PSY

A Dolina Noteci to karma premium ? Niby ma sporo mięsa, ale też podroby... A chciałabym coś mokrego, ale z mięsem a nie mielonym szczurkiem 😀
kolebka, Dolina Noteci jest raczej słabszą karmą, nie ma praktycznie mieśnia mięśniowego, składa się praktycznie z podrobów, a to grozi jednak sraczką  😉
Perlica no właśnie  🙄  Jerry nie dość że ma nadwagę (ale to niestety rezultat mieszkania w domu rodzinnym z dziadkami, na szczeście jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu i idziemy na swoje  :hurra🙂, to do tego cykliczne biegunki... Nie mam niestety kontroli nad tym co je w ciągu dnia jak mnie nie ma  🙇  ale Dolina Noteci mu chyba i tak nie podchodzi...

Znalazłam coś takiego https://www.zooplus.pl/shop/psy/barf/mieszane_pakiety_menu/554520 
Warte uwagi  ?

Czyli Dolina Noteci, Lukullus, Animonda czy Rocco to jeden i ten sam szit ?
kolebka,  choćby na zooplus masz Granata Pet, a podają ile % mięsa mięśniowego, a cena zbliżona do tych karm na podrobach

granatapet

Te karmy co podałaś są głównie podrobowe, musi być napisane ile mięsa mięśniowego jak ta z linka mojego.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 maja 2020 10:57
Kolebka, dziewczyny już odpowiedziały. Niekoniecznie shit (tzn. DN dziwnie zajeżdża 😉 ), ale po prostu mocno podrobowe. Ja Lukullusa używam jako dodatek na lick matę czy konga i w takim kontekście jest spoko. Ale jako pełne posiłki nie (plus ta biegunka). Od siebie też mogę powiedzieć, że Wiejska się sprawdza. Albo może Naturediet?

Perlica, taaak, bardzo ciekawe z tą amylazą. Jedna hodowczyni wklejała na wilczakową grupę te opracowania. Czyli wychodziłoby, że jest to ściśle związane z tym, gdzie żyli przodkowie danej rasy i do czego się przystosowali. O husky wiedziałam wcześniej, ale nie wiedziałam, co za tym stoi. Wilczaki mają np. problem z karmami z tego względu. Zaś wspomnianym saluki niekoniecznie barf służy.
Wklejam link do artykułu w Nature:
[url=https://www.nature.com/articles/ncomms16082?fbclid=IwAR0l4pV0V9kHLmKhYoHYpy_oQ_V2JBO-UukV_Us662yczKrspV6h5vxxSm4#results]Ancient European dog genomes reveal continuity since the Early Neolithic[/url]
kolebka, tam masz dużo ryżu, ziemniaków, nawet groch. Ja bym tego nie dawała 😉 zwłaszcza szukając niskowęglowowanowych na nadwagę. Już prędzej temu Fette Beute co jest w tej kategorii na zooplus bym się przyjrzała 🙂 a już najlepiej te z kategorii "100% mięsa" (chociaż akurat mrożonego w ten sposób bym nie zamawiała, bałabym się chyba, że to się rozmrozi gdzieś po drodze. Może barfiarze mają inne doświadczenie w tym temacie)
madmaddie, tak,tak dokładnie,znam kilka saluki, którym Barf nie służył właśnie pewnie z powyższego.

kolebka, opisywane problemy z Twoim psiakiem idealnie mógłby rozwiązać Barf, ale to naprawde trzeba poczytać trochę i się przyłożyć mocno na początku przynajmniej , bo potem jest łatwiutko. Nie każdemu chce się w tym babrać.

Ja mam ruska, więc źre mięso jak oszalały, a węgli nie ruszy. Jak mu znacząco zmniejszyłam dawkę to jadł węgle, ale wtedy był ciągle na głodzie i za chudy, więc dawkę zwiekszyłam i węgle zabrałam, bo jak się najada to są beee.

Generalnie wypracowałam sobie metodę pół na pół czyli karmię sobie pół na pół : raz mixy gotowe od barfiaków, a raz pełnoprawny Barf na mięsach z rozbiórek.
Zadziwiają mnie ceny tych puszek tak szczerze, bo np.cielaka pieknego kupuję za 13 pln za kg na rozbiórce, do tego dorzucę odpowiedni % podrobów i mam posiłek.

