Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

abbigail, cavezza już niestety nie prowadzi działalności
Słuchajcie, odkopuję temat bo chciałabym kupić kantar z Yorka:
https://www.sprzetjezdziecki.com/york-kantar-smile-p-14398.html

Jak one wypadają rozmiarowo? Mój koń to raczej duży full - powinnam wziąć xfulla?  👀  :kwiatek:
Euphorycznie, nie wiem jak ten konkretnie model, ale moje yorki to były takie wymiarowe, w sensie full to był typowy full z regulacją i w górę i w dół. A przynajmniej mój koń się dopina tak na środku we wszelkie fulle :P
Euphorycznie  polecam na duży łepek 😉 ten katar https://kashtan.pl/fair-play-kantar-dla-konia-primavera?gclid=EAIaIQobChMI27GuspfI5AIVWOWaCh2SGwYREAQYAyABEgKb-fD_BwE

Mamy już dwa takie, bardzo przyjemny stosunek jakości do ceny.


edycja --> zdjęcie

Sprawdzę ten z linka dzięki - ładny jest i chyba go widziałam w lokalnym jeździeckim.
Generalnie mam problem bo już kilka kantarów rozdałam bo niby full a za małe.  😵
Ostatnio tak pożegnałam kantar Waldhausena w serdusza.  😕
Jedyny który pasuje to Horze Colin ale drażni mnie, że jest w zestawie z uwiązem - jest super miękki ale wolałabym bez tego uwiązu kupić.  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 września 2019 10:34
A Horze Hamptons?
Słuchajcie, odkopuję temat bo chciałabym kupić kantar z Yorka:
https://www.sprzetjezdziecki.com/york-kantar-smile-p-14398.html

Jak one wypadają rozmiarowo? Mój koń to raczej duży full - powinnam wziąć xfulla?  👀  :kwiatek:


Full na mojego -średnio-fulla był trochę mały. Trzeba brać xfull.
Dziewczyny powiecie mi może, czy znacie jakieś firmy/prywatne osoby, które zrobiłyby mi personalizowane kantary (oprócz caball i jarpol)  👀
Rudaska8), pionier horse
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
10 lutego 2020 21:43
Czy na forum jest może ktoś kto zna kontakt do osób ktore szyły kantary cavezzy? 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
24 kwietnia 2020 22:54
Czy maska na chrapy będzie się trzymać kantara w warunkach pastwiskowych czy nadaje się tylko do jazdy?
Ja ostatnio przegladałam skórzane kantarki i ten jest mega fajny i w sumie inny niż wiekszość skórzanych  😜
Super wyglądają niebieskie wstawki 🙂


i drugi ulubiony - tym razem brązowa skóra, a futerko dokupione osono  😍
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
26 kwietnia 2020 07:31
[quote author=Na_biegunach link=topic=725.msg2925420#msg2925420 date=1587765285]
Czy maska na chrapy będzie się trzymać kantara w warunkach pastwiskowych czy nadaje się tylko do jazdy?
[/quote]

Mój koń tak chodził w zeszłym roku. Co prawda "zabił" ją w miesiąc, ale moim zdaniem gdyby nie to, że jest niszczycielem, to się sprawdziła  🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 kwietnia 2020 09:34
Nasturcja-Renata, dzięki za info  :kwiatek:  Będę łatać w razie w. Nochal już opalony, bez ochrony nie widzę lata.
A dla mnie nie ma odpowiedzi w ankiecie, bo mój chodzi w obroży
Widzieliście/kupowaliscie może kantary Horsemaniac na fb? Śliczne niektore  😍
Ktoś miał styczność z kantarem od Monty Robertsa?
Mam do czynienia z klaczą która wyrywa się z uwiązu. Przechodzi do kłusa i nie ma opcji żeby ją zatrzymać.
Klacz nie jest moja więc nie mam możliwości przenieść ją na trening do kogoś kto się zna. Muszę sobię jakoś sama z tym poradzić.
Ossesmayer, ale ze po prostu wyrywa sie przy prowadzeniu w reku?

