Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Klami - dzięki, racja, na to nie wpadłam 😉
Kto obecnie używa sieczkę  PreAlpin Aspero
i mógłby ewentualnie mi powiedzieć czy jest zadowolony
+ zwarzyć 1L ? 🤣 🤣 🙄 🙄 🙄

Powinnien być taki serwis ilewazy.pl dla koniarzy :P
Tiri nie używam, ale chce kupić przy następnym zamówieniu i mogę Tobie zważyć taką 1,5L standardową miarkę jak nie zapomnę, bo koleżanka ma w stajni  :kwiatek:
Gosic, najprostsze rozwiązania bywają zwykle najtrudniejsze. 😉 Znam to, heh.
charlieeee byłoby czaderski  🙇 🙇
Tiri 1,5L miarka aspero to ok 200g  :kwiatek:
A.kajca   Immortality, victory and fame
30 maja 2020 21:51
Już kiedyś pytałam tu o pasze marki Morando, wtedy nikt nie odpowiedział. Pytam ponownie bo niedawno pojawił się oficjalny profil polskiego dystrybutora KLIK
W oczy rzuciło mi się zalecane dawkowanie w okolicach 6-7 kg/dzień, i niska energetyczność (tabele z wartością ES/kg wykłócone na PW profilu) np. Competition 29 z pszenicą, owsem i jęczmieniem u szczytu składu to zaledwie 10.9MJ/kg a to jedna z najwyższych wartości ES w tabeli... A no i cena! Marka opisywana przez dystrybutora jako "wiodąca" na rynku a w Italii 9 ojro za worek 25kg...
A.kajca, - whiskas też jest jedną z wiodących marek, a zdrowe czy drogie to to nie jest 🤣 Wiodący znaczy dobrą sprzedaż, nie dobrą jakość.
charlieeee  🙇 🙇 🙇 🙇 Bardzo dziękuje
Tiri moja ruda je tę sieczkę od ponad pół roku - bardzo fajna i chętnie zjadana.
A czy ktoś mi jest w stanie zważyć miarkę natur solo?  :kwiatek:
Tiri Ja karmię swoją 2 latkę paszą hodowlaną z sukcesa (teraz 1,5 zimą około 2,25 miarki na dzień), wychodzi mega tanio, a kobyłka zero problemów i ładnie rośnie.
Też daję Gemuse Krauter i oprócz tego stały dostęp do paszy objętościowej i koń (w połowie folblut więc nie z tych co tyją z powietrza) w super kondycji.
Jeżeli chodzi o owies to dawałam na początku, bo u hodowcy była na owsie, obliczałam sobie energię strawną, żeby na dzień była na podobnym poziomie co wcześniej z nową paszą.
Też w przypadku młodego konia trzeba zwrócić uwagę na proporcje wapnia do fosforu. Optymalnie powinno być Wapń : Fosfor na poziomie 2 : 1. Owies ma 1 : 4 więc trzeba czymś go zrównoważyć, np lucerną albo wysłodkami. Dlatego lepiej karmić jedną gotową paszą, bo jak zaczniesz dodawać owies, to się skończy tym, że też będziesz i tak robić własne mieszanki  😀
reklama  🏇 CIACH


 taka ładna reklamka, taka bezpośrenia.... DodoMod
Chciałam poznać Wasze opinie o poszczególnych paszach Hovelera.
Dotychczas dawałam tylko ReformMash no i Terrab E Standard, ale ze względu na skrobię chce zmienić na coś innego..
Parametry parametrami, ale interesuje mnie rzeczywisty wpływ danej paszy na konia  😉
IskraADHD, wg mnie te pasze są słabe jak na karmienie pełnoporcjowe, mam na myśli Pur Sport, Puritan.

Na ponad 4kg tej paszy Hovelera mój koń schudł, a na każdej innej w sumie marce i  tej samej dawce wygląda spoko ( prócz Brandona gdzie na 3kg wygląda top, ale to pasza wyjątkowa jednak).

