pensjonaty w okolicach trójmiasta

Rudzielc_23, stajnia stoi i się marnuje. Właściciel trzyma tam (o ile jeszcze je ma) swoje konie i tyle. Plac tak zarósł, że ma się do głowy chaszcze. To już trzy lata od kiedy stajnia nie funkcjonuje jak kiedyś,, jak jeszcze mieszkałam w tamtych okolicach to tętniła życiem, aż żal patrzeć jak się takie miejsce marnuje.
Behemotowa Znajoma miała nawet pomysł żeby to dzierżawić, ale jak pojechałyśmy to niestety okazało się ze miejsce jest już niezle zaniedbane. Karuzela w stanie takim że ja sama bałam się wejść do środka co dopiero konia wpuścić. No i stajnia jako budynek dla mnie nadaje się jedynie do z równia z ziemią i postawienia nowej. Szkoda tej hali i placu które były niezłe. Ilość miejsca do wypuszczania konie też spoko.
Hej 🙂
Czy ktoś z Was może coś wie i przydomowej stajni w Rumi, Redzie, Wejherowie bądź obrzeżach Gdyni? Może ktoś szuka towarzystwa dla swojego konia?
Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam  :kwiatek:
Czy jest tu ktoś może z południowych krańców województwa i mógłby doradzić stajnię z nauką jazdy? Interesują mnie miejsca z nauką na poziomie, bez bezsensownego kręcenia się w kółko w kupie na koniu reagującym na komendy instruktora... Szukam stajni w promieniu 50 km od Grudziądza na północ. Widziałam dość sporą aktywność Iskry ze Sztumskiego Pola, ma ktoś może jakieś opinie na temat tej stajni? Może jest coś jeszcze wartego uwagi?
Liczę na Waszą pomoc 🙂

Pozdrawiam!
Maz18 zapraszam do Stajni Wiczlino Niemotowo. Jednak nie wiem jak teraz z miejscami. 🙂
Ercik, a Stajnia Pod Wierzbą ? To chyba praktycznie sam Grudziądz jest.
Ercik, po trasie jeszcze sporo przed Sztumskim Polem masz Brachlewo. Dużo bardziej kameralnie i na poziomie niż w Iskrze.
Kucek1331 z tego co mi wiadomo to nie ma tam miejsc.
Teraz przez budowę tej obwodnicy to sporo ludzi się przenosi z tamtych rejonów i np  z Kopytka sporo osób odchodzi. A ktoś wie co tam słychać w Pomerani  - Lężyce?
Klami i ekhem dzięki za odpowiedź! O Brachlewie nie słyszałam, ale wygląda całkiem ciekawie, dziękuję  :kwiatek:
Ktoś stal lub coś wie na temat stajni karlikowo lub koło Wejherowa stajnia Natali Manczak? Chodzi o padokowanie 24h.
Arwena co do stajni u państwa Mańczaków, z tego co wiem to tam zwykle był wielki problem z sianem na dworze by konie miały 24/7. Trzeba to konkretnie i na piśmie ustalić, choć nie raz i to "od tak" może zostać zmienione..bardzo bardzo podmokłe tam wybiegi są a z trawa ciężko.

Odnośnie Karlikowa to znajoma tam trzyma konia 24/7 I nie przypominam sobie by narzekała. Mają piękne pastwiska i do wyboru też sianokiszonkę i mają też boksy angielskie oraz sporą halę.

Z doświadczenia wiem, ze warto unikać stajni gdzie właściciel  mocno trenuje i wiele godzin spędza na hali..
Jak co to zapraszam na priv 😉
Czy ktokolwiek będzie w najbliższym czasie umawiał chiropraktyka? Dr Piekałkiewicz był wczoraj w Gdańsku i najszybciej mam dzwonić po świętach, ale może przypadkiem u kogoś będzie ktoś szybciej?
Mamy na forum kogoś ze stajni Hubertus? 

Edit. Okolice Starogardu jak rozumiem.
vissenna   Turecki niewolnik
12 maja 2020 11:59
Forumki z okolicy Gdańska. Znajoma ma syna który chciałby się nauczyć jeździć konno. Szukam dobrego miejsca do takiej nauki od podstaw, ale uczciwej nauki skupionej na dosiadzie. Polećcie stajnię albo trenera z własnym koniem z tych okolic.

