ciąża, wyźrebienie, źrebak

Ja mam nadzieję, że w piątek usłyszę wreszcie jakieś dobre wiadomości.  🙁

Będzie dobrze, teraz fajna pogoda ma być, słonecznie 🙂 nie ma nic lepszego niż słońce i trawa, także puszczaj kobyłke na łąkę  🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 maja 2020 08:40
Tajnaa chwal się źrebolem  😀  😍
Moje cyckowe teorie poszły w diabły. Niedorozwój cyckowy, żadnych kieliszków, świeczek, smoczków ustawionych na zewnatrz, żadnego sikania mleka.
Dziś o 4:30 przyszedł na świat, a raczej został wyciagnięty 104 cm klamot. Chłopak bardzo silny.
Mleko w cyckach przybiera. Mamy oksytocynę w razie czego, ale słyszałam, że przełykał, a po opróznieniu wymię nabiera.
Źrebak wyciągany na stojąco, trzymalismy go chwilę, żeby się pępek za szybko się nie zerwał.
Matka bez instynktu na początku, nie wylizała źrebaka, kwiczała jak szukał cycka, ale nie chciała zrobić krzywdy.


Gratulacje  😅 😅 😅

Czytam ten wątek w emocjach i namiętnie i na źrebaka od czarnej już nie mogłam się doczekać  😁

Piękny klamocik, zresztą wszystkie wątkowe źrebaki są przeurocze  😍 ale bym się wtuliła w ten puszek!
gratulacje! 🙂 też śledzę ten wątek i źrebaki są przeurocze!
a ten jegomość wygląda jakby był co najmniej rozczarowany sytuacją 🙂
"brzyyyydal" 😉
borkowa.   silesian team
20 maja 2020 09:23
tajnaa no w końcu!!! gratulacje 😜 :kwiatek:
tajnaa gratulacje!  😅 Piękny wielki chłop 😍
Gratulacje!

tajnaa, dobrze widze, ze bez odmian na nogach? Sliczniutki 💘

U nas sa dwa swieze zrebole, kary ogierek i tarantowata klaczka, jeszcze jeden w drodze, i kurde, takie fajne toto ze tez mnie kusi zeby jednego sobie (a raczej mojej kobyle 😁 ) zrobic :p
tajnaa no nareszcie !!  😅 gratulacje!!
Ale nogi to ma dłuuuugie  :kwiatek:

U mnie żeby nie było za różowo, kobyła nie pękła, mamy pęcherzyk 5,3  😲 teraz modły żeby tylko nasienie doczekało owulacji  🙇
Jak nie problemy z nasieniem to problemy z owulacją  👿
Chłop mało jeszcze ogarnia pajęcze nogi, puściłam na dwór, mamę ma w pompce, ta krzyczy za nim a on idzie w przeciwnym kierunku. Zaganialiśmy z mężem do boksu a ten wali z dwurury.
Będzie gagatek.
Nogi do samej szyi, prawdziwy pająk.


Mleko jest, to najważniejsze.

asiaj
Twojej oksytocynę podawali dożylnie czy domięśniowo?
tajnaa gratki!
u mnie bylo to samo. zero swieczek, zero rozwarcia strzykow  i godzina ta sama. bylam bardzo zaskoczona, bo kobyla sie po prostu położyła nad ranem i sie ozrebila...  zero oznak jakichkokwiek lacznie z tym, ze jej zachowanie,  brzuch ani srom nie wskazywały  na porod danego dnia. nawet starzy chodowcy mowili, ze jeszcze poczekam...
nie ma reguly- trzeba pilnować.
tez mialam problem z mlekiem  przez pierwsze  dwa tygodnie. zrebak ssal co chwile i byl glodny. dodalam otreby pszenne i wszystko sie ustabilizowalo.
[quote author=Euphorycznie link=topic=57.msg2930660#msg2930660 date=1589956513]
Ja mam nadzieję, że w piątek usłyszę wreszcie jakieś dobre wiadomości.  🙁

Będzie dobrze, teraz fajna pogoda ma być, słonecznie 🙂 nie ma nic lepszego niż słońce i trawa, także puszczaj kobyłke na łąkę  🙂
[/quote]

jest na trawie cały czas od jakichś 2 tygodniu? Coś koło tego i niestety poprzedni pęcherzyk zarósł. Ciężko myśleć pozytywnie.

