Końska Rewia Mody XIV (2020)

Bi się zmieniła technologia materiałów.
Te w kratkę były plecione tak jakby- tkane z grubszych włókien.
Teraz większosć bryczków to włókna z teflonem itd. Wyprodukowanie materiału w kratkę, który byłby właśnie tak super elastyczny i gładki czego rynek teraz d bryczesów wymaga jest po prostu meeega drogie. Do tego dużo więcej odkroju się marnuje bo trzeba spasowywać wzór.
Droższe w produkcji, droższe w ilości użytego materiału i w szyciu. Szwaczki muszą ogarniać spasowywanie. Wbrew pozorom nie taki łatwe. Wymaga myślenia przestrzennego i precyzji szycia większej.
Za mały byłby na nich zarobek.

Podejrzewam, że wrócą i inne wzory też nastaną gdy opracowana zostanie jakaś technologia nadruku dobrej jakości masowa na gotowych bryczesach.
wątek zamknięty
Kunia to chyba coś z praniem nie tak, a nie z czaprakiem. 😀 Ja mam większość cottonów, mam manię prania i z żadnym nic się kompletnie nie zadziało. Albo jakiś felerny egzemplarz. 😉 Ale ogólnie cottony to imo najlepsze czapraki w takiej cenie. Wyglądają długo super, jedyne co to im kolor zblaknie, a i to też może być zaletą, jeśli ktoś lubi takie sprane, przydymione kolory jak ja. 🤣
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
05 czerwca 2020 19:37
Kunia to chyba coś z praniem nie tak, a nie z czaprakiem. 😀 Ja mam większość cottonów, mam manię prania i z żadnym nic się kompletnie nie zadziało. Albo jakiś felerny egzemplarz. 😉 Ale ogólnie cottony to imo najlepsze czapraki w takiej cenie. Wyglądają długo super, jedyne co to im kolor zblaknie, a i to też może być zaletą, jeśli ktoś lubi takie sprane, przydymione kolory jak ja. 🤣


Mam dokładnie takie samo zdanie. W stajni treningowej mieliśmy całe spektrum czapraków w rotacji "mokry - to do prania", czyli 1-3 użycia i trafiał do pralki. Najbardziej nieśmiertelne były cottony. Na treningi czaprak nie musi być piękny, ale na pewno czysty i pod tym względem sprawdzały się świetnie.  Dodatkowo całkiem szybko schły i są duże oraz dość sztywne, więc można się bawić w korekty podkładkami bez zagrożenia, że coś konia obetrze.
wątek zamknięty
Też uważam cottony za świetne jakościowo i właśnie uwielbiam to, że nawet po wielu praniach nie tracą kształtu, dalej wyglądają elegancko, a nie jakby ktoś to psu z gardła wytargał.
Jeśli chodzi o kolor - warto prać w niższych temp i nie suszyć w pełnym słońcu. Warto też obrócić na lewą stronę.
wątek zamknięty
Dokładnie też męczę cottony na  codzień.  2-3 razy góra na koniu. I są fajne takie twarde, zbite.
wątek zamknięty
No cóż nie mój jeden Cotton, nie mój jeden Eskadron. Pranie "delikatne 30 stopni" - jeśli kaszmirowe swetry to wytrzymują to tym bardziej czapraki powinny  😀
Ale faktycznie mam jeden jedyny sobie zostawiłam z sentymentu - stary Cotton NICI - i skubanego nic nie bierze wyglada ja nówka  👍
wątek zamknięty
Jakość cottonów i innych spada z roku na rok i z kolekcji na kolekcję.

Myślę, że efekt szybszego zużycia firmy planują (zaplanowania nieużyteczność produktu), ale też dokładają się do tego inne czynniki, np. to, że składy preparatów do prania też się zmieniły.
Kiedyś się głównie prało w proszkach do prania a pralki miały programy głównie związane z możliwą do użycia temperaturą.
Teraz mamy pralki z programami fitness, srytness, eko AA+ - czyli wszystko ma się wyprać szybciej i z mniejszą ilością wody i wlanym płynnym detergentem, który niby i pierze i chroni i nawilża i wygładza... no i tak się nie da dokładnie.
Stare pralki tak nie nieszczyły ubrań jak te nowe. Używały więcej wody, pranie było delikatniejsze ale dłuższe, a detergenty słabsze też dawały rade bo właśnie pranie było dłuższe.
Dziś jak do programu dołączone jest jeszcze wirowanie np. na 1200 obrotów na minutę... no to ta bawełna i inne dostają jednak mocniej.


Ja cottony lubie i nie lubię.
Lubię za rozmiar- są duże, i cienkie. I zazwyczaj dobrze leżą.
NIe lubię za to, że mi się przecierają od przystuł szybko i za to, że przy intensywniejszej jeździe albo gdy jest ciepło tak szybko przemakają i pot dochodzi do siodła.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
06 czerwca 2020 14:32
kotbury, no ale jak ktoś pierze cottony z wirowaniem na 1200 to już jest jego wina. Ja wymieram 600, max 800 obrotów, delikatne pranie i mac 30 stopni i raczej niewiele się dzieje. :kwiatek:
wątek zamknięty
Emptyline, a ja nie, bo mnie wnerwia jak czapraki schną za długo, a już jakby z nich woda kapała to dla mnie katastrofa bo jestem za leniwa żeby to ścierać  😂

