ciąża, wyźrebienie, źrebak

Asiaj, Maja Kotonska jest z Grudziądza i jeździ do Kwidzyna
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
22 maja 2020 13:11
tajnaa, wow, niby niecałe 20 dni różnicy między zdjęciami, a widać jak szybko rośną 🙂 Dla mnie wszystkie źrebaki to takie "pająki", ale faktycznie ogierek ma tutaj proporcję "jestem nogami" 🙂

To kilka klaczy jeszcze potrzyma w napięciu 😀 Mnie trzyma napięcie-stres przed USG, a bardzo zapeszać nie chcę... 😉
Już rozmawiałam z P.Anią Nowakowską (dzięki domiwa!!), mówiła że miała przypadki ciąż gdzie pęcherzyki pękały po 3 dniach od inseminacji dopiero, szanse są bardzo małe ale SĄ  🙇 więc małe pocieszenie dla mnie. Powiedziała by dzisiaj zbadać czy w końcu pękła i poczekać, za 15 dni zbadać na ciążę.
Czekam na weta (od bydła więc znowu) jak na zmiłowanie i nie ukrywam stres jak cholera  ❗ ❗

ogurek rzeczna odpada

vissenna   Turecki niewolnik
22 maja 2020 14:58
asiaj pocieszę Cię. w przypadku mojej kobyły było 4 dni!
Kobyła miała idelalnie przed pęknięciem inseminację. Na obrazie widać było idący daaaleko dalej następny pęcherzyk. Wetka szacowała, że 4 dni różnicy jest. Zdecydowaliśmy zalewać, bo kobyła ma 20 lat i w zeszłym roku jałowiła. To już jej ostatnia szansa na zaźrebienie. No i zapłodnione zostały oba jajeczka. Co prawda wybrałyśmy ogiera co w tym roku rozpoczął karierę hodowlaną, młodziutkiego, tak żeby miał super jakość nasienia (nie był prze... eksploatowany 😉 ) No i nasienie jak widać silne 😀
visenna dzięki są słowa pocieszenia  :kwiatek: , czekam na weta... wrzodow żołądka dostanę chyba
My dziś po zastrzyku - w czwartek badanie i decyzja kiedy zalewanie. Niech już będzie po...  😵
Euphorycznie widzę że ty też czekasz, ciągłe czekanie wykańcza psychicznie  😉

My po kolejnym USG, wet powiedział ze wg niego pękła wczoraj wieczorem albo w nocy, to by wychodziło 2,5 doby po inseminacji. Więc nie pozostaje nic innego tylko czekać teraz i zbadać za 15 dni...
asiaj to prawda chociaż teraz to już chyba przynajmniej do zalania dojdzie, nie?  👀
Już sama nie wiem czego się spodziewać po tej mojej córuni jedynej... 😜
asiaj to prawda chociaż teraz to już chyba przynajmniej do zalania dojdzie, nie?  👀
Już sama nie wiem czego się spodziewać po tej mojej córuni jedynej... 😜


oby doszło tego ci życzę !

A ja czekam na źrebaka i doczekać się już nie mogę  👿 wiem że to dopiero 3 dni po terminie no ale kobyła to chyba sobie na wstrzymanie wzięła... No nic się nie zbiera  😵
Tegoroczne źrebaki w wątku arabskim
Malina_M, a wydzielina cyckowa?
Malina_M, a wydzielina cyckowa?


Dziś próbowałam lekko zdić to raczej taka  lekko podbielona woda, mleko to na pewno jeszcze nie jest.
To już blisko, one chyba zazwyczaj rodzą przy przybielonej, mętnej wodzie. Mało klaczy ma chyba takie stricte mleko.
Wczoraj wieczorem miałam nadzieję że już coś będzie. Strasznie się po kolacji kręciła po boksie, kładła, wstawała, grzebała. Wyglądało to nawet trochę jak objawy kołkowe. Po pół godz się uspokoiło i spokojnie przespała całą noc. Ja praktycznie nic nie spałam, ciągle zerkałam na podgląd z kamery. Dziś jest normalnie, zjadła śniadanie i poszła na trawę... No nie myślałam ze mnie to będzie tak stresować... Fotki dzisiejsze. Myślę że jeszcze trochę mnie przeciągnie 😵
Cycki ma eleganckie, ale srom wygląda jeszcze na krótki. Chyba, że zestresowała się podniesieniem ogona.
E: Wpadam z fotkami dzieciaków.
Chłopak ma 4 dni, chodzi częściej na dwóch nogach niż na 4, diabeł straszny  🤣


Klucha to maskotka 🙂 Zaraz stuknie jej miesiąc.

