Duszność

Witam. Mam problem. Koń często prycha. Ma częste gazy, ale najgorzej jest podczas jazdy koń w pewnym momencie zaczyna się dusić, aż uginają się pod nim nogi. Trzeba szybko odpinać popręg i ściągać siodło. Wiecie co to może być?
wątek zamknięty
Wiemy ze nalezy wezwac weterynarza.
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
25 maja 2020 16:38
Nalidej - a wezwałaś weta? Bo jeśli jeszcze nie wezwałaś to ja chyba wiem co mu na bank jest i to jest niestety choroba, którą coraz częściej można obserwować. To schorzenie nazywa się "właściciel bez serca" i Twój koń po prostu na to cierpi, skoro dusi się tak, że aż mu się nogi uginają i wciąż nie udzielono mu pomocy.
wątek zamknięty
Tyle wiem. Ale może ktoś spotkał się z czymś takim. Ona prycha tylko po założeniu maski przeciwowadom. Duszności też miała do tej pory 2 razy w ciągu jazdy.
wątek zamknięty
Darolga
Aż zaluje ze nie ma.re volta opcji "lubie to"  🏇
wątek zamknięty
Dziękuję za taką pomoc. Weźcie pod uwagę drogie Panie, że weterynarz nie zawsze przyjeżdża od razu. Tak jak napisałam wyżej koń prycha tylko po założeniu maski. Zadławił się dzisiaj. Natychmiast odpięłyśmy popręg i sciegnęłyśmy siodło. Po tym chodzi normalnie. Żadnego kaszlu czy duszności.
wątek zamknięty
Siodło i popręg nie duszą konia last time I checked.
Próbowałaś chociaż zadzwonić do weta i zapytać jego tak jak pytasz internet teraz?  👀
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
25 maja 2020 17:56
Idę po popcorn, zanim moderator wleci 😁
wątek zamknięty
I co to znaczy że 'prycha' też nie wiem przez neta - serio.  😜
wątek zamknięty
Weterynarz będzie jutro.

Zamykam wątek, bo dubel. Jeśli chcecie kontynuować dyskusję, to tutaj jest na to miejsce: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,138.7710.html

NalidejNie wiem jak bardzo trzeba być bez serca by jeździć na duszącym się koniu. Zwłaszcza, że napisałaś, że zdarzyło się to DWA RAZY. Tylko konia żal.
Viss Mod


 Brak przeczytanego regulaminu, dublowanie wątków.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.