Styl western (dawniej kącik)

shy Szukaj firm: douber i partner, cirkle y, diamond C.
Piotr_48 masz trudne zadanie, bo koń krótki, szeroki i wykłębiony. Celuj w diamond C, bo ma wysoki widelec.
Zwracajcie uwagę na wygięcie i skręcenie (twist) ławek. Podam kilka przykładowych linków do ogłoszeń, oczywiście ani moich, ani znajomych, a całkiem przypadkowych: https://www.facebook.com/groups/270598783444904/permalink/792601447911299/?sale_post_id=792601447911299
https://www.olx.pl/oferta/siodlo-westernowe-usa-continental-diamond-c-16-CID767-IDz8tcD.html#c4da06664b
ontaria optymalnie 10 cm zapewni bezpieczeństwo
Potrzebuję coś grubszego pod siodło i niekoniecznie chce kupować nowy pad.
Czy rzuciła się Wam w oczy jakaś sensowna podkładka (o ile takowa istnieje)?
maluda są takie podkładki z acavallo i c.s.o. - pytanie tylko czy naprawdę jest sens jeżeli są one w cenie nowego padu. Czy nie lepiej zainwestować w gruby pad filcowy, który długo Ci posłuży. Ewentualnie zrobić samoróbkę z filcu?
👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 marca 2020 16:01
Cavaleiro, na stronie PLQHA jest kalendarz zawodów organizowanych przez nich (na fb też zawsze informują), jest jeszcze PLWiR ale nie mam pojęcia jak to tam teraz działa.
trochę działa
fajny jest cykl zawodów na śląsku (Puchar Śląska)
https://www.facebook.com/pucharslaska/
bardzo przyjazne zawody, dostępne, dla debiutanta idealne
no i na stronie Ligi powinien być kalendarz

PS sprawdziłam, nie ma jeszcze na ten rok
Wiem, że jestem męcząca i wracam z tymi samymi pytaniami  😡
Pad. Szukam czegoś do 400zł (to jest niestety górna granica), nawet używanego(w stanie dobrym wiadomo). Ale kompletnie nie ufam już zdjęciom poglądowym. Chodzi za mną Competitor z WI i widziałam, że jest też polecany. Ale pytanie czy jeśli siodło leży na słowo honoru, to ten pad jest w stanie pomóc w lepszym jego dopasowaniu? Zdaję sobie sprawę, że siodło ma pasować i zaręczam, że jeśli pad nic nie da, to siodło pójdzie do wymiany. Sprawa wygląda tak, że siodło jest odrobinę za szerokie i istnieje szansa, że jak koń się rozbuduje, to będzie pasować.
Drugą opcją, jest zwykły filcowy pad (Reinsman na przykład, widziałam w ogłoszeniach).
Neoprenu nie chciałabym. Wełna też średnio do mnie mówi, bo nie wyobrażam sobie ile to musi schnąć.
Jest szansa, że ktoś mi poleci coś do tych nieszczęsnych 400zł? Raz jeszcze powiem, że zdaję sobie sprawę, że temat był poruszany. Jednak mamy rok czy dwa w przód. Może na rynku piojawiło się coś nowego  :kwiatek:
Hej, proszę o pomoc. Jak mierzymy siedziska siodeł west? Wrzucę zdjęcie, to będzie 15' czy 16' - na miarce 38cm między zaznaczonymi punktami? Szukam do rekreacyjnej jazdy w miarę dużego, a mam wrażenie że w sprzedaży są same 15'  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 kwietnia 2020 19:43
dorhej, wpisz w google 'how to measure western saddle', jest milion obrazków 😉
Jeśli to ma być tak jak na tej grafice, no to rzeczywiście dorwać 16' to trzeba mieć chyba szczęście. Na olx itp. same 15' albo nawet 14'...
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 kwietnia 2020 21:40
dorhej, mam 16", jeździłam w wielu 17" 😉 trzeba kupować dobre siodła z dobrych źródeł, niestety olx i allegro są pełne Natow i innych tworów siodłopodobnych kiepskiej jakości i one często są zwyczajnie za małe, bo wzorowane są na klasycznych a z westernowymi wspólny mają jedynie kształt 🙂 sporo też na nasz rynku westowek na araby, które z oczywistych względów muszą być krótsze
Cześć,
Rozglądam się od dłuższego czasu za paskami do ostróg typu show i mam problem, bo żadne sklepówki na mnie nie pasują, są zwykle za długie.Kopyto mam normalne 39, jedynie zwykle proste paski mają odpowiednią długość.Ktos miał podobny problem?jak zmierzyć takie paski żeby ze sprzedawca wiedział jaki rozmiar potrzebuje?
Mam dość nietypowe pytanie, nie znam się zupełnie na pom9arach siodeł west. Jestem kompletnym laikiem w tym temacie.  Obejżałam kilka filmików dot. Doboru rozmiarów siodeł ale kompletnie nie wiem jak to przełożyć na wymiar konia. Zastanawiam się czy pomiar twistu, mozna zrobić kątomierzem? Dla mnie najprościej wziąc pomiar kąta grzbietu w min. 3 miejscach. Ale cieżko mi jest uzyskać takiego pomiaru siodła przez sprzedającego, zwyczajnie nie wiedzą o co mi chodzi. Czy taki pomiar ma sens? Drugie pytanie dotyczy długości siodeł, w klasyku na krótki grzbiet, wybieram długość panela max 52-53cm, "poły" siodła west są zwykle dłuższe, czy można wyjść poza wymiar ostatniego żebra? Moja klacz ma tendencje wycierania sie nawet od czapraka, z tyłu za siodłem, obawiam się czy pod westowym tym bardziej nie bedzie sie wycierać. No i kwestia położenia popręgu, ostatnio gdy dostała brzucha, popręg mocno ściąga siodło do przodu, popręg ciągnie do najwęższego miejca. Wiem że w westach są różnie położone popręgi, jakie połozenie było by najlepsze dla takiego typa, dodam jeszcze, że kon obciera sie od popręgu zwłasza jak zjedzie za bardzo do przodu, a brzuch blokuje :/ Macie jakies typy siodeł, marki które mają sensowne rozwiązanie na te problemy?
Ułatw sobie życie.
Jest coraz więcej sprzedawców, którzy wyślą Tobie siodło do przymiarki i nie będą narzucać dodatkowych kosztów (prócz pokrycia wysyłki).
W tym roku, od jednej osoby, wzięłam trzy egzemplarze i ten ostatni okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ale poły mogą być dłuższe niż ławki siodła, więc oba wymiary mogą być różne.
Jeżeli kobyła wyciera się od czapraka z tyłu to bym się przyjrzała jak pracuje grzbietem.  😉

