Ogłowia

Jak wypada rozmiar full w Kavalkade? Znalazłam w wątku że xfull jest wielki, więc czy full to też z tych większych?
Full jest duży. Sporo koni noszących fulle wchodziło jednak w coby.
Full jest duży. Sporo koni noszących fulle wchodziło jednak w coby.


Dziękuję  :kwiatek: :kwiatek:
arabek, na str. 691 wstawiałam łeb cob/full w rozmiarze cob, został mi kilometr pasków.
arabek, na str. 691 wstawiałam łeb cob/full w rozmiarze cob, został mi kilometr pasków.


Faktycznie  😲, w takim razie kupię full, bo xfull obawiam się, że może być za duży
Czy ktoś mi powie czym te rozwiązania się od siebie różnią jeśli chodzi o działanie? Czy to są wersje "lepsze" dla konia standardowego nachrapnika szwedzkiego/angielskiego ze skośnikiem, po prostu anatomiczne?

https://www.hooks.se/hast/hastutrustning/trans/trans-chester-fairfield-1

https://www.hooks.se/hast/hastutrustning/trans/trans-imber-fairfield

https://www.hooks.se/hast/hastutrustning/trans/trans-lingus-ii-fairfield-1
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 maja 2020 21:26
xxagaxx,
wszystkie te nachrapniki omijają okolice mocno unerwione u konia,
moim zdaniem nie ma większej różnicy w działaniu tych, co podlinkowałaś,
natomiast różnią się one częścią potyliczną.

xxagaxx, mam Chestera już ze trzy lata, polecam bardzo!
edit. Dubel  🙄
A ja tylko chciałam powiedzieć, że zgłosiłam się do polecanego na poprzedniej bodaj stronie rymarza (TMD) ze specyficznymi paskami policzkowymi do dorobienia do ogłowia (cienkie, wąskie delikatne sprzączki, przeszycia, obszycia, cienka potrójna skórka itd.) i muszę powiedzieć, że wow. Na prawdę dobra robota.
Szukam ogłowia anatomicznego na Śląski łeb jak wiadro, ale wchodzący w full.
Do 800 zł.
Zależy mi żeby miał jak najwiecej możliwości regulacji.
Ktoś coś kojarzy, poleca?
Pokazany wyzej Chester mi sie nawet podoba. Rozważam też Busse Feeling, choć wydaje mi się brzydkie.
Gillian   four letter word
16 maja 2020 11:28
Ja od zawsze polecam KaWal. Rozmiarówka jest super. Mój full pasuje i na mniejsze łby małopolskie jak i wiadra 180+.
Czyli myślicie, że jakby za jakiś czas się pokusiła na KaWal to COB mógłby pasować na mojego konia jak ogłowia ma zwykle full ale już skrócony na ostatnie dziurki? A coby zwykle dobre ale często nachrapniki są lekko przymałe? Jest szansa, że na zapytanie mi coś pomierzą 🙂 Na razie robię rekonesans ale kiedyś muszę kupić jakieś porządniejsze ogłowie 😉
Czyli myślicie, że jakby za jakiś czas się pokusiła na KaWal to COB mógłby pasować na mojego konia jak ogłowia ma zwykle full ale już skrócony na ostatnie dziurki? A coby zwykle dobre ale często nachrapniki są lekko przymałe? Jest szansa, że na zapytanie mi coś pomierzą 🙂 Na razie robię rekonesans ale kiedyś muszę kupić jakieś porządniejsze ogłowie 😉

Nie ma szansy, że Ci pomierzą. Jest pewność. :P
Na 90% będzie pasować, ale jeśli nie chcesz zostawiać tych 10% przypadkowi, to po prostu napisz. Mój standardowy Cob chodzi w Cobie, ale powinien mieć Pony od nich.
Ja również polecam KaWal ! Długo się na nie czaiłam, ale w końcu mam i jest mega 🙂 moja kobyła nosi Cob, ale ma drobną głowę- jak widać jest jeszcze mnóstwo dziurek do przepięcia na większe w razie czego
Ja też polecam KaWal. Kupiłam pod wpływem Gillian, która mi wysłała ogłowie Prosiaka na testy  :kwiatek:

Prosiaczek to kawał konia, a mój z kolei ma maleńki, suchutki łeb i byłam pewna, że ogłowie będzie za duże, a pasowało idealnie (chociaż pasek pod żuchwą zapięty na ostatnią dziurkę i nie jakoś ciasno. Ale to w razie W można dorobić). Zakupiłam anatomiczne full i śmigamy  😉
I faktycznie ta skóra mięciutka?

