PSY

Są pod bramą 🙂. Psy nie wpuściły do środka. W sprawie wykluczenia - ojciec dziecka mówił, że to nic nie da. Pomysł z oddzieleniem psów gdzieś dalej dobry.
A ja muszę pogadać z kimś jak to ogarnąć - jeśli nic nie działa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 maja 2020 12:13
Muchozol, no ale co, jak nie wpuścisz przez bramę to Ci się wepchną? Brzmi to jak poważny problem, już w oderwaniu od kontekstu psów i rzucania w nie patykami. Ja bym się pilnie tematem zajęła bo może się zrobić nieciekawie. Nie wiem jakie macie relacje, kto to dla Was jest itp. ale dla mnie to niedopuszczalne na żadnym poziomie.
Nie wiem - dziecko jak nie dostaje tego co chce to zaczyna bić.
Zdecydowanie problem jest - nie wiem jak rozwiązać jak słowa nie docierają. Chętnie pogadam z kimś mądrzejszym - dziś umówiłam się z przyjaciółmi, może coś poradzą. Ale chętnie jak ktoś ma pomysł to posłucham.
Na razie matks się chyba obraziła - tylko z tego co ojciec dziecka mówił to nie będzie wieczne.
Muchozol, ale co jak rozwiązać? Grzecznie mówisz, że skoro dziecko stosuje wobec psów przemoc to niestety  nie mogą Was odwiedzać i tyle.
Ja jak jadę do babci, a wiem, ze może być kuzynka to psa nie zabieram i tyle.
Kuzynki do siebie nie zapraszam i po sprawie.

Edit: ort
Perlica tak zrobiłam. Znajoma stwierdziła, że jest złą matką i powinna wyjechać jak ojciec (ona tak uważa, sprawa dla sądu), ale kto by się dzieckiem zajął.
Muchozol, Nic nie czaję  😵
No zrobiłam to co powiedziałaś 🙂. Grzecznie powiedziałam, że nie chcę kolejnego spotkania u nas, bo dziecko (5 lat) źle się zachowywało. Jeśli chce to dam namiar na ludzi którzy za darmo pomogą z tym zachowaniem. To mi powiedziała, że jest złą matką itd.
Taka rozmowa. Żeby całkiem ot nie było to psy dobrze 🙂. Stiorra jeszcze "dziwna", ale lepiej już.
Muchozol, Teraz czaję.
Pewnie nie ma matek idealnych  😉
Kiedyś się poczuwałam, bo chrześniak i radziłam co mogłam (bo od dawna sobie z dzieciakiem nie radzi i on ją bije), to źle radzę, bo nie mam dzieci. To moja matka spróbowała coś doradzić w sprawie wychowania - to źle bo moja matka źle mnie wychowała.
No chciałam pomóc - to wyszło jak zwykle 😉.
Muchozol, Raczej dziecko normalne bić matki nie powinno. Moja znajoma tak miała i sie okazało, że chłopiec miał coś z przysadką mózgową, a że mieszka w Niemczech to szybko zdiagnozowali, brał leki i teraz jest już nastolatkiem i jest bardzo ok.

Nie mniej to jednak  🚫

Perlica on ma stwierdzonego Aspergera - ale okoliczności tego są dosyć mętne, niech biegły się wypowie 🙂.

A wracając do psów w ile rozpracowują Konga? I macie jakiś sposób jak i czym to zapakować nie usyfiając po drodze wszystkiego 😁. Pakuję mokrą karmę do środka tak na już. Ale jestem otwarta na propozycje 🙂. Widziałam specjalne tuby a'la bita śmietana do Kongów, ale obawiałam się o ilość chemii tam.
Uzywaj tego co teraz, tylko zamroz przed podaniem psu.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 maja 2020 21:15
Muchozol, wszystko co pies lubi i da się rozmoczyć albo rozbełtać. Banan, sucha karma namoczona, jajko do tego, ugotowana i zblendowana marchewka (albo starta i dodana do puchy). Ja konga mrożę tak samo jak lickmatę 😉 mniej syfu + teudniejsze zajęcie
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 maja 2020 21:59
Mój czeka aż się rozmrozi i wtedy się zajmuje tematem 😂
Ale też daje mokrą karmę, ew. Mokra i chrupki
Można się na insta poinspirowac
https://instagram.com/bindisbucketlist
https://instagram.com/whatsinmykong

W kwestii wyciszenia zdecydowanie lick mata wygrywa. Cudowny wynalazek
Moja zbyt pazerna, zeby czekac  🤣
honey a po co zamrażać 😡?
smartini a jajko nie wyleci? Tą mniejszą dziurką chyba bez problemu?
madmaddie tylko nie samemu robić 😀. Gotowe musi być 😁.
A ta Lick Mata to ma takie zastosowanie jak Kong? Borys lubi coś mamleć. Kong, zwacze, penisy wołowe to strzał w 10.
Muchozol, zeby po pierwsze wydluzyc psu zajecie, po drugie zamrozona zawartosc konga/zabawki mniej brudzi otoczenie 😉
Muchozol, zeby po pierwsze wydluzyc psu zajecie, po drugie zamrozona zawartosc konga/zabawki mniej brudzi otoczenie 😉


