Dopasowanie siodła

vissenna   Turecki niewolnik
29 kwietnia 2020 00:01
Ze względu na Covid nie wszyscy jeżdżą do klientów, to chyba nie jest nic dziwnego w tym dziwnym czasie?

Tu nie chodzi tylko o ostatni miesiac...
Cześć ponownie fryz i zmiana siodła na Winteclite wide D’Lux w środku najwęższy z leków wide. Jak według Was? Bo według  mnie na „sucho”  wydaje mi się ze leci ma tył ale z waga   😉 Już jakby lepiej. Proszę o opinie sugestie
Legnza, a dałoby radę dopchać tył? tak do linii puślisk?
I jeszcze tak, żeby to potem ująć, gdy grzbietu przybędzie?
halo Właśnie chciałam dopchać te poduszki mam welne rymarsks tylko zastabawismmsie czy wepchać ją pod poduszki powietrzne(cair- zeby wełna była od strony grzbietu) czy od strony siedziska nie wiem czy wiesz o co chodzi
Legnza a jak to jest Cair, to tam jest gdzie wepchnąć wełnę w ogóle? Bo jeśli jest jakaś kieszeń, to chyba lepiej się sprawdzą wkładki filcowe od wełny.
Panele dopycha się ZAWSZE od góry, od strony siedziska. Stara, ułożona już warstwa ma zostać od strony grzbietu. Jak panel robi się za twardy, wywalamy całe wypełnienie.
U fryzów to normalne, że siodło przy prawidłowym rozstawie łęku leci na tył. Ten rozstaw na zdjęciu wygląda ok. Po prostu tył trzeba podnieść.

Wypełnienia nie można ujmować, można tylko dokładać. Nadmiar wypełnienia w panelu = complete reflock.
Lili kupiłam używkę i babka u rymarza sobie dopchała, ja to wyciągnęłam zeby zobaczyć jak bez wypełnienia ale dopchać mogę ta wełna tył
Legnza, Wintec ma swoje firmowe podkladki do dopychania cair, moze lepiej isc w te strone? Albo wywalic cair i zrobic calkowity reflock welna, tez dosc popularne rozwiazanie.

Btw sorry za niekonstruktywny komentarz, ale jakie ten kon ma plecy :O az strach wsiasc
kokos no niestety, fryzy bardzo umiarkowanie nadają się pod siodło w ogóle 🙄 nie do tego zostały wyhodowane... ten ze zdjęcia jak na standard rasy prezentuje się całkiem normalnie.
Mam te podkładki korygujące z winteca ale myślałam ze wełna lepsze w ogóle to mam tez podkładkę z winderena z korekcja tam tez mogę dodać na tył i środek
Legnza w tym przypadku moim zdaniem lepiej wsadzić wkładkę - są równe, wiesz, ile wsadziłaś, a przy Cair schodek na krawędzi wkładki się wyrówna. Z Winderenem też możesz pokombinować - jako korekcja tyłu sprawdza się naprawdę nieźle (bo jako korekcja przodu to się nie sprawdza ni cholery :cool🙂
Wełna jest dobra do wełny - jak masz wełniane wypełnienie, to dopychasz dokładnie tym samym, żeby wypełnienie było homogeniczne i miało takie same właściwości. W tym przypadku to nie ma sensu, a i ryzykujesz, że Ci się dopchnie byle jak.
Masz racje dziękuje wypełnię wkładkami a jak będzie złe to winderena odpalę  😉
Proszę wziać pod uwagę że ten kon właśnie skonczyl 17 lat a ja mam go od 1,5 roku. I tak mu się poprawilo bo wcześniej przed zakupem wyglądał gorzej teraz wyglada tak
Legnza, 17 lat to nie powod, zeby kon mial takie plecy, predzej to, ze jest fryzem i jako pociagus ma po prostu zla budowe do pracy pod siodlem. Jak zyje nie widzialam fryza z dobrymi plecami...

Ale to nie bylo w ogole jako przytyk do ciebie i twojej pracy z tym koniem :kwiatek:

Tez bym dala wkladke, welna + cair to imo zle polaczenie.
Mi raczej chodziło o to ze młodsze konie nie maja tak zwichrowanego grzbietu. Albo starszy kon nie pracujący specjalnie mocno to ten grzbiet tez będzie wyglądał inaczej w sensie lepiej tak jak mówisz mój prawie całe życie z tego co wiem bryczkę ciągnął. I staram się aby teraz miał w miarę komfortowe warunki do pracy aby mu pleców jeszcze bardzie nie zmęczyć chociaż my w zasadzie na spacerki z kłusem czasem galopem chodzimy raczej dla relaksacji niż ambitnych galopad.
Hej,

Pytanie mam , takie "od czapy" trochę

Mam na tescie siodło, które troche skrzypi - tylko w galopie
Czy to może oznaczac uszkodzony łęk?