W siodle west masz jeden główny popręg, drugi nie pełni funkcji pierwszego, więc nie sądzę, aby Twój problem się rozwiązał wraz z miejscem
podpięcia, ponieważ ten pierwszy i tak musisz normalnie założyć.

Wg mnie powinnaś popróbować siodła.
Jedynie zorientować się jaka szerokość Cię interesuje i długość, po czym szukać, przymierzać, aż w końcu kupić.
Nie jest to takie proste jak piszesz, przerobiłam juz masę siodeł, i dalsze mierzenie, kolejnych i szukanie na chybił trafił jest już dla mnie frustrujące. O wiele prościej byłoby zeby sprzedający podał mi konkretne wymiary o które proszę, dlatego myślę ze pomiar kątomierzem twistu byłby najwłaściwszy i zmniejszyło by to krąg poszukiwań 😉Pisząc o popręgu, mam namyśli położenie, przystuły ( nie znam fachowej nazwy) tak jak na załączonym obrazku.
To pozostaje siodło na miarę, jeżeli koń jest
problematyczny w dopasowaniu.
Nie spotkałam się z żadnym sprzedającym,
który by mierzył twist, dlatego nie jestem
zaskoczona, że "głupieją" jak oto prosisz.
Hej. Czy w okolicy Świdnicy (dolnośląskie) jest szansa na osobę, która zajmuje się dopasowaniem siodeł? Zależy mi na sprawdzeniu dopasowania mojego obecnego siodła, bo o ile na mierzeniu wydawało się, że wszystko leży ok, tak teraz jestem prawie pewna, że nie leży  🙁. Nie chciałabym koniowi utrudniać, bo to młodziutki koń. Siodło przodem niby leży ładnie, ale tył już anglezuje w kłusie, więc to znaczy, że jednak ani przód ani tył nie leży. Fajnie jakby osoba miała jakieś siodła ze średniej półki (teraz mam Diamond C i coś podobnego bym chciała). Ktoś coś słyszał? :kwiatek:
Ontaria, odezwij się na priv, do Świdnicy mam niedaleko, może coś poradzimy 🙂 z młodziakami to częsty problem, zmieniają się na tyle szybko, że człowiek czasem nie nadąża z dopasowywaniem 🙂
Hej
Wywarła się dyskusja na niemieckim forum na temat padu neoprono-filcowego z dziurami.Jestem posiadaczką takiego ponieważ była okazja....lubię wygodę czyli szybkie czyszczenie.Zastanawiałam się nad tym po co te otwory,doszłam do wniosku że na pewno firma wie co i po co produkuje, a te opuchlizny które utrzymują się przez jakiś czas mają też ważną funkcje-przekrwienie,lepsze dotlenienie....
No dobra,to taka moja filozofia.Konia grzbiet od tego nie boli,używałam rok czasu.
Pytanie teraz, jaką to ma na prawdę funkcje....co sądzicie o takim efekcie na grzbiecie.

https://m.facebook.com/groups/41036233621?view=permalink&id=10158269698283622&anchor_composer=false

Link do dyskusji
GabiJamal - mam taki pad, ostatnio po 2 godzinnym terenie tez były te bulwy (opuchnięcia).
Powiem tak... niby nie przeszkadzają, a nie powinny być... bo to nie jest normalne..

