Pensjonaty we Wrocławiu

Hmm to nie wiem. Pytałam przed chwilą koleżanki i powiedziała, że normalnie 1000zł, 1200zł z wyprowadzeniem na trawę.
Sonkowa, możliwe, że potencjalnym nowym klientom mówią więcej. To dość często spotykana sprawa.
Witajcie. Szukam pensjonatu dla wałaszka. Najlepiej wschód Wrocławia/płn-wsch/płd-wsch, do 40km, z w miarę szybkim dojazdem. Chciałabym zmieścić się w 900zł miesięcznie. Zależy mi na tym, aby koń przebywał na zewnątrz, z innymi zwierzakami, jak najdłużej się da. W sezonie możliwość wypuszczenia na trawę. Odpowiedzialni opiekunowie, którzy nie będą traktowali mojego konia jedynie jak comiesięczny odchód. Hala nie jest konieczna ale za to fajnie byłoby mieć gdzie jeździć w teren. Jeżeli nie ma hali, to plac z podłożem, które nie zamienia się w bagno po byle jakim deszczu. Jak najbardziej mogą być kameralne, czy przydomowe stajnie.
Hmm to nie wiem. Pytałam przed chwilą koleżanki i powiedziała, że normalnie 1000zł, 1200zł z wyprowadzeniem na trawę.


Może faktycznie nowym mówią więcej. Ja narazie stoję z chłopakami w Borowej ze względu właśnie na hale a z tej strony to ciężko o hale albo miejsc nie ma  🙁
Lolaaa, a Wojnarowice u J. Chrzanowskiego? Wiem, że szło tam dojechać komunikacją miejską, jak ja stałam to było poniżej 900zł/msc. Jest hala, są wybiegi, 2 padoki trawiaste (albo były za moich czasów). Nigdy nie miałam problemu z karmieniem, właściciele są super, zawsze do dogadania, podłoża lane, równane.
Stałam u Państwa Chrzanowskich bardzo długo i bardzo dobrze wspominam te czasy, konik zawsze zaopiekowany, nakarmiony, ale obecnie dojazd zajmie mi ze dwie godziny w jedną stronę, więc raczej nic z tego ;(

Chyba jednak trzeba się rozejść, nie możemy znaleźć miejsca gdzie każdemu będzie pasowała cena i dojazd ;( jedno ze zwierząt wstawiam do Krzyżanowic. Drugie jest w pełnej dzierżawie, dziewczynom tak bardzo nie zależy na hali i innych tego typu udogodnieniach, więc szukają jeszcze czegoś dla siebie.

Jeśli ktoś zna stajenkę z ceną za boks ok. 800zł, w obrębie Psiego Pola/Oleśnicy, lub z dobrym dojazdem z tamtych okolic to proszę o odzew  :kwiatek: Nie musi być luksus, mogą być też stajnie przydomowe, wystarczy ujeżdżalnia, padok, sprzątanko boksu i karmienie. Interesowałyśmy się stajnią w Kamieniu, ale trochę mnie martwi wpis o tym, że z opieką coś nie grało ;( Wie ktoś coś o stajni w Kątnej? I czy jest tam jakiś dojazd komunikacją?
A Szewce? Stajnia Ultimo.
Lolaaa - Wilczyce ?
W Wilczycach już chyba jest drożej, słyszałam o 950 zł.
aa to nie wiedziałam, no to do 800 może być tam ciężko, chyba że coś koło Oleśnicy ? a Ramiszów jak teraz ? było kilka stajni tam
W Ramiszowie wszystkie stajnie oprócz Platana mieszczą się w tym zakresie.
W wilczycach 950 i nie maja wolnych boksów, bo sama szukam czegoś dla swoich chłopaków. W Ramiszowie u państwa Marców (Ramiszów 7) super stajnia, super opieka i jak  komuś nie zależy na ekstra placu i hali to dobry wybór, 600 zł i dojazd szynobusem z Wrocławia. Blisko Oleśnicy to tylko wietrzna stajnia jest w sumie. Ładnie tam mają i cena tez chyba 600zl
Stałam u Państwa Chrzanowskich bardzo długo i bardzo dobrze wspominam te czasy, konik zawsze zaopiekowany, nakarmiony, ale obecnie dojazd zajmie mi ze dwie godziny w jedną stronę, więc raczej nic z tego ;(

Chyba jednak trzeba się rozejść, nie możemy znaleźć miejsca gdzie każdemu będzie pasowała cena i dojazd ;( jedno ze zwierząt wstawiam do Krzyżanowic. Drugie jest w pełnej dzierżawie, dziewczynom tak bardzo nie zależy na hali i innych tego typu udogodnieniach, więc szukają jeszcze czegoś dla siebie.

