wrzody żołądka

Behemotowa, ja nie zauważyłam czegoś takiego. Ale ten lek w sumie dość mocno wpływa na organizm.
A koń czasem nie poszedł na trawę?
mnbvcxz, nie, koń ledwo co wrócił z kliniki. W klinice było to samo, a stał na trocinach i wychodził tylko na karuzele. Teraz powoli go daje na trawę. Tak czy siak to bym całkiem wykluczyła, bo jak miał areszt boksowy to było to samo.
Behemotowa zadzwoń do p.Biazik zapytaj.
Odnośnie suplementów, czy ktoś testował:
- Eggersman
https://www.eggersmann.pl/product/e-vet-mucostat/
- Protexin
https://probiotykidlakoni.pl/acid-ease/
- Cavalor
http://www.cavalor.com/pl-pl/produkty/szczegoty/39/cavalor-gastro-aid
- Yarrovia Gastro Equinox
https://animalia.pl/yarrowia-equinox-gastro-formula-3kg/szczegoly/39892/
- Coligone?
Niedostępny w PL

Jaki jeszcze suplement wypróbować po kuracji?

Czytałam pozytywne opinie o tym z Eggersmanna i mnie przekonuje skład, choćby to że zawiera lignocelulozę, a mój koń ma wielką skłonność do ogryzania drewna, więc może u niego to zadziała pozytywnie?
Widziałam też pozytywne opinie o suplemencie z Cavalora, że działał lepiej niż omeprazol ( na grupie fb i pisała to dość znana zawodniczka ujeżdżenia).
Czy jesszcze warto rozważyć jakiś suplement?
Perlica, podawałam Cavalor gastro aid i drugi raz nie kupię. Bo zaczęłam podawać na jesieni profilaktycznie, gdzie koń nie wykazywał żadnych szczególnych oznak wrzodów, a skończyło się na tym, że musiałam prosić dr Biazik żeby specjalnie przyjechała zrobić gastroskopię bo koń był nie do zniesienia. Nigdy nie był taki zły jak wtedy. Więc na bazie mojego doświadczenia nie polecam.
Ale może pasty z cavalora są lepsze. Nie próbowałam.
Teraz daję yarrovia equinox gastro w ramach kontynuacji leczenia po equinorze i odpukać od 2.5tyg jest ok.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 czerwca 2020 09:00
Perlica, my po zakończeniu kuracji mieliśmy Yarrovia Gastro Equinox. Przez cały okres podawania (a teraz już ~2 miesiące bez) jest ok 🙂 Nie mam porównania z innymi, które podałaś, ale u nas się sprawdził. Na jesień mam podawać ponownie (w zaleceniach mam 2x w roku) i zobaczymy 🙂
Dziewczyny a Yarrovia jest w proszku czy w granulacie?
A Prebio Digest ktoś podawał?

https://www.ntb24.pl/NTB_PrebioDigest1,5kg
Perlica,
Ja podawałam bezpośrednio po końcu kuracji Cavalora a potem Coligone. Na cavalorze miałam okresowe (kilka dni) pogorszenie ale potem się wszystko uspokoiło. Na Coligone było gorzej. W sumie najlepiej się zrobiło jak skończyły się suple i zaczęłam dawać zaparzone siemię lniane i rokitnik. W tej chwili jest bardzo ok.
izydorex, widzisz , zapomniałam o tym zupełnie. Raz miałam jedno opakowanie, ale się jakoś nie skupiłam na efektach wtedy  🙁

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 czerwca 2020 09:18
Yarrovia jest w granulacie, o ile dobrze kojarzę to też ma miarkę (?). U nas od początku leczenia i na stałe jest makuch z siemienia lnianego + rokitnik 2x dziennie, Yarrovia tylko 2x w roku ma być (wiosna i jesień).
Obecnie podawałam Gastro Balsam https://konik.com.pl/brandon-plus-gastro-balsam-2-5-hippolyt
Ale w trakcie kuracji omeprazolem zamiast osobno rokitnika i oleju słonecznikowego. Podam jeszcze jedno opakowanie po.
yarrowia jest w granulacie, który bardzo łatwo się proszkuje. Miarka jest załączona.

edit:
dziewczyny jak przygotowujecie swoje wrzodki do transportu? jakieś suplementy/pasty? czy tylko siano? Koń będzie jechać trasę kilka kilka godzin i nie wiem jak go zabezpieczyć, żeby wrzody się nie odezwały?
izydorex, właśnie nad tym balsem myślałam, ale kurcze mega to drogie w porównaniu do osobnego oleju i rokitnika. Nie starczy nawet na miesiąc cały...
Olej i rokitnik ja cały czas podaję od 3 miesięcy i wyszło mi grosze za pełne 3 miesiące.



