ciąża, wyźrebienie, źrebak



E: a tak w ogóle moja mała gwiazda kończy jutro 3 tyg. i jeszcze nie ma imienia :/



Mi do takiej piękności pasuje Lasting Perfection 🙂
Trzymajcie kciuki!!!! Mamy pęcherzyk 4,5  nasienie zamówione, oby do jutra wytrzymała 🙂
Ramirezowa   Ania i Urania !
18 maja 2020 08:17
Trzymam! My prawdopodobnie jutro zamawiamy, dziś jeszcze USG  😜
celsijs, Dziękuję za pomysł! wezmę pod uwagę 🙂
asiaj, Trzymam kciuki! Postaw ją w ciemnym miejscu to wytrzyma 🙂
Trzymam kciuki za wszystkie pęcherzyki!  :kwiatek:
Mam cichą nadzieję, że będzie tak jak mówicie i u nas w piątek się okaże, że czeka mnie wycieczka po nasienie.
Postaram się tym razem nie nastawiać za bardzo bo później tylko niesmak pozostaje.  😁
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
18 maja 2020 10:00
Dziewczyny, a polecicie coś fajnego skokowego?
Do 2tysiecy (max 2,5tys)


Teraz mam 3 tygodniowego ogierka Bailando de Quintero po Quentin Z

Zastanawiam się nad:
http://www.mareklewicki.pl/ogiery/chacco-nann/
http://www.mareklewicki.pl/ogiery/islander/

Ale chetnie sie dowiem co polecacie i co sądzicie o tych wyżej  👀
Katrzyna K - wiem, że 2 tyg. po to nie anomalia, ale teraz już lecimy an 3, a wymię nie jest gotowe, na pewno nie takie by wskazywało, że na dniach.
Dziewczyny, a polecicie coś fajnego skokowego?
Do 2tysiecy (max 2,5tys)


Teraz mam 3 tygodniowego ogierka Bailando de Quintero po Quentin Z

Zastanawiam się nad:
http://www.mareklewicki.pl/ogiery/chacco-nann/
http://www.mareklewicki.pl/ogiery/islander/

Ale chetnie sie dowiem co polecacie i co sądzicie o tych wyżej  👀


Gorąco polecam Chacco-nann ! Widywałam wielokrotnie na zawodach tego ogiera, sama bym nim kryła gdyby nasienie było świeże, mrożonka u mnie odpada. Ogier okrutnie silny w skoku, długonogi, duży.

tajnaa
dzisiaj u nas ponuro szaro, deszczowo..może pogoda pomoże 🙂
Siwa953, Znam ogiery Lewickich i sa mega, Islander piękny, ruszający się najlepiej ze wszystkich ogierów, które mają/mieli. Chacco nann tylko mrożonka, dużo koni po nim rodziło się krzywych, nie wiem czy to była kwestia ogiera, czy matek, dużo malowanych było. Sam ogier charakter fajny jak na Chacco.
Nasza najmłodsza dziunia

Katrzyna K  💘 😜 idealna! Cztery wysokie skarpety i malowana główka - moje największe marzenie!  😍
Nasza najmłodsza dziunia



Ale pięknie równo pomalowana. Kocham takie konie  😍
Katarzyna K, tajnaa gratuluje i zapraszamy ponownie  💃  😉

Euphorycznie jest kilka takich malowanych izabelków po naszym Zoltarze w tym roku  👀


U nas w tym roku wyjątkowo szybko sezon wyźrebień bo do połowy kwietnia już 11 źrebaków na świecie, jeszcze czekamy na jednego spóźnionego na koniec lipca.

6 po Zoltarze:
cremello klaczka Zoltar x Doping


cremello ogierek Zoltar x Corleone Z


izabelowata klaczka Zoltar x Quaterback


cremello ogierek Zoltar x Arktos


cremello ogierek Zoltar x Arktos


izabelowata klaczka Zoltar x Biały Kieł


3 po Arktosie z matek po Aramirze:

kasztanowaty ogierek


cremello klaczka (do trzech razy sztuka, ta klacz po Arktosie dała nam 2 razy kasztany a w tym roku cremello  💘 )


cremello klaczka


i dwa ogierki izabelowate:
Goldfinger VDT (Jazz x Ferro) x Banderas


Burberry (Balou du Rouet x Quando Quando) x Aramir



A u kryjących u nas swoje klacze mniejszym izabelowatym Let's Replayem póki co dwa kolorowe źrebaczki, klaczka jelenio-srokata i izbelowaty ogierek:


Piękne źrebaki  🙂 a ja nie dość ze jeszcze troszkę poczekam na moją jak się wyźrebi i już mocno przeżywam to i wasze mocno śledzę i trzymam kciuki  🙂
Małe Zoltary niezawodnie piękne!  :kwiatek:
Ja się ostatecznie zdecydowałam na Zeusa ale kobyla nie może się zdecydować żeby pęcherzyk wyprodukować  😵
falabana kobyłka mojej znajomej w tamtym roku oźrebiła się dokładnie w 365 dniu ciąży  😂 także masz jeszcze czas  🤣