No ja nie wiem, mój pies jest chyba zdolny w takim razie, bo jak jadł zamrożonego Konga to i on, i posłanie całe się kleiło :P
Mi to zawsze pomagalo zredukowac balagan, ale moze wypieram zle wspomnienia po chrupkach, bo ja uzywam wypelnienia w postaci zmielonego miesa 😉
Czy są tutaj właściciele psów z niedoczynnościa tarczycy ? Mam takie pytanie, czy widzieliście różnicę pomiędzy podawaniem Forthyronu a Euthyroxu ? Moje obydwa psy są na to chore, a nie ukrywam - terapia Forthyronem dwóch psów 35kg i 25kg trochę bije po kieszeni  🙄 
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 maja 2020 07:56
Muchozol, ja mrożę takie rzeczy, jajko dodaję do namoczonej karmy czy banana.
A lick mata jak nazwa wskakuje, jest do lizania
Kolebka, akurat 2 dni temu byłam ze swoją suką u wetki endokrynologa. Powiedziała, żeby przejść na euthyrox, bo mają dokładnie takie samo działanie 🙂.
Czy ktoś może mi polecić jakąś suchą karmę ze średniej półki wychodząca dość ekonomicznie? Chciałabym przestawić psa mojej babci na lepszą karmę, bo aktualnie je batony głównie 😵 Jest  to pies pasterski nie pamietam dokładnie rasy, ale wazy około 70kg więc trochę je i nie stać mnie żeby kupować mu wypas żarcie, moja spanielka je Simpsonsa, no ale ona duże opakowanie je baaardzo długo  😉 Będę wdzięczna :kwiatek: Na razie kupiłam mu Brita premium ale on nie chce go jeść i babcia oczywiście nie chce mu go dawać bo „nie smakuje mu”  🤔
kortina, jeśli wcześniej jadł batony to nie będzie chciał jeść suchej karmy. Jedno to inna konsystencja, a drugie to batony są dosmaczane, dlatego psy je tak chętnie jedzą. Może więc pomyśl nad zmianą batonów na lepsze batony a nie na suchą karmę.
kortina, a co złego jest w tych batonach? Jaki mają skład?
Czemu chcesz go dać na suchą koniecznie?
Jeśli mają zły skład to zrobiłabym jak dobby, pisze.
Akurat wcale się psu nie dziwię, też bym nie chciała chrupek jeść  😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 maja 2020 10:12
Batony, te sklepowe mają tragiczny skład. Saba ma nieco lepszy i są tanie. Porządne na mojego psa to koszt 700zl 😉
Kortina, przejść się da, ale trzebaby przeglodzić. Wątpię by babcia chciała współpracować. Może da jej się wytłumaczyć, że to zła droga i psu nie służy?
Co do karmy - może Ibero? Jest dość smaczna, skład nie powala, ale jest spoczko i cena miła
Edit:
O takie. Jest to w miarę, kiedyś kupiłam na smakołyki. Lepsze niż te marketowe. Trzebaby policzyć ile to wychodzi na takiego byka.
https://sklep.karmysaba.pl/95-baton-miesny-70-wolowina.html
madmaddie pytanie do Ciebie, czy są na rynku dobre karmy niskowęglowodanowe ale mokre ? O suchych już wiem, polecałaś zresztą tutaj kilka  :kwiatek:
Ale zastanawiam się nad mokrymi, chociaż pewnie koszt będzie zwalał z nóg.

ajstaf Moja suka brała euthyrox kupę czasu i w sumie było ok, ale dopiero po przejściu na Forthyron schudła i ma więcej energii... i tak sie zastanawiam.
kortina, fajne mixy mają Barfiaki i w ogromnym przedziale cenowy, bo zależy od składu, a tych do wyboru masz okołu 14.
kolebka, na chłopski rozum wszystko co jest wyłącznie z mięsa będzie "niskowęglowodanowe" 🙂 czy źle myślę? Polecam wiejską zagrodę, królik z indykiem bodajże nie ma żadnych węglowodanowych dodatków, samo mięso, bulion i dodatek minerałów 🙂
maiiaF, dokładnie jak piszesz, każda karma z tych premium wysokomięsnych będzie miała niskie węglowodany.

Z ciekawostek odnośnie węglowodanów na grupie fb Saluki jest super ciekawa dyskusja właścicieli, hodowców tej rasy na temat węglowodanów w diecie. Okazuje się, że psy te posiądają wielokrotnie więcej amylazy i są dobrze przystosowane do trawienia węgli, czego nie posiadają inne rasy, a już np. wybitnie nie posiadają np. husky, które są wybitnymi mięsożercami. Zawsze myślałam, że pies to pies, a tu się jednak okazuje,że nie do końca.Są tam odnośniki do opracowań naukowych i przyznam, że mnie zatkało  😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się