Ja na codzień jeżdzę na starym grubym "futrzaku" - padzie grubym z futrem i tam NIC nie występuje, żadna opuchlizna itd. Wiec można...
Uważam, ze coś jest nie tak jak pod siodłem puchnie... nawet jak te pady neoprenowe są takie profi...
Hej! I ja przychodzę z pytaniem o pad (przejrzałam, ale widzę, że głównie o grubych) potrzebuje padu średniej grubości, najchętniej max 300/400 zł Moglibyście mi coś polecić?  😀 👀
[size=10pt]Hej potrzebuje porady.
Mianowicie po dwóch latach poszukiwań....mierzeniu kilkunastu siodeł - poddaje sie i zostaję przy obecnym siodle bo jako jedyne ma odpowiedni twist i wysoko widelec by nie uderzać mojego chudzielca w kłąb.
Wczoraj przyjechał mi piękny Continental od Horse Passion... I dupa ..leży ładnie tylko z tyłu. Pod ławami brak oparcia, widelec na kłębie
Także chcąc pozostać przy tym co mam potrzebuje zakupić pad pod siodło z podwójnym wypełnieniem na łopatkach (siodło w tym miejscu jest za szerokie przez to opada na przod jak łódka), oraz całościowo też musi być gruby.
Dodatkowo musi być z materiału takiego, bym mogła śmiało z nim jechać w teren na kilka godzin dziennie +rajdy.
Czy coś wam wpada do głowy? Vel u kogo coś takiego zamówić?😀
Hej! I ja przychodzę z pytaniem o pad (przejrzałam, ale widzę, że głównie o grubych) potrzebuje padu średniej grubości, najchętniej max 300/400 zł Moglibyście mi coś polecić?  😀 👀


zobacz ten, ja bym zaproponowała niższą cene przez stan skóry https://www.olx.pl/oferta/pad-czaprak-westernowy-100-welna-CID767-IDtLVhB.html#bb9329d66d
[size=10pt]Hej potrzebuje porady.
Mianowicie po dwóch latach poszukiwań....mierzeniu kilkunastu siodeł - poddaje sie i zostaję przy obecnym siodle bo jako jedyne ma odpowiedni twist i wysoko widelec by nie uderzać mojego chudzielca w kłąb.
Wczoraj przyjechał mi piękny Continental od Horse Passion... I dupa ..leży ładnie tylko z tyłu. Pod ławami brak oparcia, widelec na kłębie
Także chcąc pozostać przy tym co mam potrzebuje zakupić pad pod siodło z podwójnym wypełnieniem na łopatkach (siodło w tym miejscu jest za szerokie przez to opada na przod jak łódka), oraz całościowo też musi być gruby.
Dodatkowo musi być z materiału takiego, bym mogła śmiało z nim jechać w teren na kilka godzin dziennie +rajdy.
Czy coś wam wpada do głowy? Vel u kogo coś takiego zamówić?😀


a mierzyłaś rybką konia?bo bez tego możesz kolejne sto siodeł przymierzać i nadal nie trafisz z rozmiarem.Jak nie potrafisz zmierzyć to pytanie gdzie mieszkasz?trzeba poszukać kogoś kto z rybką zmierzyłby ci konia. Z HP miałam już kupować siodło,ale znalazłam czeski komis, o wiele tańszy i z porządnymi siodłami.Nie potrafią zmierzyć konia,ale podają dokładnie wszystkie wymiary,siodła są sprawdzane przez rymarza, do tej pory o nich słowa złego nie słyszałam,a niestety Pani Karolina owiała się złą sławą po znanej mi dobrze akcji.
Jeżeli jeździsz rekreacyjnie, dużo w terenie to może pomyśl nad bezterlicówką?lżejsza jest, wygodniejsza jest i pod tym kątem lepsza na długie jazdy.Siodła westernowe,te  lepszej jakości mają ten minus,że są bardzo ciężkie
HP posiada rybkę i mam opcje zmierzenia go nią ale jeszcze próbowałam. Ale pech chciał że po wysłaniu 10zdjec konia zaznaczeniu jakiego siodła potrzebuje (musi posiadać wygięte ławki) dostalam siodło...proste . .
Myślałam nad bezterlicowka -mierzylismy siodło marki Ghost..ale kompletnie mi nie przypadło do gustu
My jeździmy głównie tereny -w sezonie 3razy w tygodniu po ok 20-30km..
Znalazłam kilka siodle w ofercie sklepu zdrowy koń
https://zdrowy-kon.pl/pl/p/Siodlo-westernowe-bezterlicowe-Nebraska/1605
Miał ktoś z nimi do czynienia?
Ewentualnie myślę jeszcze o siodłach od Michała Rudy... Siodła na wymiar ale zaś obawiam się że koń się przebuduje i będzie problem-znowu  😵[hr]


