Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Re-voltowe kciuki mają moc- proszę o kciuki!! Wylądowałam na perinatologii 🙁
Są kciuki!
Trzymam mocno!
rochnar, kciuki!!!
rochnar, trzymamy mocno kciuki!!!
Horsia super ten tekst. Ja właśnie staram się tak do tego podchodzić, dlatego Oliwka spędza na rękach/w nosidle/na moim brzuchu jakieś 16h na dobę.
Mam tylko takie marzenie, że gdyby w ciągu dnia chociaż raz pospała sama pół godziny, to byłoby super  🙂
rochnar, kciuki, jak się trzymacie?
rochnar, kciuki!
Furry, sorry za offtop, ale jaka ładna jesteś! 😍 I ogarnięta, ja pierwsze tygodnie po porodzie wyglądałam jak G.  😁
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
31 maja 2020 05:15
Furrymouse moje bliźniaczki były na kp i to co drugie karmienie może z 5 dni. Potem już tylko mm.  Probiotyki z miesiąc podawałam. Mają teraz 14,5 miesiąca i miały jeden 3 dniowy katarek. Ale też od początku nie były wychowywane sterylnie, bez wyparzania, z kotami,  z psem.
Rochnar kciuki
rochnar, kciuki, jak się trzymacie?


Czekamy... na razie nic nie wiadomo- w weekendy i tak nikt nie podejmuje żadnych decyzji poza podawaniem kroplówek. Chyba ze inny lekarz na wizycie coś zaleci dzisiaj...

Także kciuki nadal baaardzo potrzebne  🙁
rochnar, kurde, z tymi weekendami... 🙁 dawaj znać jak coś się ruszy. Tulę i trzymam kciuki niezmiennie!

Cenciakos, o, sterylność to ostatnie co cechuje nasze mieszkanie przy psie z którego się sypie na potęgę 🙂 także jestem dobrej myśli. Dzięki za kolejny głos z obozu "modyfikowanych"! 🙂

lenalena, dziękuję  😡 Efekt ogarnięcia dają chyba pomalowane oczy (zdjęcie po spacerze). Takie zabiegi są możliwe głównie dzięki chuście 😀 ale też są mi bardzo potrzebne dla zdrowia psychicznego (choć jak nigdzie nie wychodzę to się nie maluję)
rochnar, i jak u Was?

Zrobiłam dziś w końcu badania młodemu. Mamy dość silną anemię. Podejrzewałam że jest, ale nie spodziewałam się tak złych wyników. Żelazo do tej pory brał w minimalnej dawce od 2 m-cy. Obecnie wchodzimy na max dawkę plus wit C. Apetyt młody ma raczej kiepski i wybiórczy od jakiegoś czasu(teraz już wiem czemu). No ale będę próbowała w diecie dostarczyć jak najwięcej żelaza i b12. Macie jakieś sprawdzone metody/posiłki?
A i od soboty moje dziecko zaczęło SAMO chodzić i robi to non stop 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
01 czerwca 2020 21:16
Horsiaa, wejdź na blog szpinakrobible. Tam jest super artykuł o żelazie w produktach i przykładowe jadłospisy
Horsia u nas ch*** ale póki co stabilnie
Może jutro po badaniach coś się więcej dowiem. Ale prędko chyba nie wyjdziemy.

Co do anemii to wiem że kiszonki z buraka są ok ale nie wiem czy dla takiego malucha mogą być. Poza tym jest płyn FLORADIX ale tez nie wiem czy wolno u takiego malucha.
Mojej Ince wyniki się baaardzo poprawiły po żelazie Actiferol. Dostawała ten START i zwykle (żeby dawka była odpowiednia do wagi) zawsze z kropelkami z wit C
Horsiaa dużo żelaza ma szpinak zdaje się, a jego można przemycić prawie wszędzie.
Ale fajnie masz z chodzeniem 😀
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 czerwca 2020 06:59
Mit o szpinaku dalej  żywy widać 😉

Nie, szpinak nie ma tyle żelaza ile sie przyjęło ( przez lata  powtarzany błąd przy przecinku 😉 ) i  niestety mało co  sie wchłania w jelicie przez kwas szczawiowy.

Rochnar zdrówka dla was!!
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=74.msg2932662#msg2932662 date=1591077562]
Nie, szpinak nie ma tyle żelaza ile sie przyjęło ( przez lata  powtarzany błąd przy przecinku 😉 ) i  niestety mało co  sie wchłania w jelicie przez kwas szczawiowy.
[/quote]

A dodatkowo prawie połowa tej niewielkiej ilości żelaza ucieka podczas obróbki termicznej. A ciężko zjeść 200g szpinaku na surowo 😁 już lepiej morele 😉
Tahini będzie miało dużo (sezam), ale nie wiem czy maluchy mogą 🤔 no i tego też dużo nie da się zjeść. Dla mnie wygrywa biała fasola i morele właśnie.
ash, właśnie czytam szpinakrobible. Coś tam już pozapisywałam sobie. Tylko żeby młody chciał chociaż spróbować. Od kilku dni wchodzą tylko banany, jabłka, truskawki, jogurt naturalny, parówki i chleb bez niczego.
Że szpinak to mit to wiem, ale młody całkiem lubi szpinak.

