny trolling...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się