Tajnaa ale cudny pająk - gratulację! Możesz już spać spokojnie.  :kwiatek:
Ramirezowa   Ania i Urania !
20 maja 2020 10:08
tajnaa ja to czułam że wreszcie się rozpakuje, cudny pająk  🤣 😍
Tajnaa moja domiesniowo dostawala 2x dziennie, po tygodniu podawania bez poprawy wetka kazała zaprzestać (mówię o tej co mało mleka ma).
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 maja 2020 11:06
tajnaa, w ogóle się nie spodziewałam! Myślałam, że już do weekendu poczeka. Sprytna czarnula! Który to był dzień? Brzydal cudny klamocik  😍
Tajnaa moja domiesniowo dostawala 2x dziennie, po tygodniu podawania bez poprawy wetka kazała zaprzestać (mówię o tej co mało mleka ma).

Pytałam, bo na opakowaniu leki zaleca się podanie dożylne, jednak mój chłop też dawał domięśniowo, bo podobno oksytocyna szybko się rozpada i lepsze jest podanie  w mięsień.

Na_biegunach, Patrząc na cycki ja też nie.
Mam jeden z wielu budzików nastawiony na 4:30 i kobyła stała i wystawały czubki kopyt. Więc trafiona w punkt.
Mały będzie siwy, po ojcu, bo na ogonie już są siwe kłaki 🙁
Tajnaa, śliczny mały
tajnaa ja cie prosze ty zamilcz z tą siwością, bo będę musiała w totka zacząć grać... 😉 gratulacje paskudka!  😜 😍 😅
tajnaa gratuluję, super źrebol  😅

Moja 2 dni po terminie ale nic nie widać by chciała się rozpakować. Ja to już nawet przestałam ją w nocy podglądać... A mój kochany mąż zabrał się po ponad roku za remont boksu kobyły. Wyburzyliśmy stare koryto po krowach i boks zwiększył się o jakieś 50cm, wczoraj połatane były dziury w tynku na ścianach a dziś malowanie. Może jak skończymy "remont" to kobyłka się w końcu zdecyduje  🤣
faith, graj, młody będzie na sprzedaż 😀
Malina_M, a co się kobieta będzie w starym pokoju źrebić 🙂
Gratki, super chłop!
A klacze wiadomo, są nieobliczalne jeśli o termin porodu chodzi  🙂
Ja już tyle myślę o tym bączku że imiona wybrałam.  😂
Kobyła ja Cię proszę ładnie ogarnij temat.  😜
vissenna   Turecki niewolnik
20 maja 2020 20:29
tajnaa Nareszcie! Gratulacje i zdrowia dla pajęczaka.

A ja tak sobie przeglądam katalog aukcji źrebiąt oldenburskich... Niezmiennie mnie zachwycają małe Vitalisy...
Taki tam, za 120 tys euro...  😵
Nawet cena nasienia jest konkret, bo 2000e... Czyli koszt zaźrebienia zamyka się w 2500e Chyba będę musiała znaleźć sponsora...  🙇
Ale zobacz jaka przebitka 🙂
Vitalis wcale nie ma jakis wow statystyk hodowlanych, chociaz ma dobre. On ma duzo potomstwa, tak jak i z tej stacji Sezuan czy Sir Donnerhall, wiec jest w czym wybierać. Ale ogólnie dolew KWPN daje modną obecnie motorykę, ja w zeszlym roku ściągnęłam matkę z Holandii a z ogierami teraz jest nieźle, van Olst ma nawet Polskie przedstawicielstwo. Glock natomiast niestety na Polske legalnie nie wysyła a szkoda.
Tajnaa, Twoje kobyły to mistrzynie w budowaniu napięcia czytelników ;-). Pająk od czarnej, tfu, tfu, rewelacyjny (!!!), gratulacje  😍
Przynajmniej emocje wniosły do wątku 😉
Pająk socjalizowany od początku.
https://www.facebook.com/lucyna.cieslik/videos/10207170829745478/
Przynajmniej emocje wniosły do wątku 😉
Pająk socjalizowany od początku.
https://www.facebook.com/lucyna.cieslik/videos/10207170829745478/


Kurczę jaki odważny chłopak 🙂
Gratulacje! 😍

My po kolejnym USG, znów po rui... Mamy jej podać hormon i działać dalej...  🙄
tajnaa W końcu!Gratulacje! 🙂

Gdzie kupujecie kantary dla maluchów, ale takie od pierwszych dni?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się