Kaarina, z jednej strony fajnie, a z drugiej już jak mu mówię że tam nie pójdziemy bo niewolno to puszcza się mnie i idzie sam 😜
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 czerwca 2020 10:24
A dajesz mu wołowinę? Zmielona mozesz fajnie wymieszać  z jakimś warzywem i otrębami pszennymi ( maja duzo żelaza! Ale lekkie to 😉 )  🙂 po tym oczywiscie owoc ( wit c). Albo klopsiki wołowe z otrębami zamiast bułki i żółtko. Do tego jakiś sosik i węgle 🙂

Otręby tez mozesz dawać do jogurtów 🙂

Sporo dziczyzny ma w diecie np. jelenine, koźline, dzikie gąski, dzika. Mąż i teść myśliwi więc mięsa się u nas nie kupuje.
A to mnie zaskoczyłyście z tym szpinakiem i żelazem w nim. Nie miałam pojęcia, że jednak nie jest tak dobrze.
U nas wyszła alergia lub nietolerancja na truskawki... 🙁 To też może minąć, tak jak alergia na bmk?
Coś niesamowitego, nikt w rodzinach nie ma na nic alergii, a tu jedno za drugim się pokazuje. Aż się boje jej dać coś co zawiera alergizujące składniki, typu orzechy..

[
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2020 14:04
A jak już tak jesteśmy przy jedzeniu to dziewczyny czy możecie polecić jakieś gotowe mieszanki warzywne na papki dla 8 miesięczniaka? Takie wiecie Hortexa czy innych firm. Ja to ugotuje , zmiksuję i cyk gotowe.

Ogólnie to Ania nie toleruje póki co dyni, marchewka jeeeszcze gdzieś tam przemycić można, ale nigdy samą.
Za to kocha bardzo brokuł, kalafior i groszek.
Przez ostatni miesiąc dostawała królika cielęcinkę, indyka,kurczaczka,wołowinkę, rybkę (*no tu nie poszło nam), jajeczko.
Wszystko to te tz. zupki jarzynowe lub potrawki z dodatkiem mięska. Czasami nawiedzały nas zaparcia i 3 x musiałam użyc czopka glicerynowego.

Obecnie czuję, że chciałabym zrobić sama trochę ,,papek warzywnych" ,ale nie mam pomysłu jakich.
Do tej pory działamy w pieleszach domowych tylko z groszkiem i brokułem ( kalafiorem) oraz avocado z gotowanym jajeczkiem.

Zastanawiam sie też czy już czas na paprykę, pomidora i ogórka. Podpowiecie?  :kwiatek:

W przyszłym miesiacu stawiać będę również na jogurty i twarożki. I tutaj nie wiem kompletnie jak temat ugryść

zabeczka, możesz absolutnie wszystko z wymienionych 🙂 mój Julek wpiernicza wszystko i nawet nie będę się wychylać co jadł, powiem tylko ze nie gotuje osobno. Ale z drugiej strony mam w domu trzylatke która odmawia jedzenia jak coś jest ZAOSTLE, wiec prawdopodobnie moje codzienne jadłospisy są dzieciowe 😉 no i żadne z moich dzieci nigdy nie miało problemów z bólami brzucha, a z tego co czytam to Ania Cię niezle czołga ze swoim wrażliwym układem pokarmowym 🙁
A z takich delikatnych warzyw które tez łatwo do ręki dać ale i łatwo na papkę jak do ręki się boisz to cukinia! Można zmieszać i z miesem, i bez, i z wszelkimi innymi warzywami 🙂 i (chyba) jest delikatna dla brzucha..?

rochnar, trztmam kciuki mocno!!!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2020 14:42
rochnar kciuki idą ode mnie

Dodaj jeszcze bolesne ząbkowanie i uwierz mi mam combo już totalne. 😡 😵
Ooo ona kocha cukinie. 😍
Nic w takim razie kupie jakieś zupki wiosenne, jakieś delikatne, pogotuję, pomiksuję.
Dziękuję  :kwiatek:
ash   Sukces jest koloru blond....
03 czerwca 2020 15:39
Chcesz to miksować wszystko? Po co?
Ugotuj, podziabaj widelcem i daj. Papki to tylko na początek.
Moja je wszystko, dosłownie. Nie gotuje oddzielnie, nawet z grilla jadła wszystkie warzywa.
Przestałam się bawić w oddzielne jedzenie jak zaczęła się awanturować o jedzenie z naszych talerzy
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2020 16:54
Dodaj jeszcze bolesne ząbkowanie i uwierz mi mam combo już totalne. 😡 😵


Jak wyjdą kły to wtedy pomyślimy. Póki co od miesiąca mamy dramat. Są dni że wgl pije tylko mleko i odmawia nawet papek.
Czasem myśle ze naprawdę mało wiem o macierzyństwie :kwiatek: nie miałam żadnych z tych problemów, nie umiem pomoc...wręcz dzieciom które znam gryzienie pomagało. Anieli zeby pojawiały się nagle, Julek jeszcze nie rozpoczął procesu 😉 także nie mam złotych rad. Poza tą stała, ze wszystko mija 😉

A tak w ogóle to Julek tak jak Aniela, nie je cyca w dzień. Nie je publicznie, nie je przy ludziach, nie je przy rozmowach, je tylko zasypiając ale tylko w warunkach zaciemnionej sypialni i kołysanek, powtarzalny schemat. Także dla mnie rozszerzenie diety to możliwość normalnego wyjścia z dziecmi z domu 😀 jak ja się cieszę ze jedza normalne jedzenie normalnie, bo naprawdę byłaby kicha... 😁
Musiałam wrócić do pracy i oddać młodego opiekunce.Woże go do niej o zaczął się cyrk.W nocy śpi,ale ciągle popłakuje przez sen,chce chce być na rękach.Tam inne warunki u mnie cisza spokój generalnie nuda A tam dwójka dzieci ,telewizor non stop nie jest przyzwyczajony.Mam wyrzuty sumienia ,ale nie mam wyjścia.
Ile Twój Mały teraz ma?
Kończy 6 miesięcy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się