Thx from mountain  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 maja 2020 08:12
Ja mogę polecić szkółkę w której jeżdżę, na hipodromie: Jazda Konna Agnieszka Eliks. Do znalezienia na Facebooku 🙂
vissenna, wiem że teraz nowa szkółka rusza w Borczu (niedaleko Żukowa, przyzwoity dojazd z Gdańska), a tam mają być jak rozumiem same jazdy indywidualne.
Hej , czy ktoś stał i wie jak jest w stajni wieśniaki ? Patrząc pod kątem rekonwalescenta , czy siana w opór? Można przyjeżdżać raz w tygodniu i być pewnym , ze wszystko będzie ok? Ewentualnie Czy ktoś może polecić taka stajnie ? Duże pastwiska , siana w opór , właściciele co widzą wszytsko , ładne tereny do ewentualnych terenów .
Podbijam , może ktoś jednak coś 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 maja 2020 13:56
Dwa Dęby, tam gdzie stoją konie Klami i anai?
Misiu a w jakich okolicach szukasz miejsca dla konia? Mogę polecić Stajnię Wiczlino Niemotowo, ale to jest Gdynia. 🙂
O stajni "Wieśniaki" niestety nic nie wiem
Lov   all my life is changin' every day.
18 maja 2020 09:19
Ktoś z Was stoi aktualnie w Borczu? 😉
Szukam w okolicach 40km od Gdańska najdalej
Ktoś tu kiedyś polecał stajnie w Żukowie, ze właśnie słabe zaplecze ale konie mają super warunki. No i stajnia jest dość blisko Gdańska.  Ale nie pamiętam teraz kto i jak stajnia się nazywa. Kojarzycie?

Sporo moich znajomych poleca też stajnię w Bielkówku, łąki mają naprawdę fajne i konie są zadbane.
A jak się nazywa na stajnia w bielkówku?🙂
fanelia   Never give up
18 maja 2020 17:07
Ja polecałam Żukowo, to przydomowa stajnia "Podkowa". Póki co są dwa wolne boksy angielskie, właściciel na razie chyba nie jest bardzo zainteresowany nowymi pensjonariuszami, ale można popróbować 🙂

Bielkówko moim zdaniem wygląda super i to jak dla mnie "alternatywna stajnia" w razie W  😁
Fanelia, nie wiem jak jest teraz w zukowie ale stałam tam z 6 lat temu z moim pierwszym koniem , i raczej dobrych opinii nie mam .
Czy chodzi o stajnie Jaga w bielkowku ? Ps . Zauważyliście , ze już nikt w żadnym
Ogłoszeniu nie pisze , ze siana w opór ? Chyba brak robi się standardem , eh.
fanelia   Never give up
19 maja 2020 05:59
Nie, stajnia Jaga to inna stajnia, drugie Bielkówko, o którym mówimy, jest przy ulicy Tęczowej 🙂 Bardzo podobała mi się ta stajnia, zwłaszcza to pastwisko, boksy i ogólnie atmosfera. Ale ja lubię takie spokojne klimaty  😁

W Żukowie jestem równo 5 lat i naprawdę jest w porządku, wcześniej sama przez 6 lat dbałam o konia w stajni "zrób to sam" i robiłam przy nim wszystko, łącznie ze ścieleniem, sprzątaniem, wyborem i dowozem siana, grodzeniem i sprzątaniem wybiegów, budowaniem infrastruktury, a potem doglądaniem tego, więc jestem wymagająca  😁 Na stajnię o tym standardzie i cenie (czyli bez zaplecza), jest rewelacja, a opiekę jestem naprawdę spokojna, mogłabym zapomnieć, że mam konia, bo wszystko jest zrobione tak, jak prosiłam, a nawet lepiej.
To ja trochę inaczej zapamiętałam tą stajnie , czułam się tam jak intruz jak przyjeżdżałam , siana w zimie na padoku nie było , i pamiętam jeszcze kuca właściciela z rao bez pomocy a dusił się w boksie .
fanelia   Never give up
19 maja 2020 16:44
Co Ty, siana jest w opór, zwłaszcza zimą, mam wrażenie, że non stop jedzą siano, a jestem o różnych godzinach u konia. Na początku faktycznie czułam się trochę sztywno, bo w poprzedniej stajni zawsze się coś działo, było pełno dzieciaków, zawsze ktoś się kręcił, a tu cisza. Teraz tak się przyzwyczaiłam, że nie wiem jak bym funkcjonowała w stajni, gdzie jest szkółka albo więcej niż 10 pensjonariuszy 😀 Ogólnie teraz fajna ekipa jest, naprawdę sympatycznie.
No to dobrze wiedzieć 🙂 a jak jest cena ? I do której jest stajnia ? Bo za moich czasów była do 18
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się