Jeśli ktoś zna stajenkę z ceną za boks ok. 800zł, w obrębie Psiego Pola/Oleśnicy, lub z dobrym dojazdem z tamtych okolic to proszę o odzew  :kwiatek: Nie musi być luksus, mogą być też stajnie przydomowe, wystarczy ujeżdżalnia, padok, sprzątanko boksu i karmienie. Interesowałyśmy się stajnią w Kamieniu, ale trochę mnie martwi wpis o tym, że z opieką coś nie grało ;( Wie ktoś coś o stajni w Kątnej? I czy jest tam jakiś dojazd komunikacją?


W Kątnej całkiem przyzwoicie. Maja stronkę na Facebooku. Dojeżdża tam autobus podmiejski z psiego pola pod sama stajnie
Polecam OSK Vidawia https://www.facebook.com/oskvidavia/
Pensjonat w stajni ogólnie jest 1250zł ale jest możliwość trzymania konia na wiacie [24h na dworze w stadzie 8 koników] wtedy koszt to 950zł. Bardzo polecam, wielkie łąki z trawą, zadbane, zamieniane żeby mogły skutecznie odrastać. Dostęp do siana i wody [super jakość] 24/h. Do tego hala dość duża, plac zewnętrzny na obu podłoże kwarcowe i super tereny do jazdy. W Chrząstawie Wielkiej, za stajnią jest zaraz las i możliwość wyjazdu na na prawdę długie tereny po super leśnych ścieżkach. Przez las biegnie też okoliczny szlak konny.
WKS Śląsk w Rakowie pozbywa się wszystkich pensjonariuszy - 14 koni. Do końca czerwca muszą znaleźć nowe stajnie.
espana, a dlaczego? co tam teraz będzie?
Podobno mają rozbierać blaszaną stajnię przy "Goleniówce", gdzie mieszkają emeryty. Emeryty przerzucą do stajni głównej, więc trzeba zrobić miejsce.
Właśnie się zastanawiałam, co to za rewolucje. To po grzyba w takim razie hala? Dla samych podchorążych?
Ojej to faktycznie nieciekawie. Trzymam kciuki żeby wszyscy coś dla siebie znaleźli. W razie czego w Ramiszowie znajdzie się 1 lub 2 boksy wolne.
Właśnie się zastanawiałam, co to za rewolucje. To po grzyba w takim razie hala? Dla samych podchorążych?


Jest też rekreacja. Jak wiadomo, ośrodek utrzymywany przez państwo nie musi na siebie zarabiać. Hotel też stoi pusty od zawsze.
Cześć ! Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stajni Foresta aktualnie ? Przejrzałam wątek, nie mniej pytam, czy może coś się zmieniło.
Kochani! Dość pilna sprawa, przejrzałam wątek, ale, że zupełnie nie znam tych okolic to za dużo mi to nie mówi wszystko :p

Szukam pensjonatu dla wałacha, od sierpnia. Plac do jazdy, padoki, dobra opieka, hala nie jest konieczna. Najważniejsze kryterium w obecnej chwili do miejsce i cena (od tego zależy czy uda mi się zwierza ze sobą ciągnąć do Wrocławia :p). Szukam stajni najlepiej w okolicach Malina, cena do 600zl byłoby idealnie. Jest opcja coś takiego znaleźć sensownego? 🙂
Możesz spróbować w Ramiszowie, wszystkie stajnie oprócz Platana oscylują w okolicy tej ceny. W tym kierunku masz też Stajnię Giżyńskich w Mienicach.
A ile dokładnie stajni jest w tym Ramiszowie? ;P i czy jakieś namiary ktoś ma? 😉
W Ramiszowie są 4 stajnie. Platan i 3 przydomówki. Ja stałam w dwóch. Z czego w jednej do tej pory. Pisz śmiało priv jeśli masz więcej pytań  🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 czerwca 2020 14:18
a w platanie ja, ale przez 3 miesiące koń z grubasa zmienił się w szkielet (dosłownie) i w dodatku strzałki w kopytach poznikały. Nigdy znikąd tak szybko nie uciekałam.
Tam to się chyba nigdy nie zmieni, a i tak są chętni...
Ktoś coś więcej o tych przydomowych w Ramiszowie? Bo niestety internety mało pomocne w tej kwestii 🙁
Kochani od 1 lipca zwalniam dwa boksy na Wilczycach. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na priv 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się