Ramirezowa   Ania i Urania !
25 maja 2020 09:19
tajnaa dzieciaki cudne, ale chłopak wyjątkowo  😍

Malina_M pokaż mamuśkę ciężarówkę  😉

my też podaliśmy hormon w czwartek i czekamy... pierwiastka nasza, jeszcze średnio współpracująca przy usg  🤔
Ramirezowa moja też pierwiastka ale na szczęście usg chyba nawet lubi bo grzecznie stoi.  😁
Ja się cieszę, że nie muszę przechodzić stresu związanego z czekaniem na nasienie itp.
Chyba zmęczyłam sie czekaniem na źrebaki.
Mój mój chłopczyk, nie wiadomo czy będzie skoczek po tacie czy ujeżdzeniowiec po mamie. Obie dziedziny mu wychodzą.
Tu rzadkość, bo z mamą. Wcale się jej nie trzyma.

Ciąg w powietrzu?


😀


tajnaa ale masz pięknego modela i dryg do robienia zdjęć w locie 🙂

Malina_M obstawiam że każdy się stresuje (mniej lub bardziej) przed porodem. Trzymam kciuki 🙂
tajna no serio jest absolutnie przezajebisty
asiaj Zadzwoń do doktora Andrzeja Rasia. Wszystkie ciąże mi prowadzi. Wszystko wylicza co do dnia. Inseminuje również.  Pani Mai z Grudziądza nie polecam wcale..
Dopisuję się do wątku, właśnie jesteśmy po badaniu w 18 dniu od inseminacji i udało się  💘
Chwyciła za pierwszym razem  😀
IskraADHD, Gratulacje! 🙂
faith, Dziękuję 🙂
Malina_M, jak tam sytuacja?
asiaj, Znalazłaś kogoś do inseminacji?
nokia6002 słyszałam również dobre opinie na temat Pana Rasia ale on chyba z olsztyna? nie wiem czy dojezdza w okolice..
tajnaa Rozmawiałam wstępnie z Panią Anią Nowakowską - ta dojeżdża do Grudziądza (40 km ode mnie) wiec całkiem blisko i ma bardzo dobre opinie! Więc obstawiam ją jak przyjdzie czas. Puki co czekam do 5-6go czerwca - zbadam na ciążę choć obstawiam że nic z tego i zobaczymy co dalej..
Tak dojeżdża, ale trzeba baaardzoo często się przypominać i troszkę go przypilnować.
Dr. Nowakowska również jest świetna! Choć ja jej do rozrodu nie wzywałam, więc nie wiem jak w tych sprawach, we wszystkich innych zawsze mi pomogła  🙂
Trzymam kciuki!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 maja 2020 11:25
tajnaa, mamuśkami się nie zamienili, bo charakterki odwrotne jak rodzicielki?  😁  Model niezły z chłopaka!
Malina_M, kciuki zaciśnięte.
Popadało, trawa ruszyła. Może i kobyłki przyspieszą?
U mnie noc zleciała spokojnie. Wieczorem źrebak tak wariował w brzuchu kobyły aż miło było popatrzeć, jedynie "rodzicielka" mało była z tego zadowolona bo kopała tylnymi nogami w ścianę  😜 Wydaje mi się że się przestawił. Bo do tej pory miała ten brzuch rozepchnięty na boki (taka gruszka z niej była) a teraz jakby znikł... i jest bardziej obwisły. Za to cycki z rana to mega  😜 Takich wielkich to jeszcze nie było i są mega twarde, jak kamień, nawet strzyki się skróciły. Jednak wciąż leci z nich bardziej woda niż mleko , srom bez mian.
I jeszcze jedna sprawa, kobyła przestała mi wyjadać paszę, sieczkę zje ładnie, siano i trawę wcina. Owies z granulatem zostawia choć zmniejszyłam jej  do dosłownej garstki . Mam nadzieję że to spadek apetytu przed porodem a nie problem przez zęby, które miałam zrobić kontrolnie w lutym a postanowiłam przeciągną do po porodzie.

IskraADHD gratuluję udanego zaźrebienia

E. Zdjęcia
Cycochy już masz gotowe. Jaki kolor ma wydzielina?
Już bliżej niż dalej. Trzymam kciuki 🙂
nokia6002 z rana była wodnista
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się