Ochraniacze

Ja też w megnetyki nie wierzę. W sensie w te o stałym polu magnetycznym. Te ochraniacze PE wyglądają ciekawie 😀 Ja mam Torpole bo są w środku wełniane, a wełna to bardzo fajna termoregulacja 😀 oddycha, a jednocześnie grzeje.

Ja je lubię też, bo te wkładki są na rzep. Jak mi się koń naderwał, szalejąc na padoku i go kilka tygodni zawijałam w Altacet, to mi serio życie uratowały, a na pewno częściowo jego nogę. Gaza, stretch, ochraniacz i do rana ideolo, mimo że to trzeba było zalewać, co sprzyjało rolowaniu się.
Ja też w megnetyki nie wierzę.

Też nie wierzyłam, póki nie zaczęłam używać na schorowanych nogach emerytki 😉
Ja też nie wierzyłam, póki nie zobaczyłam nóżek jak żyletki mojego konia po użyciu 😉
_Gaga, używałam na nie jednych nogach "z problemami" i nie zauważyłam żadnej różnicy. Nie doszukałam się też żadnych badań które by potwierdzały lecznicze działanie magnesów. Większość producentów nawet nie podaje informacji jaką one mają siłę.  Ale jeśli służą to tylko na plus 😉
Ja do tej pory jestem ciekawa z jakiego powodu to działa. Na mojego nie działa kompletnie. Już lepiej działa wcierka plus zwykły ochraniacz stajenny. Ale znam konia, na którego działa mega. I nie jest to kwestia, że w ogóle coś ma na nogach, bo właścicielka zakładała także te same ochraniacze tylko z wkładką bez magnesów i... zdziwko. Bo u niego magnesy robią ogromną różnicę.
Akurat na ochraniacze stajenne dość rzadko są promocje jak na standardy PE, ale myślę, że z miesiąc i się jakieś -20% trafi.

Sprawdzałam czy podają w PE moc (500 Gauss każdy z 16 magnesów) i widzę że są właśnie w promocji 😉

epk u mnie różnica: wkładka z magnesem i wkładka zwykła jest kolosalna. Nie mam pojęcia jakież to magiczne działanie ma kilka cienkich blaszek wszytych w materiał a w "lewoskrętną witaminę c" nie wierzę 😁 ale magetiki serio na 22 letnie nogi Byśki , nogi z porwanymi międzykostnymi - działają cuda 😍
Drugiego konia też w to czasm ubiorę - efekt ten sam. Ale i widziałam konie, na które totalnie nie zadziałało
No na mojego nie działa. Kompletnie. Ale akurat to koń, na którego mało rzeczy działa a niektóre nawet jak działają, to w mało standardowy sposób 😉
Czasem wystraczy wiedzieć że jest efekt 😀

ale tak z czystej ciekawości, widze że juz da się więcej informacji wyciągnąć od producenta niż kilka lat temu xD

Veredus: chraniacz posiada 40 mocnych magnesów neodymowych na parę, które wytwarzają pole magnetyczne o natężeniu 2400 Gaussów każdy
PE: 16 magnets, Each magnet is a 600 Gauss high energy flexible ferrite magnet with 50mm plume field zone. Plume zone???
Equick: Magnesy N35... no i to tyle info dla laika 😀 (które wytwarzają najsilniejsze pole magnetyczne wśród wszystkich znanych nam magnesów.) ale ile ich jest i co to za pole to no.. nie wiadomo xD
Torpol: Magnesy: 6 neodymowych aktywatorów magnetycznych (NMA) o mocy 3650 Gauss /szt., 4 neodymowe aktywatory magnetyczne (NMA) o mocy 3650 Gauss /szt., zabezpieczone folią PVC, umieszczone na wysokości koronki
To jest ich 10? Czy ile?

Kentrucky ma też ochraniacze Recuptex , mój przerośnięty mamut z nadwagą ma wiecznie popuchnięte nogi, miałam różne ochraniacze-back on track, magnetyczne, "podczerwone" i to jedyne, po których widzę wyraźny efekt. Zamówiłam też derkę zachęcona działaniem ochraniaczy, dam znać jak się sprawuje.
Jak wam się sprawują ochraniacze kolekcyjne Eskadrona na dłuższą metę? Słyszałam opinie, że są nie za bardzo, ale w stajni parę osób używa i wyglądają nawet dobrze. Tylko, że wszyscy je mają dość krótko jeszcze. A zaczęły mi się na moje nieszczęście bardzo podobać. 🤣
Udało mi się dorwać magnetyki na zady zandony, ot zwykłe skorupki skokowe tyle że z magnesami. Po 2 tygodniach używania na treningi zeszła kobyle z nogi "opuchlizna" po starej kontuzji 👀 aż nie wierzyłam i żałowałam, że zdjęć przed nie zrobiłam, bo nie spodziewałam się w sumie żadnego efektu  😎 mam też Veredusy na stawy skokowe, ale tam nie zauważyłam aż takiego spektakularnego efektu 😉
hej! Jakie dość tanie ochraniacze polecacie? York Vena? Horze protec? Horsenjoy Joyrider? Czy znacie wymiary cob i pony podanych przezemnie ochraniaczy? Jak się sprawują? 😅 😅
Czy mi się tylko wydaje czy PE zmieniło rozmiarówkę na mniejszą? Młody dostał w spadku Triple Layer Medicine Boots w rozmiarze L, przody są ok, tyły niestety nie domykają się na pęcinie. Zajrzałam na stronę, jest nowszy model, ale wymiary XL są mniejsze niż L w starszym modelu. Czy ktoś już może zamawiał i wie jak to wyglada w praktyce?
Ja kupowałam ostatnio ochraniacze padokowe z PE, co prawda to moje pierwsze z tej firmy, więc nie wiem jak to wyglądało wcześniej, ale L ledwo dopieło się na tyłach. Koń normalnie nosi M/L
Ochraniacze transportowe, coś ciekawego na rynku wartego uwagi?