Bo miałam podobna sytuację z innym siodłem- poskrzypywało podczas jazdy (z tym, że we wszystkich chyba chodach), i okazało się, że przedni łęk jest pęknięty - pojechało do producenta do wymiany łęku

I teraz mam schizę...
Mi się wczoraj wydawało ze skryptu przy kłusie mam syntetyka( ala zamszu na siedzisku) i okazało się ze moje bryczesy z silikonowym lejem coś nie pyklo( między siodłem a bryczesami) i skrzypiało a wzięłam je podciągnęła zeby bardziej do tylka przylegały i przestało  🤣 pierwszy raz mi się cis takiego zdarzyło a miałam kilka takich syntetycznych siodeł chyba bryczesy nie są już tak dopasowane i chyba jakieś dziwne tarcie się zrobiło
Czy ktoś może odpychał panele w Equipe? Czy jest w ogóle taka możliwość i jaki jest to orientacyjny koszt? Mam na myśli konkretnie model olympia  :kwiatek:
dairoxroxi, ale jak odpychał? Przecież olimpia jest na lateksie. Jeśli chcesz coś zmienić to możesz tylko wymienić cały panel.
Epk Tylko x-horse wymienia panele?
Oj nie wiem, kiedyś tylko oni a teraz to nie mam pojęcia. Z tym, że tam nie ma nie wiadomo ile paneli do wyboru.
Czy ktokolwiek poszerzał nowego Stubbena? Kupiłam rewelacyjne siodło ale w ciągu roku, koń tak mi się rozbudował, że teraz jest za wąskie. Czy wiecie może czy producent przewiduje w swoich siodłach siodłach poszerzenie przedniego łęku?
aga2808 przewiduje, ale polecam bezpośredni kontakt z producentem w tym celu - za dużo się trafia pękniętych łęków w Stubbenach, żeby zlecać tą robotę komuś na miejscu...
Lillid myślałam wyłącznie o serwisie u producenta, ale na stronie nie ma kontaktu, odsyłają do przedstawicieli w kraju.
Co prawda kupiłam bezpośrednio u przedstawiciela, ale na ten temat nie chcę pisać. Siodło nie zamierzam poszerzać na własną rękę, poszerzałam już siodła w różnych krajowych firmach  i efekt każdej takiej operacji nie był dobry.
Siodło jest rewelacyjne i nie chcę je zepsuć, wolę je sprzedać, ale z uwagi na to że kupiłam je za kupę kasy nie sprzedam za połowę wartości po jednym sezonie. Jeśli nie uda mi się go sprzedać za kwotę jaką jestem stanie zaakceptować, to wolałabym je zostawić i wysłać do korekty do Stubbena, ale nie wiem czy to w ogóle możliwe...
Lillid myślałam wyłącznie o serwisie u producenta, ale na stronie nie ma kontaktu, odsyłają do przedstawicieli w kraju.
Co prawda kupiłam bezpośrednio u przedstawiciela, ale na ten temat nie chcę pisać. Siodło nie zamierzam poszerzać na własną rękę, poszerzałam już siodła w różnych krajowych firmach  i efekt każdej takiej operacji nie był dobry.
Siodło jest rewelacyjne i nie chcę je zepsuć, wolę je sprzedać, ale z uwagi na to że kupiłam je za kupę kasy nie sprzedam za połowę wartości po jednym sezonie. Jeśli nie uda mi się go sprzedać za kwotę jaką jestem stanie zaakceptować, to wolałabym je zostawić i wysłać do korekty do Stubbena, ale nie wiem czy to w ogóle możliwe...



[url=https://stuebben.com/sattel-fitter#]https://stuebben.com/sattel-fitter#[/url]
najprosciej wyslij siodlo do de do poszerzenia
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 12:39
Lillid myślałam wyłącznie o serwisie u producenta, ale na stronie nie ma kontaktu, odsyłają do przedstawicieli w kraju.
Co prawda kupiłam bezpośrednio u przedstawiciela, ale na ten temat nie chcę pisać. Siodło nie zamierzam poszerzać na własną rękę, poszerzałam już siodła w różnych krajowych firmach  i efekt każdej takiej operacji nie był dobry.
Siodło jest rewelacyjne i nie chcę je zepsuć, wolę je sprzedać, ale z uwagi na to że kupiłam je za kupę kasy nie sprzedam za połowę wartości po jednym sezonie. Jeśli nie uda mi się go sprzedać za kwotę jaką jestem stanie zaakceptować, to wolałabym je zostawić i wysłać do korekty do Stubbena, ale nie wiem czy to w ogóle możliwe...


Tu masz kontakty:
http://stubben.com.pl/info/autoryzowani-przedstawiciele
vissenna , dzięki ale przedstawiciele w Polsce z tego co udało mi się zorientować nie zmieniają rozstawu łęku. Udało mi się jednak skontaktować z producentem, dzięki pomocy Facelli i Vanille, które mi pomogły językowo ( dzięki dziewczyny jeszcze raz :kwiatek🙂, i nie ma problemu w Stubbenie zrobią co trzeba i cena też nie kosmiczna.
Hej! W czwartek 28 maja będzie u mnie we Wrocławiu Mateusz Cybulski z prestige'a na korekcie siodła. Może akurat ktoś z Wrocka lub okolic również potrzebuje specjalisty to warto dzwonić i się umawiać 😉 to taka prośba od Mateusza, żeby może zebrało się więcej osób, skoro i tak i tak do mnie jedzie 🙂
Wracając do tematu wkładek w wintecach - je się wkłada od strony konia, prawda? Czy ja coś źle robię? I to chyba nie jest najlepsza opcja, zwłaszcza, że są twarde jak pieron...
dziunka, nie od konia, od siedziska. Żeby warstwa-matka była na koniu, a wkładki pod twoim tyłkiem :P
A faktycznie masz rację! Jakoś sobie to źle zwizualizowalam  😡 ale rzeczywiście wkładam od środka siodła
usunięty
20 maja 2020 10:37
Hej
Rozglądam się  za siodłem na kucyka 14''-15'' cali, rozstaw 27-28 w cenie do 300 zł  😡
Jakieś używane do rekreacji, nie musi być w super stanie, jakieś do ciurania.
Ma ktoś z was na sprzedaż, albo wie kto może mieć ? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się