Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Jak prowadziłam jeszcze funpage na facebooku to ludzie do mnie pisali, czy nie zasponsoruję im nagrody w konkursie 😉
Najlepiej jakiegoś Eskadrona  🤣
W zamian dostałabym "suuper promocję swojej stronkiii"
Mi chodzi ogólnie o taką wyjściową gotowość do zapłacenia podanej ceny - tzn uznaję, że przedmiot/zwierze jest tyle warte
O właśnie i tu jest meritum sprawy 😅
Dobra kończę już pisać, bo to akurat nadaje się do wątku z kupnem/sprzedażą koni

edit. poprawiłam cytowanie
anetakajper   Dolata i spółka
14 maja 2020 09:12
https://www.olx.pl/oferta/kon-kwpn-walach-paszport-niemiecki-CID103-IDEUaF3.html#3297f0f033
Najważniejszy paszport niemiecki  🤔  a koń głodzony!
rudziczek   Małe i duże.
14 maja 2020 09:48
Mnie zawsze zastanawia, że ludzie się takich koni nie wstydzą. Bo mnie by było zwyczajnie wstyd.
Powiedzmy, że koń przyjechał tai chudy tydzień temu, trzeba go szybko wystawić. Szczerze: wrzuciłabym zdjęcie samej głowy albo w derce (i oczywiście "wspaniałego" czerwonego paszportu). Jakby ktoś dzwonił i chciałby umówić się na oglądanie to uprzedziłabym, że koń jest w niewyjściowej kondycji, a zdjęcia w pozycji zootechnicznej wysyłam na życzenie.
Jeśli koń mieszka w tej stajni dłużej i tak wygląda to ogólnie masakra. Bo albo jest coś z nim nie tak, albo jest źle karmiony, albo jedno i drugie.

To, że ktoś, kto żyje z koni wrzuca takie zdjęcie w ogłoszenie jest bardzo smutne, bo znaczy, że ten ktoś nie widzi w tym nic złego.
Kastorkowa   Szałas na hałas
14 maja 2020 09:55
Pan to większość ma takich chudych w ogłoszeniach. Wszystkie co mają widać aktualne zdjęcia.
Brak mu muskulatury, do tego jest ogolony, ale żeby od razu twierdzić, że głodzony...? to śmiałe stwierdzenie. Różne zdarzają się historie. Niektóre konie pod wpływem stresu i ograniczenia treningu potrafią szybko spaść z masy. Ja bym tak szybko nie oceniała...
anetakajper   Dolata i spółka
14 maja 2020 11:03
https://www.olx.pl/oferta/kon-ogier-fryzyjski-CID103-IDEUbNx.html

Ten też golony i bez muskulatury . Nie mam więcej pytań  🤔
Ten fryz... na początku myślałam, że młodziak bo taki drobny
anetakajper i jeszcze do tego "możliwość stanówki"  🤔 😵
Do mnie na przykład hurtowo wypisują influłenserki, żebym im zabawki za darmo dawała 😀


A to chyba bidę mają, jak same piszą i wyszukują 😀
Przecież to firmy "same je znajdują"  😁 😁 😁 😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
15 maja 2020 13:21
Co prawda nie ogłoszenie, ale zaintrygowało mnie sposób w jaki ten zawodnik trzyma wodze. Jestem za cienka w uszach oczywiście, żeby oceniać, ale ten przejazd jakoś wyjątkowo nie wyglądał fajnie od momentu wjechania na parkur 🙂
(od minuty 12:13)
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
15 maja 2020 13:29
Hermes, nie ocenię, ale tutaj też jechał z ręką wyżej (inny koń), natomiast obrazek już ładniejszy:
vissenna   Turecki niewolnik
15 maja 2020 13:53
Facet jest wysoki, koń z drobniejszych. Przypuszczam, że łatwiej mu się "złożyć" do skoku nad przeszkodą kiedy rękę już ma wysoko i z przodu...