Już mnie prawie przekonałyście, choć bede i tak musiała poczekać do nastepnego miesiaca bo wydatki.
Jeszcze tylko model wybrac 😜
tak, skóra jest super 🙂
A jak z naczółkiem wtedy w cobie? Bo mój naczółki musi mieć zdecydowanie fullowe :P I jeszcze pytanie bo jakbym miała kupować to raczej zwykły nachrapnik kombinowany, czy oni zapięcie nachrapników mają symetryczne z dwóch stron zawsze czy tylko z jednej strony? Chodzi mi o paski policzkowe od nachrapnika nie o zapięcie samego nachrapnika. Pytam bo mają po kilka zdjęć ogłowia ale na tych modelach co mnie interesują zwykle nie widać czy z drugiej strony jest też zapięcie czy go nie ma.
A jak z naczółkiem wtedy w cobie? Bo mój naczółki musi mieć zdecydowanie fullowe :P I jeszcze pytanie bo jakbym miała kupować to raczej zwykły nachrapnik kombinowany, czy oni zapięcie nachrapników mają symetryczne z dwóch stron zawsze czy tylko z jednej strony? Chodzi mi o paski policzkowe od nachrapnika nie o zapięcie samego nachrapnika. Pytam bo mają po kilka zdjęć ogłowia ale na tych modelach co mnie interesują zwykle nie widać czy z drugiej strony jest też zapięcie czy go nie ma.

Tak, wszystkie są symetrycznie zapinane.
Naczółki są duże, poza tym bardzo mocno profilowane. Na ogromnym czole będą po prostu mniej opadać. Poza tym - one też mają rozmiary. :P Zmierz swój i jak Cob będzie mały, to pewnie Katasia skombinuje jakiś Full.
o matulu, ile mnie tu ominęło  😲

Obecnie już 99% modeli jest w pełni symetryczna, rozmiary w większości faktycznie wypadają raczej większe, a naczółek można zawsze dobrać w innym rozmiarze niż reszta ogłowia, a w tych bardziej standardowych modelach, to w ogóle każda część może być w innym rozmiarze  😀 Na pytania odpowiadamy, mierzymy i w ogóle, choć w obecnych czasach muszę się przyznać, że czasem trwa to dłuższą chwilę  😡 Najlepiej pisać na Facebooku jak coś  🙂
Dziękuję dziewczyny i Katasia  :kwiatek:
Zgłoszę się ale najwcześniej w następnym miesiącu w tym finanse i te sprawy niestety 😉
Gillian   four letter word
20 maja 2020 13:48
I faktycznie ta skóra mięciutka?

Już mnie prawie przekonałyście, choć bede i tak musiała poczekać do nastepnego miesiaca bo wydatki.
Jeszcze tylko model wybrac 😜


Skóra jest prima sort  😜
Ja też polecam KaWal  😜 😜 😜
Świetne wykonanie, rozmiarowo okej. Ale te miękkie podszycia - no obłęd  😍
Mam dwie sztuki, cioram dzień w dzień co prawda póki co od lutego i nie widać nic po nich, a ja sprzęt konserwuje tylko przy wyjazdach na zawody  😁
Gniadata   my own true love
31 maja 2020 13:18
Drodzy, czy istnieje ogłowie z paskiem potyliczny profilowanym anatomicznie - ale z dwoma paskami do podpięcia jedynie pasków policzkowego i podgardlanego, bez tego trzeciego, do nachrapnika (ewentualnie sam taki pasek potyliczny, resztę bym sobie doskładała)? Najfajniej jakby była opcja przeplecenia nachrapnika górą (czy takie rozwiązanie ma rację bytu w przypadku profilowanego paska potylicznego?).
Albo: czy ktoś wie do jakiego rymarza/firmy najlepiej uderzyć, żeby coś takiego wyprodukować? Najlepiej, oczywiście, jakby przy okazji udało się ogarnac temat bez wygórowanych kosztów 😉
Drodzy, czy istnieje ogłowie z paskiem potyliczny profilowanym anatomicznie - ale z dwoma paskami do podpięcia jedynie pasków policzkowego i podgardlanego, bez tego trzeciego, do nachrapnika (ewentualnie sam taki pasek potyliczny, resztę bym sobie doskładała)? Najfajniej jakby była opcja przeplecenia nachrapnika górą (czy takie rozwiązanie ma rację bytu w przypadku profilowanego paska potylicznego?).
Albo: czy ktoś wie do jakiego rymarza/firmy najlepiej uderzyć, żeby coś takiego wyprodukować? Najlepiej, oczywiście, jakby przy okazji udało się ogarnac temat bez wygórowanych kosztów 😉

Szukałam takiego kilka miesięcy, nie ma. Zrobiłam na zamówienie u Pana Marka. Kupiłam samą potylicę, bo naczółek kupiłam gdzie indziej.
Gniadata   my own true love
31 maja 2020 14:10
Sivrite o, to uderzę na priv w kwestii szczegółów  :kwiatek:
Jest takie ogłowie meksykańskie Horze (nachrapnik taki bez kółek, paski na haczyki), które ma szeroką, profilowaną potylicę, a trzeci pasek można wyjąć z tego. Dwa idą normalnie.  🙂
Dostałam tak ładne zdjęcia z sesji, a może komuś akurat się przyda bo chyba nie ma dobrych zdjęć tego ogłowia na koniu.
BR Bolton w rozmiarze cob czarno/czarne na dużej D grupie.
Jakość top top top, aż mamy dwa w stajni takie same. Wypada dość małe.

Ogłowia Balotade - mamy więcej opinii, bo znalazłam 2 na krzyż. Rozważam TO ale nie wiem nic o jakości skóry ani - co równie ważne - możłlwości regulacji wysokości wędzidła... Miał ktoś to w łapkach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się