Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Pilnie poszukuję na już dobrego ortopedę/neurologa. Koń 25 lat, nagłe objawy, po wywiadzie telefonicznym z dwoma weterynarzami prawdopodobnie coś z kręgosłupem.
lek. wet. Marta Rykała będzie w mojej okolicy dopiero ok. 6-7 czerwca, wolałabym załatwić coś jak najszybciej.

Okolice Sławkowa/Olkusza

Potrzebny lekarz do tarnikowania, usunięcia zębów wilczych woj. mazowieckie, możecie kogoś polecić? Znam Michała Dziekańskiego, ktoś jeszcze?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 czerwca 2020 19:26
larabarson, dr Swiderek Baran tez robi zęby.

A ja za to poszukuje kogoś dobrego w USG i ścięgna. Woj. Mazowieckie również. Na ta chwile odpada dr Szczesniak, dr Dukacz i wspomniana wyżej dr Swiderek Baran. Kogo jeszcze warto ściągnąć kto zna się na rzeczy?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 czerwca 2020 20:39
Dr Kalisiak
Hermes dziękuję 🙂
Ktoś się orientuje ile kosztują zdjęcia RTG nóg + USG u Szpotańskiego lub Maciaka z woj Łódzkiego? I czy w warunkach stajennych da się zrobić przeswietlenie kręgosłupa? W tamtym roku jeden kon skoczył na drugiego i obił mu plecy. Był weterynarz, następnie fizjo kilka razy i wszystko wróciło do normy, niestety kilka tygodni temu przewrócił się na padoku i znów boli go ten sam odcinek co przy "obiciu". Po takim czasie zakwas to nie jest. Kon ma 3lata, nie pracuje w ogóle więc przeciążony nie jest, nie kuleje, ale widać, że coś jest z nim nie tak oprócz tych pleców. Na wrzesień planowałam zajazdke, a tu  taki klops  🙄
Cześć, przejrzałam wyniki w wyszukiwarce, ale czy coś się zmieniło i polecacie kogoś konkretnego do zrobienia porządnego TUV w świętokrzyskim (plus minus godzinę drogi od Kielc)?
karbro może Equi Bono i dr Marta Rykała?
[quote author=Cyśka link=topic=199.msg2933669#msg2933669 date=1591556765]
karbro może Equi Bono i dr Marta Rykała?
[/quote]


Kawał drogi od konia, bo ponad 4 godziny autem, ale przyjrzę się, dziękuję Ci!
karbro polecam zadzwonić, bo nie jestem pewna czy adresy na stronie się zgadzają 🙂. Może akurat też będzie w pobliżu🙂
Jasne, że tak. Dzięki! 🙂
Hej. Poszukuję sensownego ortopedy który dojedzie do okolic Warki. Ktoś coś?
Hej. Poszukuję sensownego ortopedy który dojedzie do okolic Warki. Ktoś coś?


Michal Rojek? Nie ma daleko
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
13 czerwca 2020 09:39
Kobyła ma zapalenie wiązadła pierścieniowego w przodzie. Poważny stan, na laparoskopowy zabieg się nie kwalifikuje. Operacja jedyna opcja, a i tak nie ma gwarancji, że bedzie ok. Zdiagnozowane, potwierdzone.
Jaką klinikę wybrać? Polećcie miejsce, gdzie mają doświadczenie w nogach. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
[quote author=karolina_ link=topic=199.msg2934374#msg2934374 date=1592004324]
Hej. Poszukuję sensownego ortopedy który dojedzie do okolic Warki. Ktoś coś?


Michal Rojek? Nie ma daleko
[/quote]
Dzwoniłam co najmniej tydzień czekania. Raz czekałam dwa to przestal być kulawy
ElMadziarra, Paweł Golonka klinika Equivet w Gesicach pod Wrocławiem. 😉
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
13 czerwca 2020 11:09
To właśnie jedna z branych pod uwagę.
Chcemy jednak zasięgnąć języka zanim będzie decyzja.
ElMadziarra, każda klinika ma swoich fanów jak i osoby które będą odradzać. Bardzo dużo osób wozi konie do Buku, do dr. Przewoźnego, sporo też słyszę o dr. Treli, ale on operuje po różnych klinikach, bo nie ma swojej.
Ja też polecam dr. Golonkę bo leczył oba moje konie i zawsze efekt był pozytywy. I wszystkie leczone ortopedycznie.
vissenna   Turecki niewolnik
13 czerwca 2020 14:04
Kobyła ma zapalenie wiązadła pierścieniowego w przodzie. Poważny stan, na laparoskopowy zabieg się nie kwalifikuje. Operacja jedyna opcja, a i tak nie ma gwarancji, że bedzie ok. Zdiagnozowane, potwierdzone.
Jaką klinikę wybrać? Polećcie miejsce, gdzie mają doświadczenie w nogach. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.


Ja polecę dr. Przewoźnego. Znajomej konia wyciągnął z podobnej kontuzji, więc już widział taki przypadek.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 czerwca 2020 15:13
A czy dr Przewoźny jeździ do pacjentów czy przyjmuje tylko w klinice?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
13 czerwca 2020 15:49
Dzięki dziewczyny.
Dzięki vissenna, taka informacja to już konkret.
Przy problemach z nogami też często na forum polecane są Czechy albo Berlin. Które konkretnie kliniki? Bo ja zupełnie niezorientowana. Warto?
Robaczek M., pod Wro na bank dojeżdża.
vissenna   Turecki niewolnik
13 czerwca 2020 15:54
A czy dr Przewoźny jeździ do pacjentów czy przyjmuje tylko w klinice?


Przyjeżdża albo wysyła któregoś ze swoich współpracowników żeby potwierdzić diagnozę i skierować na klinikę.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 czerwca 2020 23:25
Dr Trela zdecydowanie. Operuje w różnych miejscach. Moja kobyła jechała do Psucina.
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=199.msg2934467#msg2934467 date=1592087115]
Dr Trela zdecydowanie. Operuje w różnych miejscach. Moja kobyła jechała do Psucina.
[/quote]
Też miałem okazję, dr Trela dobry człowiek.
dr Trela to świetny fachowiec, operuje na pewno w Psucinie.
Kobyła ma zapalenie wiązadła pierścieniowego w przodzie. Poważny stan, na laparoskopowy zabieg się nie kwalifikuje. Operacja jedyna opcja, a i tak nie ma gwarancji, że bedzie ok. Zdiagnozowane, potwierdzone.
Jaką klinikę wybrać? Polećcie miejsce, gdzie mają doświadczenie w nogach. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.


ElMadziarra miałam z koniem podobny problem tylko więzadło w zadzie wiec gorsza opcja. Operowałam w Buku, tam wszystkie operacje wykonuje wet Grabski. Jestem bardzo zadowolona z efektu, koń powoli wraca do pracy.
Pytałaś o Czechy, na pewno tutaj chodzi o Brno  😉
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
15 czerwca 2020 07:53
O dzięki za tą informację. Jakbyśmy miały więcej pytań, to się odezwę na PW.

Tak o Brno mi chodziło.
Czy ktoś może polecić jakiegoś doktora do badania kupno-sprzedaż w Bieszczadach?  🙇
rox   ogony trzy
06 lipca 2020 06:59
Potrzebuję dobrego ortopedy do zdiagnozowania kulawizny, który dojedzie na Śląsk i nie będzie to trwało pół roku.
Czy jedyna opcja to dr Henklewski, czy może mamy jakiegoś fajnego, ambitnego weta, który lubi się doszukiwać ?

-edit-
problem w obrębie kopyta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się