... ślub :) ...

smartini   fb & insta: dokłaczone
03 czerwca 2020 13:48
martva, się ogarnę czasowo to wrzucę, bo ona jest tak napisana w notesie że raczej nikt nie rozczyta XP

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
03 czerwca 2020 13:58
Jasne, dzięki!  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 czerwca 2020 14:41
martva, ok, to u mnie na liście jest to:

Apteczne
Plastry
Żelowe plastry na otarcia
Coś przeciwbólowego
Coś na trawienie
Coś na zgagę
Coś na kaca
Świetlik do oczu
Pudełko na soczewki
Octenisept
Fenistil
Spray na komary

Kosmetyczne
Pilnik do paznokci
Lakier bezbarwny do paznokci
Dezodorant
Krem do rąk
Płyn do płukania ust, guma do żucia
Puder transparentny
Waciki
Chusteczki nasączone
Suchy szampon
Lakier do włosów
wkładki/podpaski/tampony
wsuwki/spinki/gumka do włosów
Bibułki do makijażu
Grzebień
Pomada do włosów (męska)

Inne
ładowarka do telefonów
Chusteczki do okularów
Męskie skarpetki czarne
Rajstopy
klapki/japonki
Zestaw do szycia
Rolka do ubrań
emptyline   Big Milk Straciatella
03 czerwca 2020 16:15
Ja z kolei polecam mieć też kilka koców, jeśli impreza ma być na dworze, bo nocą niektórym może się zrobić chłodno. U nas się mega przydały.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 czerwca 2020 16:16
emptyline, o tak, kocyki to must have w ogródku 😀 ja muszę ogarnąć w ogóle jakie wyposażenie ogródka będziemy mieli do dyspozycji
Igła i nitka!Zawsze komuś coś strzeli 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 czerwca 2020 18:05
Dekster, jest! Pod enigmatyczną nazwą zestaw do szycia ;D
A jest faktycznie, pardon  😎 😎 U nas wesela dużo mniejsze niż Młodzi zakładali.Praktycznie o połowę przynajmniej te z czerwca.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 🙂
A powiedzcie co zrobic z opalenizna robola przed ślubem? Będę mieć sukienkę ze sporym dekoltem i ramioczkami a już mam opaleniznę na koszulkę.  Za opatrzył am się w kremy z filtrem 50 ale boję się że to całkiem nie zejdzie do ślubu...
branka opalanie natryskowe? U mnie ładnie wyszło, ale nie pamiętam jak mocna opaleniznę miałam przed natryskiem  😉
Z natryskowym sie nasłuchałąm, że plamy mogą być czy że zabarwi sukienke ale nie wiem na ile to prawda?

Dzieczyny ratunku - gdzie szybko zamówie zaprszenia? nie zdawałąm sobie sprawy, że to tyle trwa. Co myślicie o gotowcach z opcją wpisania wszystkich informacji odręcznie? Glupio tak czy ok?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2020 14:13
branka moim zdaniem odręczne są najpiękniejsze, w dodatku można je personalizować w zależności od gościa 😉
branka ja plam na pewno nie miałam, bardzo ładna ta opalenizna wyszła, a co do plam na sukience to nie pamiętam, musiałabym iść do szafy sprawdzić, bo jeszcze jej po ślubie nie prałam 🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2020 16:00
branka, ja takie dostawałam nie raz, ręcznie wpisane było tylko imię. Nie uważam, że to wielki problem, aczkolwiek trochę tak po łebkach. Ja swoje projektowałam sama i przyłożyłam do nich chyba aż za dużą wagę, ale cała rodzina ma je zachowane na widoku 😍. Myślę, że jak chcecie coś na szybko to najlepiej by było jeśli cały tekst będziecie pisać odręcznie - wtedy są jakoś bardziej od serca. 💘 No i tak jak smarcik pisze, łatwo je spersonalizować.
efeemeryda   no fate but what we make.
09 czerwca 2020 17:27
Podziwiam, bo ja bym nie dała rady ładnie, ręcznie wypisać 50ciu zaproszeń  😂 w ogóle nie biorę takiej opcji pod uwagę  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 czerwca 2020 17:35
emptyline, pochwalisz się? 😀 ja się zabieram w czwartek za projektowanie. Ogólny pomysł jest (ma być swobodnie i zabawnie jak całe przedsięwzięcie) ale pewnie wersji wykonania będzie milion :P no i już rozważam kolory przewodnie bo fajnie by wszystkie graficzne tematy były wizualnie spójne z dekoracjami, naszymi dodatkami itp. Dlatego kminię kwiat, kusi mnie czerwono/pomarańczowa dalia albo mak 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2020 19:47
smartini, doskonale Cię rozumiem, też się starałam, tylko u nas koniec końców zabrakło czasu i budżetu. 🤣 Ale Tobie się na pewno uda bo nie robicie wszystkiego sami (w sensie np. jedzenia). :kwiatek: No i maki byłyby cudowne i bardzo oryginalne!

