Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Moon, , keirashara, , selenitowa,  Dziękuję  :kwiatek:

keirashara a swoją prałaś czy wymieniałaś na nową?

Wyprałam ręcznie w środku Wellingtona i powiem Wam, że śmierdzi nadal  😂
Perlica, - prałam, bezczelnie wrzucam ją do pralki na krótki program i nic jej nie jest jak dotąd 😀 Wychodzi pachnąca.
Znajomy prał całego Wellingtona w pralce i mało to dało 😂
keirashara, a wiesz , że taki chytry plan z planiem starego Wellingtona miałam też.
Ale nie zniszczył się? kusi mnie żeby to uczynić także  😂
Perlica, - wiesz co, to człowiek, który wkkw jeździ i ten kask i tak już swoje przeżył 😉 Poszedł na program do butów, żeby nim za dużo nie rzucało. Na pewno był dalej zdatny do użytku, ale czy dorobił się nowych ran bojowych to ciężko stwierdzić 🤣 Niestety, świeżość nie utrzymała się długo.
Dziewczyny! Do pralki nie dawajcie, bo się poobija i może zniszczy. Polecam zmywarkę  😜 serio 😉
Jak mój kask leżał zapomniany w szafce w stajni jakiś czas i tak zaśmierdł się kurzem/myszami/wilgocią to bez zastanowienia wsadziłam do zmywarki  😁
Puma, ale Owena? Jakoś nie widzę tego aksamitu w zmywarce  😂
Perlica, całkiem ładnie w tym SP8 (mi się bardziej podoba niż wellington 😉)
Perlica, fakt, nie pomyślałam o materiałowych 😉
GPA był w zmywarce.
Mi też się SP8 podoba! 
Perlica super wyglądasz w SP8 plus! Aż sama zaczynam go rozważać 😜 To co, że mam kask i wsiadam aktualnie tylko raz na jakiś czas 😁
Perlica -fajnie wyglądasz.
Generalnie w tych kaskach z wielkim daszkiem każdy wygląda jak Ciocia z Ameryki.
Dopóki nie jeździsz w okularach p. słonecznych do tego jest imho spuper!
Dziewczyny dzięki  😍

Ciocia z Ameryki  😁

Jak coś polecam 4 Equine, bo mają nadal promocję na te kaski  😉


Ciocia z Ameryki  😁




No bo akurat samshieldy z tym meeeega daszkiem to bardzo popularne w USA na Florydzie (hamerykańska stolice dresażu) i tam na tych kwarcach w pełnym słońcu takie "dojrzałe" amazonki jak ja, z równie średnimi umiejętnościami jak ja - wożą tyłki w tych kaskach.
kotbury, to u mnie się mówi "bogata Amerykanka " 😂 i to jest młoda dziewczyna, na top furze,super zrobionej, w lekkim półsiadzie, amatorsko jadąca  140cm  😀 oczywiście w kasku z daszkiem  🙂 To mi ciut brakuje  🤣 ale kask już jest  😉
Poszukuje dla klienta kasku w rozmiarze 62. Wszędzie gdzie nie patrzyłam rozmiarówka zamyka się na 61. Może ktoś wie który producent robi większe kaski? Dodatkowe utrudnienie jest takie że klient początkujący rekreant więc cena też raczej rekreacyjna
Jeżeli regulowane kaski wchodzą w grę, to KED ma w całkiem przyjemnych cenach i rozmiarówce do 62-63, na gnl widziałam.
DeJotka, Dziękuję, faktycznie są i to w fajnych cenach
nefferet, KED ma takie rozmiary i niektóre Casco też. Mistral na pewno.
Dzięki dziewczyny za podpowiedź. Zamówiony już kask Ked, udało się znaleźć model z regulacją 60-64 🙂
Orientujecie się gdzie w trójmieście można przymierzyć kask owena?
Jullqa   Małymi kroczkami do przodu :)
09 czerwca 2020 23:01
Dobra, przyszedł mi mój wymarzony kask z szerokim daszkiem, stanęlo na samshield miss shield, klasyczny czarny shadowmatt  😍 😍 😍 GPA i Owen wciąż kuszą, może kiedyś  😎

W każdym razie tak, miałyście rację, warto wziąć wkład co najmniej rozmiar większy niż obwód głowy. Mój obwód  mierzony centymetrem to 54,5, we wkładkę 55 ani w skorupie S ani M nie było szans się wcisnąć 😉 I tak jak byłam święcie przekonana, że dla mnie jest skorupa S, to jednak okazało się, że "łeb jak sklep", skorupa M znacznie lepsza  😀 Tylko właśnie...mam rozterkę między wkładem 56, a 57. 56 powiedzmy "wciskam" na głowę, jednak mnie nie ciśnie, siedzi stabilnie. Jedynie mam wrażenie, że siedzi zbyt na czubku głowy i wyglądam trochę jak w garnku ❓ Natomiast 57 wchodzi bez problemu, można powiedzieć jakby głębiej na tą moją głowę...również nie ciśnie, jak macham głową nie lata, jednak jak złapię za skorupę to mogę nim sobie "pomachać" na boki. Stąd moje pytanie - kto tu jest znawcą, która wkładka jest lepsza?