Jesli do tej pory byla prowadzona na zwyklym kantarze to polecam zaczac od standardowo podpietego lancuszka,
Dokładnie, klacz jak sobie postanowi wrócić do boksu to zaczyna przyspieszać, przechodzi do kłusa i albo pozostaje mi ją wypuścić albo uwieszona na kantarze jestem przetargana po placu. O który łańcuszek ci chodzi?
Pytanie do posiadaczy kantarów sznurkowych- gdzie kupić halterek ze sztywniejszego sznurka?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2020 13:19
Znów sobie coś wymyśliłam i szukam Świętego Grala 😁
Czy znacie jakieś modele kantarów które mają zapięcia i regulacje po obu stronach? Coś takiego jak na zdjęciu. W zasadzie identyczne jak na zdjęciu tylko w jakiś ładniejszych kolorach 😉 I najchętniej ze złotymi sprzączkami... Jakieś zielenie, beże, pomarańcze, śliwki, bordo.... generalnie cała gama ciepłych kolorów by mi pasowała...
Jak ja coś wymyślę.... 😂 Ale niemożebnie mnie wkur... jak się kantar przekrzywia na bok zawsze, a jak sprzączki i regulacja jest tylko po jednej stronie to zawsze się przekręcają 🙄
zembria sama takiego długo szukałam i mam - kantary od Anky takie są. Niestety mój koń w magiczny sposób wyrósł z COBa więc pewnie będę musiała sprzedać lub wymienić 🙁 Kantary top jakościowe - polecam.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 września 2020 16:22
Zdjęcia żadnego nie widzę ale z opisu moze te z lemieux Vogue by pasowały? Pasek na potylicy jest z polaru wiec zwykle siedzi ok po obu stronach bo reszta kantaru „ciągnie” w dół. Kolorow tez jest sporo do wyboru.
Wszystkie Schockemohle są tak zapinane.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2020 09:05
Nique Anky widziałam, ale one mają regulację z jednej strony tylko, będą zjeżdżały.
donkeyboy Lemieux Vogue mają sprzączkę tylko z jednej strony, będą zjeżdżały.
Czardasz Schockemohle mają sprzączkę tylko z jednej strony, będą zjeżdżały...
Albo ja jakoś źle szukam, ale żaden z tych co mówiłyście nie jest symetryczny, jest albo jedno, albo drugie zapięcie po obu stronach, ale żaden nie ma obu zapięć po obu stronach 😵
U mnie nie pomaga fakt, że koń ma grzywę długą po lewej stronie, do tego psikam często detanglerami więc jest śliska, a to potęguje zjeżdżanie na bok kantara. Takie jak podlinkowałyście, tj z polarem, podszyciem, ale z którąś ze sprzączek tylko po jednej stronie przerabiałam, wszystkie się zsuwają niestety.
Zgolić grzywę na poylicy, w miejscu kantara i po problemie  😉
zembria, - większość eskadronów taka jest - modele double pin 😉 Z HV polo też taki mam, ale nie pamiętam modelu.
Również mnie denerwuje, jak kantary się przekrzywiają, znam ból.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 września 2020 10:11
Zgolić grzywę na poylicy, w miejscu kantara i po problemie  😉
😲 w życiu! Ja hołubię każdy jeden włosek na jego skromnej czuprynie 🤣

keirashara Nie, one mają po jednej stronie sprzączkę przecież. Ja szukam takiego jak na zdjęciu załączonym powyżej, co ma i karabińczyk i sprzączkę z lewej i prawej strony, żeby był równo obciążony. Takich co mają albo jedno, albo drugie symetrycznie jest sporo, takich co obie znalazłam tylko te co wstawiłam fotkę :/
Wrzucam fotkę jeszcze raz, bo może się wam nie wyświetla :kwiatek:
zembria, Schockemohle mają sprzączki z dwóch stron, pewnie są takie i takie modele. Ja mam dwa symetryczne z różnych kolekcji.
Patrz tutaj klik, klik, klik
I double pin Eskadrona też ma symetrycznie -> klik , nie wiem dlaczego piszesz, że nie mają?
Różne HKM też tak mają -> klik, klik, klik, [url=https://lh3.googleusercontent.com/proxy/64d5R7WeO3VDkXSf_K9jnMyImn1EuQRU7Yk6gY-2zYxf8_7v4c6MLKueXWw_ES4NO3hRLkVjSPy5bJIFVxZ5oPOlv7HdUF8Xs5PAwBsmIqkydbeiOCSj7Zn7o50jdkaMaMvf6Q[/url]
Double Pin ma karabińczyk od podgardla tylko z jednej strony, jak pisze Zembria. Plus ma sprzączkę pod żuchwą, która też nie będzie leżeć symetrycznie. Na zdjęciu kantar nie ma tej regulacji wokół nosa w ogóle, więc jest symetryczny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się