Już kiedyś wstawiałam nasze zaproszenia. Co prawda nie wypisywane ręcznie, ale pracy było przy nich sporo. 🤣 Same zaproszenia wypalane na sklejce, początkowo miał być korek, ale ostatecznie stanęło nas klejce, bo była sporo tańsza, a treść bardziej czytelna.















PS: nie wiem co się dzieje, że zdjęciami, raz się wyświetlają, a raz nie, tutaj jest galeria ślubna, może tam będą widoczne w razie czego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 czerwca 2020 20:02
emptyline, ah, racja, teraz sobie przypomniałam. Piękne są 😀 ten lak 😍
U nas jest pomysł na treść (w stylu anglojęzycznych 'FREE DRINKS. oh, and we are getting married' 😉 ) tylko oczywiście nie wiem, czy chcę zagrać typograficzne czy iść w ilustracje a jak w ilustracje to jakie... Projektowanie dla siebie jest najlepsze i najgorsze jednocześnie 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
09 czerwca 2020 20:09
Dziękuję. :kwiatek:
Z lakiem było najwięcej kłopotów bo co chwilę wysiadały mi zapalniczki. 🤣

Ja od razu wiedziałam, że na pewno będę robiła sama, bo chciałam mieć coś innego niż wszyscy. 🤣 Poza tym uwielbiam takie projekty, także uważam, ze warto. Też rozkminiałam dość długo czy chcę więcej grafiki, ale koniec końców stwierdziłam, że poszalejemy przy kopertach, a zaproszenie zrobimy w miarę minimalistyczne. Twój pomysł mi się też bardzo podoba! Jest mega na luzie więc bardzo pasowałby do waszego ogólnego planu.

Swoją drogą cudowną macie miejscówkę i na bank Twój ślub będzie estetycznie zachwycający. :kwiatek:


Myśmy troszkę zaszaleli i tak naprawdę jedyne czego nie wykonywaliśmy sami to mój makijaż + koleżanka pomogła mi z włosami. Całe szczęście rodzina i znajomi byli bardzo chętni do pomocy, obie mamy i babcie plus rodzeństwo męża kroiło całe jedzenie, moja mama rozkładała talerze i sztućce i koniec końców układała też kwiaty bo ja zdążyłam zrobić tylko stroik przy napojach i włożyć kwiatki do jednej butelki. 🤣 Kuple dmuchali balony, fotograf mocowała lampki, jej mąż rozpalał grilla, moja koleżanka układała serwetki, bo ja nie zdążyłam (wyszły jej idealnie :kocham🙂, mąż z kumplami wiózł 'kradzione' z przedszkola wielkie, drewniane stoły, mój kumpel przelewał sosy do słoików, stroik do butonierki i sobie do włosów robiłam podczas makeupu i czesania, a makijażystka nosiła przystawki do stołów. 🤣 💘 Dobrze, że chociaż dekoracje na stoły i zaproszenia skończyłam wcześniej. 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2020 07:05
smartini, o właśnie! Byłam ciekawa kiedy ten wątek zostanie poruszony, hahahaha :P
Ja się odgrażałam, że pfff, sama se zaprojektuję! Ale patrząc na to ile czasu zajęło mi zaprojektowanie swojej własnej strony www, to... chyba jakieś ładne gotowce kupię po prostu :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 czerwca 2020 08:35
Moon, ja jestem zawzięta 😁

I chyba mam motyw przewodni - farbny maziaj 😍

Będzie można to fajnie wkomponować w drukowane bazy, dobrać kolorystycznie, będzie prosto ale odręcznie! Ba, nawet na talerze można wpleść do podania obiadu ;D

Nawet znalazłam idealną paletę kolorów 😁
Wtrącę się w temacie zaproszeń.  😉 Też robiłam je sama, u nas wyszła opcja bardzo budżetowa- kupiliśmy na Allegro stare winyle, zaprojektowałam okrągłe, dwustronne zaproszenie i dałam do druku firmie zajmującej się produkcją naklejek. 😁
Do tego koperta na płytę winylową i stempel zrobiony na zamówienie. 🙂
Uważam, że wyszło naprawdę super. Także polecam też taką opcje 🙂
To ja też się dopisuję, ślub planowany na 2021 rok, ale juz wszyscy, którzy są po pytają, czy już suknia wybrana, czy buty kupione  🤔 Serio tak wcześnie trzeba to wszystko ogarniać? Jak jest u was?