Moja jest teraz 335 dzień i raczej też sobie jeszcze troszkę pochodzi, cycki z rana to nawet nawet, ale jak wraca z pastwiska to flaczki totalne... Przechodzi, czyli wg zabobonów powinien być chłopak  😵 ( znajoma miała klaczkę, więc wciąż jest nadzieja  😉 )

E.
Siwa953 tez się troszkę zastanawiam nad Islanderem, ale mój główny faworyt to Up To Date ( stoi w SK Rzeczna) lub Kandy Progres
A ja mam dzień 280 i dzisiaj jak pociągnęłam za sutka to wyleciał przezroczysty płyn. Czy to jest normalne czy za wcześnie  👀 ❓

Malina_M Up to Date to mój faworyt, jak będzie jeszcze w lipcu możliwość to mocno się nad nim zastanawiam  😍
kortina, to normalne, z czasem będzie zmieniał barwę.

Tymczasem wpadam z fotkami cycków Czarnej. Mleko można ściągać do opróżnienia i sflaczenia cycków. Dziwi mnie, bo u poprzednich klaczy czegoś takiego nie było. Po jednej kropli można było  ściągnąć i  tyle, wymiona były dalej twarde. Dopiero sikało przed samym porodem. Miałyście tak? Pytam głównie tych, u których mleko pojawiło się szybciej niż cycki.
Też do cycków zaglądam, ale co w nich jest, i jak duże są nie jest wyznacznikiem kiedy poród nastąpi, wiadomo tylko że blisko 🙂
Miałam takie co im mleko kilka dni samo kapalo, a i takie że ani sopli ani mleka.
Tak więc cierpliwośći  🥂
Ja chyba przestanę jej w te cycki zaglądać, w sensie sprawdzania wydzieliny, bo jak to w reklamie mówili "bielsze nie będzie"  😁
Po prostu będę macała czy są jędrniejsze wieczorami.
Tajnaa właśnie miałam pisać że za dużo jej tam w cyckach grzebiesz  😜 mleko jest więc w każdej chwili się spodziewaj dziecka. Ale analizując z drugiej strony to co piszesz.. poród bliższy jest na pewno jak już cycki nie flaczeją po ruchu/padoku, Ty to zrobiłaś po prostu ręcznie (Tak mi się wydaje). U moich nawet u tej która ma mleka mało w wieczor przed porodem cycki nie zeszły po padoku, były twarde i mleko sikało po lekkim dotknięciu..
Ja jej nie zdajam do końca, nie. Ale jak nacisnę to samo sika, nawet jak są wieczorne flaczki. Jak u karmiącej kobyły.
U mnie w porządku  😅 kobyła wyhodowała pęcherzyk 4,8 wetka mówiła że miękki więc krótko przed pęknięciem. Jesteśmy niespełna 2 godziny po inseminacji. Teraz zaczynam odliczanie do badania na ciążę  😁

Jak sytuacja u was??
Trzymajcie kciuki, żebym mogła dołączyć do wątku  🏇
Kobyły od trzech tygodni chodzą z ogierem, niedługo wracają do domu.
O hucułkę młodą (8 lat) się nie martwię, zakładam, że zaskoczy od razu.
Ale kucynka ma lat 17, raz w młodości była kryta i nie zaskoczyła, później jakoś warunków i okazji nie było to odpuściłam. A teraz postanowiłam spróbować. Wet powiedział, że wszystko ok, puszczać i dać matce naturze zdecydować. Zawsze chciałam od niej srokatą klaczkę po hucule  😍

Aaa, i kiedy robicie badanie czy źrebna na pewno? Po trzech miesiącach czy wcześniej?
Nie ma presji ani spiny, ale jakby co mogę powtórzyć zabawę w każdej chwili.

Jak sytuacja u was??


Słabiutko, ruje poporodowe obie do niczego. Pojutrze znowu badamy
Jak sytuacja u was??


My mamy badanie na piątek czyli tydzień po stwierdzeniu zarośniętego pęcherzyka.
Czyli nadal wiem, że nic nie wiem.  😵
Melduję, że już prawie wieczór, Czarna cycki mocno twarde. Nie wytrzymałam i nacisnęłam. Mleko siknęło.
Do końca tygodnia mam nadzieję, że będzie źrebol. Boję się, bo ona jest strasznie gruba. Oby się w nocy źrebiła, a nie w dzień jak chłopa nie ma. Kolejny taki stres może kosztować mnie atak serca.


Ramirezowa   Ania i Urania !
19 maja 2020 16:54
Tajnaa będzie dobrze  😉 ja miałam dziś zamawiać nasienie ale wczorajsze USG pokazało ze jeszcze czekamy. Kolejne w czwartek  🏇
Teraz ma być słonecznie, więc pęcherzyi będą ładnie pękać 🙂 Zalewać baby i na  słońce won 🙂
Czarna na razie cisza, ale wygląda jak naczepa tira. Jest ogromna. Mam wrażenie, że źrebak który się urodzi będąc miesiąc młodszy od  źrebaka Rudej będzie jednakowej wielkości.

tym razem nie cycki 😀
no i gwiazda.
Ja mam nadzieję, że w piątek usłyszę wreszcie jakieś dobre wiadomości.  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się