Dlaczego patrząc na post Hermes od razu wiedziałam, że będzie to jakiś Włoch?  😁

EDIT: Poszukałam trochę o nim i tu w wywiadzie wyjaśnia o co mu chodzi: https://www.worldofshowjumping.com/WoSJ-Exclusive-interviews/WoSJ-Exclusive-Luca-Moneta-I-make-compromises-with-my-horses-we-are-partners-work-together.html

Z jednej strony koniom krzywda się nie dzieje, z drugiej ma trochę odpał sznurkersowy, bo udostępnia na swoim FB posty o szkoleniach z Lindą Parelli...  🙄
Jego mniejsze konie maja po 164-165cm, po proporcjach patrzac zawodnik jest z kategorii 185cm+ - z wlasnego doswiadczenia wiem, ze w takim zestawieniu trudno jest sie znalezc z reka "przepisowo" dlon nad klebem 😉 zwlaszcza skaczac.

Z drugiej strony taki Jur Vrieling, Jeroen Dubbeldam czy Marc Houtzager nie maja z tym problemow, ale nie kazdy jest od razu top of the top :P

Filozofia i sznurki mne malo bola, bo 90% jego przejazdow oglada sie spoko, zeby jezdziectwo tylko takie bolaczki mialo 😁
Ten koń z nagrania jest maleńki jak na takie parkury,  ma 160 cm w kłębie.
usunięty
15 maja 2020 16:48
https://m.olx.pl/oferta/konik-po-koniku-polskim-CID103-IDEWLaQ.html?reason=hp|newest_curated_personalized

Dziewięcio miesięczny zrebak zaczynający pracę na lonży ... 😲
Ten koń z nagrania jest maleńki jak na takie parkury,  ma 160 cm w kłębie.


Jak na takiego kucyka to dobrze wymiata
szacun! Wymienieni przeze mnie holenderscy zawodnicy maja jednak wieksze kucyki na takie konkursy 😉
https://ogloszenia.re-volta.pl/przyszlosciowa-klacz-do-sportu/o/266712/
Przestrzegam osoby, ktore chcą oszczędzić sobie marnowania czasu na oglądanie tego konia. Nie chce pisać publicznie, więcej info udzielę na priv
wygląda całkiem interesująco 🙂 szyja chyba trochę "złamana", ale ogólnie chwyta za oko. A to skoki to jak photoshop? 😉
Chodzi o kwestie zdrowotne
https://ogloszenia.re-volta.pl/tanges-aa/o/269017/

Rozwalające się siodło, linka zamiast wodzy i oczywiście ganasz = koń za 12500zł  🤬
desire   Druhu nieoceniony...
24 maja 2020 07:21
W koncu mniej doswiadczeni musza sie liczyc z tym, jak tska praca moze wygladac 😉
Ja od dawna nie widzę zdjęć w ogłoszeniach, co z tym zrobić? Używam Chrome....
vissenna   Turecki niewolnik
24 maja 2020 13:46
Ja od dawna nie widzę zdjęć w ogłoszeniach, co z tym zrobić? Używam Chrome....

Wyloguj się, wyczyść cookies i zaloguj ponownie.
Nie podziałało  🙁 od tygodni tak mam, w ogłoszeniach jak wejdę na konkretne to nie widzę zdjęć tylko białość..
Meise

Na telefonie czy kompie?
Zainstaluj inną przeglądarkę jeszcze i przeskanuj porządnie antywirusem sprzęt.
Chciałam napisać, że tylko na kompie, ale weszłam na tel i.... to samo  🤔

Ale dziwne. Tu jestem zalogowana, na tel chciałam przejrzeć jako niezalogowana i też jajo... hmmmmm.
desire   Druhu nieoceniony...
24 maja 2020 20:30
Meise, miałam ten sam problem i pisałam w tej sprawie poprzez formularz. Jedziesz na sam dół, klikasz w "informacje i regulaminy", potem w kontakt i przyjdzie Ci odpowiedz na maila. To chyba jakis błąd, mi wcześniej na adroidzie nie działało, zgłosiłam, administrator mi odpisał dość szybko, a nic co ecześniej robiłam nie skutkowało(wyczysczenie pamięci podręcznej, ciasteczek, aktualizacje). Problem zniknął u mnie paru dniach, po kontakcie z adminem. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się