jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

A z portem?
vissenna   Turecki niewolnik
04 czerwca 2020 17:08
A z portem?


Z portem może pójść w dwie strony:
-więcej miejsca na język go uspokoi
-większa powierzchnia wędzidła i jego kształt ułatwią mu pchanie go językiem.
Coś takiego może?:
http://jnshop.pl/wedzidla-angielskie/195-angielskie-d-mb04-nr-89-21042.html
Donia Aleksandra, z tego co opisujesz to wg mnie cygan.
vissenna o to ostatnie mi się podoba
Myślałam jeszcze o takim z naszych ogłoszeń:
https://ogloszenia.re-volta.pl/nowe-wedzidlo-kimberwick-14cm/o/247109/?szukaj=kimberwick&kodkm=10&sortowanie=0
Ale Twoje wydaje się łągodniejsze, więc fajnie spróbować na początek.

Perlica,  musiałabym od kogoś pożyczyć i sprawdzić.Choć  do mnie na początek przemawia podlinkowane przez vissenne
vissenna   Turecki niewolnik
04 czerwca 2020 19:11
Donia Aleksandra jak to wędzidło z ogłoszenia jest nowe, to ja jestem fretka 😉 Tam nawet nie ma haczyków do łańcuszka...
vissenna o to ostatnie mi się podoba
Myślałam jeszcze o takim z naszych ogłoszeń:
https://ogloszenia.re-volta.pl/nowe-wedzidlo-kimberwick-14cm/o/247109/?szukaj=kimberwick&kodkm=10&sortowanie=0
Ale Twoje wydaje się łągodniejsze, więc fajnie spróbować na początek.

Perlica,   musiałabym od kogoś pożyczyć i sprawdzić.Choć  do mnie na początek przemawia podlinkowane przez vissenne


tak jak mówi vissenna, port może spowodować albo spokój albo sprawę pogorszyć. jeżeli się na niego zdecydujesz to ja wzięłabym najpierw kiełzno bez dźwigni, wędzidłowe. oraz z dużym portem.  osobiście dobór kiełzna uzależniałabym
od tego, jakie masz z koniem cele treningowe - skokowe czy ujeżdżeniowe.
Cele skokowe- gdzie prowadzi się nieźle. Ale pracuję dużo ujeżdżoniowo i tutaj chciałabym jak największej poprawy.
Cele skokowe- gdzie prowadzi się nieźle. Ale pracuję dużo ujeżdżoniowo i tutaj chciałabym jak największej poprawy.


jak masz skoczka to możesz przepisowo korzystać z pełnej gamy kiełzen 🙂
A co powiecie na to ? lub cyganka  ?Jest wypozyczalnia więc zaryzykowałam  winderena.

Donia Aleksandra, mam właśnie Winderenową cygankę i koń chodzi na niej bajecznie.

Druga sprawa, że teraz chodzi bajecznie i na zwykłym prostym gumowym, bo nauczyłam się go prawidłowo jechać wg wskazówek zawodnika, który tego konia miał przez rok w treningu.

a jak z wytrzymałością ? koń nie zjada tego tworzywa?
Donia Aleksandra, właśnie Windereny słyną z tego , że konie ich nie zjadają.
Jak koń wybitnie zdolny to zje. Znam konia który systematycznie zjada I wysyłają nowe w ramach reklamacji xD
xxagaxx, to ciekawe....
U nas były testowane w fazie projektowania na wybitnym zdjaczu i nie dał rady  😂
Perlica, znam 2 przypadki osobiście. I da się wedzidlo zjeść
xxagaxx, a po jakim czasie?
Tak po jednej jeździe?
Perlica, z czasem zjada. Jak długo to nie wiem, bo aż tak się nie zagłebialam w dyskusję aż tak. Kobyla trudna w pysku, chodząca konkursy 140, parkury pelham, ale na co dzień chodzi właśnie na Flexi.
xxagaxx, dobrze, że z czasem, bo można się zdenerwować  😉
xxagaxx, a po jakim czasie?
Tak po jednej jeździe?


moja znajoma miała cygankę na skoki (zakładana raz w tyg) i przegryziona w kilka treningów, codzienne wędzidło Poponcini w całości od długiego czasu 🙂
U mnie flexi winderena zupełnie się nie sprawdziło. Kobyłce „miło” było się na nim zawiesić. Znajoma skacząca normalnie na kimblewicku berisa miała podobne odczucia. Ja testowałam też kimblewick trusta - super się sprawdził. Ma szersze pole działania - boki są większe, zatem działanie można nieco bardziej regulować.
Dziewczyny a nie ma ktoś na sprzedaż sztangi z miejscem na jezyk z Winderina 13.5 D ewentualnie takiego Berisa ? ( w sumie wolałabym beris miekkie bez sztywnego rdzenia )
netaaa, beris miękki jest i tak dość sztywny 😉 miękki to jest zwykły nathe czy właśnie flexi i super flexi winderena. Sztanga winderena z portem też jest sztywna i twarda.
Wiem, ale Beris jest mniej sztywny jak winderen z stalowym rdzeniem, a moja kobyla lepiej chodzi na wedzidlach z miejscem na język  🤔
Teraz tez jezdze na oliwce podwojnie lamanej z polsiezycem na jezyku, ale po testach na sztandze winderen z mjejscem na jezyk jest o niebo roznica, jednak martwi mnie to ze jednak sztywna sztanga....
Winferen super flexi testowalam tez i na nim bylo stanowcze nie... 🙁
Czy ktoś spotkał się kiedyś z wędzidłem zrobionym jakby z dwóch splecionych drucików? Pojedynczo łamane, dość cienkie. Czy to ma jakąś nazwę? Przeglądałam różne sklepy, ale nie mogę nic takiego znaleźć
Czy ktoś spotkał się kiedyś z wędzidłem zrobionym jakby z dwóch splecionych drucików? Pojedynczo łamane, dość cienkie. Czy to ma jakąś nazwę? Przeglądałam różne sklepy, ale nie mogę nic takiego znaleźć


Twister / ze skręconym ścięgierzem - używane przeważnie w stylu western :P

https://hatatitla.biz/shop-more.php?id=406040&category=396346
Kastorkowa   Szałas na hałas
08 czerwca 2020 11:28
Wpisz sobie wędzidło skręcone/ wędzidło ze skręconym ścięgierzem.
Ja widziałam konie w zaprzęgu na takich..
Dzięki dziewczyny, chciałam trochę o nim poczytać i tak jak myślałam, jest bardzo mocne. Moja kobylka u poprzedniego właściciela na takim chodziła i teraz zwykła oliwkę ma w du*ie :/
No jest to bardzo mocne wędzidło i powinno być używane jedynie korekcyjnie, w konkretnym celu.
To kiełzno nie do korekcji tylko do spłukania w kiblu.
No jest to bardzo mocne wędzidło i powinno być używane jedynie korekcyjnie, w konkretnym celu.

Ona chodziła na nim cały czas, nie tylko w ramach korekty.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się