Siodło skokowe

  angelika04 ja mam Ikonica (jakieś 2tyg ) Zdecydowałam się na to siodło właśnie z powodu młodego konia i możliwości jego dopasowania bez konieczności wysyłki. Jak na razie jestem bardzo zadowolona, siodło leży dobrze, kontakt z przedstawicielem na duży +

jaki masz model i jak wybierałaś ?
pytam bo okazuje się ze żeby ktoś przyjechał w okolice warszawy to muszę sam sobie najlepiej zamawiać siodła testować i wybrać . a ja potrzebuje kogoś kto wybierze odpowiedni model pod konia a potem bede wybierać dla siebie.
Ile kosztuje dopasowanie Erreplus pod konia? Czy nie ma żadnych widełek i to kwestia indywidualna?
Mam konia  z plecami prostymi jak stół. Obecnie raz w tygodniu skaczemy w starym prestigeu apallosa, ktore trochę  unosi  sie tylem, poza tym koń  już  wyrósł z łeku.
Wymyslilam, ze przetestuje inne prestige, bo jest mi w nich wygodnie, jednak  po dwoch modelach Roma Jump i Verseilies zaczynam sie zastanawiać, czy ta marka jest dla nas. W Romie dobrze mi się  siedziało, ale w kłusie mocno mnie scigala, to drugie leżało  lepiej, ale również  podnosilo się  tylem no i troche mi brakowało  klocków  z przodu.  Oba mialy ten sam rozstaw łęku.  Czy znajdę  w tej firmie model z prostym panelem? W jakie marki i modele celowac?
whisperer13, przy plecach prostych jak stół to należysz do grona szczęściarzy ( mój koń na szczęście też), leży każde standardowe CWD, Devocoux. Masz opcję używek u producenta z darmowy teraz aż 60 dniowym testem. Bardzo polecam obie marki, dobry kontakt , szybka przesyłka, siodła sprawdzone w warsztacie i jeszcze gratisy 😉
whisperer13, celowałabym niezmienne w Meredith
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 maja 2020 15:33
Hej! Dawno nie zaglądałam na forum. Ostatnio trafiłam na siodła acavallo i zaciekawił mnie ich system dopasowania terlicy:
. Czy ktoś miał z tymi siodłami styczność ? Warte inwestycji?
Ma ktoś któryś z nowych modeli daw-maga? Dragon, papillon, mirage albo clear jump? 😀 Wyglądają ciekawie, zastanawiam się jak w użytkowaniu wypadają? 👀
od wszystkich pasowaczy siodeł słyszę, że te siodła (DAW-MAG) są krzywe i nie nie warto kupować, czy to możliwe, żeby marka pozwoliła sobie na takie "niedopatrzenie" ? Czy ta opinia dotyczy tylko starszych modeli ? Macie jakieś opinie?
Umarłam, co to jest Wasyl design w nowych modelach Daw Mag ? 😂
vissenna   Turecki niewolnik
23 maja 2020 22:15
Umarłam, co to jest Wasyl design w nowych modelach Daw Mag ? 😂