IskraADHD, u nas w stajni są 3 konie które w ogóle nie chcą Hovelera jeść xD
Ja bylam bardzo zadowolona z obu westernowych pasz hoevelera, kon na nich pieknie wygladal i mial fajna energie.
Lov   all my life is changin' every day.
03 czerwca 2020 20:04
Ja też karmiłam pełnoporcjowo Hovelerem i konie wyglądały masakrycznie. Na Aktivie zero różnicy w poziomie energii, w porównaniu do owsa 😉

Kurde, tak czytam ile wasze konie jedzą i serio mam wrażenie, że u mojego 2,4 kg to jakaś mini dawka 😁
Lov, no bo wiele zależy od tego jak dany koń trenuje.
Widziałam rozpiski koni skokowych LR i jadły nawet do 3k na posiłek jeden, niezależnie od marki, bo widziałam rozpiski dwóch wiodących konkurentów.
A i znam konia na takim poziomie, które je 1200 gram paszy dziennie i jest kulką.

domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 czerwca 2020 20:25
Czym karmic roczniaka? Aktualnie jest na Hovelerze i owsie( dawki nie za duże bo ma po korek siana plus trawa) ale no ciagle te żebra na wierzchu i siersc taka sredniawa mimo witamin. Wiem,ze lepiej chudszy niż grubszy i, że rośnie raz w górę raz wzdłuż ale no ale coś jest chyba nie tak. 
No to mnie teraz pocieszyłyście 😂
Czyli czekają mnie kolejne nieprzespane noce w poszukiwaniu nowej paszy  😵
Też nie byłam zadowolona z Hovelera. Po pierwsze to koń słabo go jadł. Po drugie szły tego znacznie większe ilości niż innych pasz a efekt nie był jakiś super.
Terrab E ma masakryczny poziom skrobi a mimo to jest tak niesmaczna, że nawet mało wybredne konie nie wyjadają.
anetakajper   Dolata i spółka
04 czerwca 2020 06:43
Terrab E ma masakryczny poziom skrobi a mimo to jest tak niesmaczna, że nawet mało wybredne konie nie wyjadają.


Coś w tym jest. Moja smacznych pasz nie chce jeść, a terrab E podchodzi jej bez problemu.
Moon   #kulistyzajebisty
04 czerwca 2020 06:48
Kulek miał też krótki romans z Hovelerem, na którym zaczął wyglądać jak wieszak (było jeszcze kilka innych czynników jego wyglądu, niekoniecznie zdrowotnych - a tego musli nie wiem czy nie dojadał czy dostawał po pół ziarenka, to był czas mojej nie-bytności w stajni) - w każdym razie szybko wróciliśmy do Hippolyta i diety ułożonej przez dziewczyny z Hippovetu.
IskraADHD, ale czemu nieprzespane? Są tu wymieniane firmy z fajnym doradztwem zywieniowym i wcale nie trzeba się denerwować
domiwa, źrebięta mają tak wyglądać.
tajnaa, co Ty piszesz? Tak czyli jak?
Nie ma zdjęcia to nie wiadomo jak ten roczniak wygląda, bo opisy bywają subiektywne.
Nie widziałam na żadnej aukcji roczniaka z matową sierścią i żebrami na wierzchu.

domiwa, może trzeba odrobaczyć po prostu, po sprawdzeniu kału?
I zależy też jaką masz trawę, bo to u każdego znaczy co innego, w sensie czy rzeczywiście wielkie pastwisko czy jakieś tam wygryzione resztki. Na trawie wszystkie konie się poprawiają, bo to jednak cukier.

Perlica dokładnie. W hodowlach źrebiętom sypano owies z worka do żłobów, nie z miarki ani z wiadra. Znam stajnie, gdzie owies leżał w żłobie non stop i źrebak korzystał kiedy chciał. I żaden nie miał żeber na wierzchu, a o tej porze roku był już w letniej szacie.
Ja właśnie testuje Hovelera PUR.ITAN i już widzę, że idzie go znacznie więcej niż innej paszy no a co za tym idzie wychodzi drożej. Nie wiem czy nie przerzucę się na Mebio Build up bo jednak przydałoby się kobyle trochę narzucić na siebie no i taniej wychodzi. Skończyłam też worek meszu z Hovelera i był ok ale wracam do Havensa. Kobyła jadła Hovelera ale na mesz Havensa to szaleje.
Dla porównania zdjęcie dwóch. Po lewej Hoveler a po prawej Havens.

domiwa mój roczniak teraz chodzi już godzinami po pastwisku i wygląda jak bułka w maśle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się