I skoro już mowa o butach to czy ktoś wie gdzie ewentualnie (przeszukany Kazar, Prima Moda, Zalando, Ryłko) znajdę złote sandały na słupku? Wysokość ok 8-9 cm  🙇
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lipca 2020 23:59
Kampari, my mamy salę, dja i foto, bo na tej Trójcy nam konkretnie zależało.
Wybrane mam danie na kolację - pizza będzie :P i chyba wstępny projekt zaproszenia.
Z sukienką jest l tyle decyzja, że na wesele kuzyna kupiłam kieckę o ABSOLUTNIE IDEALNYM KROJU dla mnie. Więc wiem, że chcę dokładnie taką tylko w bieli :P
Buty pewnie kupię tydzień przed a i tak skończę na boso 😁

no i gratulacje! nie daj się zwariować ;P
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lipca 2020 11:02
Za sukienka zamierzam się poważnie rozglądać tzn. zacząć przymierzać na 6-8mcy wcześniej. Chyba już wybiłam sobie z głowy kreacje za 6tys wiec nie powinnam mieć problemu. Myśle, że to optymalny czas i wcześniej nie ma sensu  :kwiatek:

Wracając do tematu zaproszeń to jesteśmy w kropce, chcielibyśmy do końca tego roku rozdać zaproszenia (ślub bierzemy w sierpniu 2021), termin wakacyjny wiec wolimy żeby każdy wiedział wcześniej i tu pojawia się klops bo nie jesteśmy w stanie ustalić z urzędnikiem godziny  😵 nawet szacowanej... pół roku przed data i ani dnia wcześniej nic nie powiedzą... nie wiem czy mam zostawiać puste miejsce i każdemu mówić ze dam znać co do godziny, czy zakładać ze uda się na 17...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 lipca 2020 11:11
efeemeryda a powiadomienie o terminie teraz, a rozdanie zaproszeń w późniejszym terminie nie wchodzi w grę?  😉

Ja zostałam wczoraj zaproszona na ślub.. za miesiąc. Akurat w terminie urlopu, więc muszę pomyśleć czy całkiem ten urlop odwołać czy jedynie zmienić plany urlopowe, bo jak nie znoszę ślubów, tak ten jest 2 w moim życiu, na który bardzo chcę pójść  🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lipca 2020 12:49
Smarcik właśnie takich sytuacji bardzo chce uniknąć, tzn. Zdaje sobie sprawę ze skoro ja planuje urlop na rok wcześniej to i inni tak mogą  😉
Teoretycznie osobiste i telefoniczne zawiadomienia już dawno zrobione, ale obawiam się, że to nie to samo co zaproszenie pod ręka które można sprawdzić w każdej chwili  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lipca 2020 12:50
efeemeryda, ja robię teraz wstępne zaproszenia/powiadomienia (chcę do końca lipca porozsyłać), wesele na początku czerwca przyszłego roku więc 11 miesięcy 🙂
Na zaproszeniu będzie tylko dzień i miasto, do tego prośba o potwierdzenie i informacja, że szczegółowe zaproszenie pojawi się bliżej terminu. Wesele robimy w weekend z bożym ciałem więc na pewno część przyjezdnych będzie sobie planować długi weekend w Krakowie, chcę więc, żeby mieli dużo czasu na zaplanowanie sobie urlopów, atrakcji czy chociażby na ogarnianie noclegu za wczasu.

Wychodzę z założenia, że dla gości 'na miejscu' wesele to jest i tak cały dzień (+pół następnego na odespanie) wycięty z życia, dla przyjezdnych to zwykle cały weekend. Więc rok wcześniej potrzebują wiedzieć, który weekend sobie planować i w jakim mieście. O której konkretnie na jakiej ulicy mają się pojawić to już drugorzędna sprawa 😉
czy chociażby na ogarnianie noclegu za wczasu.
Noclegi goście płacą sami? Czy jest to na stronie młodych? Jaka jest ogólnie przyjęta zasada?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lipca 2020 12:58
fin, przyznam, że sama jeszcze nie wiem jak to rozegrać. To ogarnianie noclegu w kontekście zaproszeń to raczej tak ogólnie, bo kiedys to i tak trzeba zrobić, niezależnie od tego kto będzie za nie płacił. U nas o tyle 'skomplikowane', że to właśnie będzie weekend z Bożym ciałem i chociażby kuzyn z żoną już stwierdzili, że sobie zrobią długi weekend. I pewnie nie będą jedyni. Wesela nie robimy w domu weselnym, nie ma pokoi na miejscu, pewnie będę szukać czegoś blisko ale też może być tak, że ktoś sobie będzie chciał na przedłużony weekend wziąć jakieś airbnb na wszystkie noce, ktoś inny odwiedzi rodzinę. Także nie wiem. Pewnie skończy się, że z każdym będę ogarniać indywidualnie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się