Mam od lat z Amigo, i oprócz wkurzających rzepów (strasznie cienkie) są idealne.  Muszę kupić nowe i nie wiem czy zamawiać te z amigo czy może jednak coś innego?
xxagaxx, - gorąco polecam horseware - mam rambo newmarket, są mega pancerne i świetnie wykonane, koń delikates przeżył w nich dwie mega długie trasy (10h i 8h) w lecie, nie odparzył się, ani nie obtarł. Nie zjeżdżają, ładnie się trzymają na nogach, fulle dają radę na śląskiej girze.
Moon   #kulistyzajebisty
16 czerwca 2020 06:35
xxagaxx, mi się strasznie podobają z wykonania te z PE, widziałam live i wyglądają lux. Ale "niestety" ciągle mam Jarpole i uparcie nie chcą umrzeć :P
Ja mogę napisać "odwrotną opinię". Nie byłam zadowolona z Bucasów tych droższych. One są zakładane tak jakby od tyłu i u mojego konia na szerokiej nodze dość wąskie sztywne zapięcia leżąły sobie bezpośrednio np. na ścięgnach. Ochraniacz nie obejmował całej nogi wystarczająco by te zapięcia leżały wyłącznie na nim zamiast na nodze. Pewnie na drobniejszej nodze leżą lepiej, ale na szerokiej do mnie nie przemawiają zdecydowanie.
Do Eskadronow się np. Zrazilam bo widziałam 2 które spadły, w tym nawet takie które sama ubralam na konska noge xD więc wiem że ubrane były spoko.

keirashara, Moon, a obejmują one przednie kopyto w sensie podkowy? Bo to jest duzy plus że Amigo są jakby do samej ziemi.
xxagaxx, chyba nie ma lepszych niestety od Amigo 😉
To profilowanie robi całą robotę.
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2020 06:31
xxagaxx, wyglądają tak jak na fotkach katalogowych, więc obejmują kopyto od tyłu, ale od przodu już nie. Kulek na szczęście stateczny i grzeczny w transportach, więc biorę je pod uwagę. Jak tylko umrą mi Jarpole. Kiedyś... 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
17 czerwca 2020 09:24
Klami, tak, to te 😉
Puma, ehhhh właśnie dochodzę do tych samych wnioskow. Szkoda że są takie brzydkie i mają okropne rzepy..
xxagaxx, - jeśli to Cię pocieszy, to nawet najpiękniejsze ochraniacze po transporcie zwykle są w kupie, przynajmniej nie szkoda prać 😁 Moje kopyto zalewają tak standardowo, głównie od tyłu - [url=http://equi-fashion.pl/pl/ochraniacze/2336-ochaniacze-transportowe-rambo-travel-boots-2080000040877.html#/26-rozmiar-cob/283-kolor-navy_cream]takie mam[/url] dokładnie.

PE też widziałam na żywo i zrobiły na mnie super wrażenie 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 czerwca 2020 16:25
Ja mam 3 komplety z PE i są spoko, z nóg nie zjeżdżają.
Transportowe Knee Protection są naprawdę warte swej ceny, o dziwo nogi nie grzeją się w nich jakoś bardzo 🙂 co do nowych Sports Boots - hmmm.... Mam mieszane odczucia ... We wcześniejszych modelach rzepy były naprawdę solidne, w nowych są cieniutuchne i irytująco kleją się nie tam gdzie trzeba  😤 sam neopren robi lepsze wrażenie, są lżejsze i mniej łapią brud (w stare wbijały się np. źdźbła traw, piasek). Rozmiarówka ciut mniejsza niż przedtem, ale ochraniacz też jakby hmmm bardziej ciągliwy? Na plus też nowe kolorki, ja skusiłam się na Burgundy - w końcu się doczekałam  🤣 Podsumowując - jeśli tylko poprawią te rzepy, ciężko będzie się do czegoś przyczepić (albo odczepić)  😀
Czy veredusy olimpic/olympus różnią się jakoś znacznie od carbonów? Opis producenta opisem, ale może ktoś ma porównanie i się wypowie? Tyły z wyglądu są właściwie identyczne (w przodach rzeczywiscie mozna zauważyć carbonową wstawkę), a różnica w cenie to 200zł.
Czy ktoś może ma ochraniacze PE turnout mud fever na fryza? Jest szansa, że XL na tyły wcisnę, czy raczej nie mam się co oszukiwać?
Katasia mogę jutro te ochry przymierzyć na fryzowe tyły i ci napisać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się