Bardzo dziękuję  🏇  rozejrzę się za tą Wiejską Zagrodą albo GranataPet  :kwiatek:

Perlica  barf rozważę, ale jak będziemy na swoim, gdzie będę miała kontrolę nad jego żywieniem. Bo będzie na barfie, a dziadek go nakarmi wafelkami  🤔wirek:
kolebka, Granata Pet sama testowałam na moim jako awaryjne wyjście, kiedy nie wyjmę Barfa i się nie rozmrozi albo np. dłuższy wyjazd. Mojemu służyła, więm mam w zapasie na wszelki w domu schowaną ;-)
Pinat też jadł Granata Pet z zooplusa, polecamy 😀
A ja melduję, że super specjalistyczne szelki samochodowe z Niemcowni, które były za małe teraz są dobre. Jest super rozwiązanie przypięcia do pasa na rolkach, więc nie musimy kupować już klatki, ani kombinować  💃
Pies na tym zapięciu się pięknie obraca, kładzie itp, więc jestem super zadowolona, bo liczę że to w miarę bezpieczne jednak.

szelki

Bezpośrednio na kleinmetall dokupię sobie tylko drugie mocowanie, żeby mieć w drugim aucie także, żeby nie przekładać i dokupię sobie pufki przedłużające kanapę.
https://www.kleinmetall.de/allsafe-leinenstueck-15380500
Pufki:
https://www.kleinmetall.de/gapfill-50888000
Choć waham się między tymi z PL ( boję się, że dmuchane pękną, może nie słusznie?) Te z Bebobi pufki już mamy jedne w jednym aucie i zdają egzamin, a niemieckie są tańsze...
https://www.bebobi.pl/pl/akcesoria/8572-pufa_poszerzenie_kanapy.html

Jakby co to polecam maty Bebobi, bo naprawdę nikt nie wpadł chyba na to jeszcze, że mata powinna obejmować także zagłówki, bo pies też je dotyka i brudzi  😉 Mamy je w obu autach, nic się nie dzieje z nimi, super wytrzymałe i estetyczne.
mata
kolebka, dość długo trzymałam swoją bardzo wrażliwą brzuszkowo sukę BC na samych mokrych karmach i super sprawdzały mi się: Mac's, GranataPet, Herrmanns Bio, Brit Monoprotein i Brit Pate&Meat, Rinti Singlefleisch 🙂
kolebka, dość długo trzymałam swoją bardzo wrażliwą brzuszkowo sukę BC na samych mokrych karmach i super sprawdzały mi się: Mac's, GranataPet, Herrmanns Bio, Brit Monoprotein i Brit Pate&Meat, Rinti Singlefleisch 🙂


dziękuję  :kwiatek:  zamówiłam na razie Granatę, zobaczymy jaki efekt. Nie wiem na ile on jest wrażliwy, bo to co żre w domu jak mnie nie ma to szkoda gadać pewnie... Na pewno póki co chcę mu dawać lepszą karmę, może trochę zleci z wagi  🙄  chociaż pewnie dopiero na mieszkanku...
Drogo wychodzą te gotowce z barfiaków ? Ile mniej więcej trzeba liczyć na psa 25kg (docelowo z 22kg) miesięcznie ?
kolebka, musisz się też liczyć z tym, że przestawienie na lepszą karmę może trwać niestety i przez pewien czas, zanim się wszystko unormuje, może być wrażenie, że jest gorzej z trawieniem 😉 My tak mieliśmy niestety przechodząc z Brita na Simpsonsa, ale długofalowo jest teraz duuużo lepiej, także było warto.
kolebka, gotowce z Barfiaków nie wychodzą drogo, ale pamiętaj,że na grupach Barfowych upomną Cię , że to nie jest BARF, bo to gotowiec i nie wiadomo co tam jest i że mięso powinnaś kupować jakości HG w sklepie ludzkim.Reczywiście to jest idealne rozwiązanie, ale droższe i np. dla mojego psa nie do końca dobre, bo on potrzebuje dużo tłuszczu, więc mięsa ludzkie dla mojego za chude, więc ja karmię niezgodnie z zasadami bo pół na pół, ale mojemu wychodzi to na zdrowie.