a mierzyłaś rybką konia?bo bez tego możesz kolejne sto siodeł przymierzać i nadal nie trafisz z rozmiarem.Jak nie potrafisz zmierzyć to pytanie gdzie mieszkasz?trzeba poszukać kogoś kto z rybką zmierzyłby ci konia. Z HP miałam już kupować siodło,ale znalazłam czeski komis, o wiele tańszy i z porządnymi siodłami.Nie potrafią zmierzyć konia,ale podają dokładnie wszystkie wymiary,siodła są sprawdzane przez rymarza, do tej pory o nich słowa złego nie słyszałam,a niestety Pani Karolina owiała się złą sławą po znanej mi dobrze akcji.



Czy można spytać co to za akcja mniej więcej? może być priv. U mnie w okolicy to chyba jedyna taka "firma", która dopasowuje. Myślałam, że to pewniak taki...
Dobry wieczór 🙂
Czy może ktoś polecić jakieś dość  mocno krótkie siodła westowe?
Na małą (130cm) bezkłębową, okrągłą kluskę z płaskim grzbietem. W jakich markach szukać, jakie modele?


Jakbyś chciała to mam na sprzedaż siodło krótkie Double &Partner własnie 😀
vissenna   Turecki niewolnik
24 maja 2020 13:16
Ostatnio na jednej z grupek jeździeckich na FB wyszła dyskusja o braku końskich paszportów i hodowli "zza stodoły" w US gdzie nie ma żadnych regulacji.
I tam dopiero ludzie z US uświadomili mi jak bardzo dziurawe są ich przepisy dotyczące dobrostanu nawet w sporcie.
Przeczytałam podlinkowany artykuł i nie wierzę.
http://www.reiningtrainers.com/horse-abuse/sickening-for-reining/
Czy ktoś wie na jaką skalę są te praktyki jeżdżenia na naćpanych i na maksa wymęczonych koniach?? Przecież tam są nawet startujące dwulatki...
Ktoś widział coś takiego w Europie?
http://www.reiningtrainers.com/horse-abuse/sickening-for-reining/
visenna byłam na kursie z Karin Prevedel. Na samym początku powiedziała, że konia trzeba zanudzić to będzie robił to co chcemy.
Ja tu bym nie dopatrywała się męczenia czy ćpania tych koni. Wiem, że mała próba bo tylko 1 osoba i kilkanaście koni. Ale koleżanka zamarzyła sobie qh. I szukała, badała. Wszystkie miały coś z nogami, część z układem oddechowym.
Czy widzieliśmy coś takiego w Europie? Dwie nasze forumowe koleżanki z tego wątku zajeżdżały konie, ktore nie miały skończonych dwóch lat. Jedna chociaż lekka, u drugiej na konia wsiadał czołowy polski trener.
vissenna   Turecki niewolnik
24 maja 2020 17:24
visenna byłam na kursie z Karin Prevedel. Na samym początku powiedziała, że konia trzeba zanudzić to będzie robił to co chcemy.


Cudowne podejście "trenerki". Ja znam konie które znudzone same sobie dodają wieeele elementów i to raczej takich, które jeźdźcy nie lubią. Na pewno takie metody sprawiają, że koń idzie na trening chętny i pozytywnie nastawiony.

Wszystkie konie poza 3 mają nienaturalnie nieruchome ogony. Słyszałam o praktykach przecinania mięśni i nerwów. Nie rozumiem czemu za takie coś nie ma dyskwalifikacji. Drżenie zadu pierwszego też jest wymowne... Te konie są zawalone na przód, często widać, że zad tylko je odpycha, nie zostają na prostej. Ciężko nie myślec, że coś jest nie tak...
Przy zajeżdżaniu to, że koń gubi nogi (zwłaszcza w nowych elementach) jest normalne. A tu mamy przykłady z zawodów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się