KOTY

efeemeryda to nie są dokładnie te, ale budowa taka sama  klik. Gdybym mogła to pewnie wybrałabym takie bardziej zabudowane, wydają mi się wygodniejsze, ale moja kotka już w takich miała error i nie chciała chodzić  😁
efeemeryda   no fate but what we make.
13 maja 2020 21:53
Dzięki  :kwiatek: chociaż wydaje mi się to bardzo cieniutkie  😂
efeemeryda, i co ? byłaś na spacerze?

Wątek jakiś ciuchutki to wstawię mojego kota "szachida"  😂



efeemeryda   no fate but what we make.
20 maja 2020 17:54
Perlica
ależ czadowy jeden z drugim  😍 😍
jeszcze nie, coś mi opadł zapał, wciąż myślę nad tym  😁
efeemeryda, to kot samobójca, prowokuje charta atakując go za gardło i prowokując żeby go gonił i potem spi....cza po ogrodzie i wskakuje z biegu na wyskość 3m na drzewo, jak jakaś małpa  😵




Perlica Zaran coś się w kadrze nie mieści  😂 Super się bawią! Mój też z kotem już na szczęście dokazuje  😁
chomcia, to dobrze,  bo u mnie zajęło 3 miesiące do takich bezpiecznych relacji, bo Zaran chciał łowić ich, niby w zabawie, ale jednak łapanie ćwiczył początkowo  😉 takie relacje w postaci wspólnej zabawy to po pół roku bycia razem  😀
Ja coś szukałam i miotałam się po pokoju, a Tajga gapiła się na mnie z politowaniem, aż musiałam strzelić fotkę  😀
Czy jest jakiś preparat na kleszcze dla kotów, który można kupić w ilości dla kilku zwierzaków, co nie zrujnuje mi portfela? No i nie mogą to być obroże... W miejscu, gdzie bywam jest kilka kotów, ostatnio wyciągałam im dziesiątki kleszczy 🙁 niestety właściciele zwierzaków mają na to wylane totalnie. To jest wieś, jedna kotka ok 8-10-miesięczna (malutka!) już urodziła, jej siostra ewidentnie chodzi w ciąży. Na sterylkę miały iść, ale 'nie było czasu'  😵 :emot4: :emot4: :emot4: Przykro mi na to patrzeć, wiele nie zdziałam, ale chociaż cokolwiek bym chciała. Druga sprawa - odrobaczanie - kotka karmiąca może być odrobaczana? Jedzenie dostają byle jakie, więc też się zastanawiam czy im czegoś nie zasponsorować... Choć możliwe że i to nic nie da i się zmarnuje.
magda ja biorę psie bravecto- tabletkę i dzielę na dwa dziady co łykają tabletki- mam na kilka użyć, dla tej co jest nietabletkowa biorę kropelki fiprex też na dużego psa i mam na cały sezon 😉 wychodzi bardziej ekonomicznie niż kocie dawki  😉
magda  moje koty dostały tabletki Credelio, jest święty spokój.
Wiem, ze są takie kropelki co działają na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne, więc dla takich kotów to byłoby super.
efeemeryda   no fate but what we make.
10 czerwca 2020 09:25
broadline, bravecto, credelio - chyba to ostatnie najtańsze
Czy wszystkie te preparaty można stosować dla kotki karmiącej? I podejrzanej o bycie w ciąży?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 czerwca 2020 10:32
A ja mam pytanie o bravecto. Ile czasu od wbicia się kleszcz jest jeszcze aktywny/zywy?  Bo z tego co pamiętam bravecto nie ofstrasza tylko zabija kleszcze
Pati2012, nie wiem czy ktoś to mierzył, ale ja wyciągam takie ususzone z psa, a jest na Simparice, mniej więcej pod koniec dnia wbite pewnie na porannym spacerze, także kilka h wychodzi.
Ktoś ma pomysł na poidło dla kotów, z którego nie da się wychlapać wody? Pilnie potrzebne, bo inaczej jeden mój kot zostanie skrócony o głowę albo przednie łapki...
Do tej pory w kuchni stała wielka miska, z której piły psy i koty. Wielka, ciężka, ceramiczna. Codziennie myta i zalewana świeżą wodą. Od jakiś 10 dni mamy codziennie (i co noc) w kuchni potop...Dosłownie! Woda porozlewana na  całą kuchnię bo jedno futro podchodzi i łapą wychlapuje wodę z miski. On zawsze lubił wodę i zabawę ale teraz to ciut przegiął... Psom mogę  zrobić miskę z wodą na podwyższeniu i koty nie sięgną, ale kotom muszę dać coś w zamian i teraz pytanie co. Będzie wychlapywał z każdej, już sprawdzone, chyba, że będzie minimalna ilość wody  no ale reszta kotów też musi pić. Jakiś pomysł zanim go  przerobię  na mufkę?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
13 czerwca 2020 23:22
Może postaw miskę na dużej tacy? Rozchlapie na tacę, a nie na podłogę. Chociaż z doświadczenia powiem, że jak lubi wodę, to już będzie się tak bawił.  🤣
Lanka_Cathar, stoi na tacy + pod samą miską jest dywanik. Ja czegoś takiego w życiu nie widziałam - on rozchlapuje tak na plus minus pół metra - z rozpędu paca szybko łapą i woda lata w powietrzu na odległość...Jeszcze mogę kupić większą tacę...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 czerwca 2020 23:41
epk, więcej musisz wybawiać, brakuje mu stymulacji 😀
epk, piona 😉 przerobiłam jeden przypadek który podważał miskę i paczał jak się woda rozlewa (przecież to fascynujące...) i jeden który musiał miskę łapką poruszać żeby woda się bujała. W obu przypadkach walka z wiatrakami. Ciężka miska musiałaby chyba ważyć 100 kg, miski z przyssawkami chyba musiałyby być przyklejone na amen. Spróbuj może fontanny? Choć obawiam się że jedyny sposób to duuuża podstawka 😉
epk, więcej musisz wybawiać, brakuje mu stymulacji 😀