Generalnie jesli chcesz żeby ważył 22 kg to przyjmujesz 3 % od tej wagi czyli 660 gram powinien zjadać dziennie.
Wg tego już możesz sobie łatwo policzyć co i jak , bo z tego posiłku 15% to warzywa i owoce ( 10 i 5  odpowiednio), 20% to podroby,15% kości ( jeśli je podajesz, bo jeśli nie to wtedy te 15% zastępuje znowu mięso a ty podajesz suplement wapnia) a 50% pozostałę to mięso. Teraz już od Ciebie zależy czy będzie to mięso tanie ( kurczak, wieprz, wół) czy droższy rarytas ( np.konina, indyk, królik, koza).

Jeśli by liczyć mixem barfiakowym gotowcem np. bez kości ( te są droższe) np taki mix 14 :
https://barfiaki.pl/mix-nr-14-baton-045-055kg

To tego podajesz ( jesli bez kości) 660 gram dziennie lub odpowiednio mniej jeśli dajesz warzywa i owoce.



smartini   fb & insta: dokłaczone
21 maja 2020 14:24
Ja tylko napiszę, że BARF to nie jest takie hop siup, trzeba to suplementować a dla trzustkowców są specjalne wytyczne. I z tego co czytałam to bardzo dobrze się trzustkowcom na barfie żyje ale nie na gotowcach bo ich nie ułożysz pod psa. Absolutnie nie szłabym w to w ten sposób bo można więcej szkody niż pożytku zrobić. I wcale nie chodzi o to, że to nie HG
Perlica  super, dziękuję  :kwiatek:
Nawet brzmi to spójnie i logicznie, można ogarnąć  👀  mrozisz sobie gotowe porcje i wyciągasz wieczorem ? Jak to w praktyce wygląda, masz na cały tydzień jedzenie ogarnięte  :kwiatek: ?

Chętnie spróbowałabym tego barfa, myślę że Jerremu bardzo by podpasowało pod katem zrzucenia kilogramów, ale przyznam... że mięso mnie obrzydza  😡  praktycznie nie jemy mięsa, jedynie jak w domu obiad jest w niedzielę. Nie lubię przygotowywać, bo mnie ta konsystencja obrzydza  🙇 

smartini ale kto tutaj pisał o psie trzustkowym, bo chyba mi umknęło ? 
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 maja 2020 14:40
Dobra, to tarczyca a nie trzustka, sorry. To z tego co widzę to wykluczenie laktozy/glutenu (więc barf akurat) + zwiększenie podaży węgli, z tego co piszą to 'niedoczynna' tarczyca lubi węgle 😉 takze warzywka w diecie wskazane. Standardowo to jest do 10% warzyw i 5% owoców ale w przypadku niedoczynności tarczycy można ten % jeszcze trochę zwiększyć
kolebka, jak jadę na gotowych mixach to wtedy zawsze kupuje batany 0,5 kg i mam pomrożone. Wyciągam sobie wieczorem do lodówki porcje dzienną i są na rano rozmrożone.
Jeśli jadę prawidłowym BARFEM to kupuję raz na miesiąc na rozbiórce ( są we wszystkich dużych miastach) mięso ( ono jest świeże wtedy) i podroby oraz np. kości mięsne ( teraz jesteśmy bez kości, bo przestał trawić w trakcie kontuzji po lekach prawdopodobnie) i też robię porcje na cały miesiąc do woreczków  i odważam odpowiednio osobno:
porcję mięsa, porcję podrobów, porcję kości.
Potem tylko wieczorem wyiągam po 1 rodzaju worka z każdej półki w zamrażarce i już, nawet mój mąż to ogarnia.
Suplementów to nie jest dużo: drożdże codziennie, algi ja daję co 3 dzień, codziennie olej i tran, zółtko.
Jak dawałam warzywa to zawsze jako 3 posiłek, ale jak jest karmiony do syta to warzyw i owcoów nie tknie, chyba, że z głodu.
Mój je 1300 gram porcji, czyli obecnie mieso z podrobami plus suple. Waży 36 kg.
Np. 5 dni mix brafiakowy,a  5 dni porcje z rozbiórki.
W ten sposób mój wygląda dobrze, bo mixy są zawsze tłustsze niż mięso HG.
Twój jeśli jadłby mięso z rozbiórek to bankowo schudnie od razu po 3-4 tygodniach , bo tylko mój chudnie ekspresem  😉
🚫 Mam prośbę korzystajcie ze skracania linków bo rozjeżdżają forum na tel  🙁
Dla przypomnienia:
-symbol ziemi: [url*]#[/url]
-zamiast * wpisujemy =link
-zamiast # nazwę dla linku, np.klik
dobby, madmaddie, Perlica
On jadł te najgorsze batony z marketu, a ich skład to masakra... Także zmienić trzeba, może rzeczywiście na te lepsze batony, spróbujemy, dzięki za rady  :kwiatek:
chomcia, do mnie piszesz? Zazwyczaj używam tej funkcji jak daję długi link, ale pisałam z telefonu i uznałam,  że krótkie są , bo mi się nie rozjechało. Poprawię wieczorem. Przepraszam.
Perlica tak ten post pod postem kolebki z linkiem z zooplusa  :kwiatek:
Musiałabym dać Ci ignora, żeby przeczytać co piszecie  😁
chomcia, Będzie Pani zadowolona  😂
Poprawione  😉
Dzięki  :kwiatek: żeby nie było takiego off topa to tak z ciekawości - jak radzicie sobie z BARFem na wyjazdach? Przechodzicie na jakieś puszki? I jeśli ćwiczycie coś z psem to czym nagradzanie?

