Co mnie wkurza w jeździectwie?

Jak nazywa się vlog/ig Sandry, o której piszecie?
JagodaJ Santi Horse Life, strona na fb
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 maja 2020 17:12
W dzisiejszych czasach zbiórki są bardzo wygodne. Kiedyś trzeba było się nachodzić, naprosić i to najczęściej prosto w twarz a to ogromna różnica nie móc się schować za ekranem i patrzeć ze zdjęcia. Odmowa była realna i człowiek zaczynał mierzyć siły na zamiary. Niestety wiele zbiórek to najzwyklejsze wyłudzenia bo się komuś coś zachciało. Będzie mało wpłat to trudno, ale może coś się uda i będzie kasa. Wiadomo, że nie wszystkie, ale niestety zbyt wiele. Podlinkowana zbiórka na treningi sportowe córki nie jest jak dla mnie pierwszą potrzebą  jak leczenie, ratowanie życia czy np. sprzęt rehabilitacyjny. Jak wiemy 50 tys to kropla w morzu potrzeb i ja mam w głowie, że zaraz będą kolejne zbiórki na lepszy sprzęt, wyjazdy na zawody, lepszego konia itd. Jak widzę zbiórkę na kolejne leczenie kontuzji tego samego konia, to zastanawiam się czy ten koń jest tak źle użytkowany, czy ktoś tu sobie jaja robi. Przez wiele takich akcji traci się zaufanie do tego typu pomocy.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 maja 2020 19:37
whisperer13, w tym konkretny przypadku nie trzeba się domyślać. Wszystko jest opisane. PRE okazał się za żwawy jak dobrze pamiętam. Potem była młoda klacz z odpowiednim charakterem. Pewnie byłaby ostatnim koniem, gdyby właścicielka nie zrobiła się za ciężka. Fryzka była najbardziej dorosła, o dobrym charakterze i udźwigu. Zanim klacz ukończyła szkolenie lekarz wykluczył jazdę konną. Przykre jak diabli. Sandrze została tylko praca z ziemi a to nie była mocna strona fryzki plus jej wielkość utrudniała obsługę z wózka. Sandra pisała, że gdyby wiedziała, że już nie wsiądzie to pierwszej klaczy by nie sprzedała. Ostatni koń jest w tym samym typie. Tyle. Prosta historia: zdrowie przekreśliło marzenie. A że o każdym pisze, że Ten? Na dany moment i aspiracje każdy potencjalnie był.
W idealnym świecie dziewczyna od razu kupiłaby sobie gotowego konia dla osoby niepełnosprawnej i jeszcze parę lat pojeździła zanim kręgosłup siadł. W realu próbowała na miarę możliwości takiego konia uzyskać. Podziwiam, że mimo niepowodzeń nie zgorzkniała. Wątpię, żeby miała cel być gwiazdą insta. Po prostu jej pozytywny i ciekawy przekaz skupił wokół spore zainteresowanie.
_Gaga, nie, ale na hipodromie nie wszyscy są na hipodromowym pensjonacie, niektórzy są na własnym utrzymaniu. Podaję to jako przykład, że nie wszyscy mają szanse zrobić zapasy na całą zimę. niektórzy nie mają warunków.