Akurat ten kot jest mocno wybawiony. Wodą lubi się bawić od małego. Wcześniej robił to w wannie, no niestety nie wstawię wanny do obcego mieszkania, żeby kotecek miał spełnione potrzeby 😉.

magda, ja mam powoli załamkę, co za egzemplarz...
efeemeryda   no fate but what we make.
14 czerwca 2020 09:58
Epk Na mojego rozlewacza pomogła fontanna, ale dopiero ta drinkwell platninum o pojemności 5l  😜
Epk Na mojego rozlewacza pomogła fontanna, ale dopiero ta drinkwell platninum o pojemności 5l   😜

luksusowy ma gust...
Nawet mnie nie straszcie, mój mały ostatnio też odkrył rozlewanie wody i jest taaaakie fajne 😵 Tylko mokre łapki trochę wkurzają.

A, najlepsza woda to ta pita z truskawek jak podlewam. Czy muszę mówić, że moje biedne truskawki coś słabo zaczęły wyglądać? 😂
epk, Proponuje BARF lub dobre mięsne puchy, bo od czasu jak moje poszły na Barf ( obecnie na dobrych puszkach) to miski być nie musi z wodą, bo koty wogóle przestały pić,więc ją zlikwidowałąm, jest tylko miska psa  😀
U mojego pomogły mniejsze miski z wodą.  Widocznie z małych nie wychlapuje się tak fajnie jak z dużych (poprzednio miałam dużą,  metalową psią miskę) i dał sobie spokój.
Perlica, ale ja też mam tylko miskę psów. On wychlapuje z tej psiej...
DeJotka, hm, spróbuję małą miskę oddzielnie dla kotów
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 czerwca 2020 15:53
A mi smutno, że moj kot się nie bawi fontanną :P
Strzyga, zrobię Ci zdjęcie mojej kuchni po nocy, przejdzie ci smutek.... 😀iabeł:
efeemeryda   no fate but what we make.
14 czerwca 2020 19:50
Epk no co poradzę  🤣
Strzyga Moje taka „zwykła” tez nie były w ogóle zainteresowane, z platinum pierwszy pił od razu, a ten drugi główny chlapacz przekonał się dopiero po 1,5mca. W tej chwili nie mam już w ogóle miski ani problemu z chlapaniem, a potrafił mi zalać cała kuchnie ...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się