Rokitnik teraz też drogi niestety. Zimą podawałam osobo rokitnik i olej. Z tym, że będę podawać teraz ostatnie opakowanie. Koń po gastro kontrolnym w trakcie kuracji, zostały jakieś mikro zmiany jedynie. Wg doktor nie powinny dawać żadnych objawów, ale mam nadwrażliwy egzemplarz.
Jesienią, jak ceny będą normalne, wrócę do rokitnika + olej.
ja daje ulcosan, bo yarrowia niesmaczna
ceny są takie, że jakbym miała w 100% trzymać się zaleceń to bym zbankrutowała i konia opłacałoby się sprzedać zamiast leczyć. Wg weta trzeba podawać 250 ml oleju dziennie, to 1l na 4 dni to jakaś masakra. Rokitnik też jest drogi i nie tak łatwo dostępny. Znowu po lucernie mój koń puchnie 🙂 jak żyć 🙂
Ja super rokitnik w ekstra cenie dostałam na grupie fb naszej i bardzo polecam, super owoce i miła cena : 50 pln za kg), ale już ta Pani nie ma, bo się skończył.
a próbował ktoś podawać ten rokitnik z Mebio na sucho do paszy zamiast zaparzania herbaty? przyznam, że zalewanie tego wodą codzień jest upierdliwe.
Ja super rokitnik w ekstra cenie dostałam na grupie fb naszej i bardzo polecam, super owoce i miła cena : 50 pln za kg), ale już ta Pani nie ma, bo się skończył.



Panią znam i też bardzo polecam 🙂 mam nadzieję, że jesienią znów będzie dostępny.

U nas też kilka osób podaje ulcosan po kuracji i konie mają się dobrze na tym.
Kusi mnie ten Eggersmann bo wychodzi najtaniej, a jeszcze ostatnio był w promocji za 180 pln.
Chyba się skuszę na próbę.
Z tego co wiem dr Biazik testowała właśnie Eggersmann i jeszcze drugi z zagranicy na literę P, ale zapomniałam nazwy.
Ja Wam podpowiem, że znalazłam rokitnik... mrożony. Za magiczne... 15 złotych za kilo. Jakież było moje zdziwienie, jak doktor Biazik powiedziała, że dawkowanie to samo, co suszonego. Oo
Jasne, trochę się trzeba nachrzanić z tym odmrażaniem co 2-3 dni, ale ciul tam, i tak robię mu wiaderka, to w praktyce dokładam sobie z minutę roboty. I zajmuję miejsce w zamrażarce, na szczęście mam drugą w garażu. 😀
anetakajper   Dolata i spółka
04 czerwca 2020 11:50
a sok z rokitnika? można podawać? Jak dawkować ?
Ja Wam podpowiem, że znalazłam rokitnik... mrożony. Za magiczne... 15 złotych za kilo. Jakież było moje zdziwienie, jak doktor Biazik powiedziała, że dawkowanie to samo, co suszonego. Oo
Jasne, trochę się trzeba nachrzanić z tym odmrażaniem co 2-3 dni, ale ciul tam, i tak robię mu wiaderka, to w praktyce dokładam sobie z minutę roboty. I zajmuję miejsce w zamrażarce, na szczęście mam drugą w garażu. 😀


Możesz podesłać linka gdzie go dostanę?
Ja kupowałam rokitnik od podkowy a drugi raz na suplementy konie czy coś takiego, teraz mam od koleżanki suszony.
Możesz podesłać linka gdzie go dostanę?

O ile nie jesteś z Łodzi, to nie pomogę. Z racji tego, że to jest mrożonka, to musisz szukać stacjonarnie. Ja znalazłam w hurtowni gastronomicznej.
prib, taki mix suszony od Podkowy?
Ja nie widziałam  po nim efektów żadnych,a i konie niezbyt to jadły.
prib, taki mix suszony od Podkowy?
Ja nie widziałam  po nim efektów żadnych,a i konie niezbyt to jadły.

Ale ja rokitnik daję non stop, nie widzę też efektów, ale koń jest bez objawów. Daje wg zaleceń dr Biazik i olej kukrydziany też non stop
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
04 czerwca 2020 15:23
U nas też rokitnik od początku non stop - w trakcie kuracji leków (więc jak mamy na 100% jakieś aktywne wrzody i rany) ma pomagać w gojeniu się ich, ale też wspomaga powstrzymywanie nowych ognisk zapalnych. Dodatkowo wzmaga apetyt (o ile koń go je). Sam w sobie cudów nie zdziała (choć starożytni grecy nim leczyli konie i widziano efekty - nazwa łacińska właśnie od tego pochodzi). Osobiście nie spodziewam się nie wiadomo jakich efektów po nim - poza wspomaganiem układu pokarmowego i bycia ogólną "bombą składników odżywczych" 😉

Z oleju kukurydzianego zrezygnowaliśmy. Kobyła i tak ma tyle żarcia, że nie przejada, energii nie brakuje, a wygląda jak pączek 😁
Viridila, tylko olej nie na energię, też ma działanie "lecznicze".

Ja nie chcę dawać rokitnika, ani też oleju. Zresztą sama dr Biazik mówiła, że należy robić przerwy w oleju i że non stop nie można trzymać na oleju.

Jak kończę kurację teraz to chcę przejść na suplement i zejdę z rokitnika oraz oleju, a zastąpie to suplementem. Kurację robię i tak 2 razy do roku zawsze, więc w zasadzie rocznie i tak jestem pół roku na omeprazolu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się