Nie pałam aż taką miłością do szmat jeździeckich, żeby się z nimi cackać. Odkurzam od spodu z kłaków (niegolony koń)  i do pralki na program mix (coś koło 1h)  z 1200 obrotów.
I mają być czyste. Na jedno pranie upycham max 3 czapraki- więcej mi się nie mieści do pralki.
wątek zamknięty
keirashara, dzisiaj dostałam maila że moje zamówienie z Amare zostało wysłane wiec tylko 6 dni im to zajęło  😅
wątek zamknięty
Kunia, - o kurka. Hm... to może jednak zamówię i wstrzymam się z foteczkami do tego czasu. Choć ja bym chciała już, teraz, natychmiast 😁
kotbury, - ja wiruję na 600 lub 800 i nic mi nie cieknie, na 1200 to wrzucam ewentualnie pościel czy ręczniki. 😲 Program taki codzienny, ale krótszy, 30 stopni. Piorę pojedynczo, maks dwa - wsad mam na 5kg, ale Dl-ki jednak więcej miejsca zajmują.
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
06 czerwca 2020 21:19
kotbury, okej, jeśli Ci nie przeszkadza, że coś się szybciej niszczy to w porządku, ale znam z autopsji sytuacje w których ludzie narzekają, że słaba jakość, a po prostu nie przestrzegają zasad dotyczących prania między innymi. Przy 800, nawet 600 nic z nich nie kapie. :kwiatek:
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 czerwca 2020 06:35
Cottony piorę w 30-40*, wirowanie na 1000 i wszystkir mają się bardzo dobrze 😉 jedyne co je niszczy to z czasem przetarcia lamówki na popręgu/pod łydką
Wytrzymują mi dłuuugo 😀
wątek zamknięty
Na matchy dressage dali fotkę porównania kolorów, ale widać też, odnośnie ostatniej dyskusji, zestawienie jakości psos i es - od lewej jest psos, eskadron, psos i es.

[img]https://scontent.fzrh2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/101654479_3285575328161181_3174180930742011625_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=2d5d41&_nc_ohc=f6n9o-BAHk8AX9n46Y8&_nc_ht=scontent.fzrh2-1.fna&oh=e1fe443c17d70194fa8829d88d1ded75&oe=5F00E5A4[/img]
wątek zamknięty
budyń chyba tylko nam w Polsce to przeszkadza, bo jak tak instagrama przeglądam, to za granicą jest na nie duży szał mimo wszystko  🙂

Dorzucam znalezione stare zdjęcia Donka w dralonie atlanticblue i owijkach eskadron blue.  Nie pasują idealnie niestety 🙁 Te kolory chyba nie są jego  🤣

wątek zamknięty
Omg te szwedzkie marki to chyba normalnie w jednej fabryce w chinach robione tylko jedne schodzą z rolki jako gat1 a drugie jako gat 2...

To jest taka kopia jotka w jotkę, że to aż dziwne i to z jednego kraju.
wątek zamknięty
protoniasta, kusisz mnie tym atlanticiem w ogłoszeniach 😁

Bordowy Spooks, z aktualnej kolekcji 😍


wątek zamknięty
Nirv noo na siwej maści byłby szał  😀
wątek zamknięty
Wiem, że już pytałam, ale no spróbuję raz jeszcze - jakiś sklep z produktami felixa buhlera w Polsce? Nie uśmiecha mi się płacić ponad 200 zł za kantar z uwiązem za granicą 🤣 Niemiecki kramer odpada.
wątek zamknięty
Dla mnie Equestrian rządzi. Ale fakt Ps jest pełno na instagramie.
Nie wiem budyń czy gdzieś jest poza Kramerem.
Ja znalazłam swoje niespełnione marzenie Eskadron mint/teak 😍 i się tak czaję na niego  😁
nirv piękne bordo
wątek zamknięty
Potreningowy Donek w starej Anky Hortensja




budyń może jakieś zamówienie zbiorowe spróbuj zorganizować 🙂
wątek zamknięty
Protoniasta widzisz hortensja to piękny odcień. Ja kupiłam Purple i w ogóle mi nie pasuje do mojego zwierza 🙄
wątek zamknięty
No właśnie tyle kolorów powtarzają, a takiej hortensji nie  🤔
...a bym chętnie dokupiła sobie nową sztywną, jakby była dostępna 🙂 
A tego minta bierz 😀  - trzeba spełniać marzenia  😁  te mniejsze też   😀
wątek zamknięty
protoniasta dokładnie , takiego koloru nie chcą powtórzyć  🙄 Wydaje mi się , że Plum Eskadrona jest podobnym odcieniem. Ale Anky to Anky  😁
wątek zamknięty
Plum jest bardziej nasycony, anky taka przygaszona. Niestety mam tylko fotkę z insta, ale coś widać :P

wątek zamknięty
Powtórki starszych kolekcji Eskadrona i ANKY zrobiłyby szał na rynku, nie wiem dlaczego nikt na to nie wpadnie 😁
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
09 czerwca 2020 21:15
Siwy w ukochanych odcieniach niebieskiego 😉 tym razem granatowy Caball
wątek zamknięty
Mam słuchajcie pytanie. Trochę szmatowe, trochę kolorystyczne. Czarny sprzęt, czarna podkładka, czaprak, ochraniacze, nauszniki, marynarka, kask.... będzie ok, czy za dużo tego czarnego i przełamać granatem? A, strzemiona mam czerwone.
wątek zamknięty
Ja bym dodała czerwony element w rzędzie, ew. w Twoim outficie. Pokaż foty, to na ogierzysku taki zestaw?
Ja też planuję zakupić czarny zestaw na mojego i tak występować na zawodach. Czarne na czarnym mi się okropnie podoba  😍
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
11 czerwca 2020 00:04
Klami, ja dalej twierdzę, że czerwone, albo szare elementy, nie granatowe.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.