Również jeśli chcecie mogę pokazać fotki w kasku, może to komuś pomoże w wyborze  😎

Jullqa, pewnie, że wstaw fotki !
A widziałyście, że teraz dużo osób posiada takie szerokie daszki ale jakby nakładane na normalny kask? Widział ktoś takie cudo na żywo albo testował coś takiego 👀?
mils   ig: milen.ju
11 czerwca 2020 08:48
No Samshield na przykład ma od dluuugiego czasu te daszki. 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 czerwca 2020 14:21
Dobra, przyszedł mi mój wymarzony kask z szerokim daszkiem, stanęlo na samshield miss shield, klasyczny czarny shadowmatt  😍 😍 😍 GPA i Owen wciąż kuszą, może kiedyś  😎

W każdym razie tak, miałyście rację, warto wziąć wkład co najmniej rozmiar większy niż obwód głowy. Mój obwód  mierzony centymetrem to 54,5, we wkładkę 55 ani w skorupie S ani M nie było szans się wcisnąć 😉 I tak jak byłam święcie przekonana, że dla mnie jest skorupa S, to jednak okazało się, że "łeb jak sklep", skorupa M znacznie lepsza  😀 Tylko właśnie...mam rozterkę między wkładem 56, a 57. 56 powiedzmy "wciskam" na głowę, jednak mnie nie ciśnie, siedzi stabilnie. Jedynie mam wrażenie, że siedzi zbyt na czubku głowy i wyglądam trochę jak w garnku ❓ Natomiast 57 wchodzi bez problemu, można powiedzieć jakby głębiej na tą moją głowę...również nie ciśnie, jak macham głową nie lata, jednak jak złapię za skorupę to mogę nim sobie "pomachać" na boki. Stąd moje pytanie - kto tu jest znawcą, która wkładka jest lepsza?

Również jeśli chcecie mogę pokazać fotki w kasku, może to komuś pomoże w wyborze  😎




Ja normalnie mam kask rozmiar 57, opierałam się przed wielkimi rozmiarami bo jak to taki wielki leb i kask jak astronauta 😀
A potem tylko żeby przymierzyć  kolor do twarzy wzielam coś większego z wystawki i koniec końcówa sprzedawca Samshielda dobrał mi 59 L 😀 i pasuje jak ulał. Nic nie lata, nic nie ciśnie, w lecie sprawia się super..

Na twoim miejscu to o ile kask nie lata to bym szła w większa wkładkę, logicznie myśląc z większa wkładka jak przycisniesz to gąbka się ściśnie i będzie trochę luzu „po drugiej stronie”. Z kolei z ciaśniejszym kaskiem może właśnie nie do końca masz założony ten kask? Wtedy to bym na pewno szła w wieksze.

Edit: pomerdalam wkładki z rozmiarami
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 czerwca 2020 07:30
Ma ktoś może ten kask? kluk 😍
Chyba przepadłam i nie ukrywam, że cena również przyjemna.
Moon   #kulistyzajebisty
18 czerwca 2020 07:31
Hermes, to chyba nowość, więc powątpiewam by ktoś już go miał i użytkował 😉
Ale fakt, ładny, uwielbiam te szerokie daszki 😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 czerwca 2020 07:54
Moon, chyba w takim razie się skuszę na niego niebawem 😀
Hej, pilnie potrzebuję rady 🙂😉) Czy jest duża różnica pomiędzy skorupą L i M w samshieldzie?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
02 lipca 2020 12:34
Hej, pilnie potrzebuję rady 🙂😉) Czy jest duża różnica pomiędzy skorupą L i M w samshieldzie?


Dla mnie jest różnica ale może dlatego ze na sile próbowałam wciskać za duży łeb w M 🙂
Potrzebuję pomocy!
Szukam kasku już od dłuższego czasu i chyba jeszcze nikt takiego nie wymyślił żeby mi pasowało 😵
Moje wymagania:
- kask pełny, głęboki siedzący na głowie,
- zabudowana potylica,
- szerokie paski przy uszach,
-regulacja,
- cena do 500 zł.
Aktualnie mam zwykły kask że Staliona (https://tiny.pl/7dmcl) niby jest okej, ale w środku jest już wyrobiony i w trakcie jazdy zaczyna mi spadać na oczy.
Nie ukrywam, chciałabym coś co będzie lepiej chroniło głowę, a przynajmniej żeby mi się tak wydawało 🤣
Myślałam, że już znalazłam kask idealny, bo z opisu i ze zdjęć spełniający moje wszystkie wymagania -> https://tiny.pl/7dmcs
Ale no niestety, mam łeb jak sklep i okazał się zbyt wąski, o ile to tak można określić. I to nie kwestia źle dobranego rozmiaru, bo pokrętełkiem od regulacji mogłam jeszcze dużo poluzować, ale w tył (?), a nie na szerokość.
Czy ktoś może zna jakiś kask, który spełniałby te wymagania? Bo już troszkę tracę nadzieje, że coś znajdę  😕
Ostatnio zaciekawił mnie ten -> https://tiny.pl/7dmdq
Czy ktoś go posiada albo może coś o nim powiedzieć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się