Luksusowe stajenki :):)

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
30 stycznia 2018 14:42
dziękuję  😡

sama o sobie bym tak nie powiedziała, zresztą każdemu pasuje inny styl, ale staram się rozwijać 😉 najbardziej utrudnia zgrabne pisanie operowanie w kilku językach dziennie - potem wszystko się miesza 😉
jestem pod wrażeniem, chyba najbardziej tego, że w Szwajcarii w takim razie jest tanio. Biorąc pod uwagę 1/3 najniższej krajowej w Polsce to taki pensjonat u nas powinien kosztować 700zł  😜
Szwajcaria w końcu jedno z najbogatszych państw 😉 Koszty życia drogie, ale zarobki też spore.
aleqsandra, a jak konia przewiozłaś? Co trzeba załatwić? Do Ameryki to jakieś kwarantanny itp.
Martita   Martita & Orestes Company
30 stycznia 2018 21:49
budyń Ola opisywała na blogu podróż Bunia 🙂
O masz, to mnie ominęło jednak :P Widziałam tylko o sprowadzaniu samochodu, hyhy.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 czerwca 2020 13:07
budyń, cześć, przepraszam, że wcześniej nie odpisałam, ale życie mnie pochłonęło i już na forum nie zaglądałam.

Przewóz też opisałam na blogu: http://konnowszwajcarie.blogspot.com/2016/10/jak-przewiezc-konia-do-szwajcarii.html

w skrócie, koń musi mieć zrobione badanie weterynaryjne z którym idziesz do PIW i wtedy masz 10 dni na wykonanie transportu. Z racji, że Szwajcaria nie jest w Unii to trzeba było zrobić papiery eksportowe. Opcje są dwie, albo eksport definitywny albo na kartę ATA. Karta jest fajna bo możesz przekraczać granicę wiele razy i masz mniej formalności, ale w okresie jej ważności musisz wrócić. To chyba bardziej dla sportowców, a nie osób przeprowadzających się.

Najgorszym elementem tej całej operacji było stanie w urzędzie celnym przy lotnisku (bo tylko tam załatwiają "gabaryt"😉 tuż przed kilkunastoma godzinami drogi... Wzięłam agencję celną żeby jak najbardziej gładko poszło. By the way, znalezienie agencji celnej która umie odprawić konia to też jest wyzwanie, rozmawiałam chyba z 14oma.

Na granicy z ch zgłosiłam konia jako mienie przesiedleńcze i nie miałam żadnych dodatkowych atrakcji. Potem trzeba tylko zarejestrować konia w "agathe" i zapłacić podatek.
vissenna   Turecki niewolnik
01 czerwca 2020 13:15
aleqsandra

Mam podobne przeżycia co do urzędów.
Ostatnio wysyłałam konia do DE, w PIW nie wiedzieli jak to zrobić (bo panedmia). Chcieli dane przewoźnika (po czym nie mogli znaleźć go w bazie danych, bo pracownica miała problem z rozszyfrowaniem dokumentów po czesku i angielsku). Chcieli Trace trasy!!!! Przysłali weta na badania w dzień wyjazdu... A wszystko to, by wysłać konia z Bydgoszczy do Bawarii...  😵
Coś czuję, że padliśmy ofiarą niewiedzy urzędników, trzeba było konia wysłać i nic nie zgłaszać :/
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 czerwca 2020 17:34
vissenna, przy przewozie międzynarodowym musisz mieć Trace. Mój przewoźnik miał, dlatego w ogóle nie było problemu i nie musiałam się tym zajmować. Może przewoźnik był niezbyt profesjonalny?

Badania lepiej zrobić przed zgłoszeniem w PIW. Jak pójdziesz z załatwionymi dokumentami to wystawiają papier od ręki.

A zgłaszałaś się w urzędzie celnym?

Bez zgłoszenia możesz sobie napytać biedy jak zatrzymają na granicy / na rutynową kontrolę, ale faktem jest że w każdym kraju przewożenie konia jest w "szarej strefie", bo nikt nie wie jak to ogarnąć, tym bardziej drogówka, która koni się boi 😉
A od kiedy to Bawaria nie jest w Unii ? W Unii jest wymagany Traces dla przewoźnika który ma pojazd zgłoszony w systemie , sama możesz wziąć konika i jeździć z nim po całej Unii i wszyscy mogą ciebie pocałować . Aleqsandra podała przykład Szwajcarii a ona w Unii nie jest.  😉
No i w Polsce są też ładniejsze stajnie . https://archipp.com.pl/?fbclid=IwAR28VWjfEb19ukilNJ1hc8g7FO3pJ5eC9sK5jfxWSCqy28BCWA5aWQ3khFQ



aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 czerwca 2020 19:00
Smok10, no Szary ma świetny obiekt 🙂

Szwajcaria w Unii nie jest, ale jedziesz np. przez Niemcy, z postojem, więc musisz mieć Trace tak czy siak, bo jakąś granicę Unii przekraczasz.
Do Szwajcarii musisz jechać z dokumentami a przez Niemcy tylko z koniem i paszportem konia 🤣 No chyba że wiezie go przewoźnik to Traces 😉

Smok10, no Szary ma świetny obiekt 🙂


W Polsce jest dużo obiektów o podobnym standardzie  😀
Na szczęście pojawia się u nas coraz więcej takich "top" obiektów.


Super odcinek, jestem zachwycona podejściem pani baroness do kwestii chowu i padokowania koni.
Niesamowity obiekt 🙂
Właśnie obejrzałam ten odcinek i skisłam z zazdrości. 😜

Mam źrebaka do wykarmienia butelką? No problem, proszę mię ino myk wybudować chałupkę z łóżkiem w środku stajni. 🤣 Bardzo przyjemna kobitka, widać że ma super podejście do tych swoich zwierzaków.
Ja też bardzo pozytywnie odebrałam panią baronową 😁 bardzo miła, przystępna kobita i widać, że kocha te konie jak własne dzieci 💕
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 lipca 2021 16:31
O łał... 😍 Przepiękne miejsce! Chyba jedna z nielicznych luksusowych stajni która mi się na prawdę podoba! W końcu coś dla koni, a nie tylko ludzi😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się