ciąża, wyźrebienie, źrebak

ale sikało, czy kropla po kropli leciała?
Nie wiem jeszcze na ile wystarczy, mam monitoring od tygodnia, ale patrząc na aktualne zużycie powinno spokojnie starczyć. W aplikacji do kamery można ustawić nagrywanie np po wykryciu ruchu, ja mam te opcje wyłączone i mam podgląd tylko jak włączę aplikację.
Czy kamerka przesyła obraz rzeczywisty czy z opóźnieniem ? Jestem na etapie szukania kamerki do boksu do pilnowania kobyły, potrzebuje czegoś co bedzie działać dzieki wi-fi ( mam możliwość podłączenia modemu ) w nocy odpale sobie tablet i będę mogła obserwować na bieżąco. Dobrze by było gdyby podgląd można było udostępnić drugiemu użytkownikowi. Czy jest możliwe znaleźć coś takiego nie dość drogo ?
Ramirezowa   Ania i Urania !
26 maja 2020 08:02
Jest to możliwe, ja taką kamerkę kupiłam 2 lata temu. Przesyła obraz rzeczywisty, dobrze widać w nocy, działa na wifi i po ściągnięciu aplikacji może podglądać kilku użytkowników. Teraz niestety nie pamiętam już modelu ale koszt ok 200zł nawet nie wiem czy nie z przesyłką  🤣 w domu zerkne na model
Znalazłam taką
https://orllo.pl/obrotowa-kamera-ip-zewnetrzna-zoom.html
Później na pewno przyda się do innych celów
Ja mam kamery orlo i jestem bardzo zadowolona 🙂
Bywa Zmienna ta karema z twojego linku to taka bardziej na wypasie, trzeba pamiętać że im lepsza jakoś obrazu tym trzeba mieć bardziej stabilne i szybsze łącze. A do boksu wbrew pozorom nie potrzeba dużej rozdzielczości by obraz był zadowalający jakości.

U mnie coraz lepiej. Noc spokojna. Za to z rana zaglądam a tam kobyle mleko SAMO  💃 kapie z obydwu cycków. Srom też zdecydowanie bardziej wydłużony. Śniadania nie ruszyła w cale, tylko sianko skubała. Wypuściłem ją na łąkę by sprzątnąć boks, miałam ją zaraz zabrać ale ładnie się pasie więc zostawiłam. Mam nadzieję że nie wyźrebi się na trawie. Jak ją ściągnę na obiad to już chyba zostawię w boksie, nie będę drugi raz puszczać.
Kurczę najgorsze że mam dziś na 17tą ważne spotkanie, przełożyć się nie bardzo da a boję się jechać. W razie czego mąż będzie musiał robić za położną  😂 ale mam nadzieję że mnie poczeka. Fajny byłby prezent z okazji dnia matki jak by się jeszcze dziś wyźrebiła  😍
Malina_M, Wreszcie!!! Trzymam kciuki za bezproblemowy poród i zdrowego źrebola!!!
No i fotki od razu dawaj  🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
26 maja 2020 12:53
Znalazłam taką
https://orllo.pl/obrotowa-kamera-ip-zewnetrzna-zoom.html
Później na pewno przyda się do innych celów


Ja mam taką
https://allegro.pl/oferta/kamera-obrotowa-ip-wifi-zewnetrzna-full-hd-4x-zoom-8316427301

i jest spoko, do zestwu trzeba wziąć zasilacz i kartę SD, wszystko widać na aplikacji (można zainstalować na kilku telefonach i podglądać). Minusem jej jest czujnik ruchu i trzeba wyłączyć detekcję ruchu bo się przestawia niepotrzebnie.
Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedz  🙂
A używa ktoś kamery GSM i może mi polecić?  👀 Czas zainstalować w boksie, a nie mam jak tam podłączyć modemu.
😅 😅 😅 mam klaczkę  💃 💃 💃
Malina_M
Gratulacje  😍
Pokaż pokaż pokaż  😀

Ale masz piękny prezent na dzień mamy
😀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 maja 2020 22:44
Malina_M, bajka! Trzymajcie się zdrowo 🙂
Ramirezowa   Ania i Urania !
26 maja 2020 22:47
Malina_M Gratulacje  😅 pokaz maleństwo  😍
Niby fajnie ale jest problem z piciem. Mała nie chciała za bardzo wstawać, niby próbowała ale nic z tego nie było. Po 1,5 godz jej pomogliśmy przytrzymując zadek. Teraz chodzi ale napić się nie może. Kobyła nich ją liże i do cycka popycha ale kręci się w kółko. Próbowaliśmy jakoś to ogarnąć trzymając klacz, podstawiając źrebaka.ale nie szło. Zdoiłam jakieś 200 ml i dałam z butli. Teraz dam im spokój wstanę za 2 godzin i zobaczę jak sytuacja. Padam...