Wasyl to jest ksywka któregoś z naszych czołowych soczków, ale nie pamiętam którego...
Ja mam doświadczenie tylko z Daw-magiem GP, ale mnie się w nim źle skacze, pojeździć się da ale po płaskim  😉
Moon   #kulistyzajebisty
24 maja 2020 07:32
vissenna, Łukasza Wasilewskiego zapewne 😉
A mnie się w GP lepiej skacze niż jeździ po płaskim 😉 ale najważniejsze, że jest dobrze dopasowane do konia i nie ma żadnych bolesności grzbietu.
vissenna, Wiem kim jest Wasyl, ale pytam co to jest Wasyl Design w siodle Daw Mag ?  😁
Gillian   four letter word
24 maja 2020 08:28
Tandetne cekinki na wściekłym różu i błękicie 🙂 0\10 i dziwię się, że ktoś ten szajs firmuje swoim nazwiskiem  😁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 maja 2020 11:29
Gillian jeżeli przychodzi do Ciebie producent z propozycją współpracy przy nowym modelu i za to dostajesz nowy sprzęt zrobiony stricte pod siebie to wielu się godzi. Tak jak jest model Mściwój Kiecoń (którego zresztą sama używam). To jeźdźcy mówią producentom jakie siodło by chcieli i takie się je produkuje. W modelach Wasyla jedno było pod niego a drugie pod żonę. Dodatki to kwestia gustu i klient może z nich zrezygnować.
Poszerzał ktoś może siodło Prestige? Mam Mereditkę ( chyba z 2016 r) z rozstawem 34 , chciałabym docelowo poszerzyć tak o 2 rozmiary. Czy to jest w ogóle wykonalne w tym modelu? Jeżeli tak to gdzie uderzać?
Naginiii, do Equishopu. Bez problemu wszystko robią 🙂
Naginiii, z tego co pamiętam to rotacje łękiem Prestige są bezpieczne o 3/4 rozmiary od pierwotnego. Nie jestem tylko tak na sto procent pewna czy to było 3 czy 4. Musisz zapytać źródła.
Equishop się tym zajmuje i robi to bardzo sprawnie.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 maja 2020 21:50
Bruno Delgrange Partition. O co chodzi w róznych kolorach znaczka? Wedlug strony producenta kolor zalezy od modelu, ale w ogloszeniach niby same Partition, a kazdy ma inny kolor.
domiwa, zamawiasz  jaki chcesz kolor
Czy siodło faktycznie ma znaczenie przy wyższych skokach? Obecnie skaczę do 1.2m i na GP jest ok, ale zastanawiam się czy przy wyższych przeszkodach nie lepiej jest zmienić siodło na jakieś z lepszej półki? Czy to faktycznie ma znaczenie dla komfortu jeźdźca? Przyznam, że przy 125 zaczynam mieć problem z pewnym utrzymaniem się w siodle i nie wiem czy to kwestia moich braków na tej wysokości czy siodło jest za słabe?
mindgame, jak siodło może być za słabe?
GP to raczej mocno zabudowane siodło z tego co wiem ( choć nie siedziałam).
Ja jestem fanką francuzów, ale nie odczuwam różnicy niezależnie ile skaczę, albo mi siodło pasuje na każdej wysokości albo mi nie pasuje wcale na każdej wysokości.
Perlica, no siodło może lepiej lub słabiej trzymać. Może pomagać, albo przeszkadzać. Nie mam doświadczenia na skokach 130+ dlatego pytam 🙂
mindgame pożycz sobie na którąś jazdę siodło, które nie jest tak zabudowane np. CWD i zobacz jak Ci się będzie skakało. Generalnie przesiadając się z GP na np. CWD będziesz miała wrażenie, że nic Cię nie trzyma bo poduszki są inaczej ułożone. Metoda prób i błędów  🙂
mindgame, ja też nie ma doświadczenia na wysokościach 130+, najwyżej jechałam MR.
Nie mniej jeździec skaczący konkursy 140 nie zmienia siodła , tzn. zmienia zależnie od konia, a nie wysokości.

Siodła z lepszej półki, np. CWD , Devo, Butet, Bruno nie są bardziej "Zabudowane", ale na pewno są bardziej komfortowe już po płaskim i na skokach niż Daw Mag, jednak nie wiąże się z trzymaniem, a wyważeniem siodła, terlicą, konstrukcją itp.
Jak pisze dariamajka, siodła tego masz mniej, mają bardziej płaskie siedziska ( wysoki tylny łęk może pchać w tyłek na skoku) , ale nic cię nie trzyma i nie ogranicza.
Jeśli masz takie odczucie to:
1) może nie masz siodła w równowadze na koniu po prostu?
czyli GP może trochę utrudniać skoki np wyższym tylnym łękiem. Ja mam model z siedziskiem klasycznym, nie płaskim, i zauważyłam, że już na 120 czasem mi łapało tył kurtki w skoku.
Ogólnie siodło jest dopasowane do konia, ale czy nie ma jakiś braków w równowadze siodła przy takim skakaniu to trudno mi powiedzieć, nie zauważyłam.
mindgame, wyższym tylnym łękiem na pewno może jak sama zauważyłaś, ale raczej niczym innym.
Pewnie ma więcej pod nogą, więc daje mniej swobody w ułożeniu łydki, kolana w porównaniu do siodeł typowo płaskich.

Ja ma teraz Devo i akurat mój egzemplarz jest zdecydowanie bardziej płaski niz CWD ( mam na myśli klocki, poduszki kolanowe), ale siedzi się fajnie niezależnie czy niżej czy wyżej, choć po CWD musiałam się przyzwyczaić , bo pierwsze uczucie było : wypadnę na skoku  🤣
no właśnie zastanawiam się, czy zmieniać siodło czy to kwestia moich braków w umiejętnościach. Bo jak bym miała skoczyć 140 to mam wrażenie, że nie tak szybko wróciłabym do kontroli po skoku.
mindgame, przetestuje, to nie kosztuje nic i będziesz mieć porównanie.
Ja bardzo polecam Cwd model Se02 szczególnie.
Może na wyżej się spinasz, zakleszczasz i przez to usztywniasz i takie wrażenie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się