Jak przestali sprzedawać siano w kostkach miałam możliwość zgromadzenia zapasu na 3 tygodnie (tyle wchodziło bel), ale kupowałam lub zadatkowałam całość, opłacając co 3 tygodnie transport. Wcześniej kostek wchodziło na 3 miechy i nadal kupowałam lub zadatkowałam zapas do sianokosów + 6 tygodni. Zatem do mnie argument braku warunków nadal nie przemawia
Pensjonat, w którym stoję również nie ma miejsca na zapas siana i słomy od sianokosów do sianokosów, ale właścicielka kupuje zapas na cały rok i co kilka miesięcy dowożą siano / słomę. Ponieważ pasza objętościowa - jak sama nazwa wskazuje jest objętościowa -wiele stajni posiłkuje się magazynami u producentów, kwestia pomyślunku...
U mnie jest tak, że nie pomieszczę zapasu siana i słomy na cały rok, mimo, że tylko dwa moje konie. Dlatego wszystko opłacone zaraz po zbiorach, 1/3 przyjeżdża prosto z pola, reszta jeszcze na dwa razy w miarę jak ubywa. Ta część czeka u rolnika. Trochę dopłacam za przechowanie, ale to dobra opcja, bo spokojna głowa, że wystarczy.
vissenna   Turecki niewolnik
13 maja 2020 13:31
U mnie jest tak, że nie pomieszczę zapasu siana i słomy na cały rok, mimo, że tylko dwa moje konie. Dlatego wszystko opłacone zaraz po zbiorach, 1/3 przyjeżdża prosto z pola, reszta jeszcze na dwa razy w miarę jak ubywa. Ta część czeka u rolnika. Trochę dopłacam za przechowanie, ale to dobra opcja, bo spokojna głowa, że wystarczy.

I tak to powinno wyglądać! Ewentualnie można się dogadać na całą pulę i rozłożyć na raty jeśli stajnia ma wiele koni i ciężko w jednej transzy zapłacić całą sumę. Ale niezabezpieczenie siana na zimę skreślałby dla mnie taki pensjonat jako dla przyszłego klienta. Już nie mówiąc, że ciągłe kupowanie siana z różnych źródeł takie zdrowe dla koni nie jest...
A daj spokój, spać bym nie mogła  😵 kostki przy pakowaniu do stajni są liczone i tak planuję kolejne dostawy. Przede wszystkim teraz jak mam siano z ostatniej dostawy to policzenie jest ważne, bo jednak do sianokosów trzeba czekać, a potem siano odpoczywa i nie ma zmiłuj, musi być na zakładkę.

jprdl  🤔 🤬
KaNie, żałuję że klknełam xD
KaNie, żałuję że klknełam xD

To prawda, lepiej nie widzieć tego typu rzeczy i się jest dużo zdrowszym  🤣
Tylko ze on mi wszedzie juz wyskakuje. I o tyle o ile jego natural mnie nie interesuje, to moze ktos mu powinien wytlumaczyc ze w klasyce jest beznadziejny?
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 19:26
Nie wiem dlaczego, ale koleś kojarzy mi się z legendarnym Królem Sanjayą z Lechii.  😁
Podobne głupoty gada:
www.facebook.com/watch/?v=240764766631604
Tylko ze on mi wszedzie juz wyskakuje. I o tyle o ile jego natural mnie nie interesuje, to moze ktos mu powinien wytlumaczyc ze w klasyce jest beznadziejny?


W naturalu też jest beznadziejny, tak btw 😉  🤣
Tego nie potrafie ocenić ( moze to i lepiej ) . Jak mi sie on pojawia to sobie wlaczamy z mezem, zeby sie troche ponabijac, ale tak ogolnie to to jest slabo smieszne.
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 19:38
Tego nie potrafie ocenić ( moze to i lepiej ) . Jak mi sie on pojawia to sobie wlaczamy z mezem, zeby sie troche ponabijac, ale tak ogolnie to to jest slabo smieszne.

Bo to generalnie jest bezbek i festiwal cringe'u... :/
Cyśka   Załoga G :D
14 maja 2020 19:59
visenna widziałam twój komentarz pod tym filmem, nawet polubiłam, a teraz widzę, że zniknął  🤣 . I jak laik ma się dowiedzieć, że to bzdury, kiedy nie ma szans przeczytać opinii pod filmikiem?  🤣
Ja żałuje, ze jest tylko gadka bez prezentacji 😀
A tak btw to myśle, ze revolta będzie mu nabijać dużo odsłon 😁
No ja własnie weszłam i chciałam zobaczyć, jak lonżuje tego konia, a tu nic. 11 minut na jego gadanie nie chce mi się tracić. 🤣
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 20:19
[quote author=Cyśka link=topic=885.msg2929582#msg2929582 date=1589482780]
visenna widziałam twój komentarz pod tym filmem, nawet polubiłam, a teraz widzę, że zniknął  🤣 . I jak laik ma się dowiedzieć, że to bzdury, kiedy nie ma szans przeczytać opinii pod filmikiem?  🤣
[/quote]