kolebka psi Forthyron nie ma w składzie laktozy, Euthyrox ma - może to robiło różnice i warto mieć to na uwadze  😉
chomcia, na wyjazd weekendowy zabieram mixy Barfiaków,  są tak zamrożone że spokojnie dojadą zamrożone do miejsca docelowego gdzie przekładam do zamrażarki. Zawsze można przejść na puszki także.
Nagrody to u mnie przysmaki z suszonego mięsa, ale kupne lub Haringo.
smartini właśnie nie wiem jak to jest z psami tarczycowymi i węglami, mam u ludzi trzy przypadki niedoczynności tarczycy, gdzie na spadek/utrzymanie wagi i poprawę samopoczucie pomogło totalnie zmniejszenie węgli, siostra jest na keto i nigdy nie czuła sie lepiej jak teraz  👀 
Na razie dostanie GranatęPet, dzisiaj przychodzi paczka i będziemy stopniowo się przestawiać.

chomcia  ooo dziękuję, czyli jest różnica  :kwiatek:

Perlica bardzo dziękuję za praktyczne opisanie karmienia mięskiem, chyba spoko to masz ogarnięte bo nie brzmi skomplikowanie  :kwiatek:  Masz osobną zamrażarkę na to ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 maja 2020 07:59
kolebka, tylko że psy mają inny metabolizm i inaczej trawią, szczególnie węgle, niż ludzie 😉 poczytaj na barfnych korepetycjach, jest całkiem sporo ludzi z psami tarczycowymi

ale czytałaś jak psa przestawić na barf?
smartini na razie przestawiam psa z Doliny Noteci na Granatę Pet  😁  na barfa na razie się nie decyduję, bo tak jak pisałam - mieszkam w domu rodzinnym jeszcze i nie mam kontroli nad jego żywieniem. I co z tego, że się naczytam jak to zrobić, przygotuję porcje i się narobię przy mięsie, jak pies zje chleba z pasztetem  🤔wirek:
Jak będziemy na swoim, to się zastanowię nad jego żywieniem; może tak być, że dobra mięsna puszka bez podjadania w ciągu dnia załatwi sprawę nadwagi.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 maja 2020 08:10
kolebka, ok, to przestawianie tak górnolotnie zabrzmiało, myślałam, że się jednak zdecydowałaś 😉 do zbijania nadwagi na pewno barf nie jest niezbędny, trzymam kciuki za chudnięcie 😀

A Kiełbaska pozdrawia z restauracji. Jedna z kelnerek zapytała, czy specjalnie go szkolimy żeby się tak słuchał w restauracji 😁



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się