E. Jest Ok Pije

E. Nie jest ok... Od 6 rano próbowałam ściągnąć jakiegoś weta do źrebaka, będzie po ,9 tej. Trzymajcie kciuki, nie wygląda to najlepiej  😵 😵 kurczę myślałam że mój pech odnośnie koni w końcu mnie opuścił...
Malina_M, gratulację!!!!!! ale ładnie malowana!
Malina M, śliczna, oby wszystko bylo ok.
Malina_M, piękna! trzymam kciuki!!!
Moja dopiero po 4h chyba sie napiła, bo taka była melepeta, ze trafic do cycka nie mogła. Będzie dobrze! Trzymam kciuki!
Malina_M śliczna mała - trzymam kciuki!
Malina_M oby wszystko było OK !! Trzymam kciuki !!
anetakajper   Dolata i spółka
27 maja 2020 09:27
Malina_M powodzenia! na pewno będzie dobrze
vissenna   Turecki niewolnik
27 maja 2020 11:25
Malina_M Fajnie malowany pająk!

Kto następny "z terminem"  👀
Z piciem to się mała ogarnęła do 3 w nocy. Ale jak się obudziłam przed 6tą i zobaczyłam na kamerze że chodzi po boksie z podniesionym ogonkiem, napina się i robi "uśmiechy" to wiedziałam że coś jest nie tak, nie sądziłam że zobaczę coś takiego.



Tak bwyglądał srom źrebaka. Masakra  🤔 w nocy było wszystko ok a tu taka niespodzianka. Oczywiście problem z dodzwonieniem się do veta... Ale jakoś się udało. Strachu było co nie miara ale nie jest tak źle. Srom ma uszkodzony, jest mocna opuchlizna i dlatego tak to wygląda. Nie mamy pojęcia jak to się stało. Przypuszczamy że może kobyła niechcący ją nadepnęła... Małej zblokowała się też troszkę smółka i stąd te napinanie. Mała lewatywa, leki i źrebak jak nowy. Tylko o tą spuchniętą śluzówkę musimy teraz dbać.

I pierwsze promyczki słońca

Malina_M  🤔 omatko sama pewnie dostałabym zawału widząc coś takiego - nie zazdroszczę!
Ale bardzo, bardzo się cieszę, że to jednak nie taka tragedia na jaką mogło wyglądać! Super maluch.  :kwiatek:
Konie potrafią.....
Znam przypadek, że jedna kobyła kopnęła drugą w srom wkładając nogę do środka i rozwalając ścianę pochwy.
Malina_M, Za parę dni śladu nie będzie. Zdrowia dla małej 🙂
Tymczasem o podobnej porze, dokładnie miesiąc temu przyszla na świat moja mała melepeta o charakterze ślązaka za co Bogu dziękuję.
tajnaa patrząc na zdjęcia twoich źrebaków to ja z moim wpadam w kompleksy  😂 no cóż natury nie oszukasz ale kochać będę jak swoje  😍 no ale przynajmniej nogami całkiem zgrabnie macha  🤣
To hodowanie to ciężka sprawa  🙄 dzisiaj Siwa znalazła na pastwisku męża, powoli wchodzi w ruje, badałyśmy ją, w poniedziałek rano znów zbadamy i o ile raczy poczekać to we wtorek będziemy inseminować, ale to dowiemy się w poniedziałek rano...  🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 maja 2020 21:13
Malina_M, uff - niezła przygoda!  😲
tajnaa, charakter po tatusiu poszedł?

Moja ma na 23-go. Ostatnio natłok zajęć i nawet w cycki nie zaglądałam. Dzisiaj (313 dzień) duże twarde, ledwie palec wsadziłam pomiędzy. Produkcja się rozwija prężnie, może młode się pośpieszy  😜
Malina - cudowna klaczka, rude najpiękniejsze  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się