Ja cały czas widzę ten komentarz...  🤔
A.kajca   Immortality, victory and fame
14 maja 2020 21:17
O mój borze szumiący... co to za agent... grafika z mustangiem z dzikiej doliny już prognozowała mi oszołoma ale takiego króla elfów się nie spodziewałam...
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 22:59
O mój borze szumiący... co to za agent... grafika z mustangiem z dzikiej doliny już prognozowała mi oszołoma ale takiego króla elfów się nie spodziewałam...

Wnioskuję o nadanie mu forumowej ksuwki "Krul Elfuf"  :wysmiewacz22:
A.kajca   Immortality, victory and fame
14 maja 2020 23:08
vissenna, ej serio, to było pierwsze moje skojarzenie jak typa zobaczyłam xD nie uwłaczając oczywiście elfom, szczególnie tolkienowskim. Drugim skojarzeniem była główna postać z powieści "Cierpienia młodego Wertera"...
No ja własnie weszłam i chciałam zobaczyć, jak lonżuje tego konia, a tu nic. 11 minut na jego gadanie nie chce mi się tracić. 🤣
też na to czekałam  😂 ale w sumie to lepiej że części praktycznej zabrakło.
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2020 08:39
Proszę mi tu nie psuć wyobrażenia o elfach Tolkienowskich!!!  🤬 😁
Jak już to zdecydowanie - Werter  🤣

Ale to się zobaczyło to się nie odzobaczy...  😵
A.kajca   Immortality, victory and fame
15 maja 2020 08:54
Aj tam, pal licho jak gość wygląda... kocopoły które opowiada to jest dopiero zjawisko o.O w bólu obejrzałam dwa odcinki i nie wyłowiłam ani jednego "twierdzenia" nad którym warto by było się w ogóle rozwodzić aby udowodnić jego błędność... on widział kiedyś konia na żywo?
KaNie, TO jest lepsze. Jak sobie posłuchasz o współżyciu z koniem (to jest cytat), to... przestaniesz jeździć 😁
vissenna   Turecki niewolnik
15 maja 2020 10:49
[quote author=_Gaga link=topic=885.msg2929662#msg2929662 date=1589530313]
KaNie, TO jest lepsze. Jak sobie posłuchasz o współżyciu z koniem (to jest cytat), to... przestaniesz jeździć 😁
[/quote]

Moje uszy...  😵
Na tym kanale nie ma ani jednego dobrego przykładów którym on by demonstrował cokolwiek.
Krul Werter jest zwyczajnym gawędziarzem mitomanem bez żadnej praktyki... Normalnie korespondencyjny kurs pływania  😁
Cyśka   Załoga G :D
15 maja 2020 11:40
visenna u mnie go nie widać  😕 .

Obejrzałam filmik podlinkowany przez Gagę i chyba dostanę po nim raka  😵 . Napisałam nawet komentarz, bo trudno to było pozostawić bez słowa xD. Z tego pana jest wybitny bajkopisarz, moim zdaniem lepiej by mu wychodziło prowadzenie kanału dla dzieci  🤣 . Jednocześnie jestem w szoku, że takie gadanie o niczym robi na kimś związanym z końmi wrażenie.
Jakaś masakra. Ale podziwiam go za upór i determinację. Musi być bardzo pewny siebie, żeby dalej w to brnąć. Zaraz mu krzaków zabraknie do nagrywania filmów 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się